Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (171)Книжкові видання та компакт-диски (201)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>U=У582.916$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якубовський С.О. 
Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / С.О. Якубовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Висвітлено еволюцію державного та наддержавного регулювання діяльності транснаціональних корпорацій. Виявлено основні конкурентні переваги провідних сучасних транснаціональних корпорацій. Побудовано регресійні моделі, які дають змогу кількісно та якісно проаналізувати взаємозв'язок між залученими та вивезеними прямими іноземними інвестиціями та основними економічними показниками двадцями восьми країн. Досліджено вплив діяльності іноземних філій транснаціональних корпорацій на міжнародну конкурентоздатність національних економік. Запропоновано заходи щодо підвищення міжнародної конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-56 +
Шифр НБУВ: РА328241

Рубрики:

      
2.

Кутовенко А.М. 
Розвиток фінансових стратегій транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.М. Кутовенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Здійснено узагальнення розвитку фінансових стратегій транснаціональних корпорацій (ТНК) за умов глобалізації. Оцінено компоненти ефективності злиттів і поглинань як превалюючої форми реалізації фінансових стратегій ТНК. Виявлено інституційні передумови та напрямки впливу світових ТНК на економіку України та обгрунтовано економічний механізм залучення їх інвестицій в Україну. На підставі комплексного аналізу чинників, що визначають взаємовідносини між ТНК та українськими компаніями, розроблено блок-схему формування відносин стратегічного партнерства між світовими ТНК та українськими компаніями. Розраховано індекси транснаціональності найбільших українських компаній, обгрунтовано комплекс заходів щодо прискорення процесу формування ТНК українського походження. Розроблено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності взаємодії українських компаній зі світовими ТНК, а також рекомендації для останніх ТНК щодо оптимізації їх стратегій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА326251

Рубрики:

      
3.

Етокова О.В. 
Транскордонне злиття і поглинання як сучасна риса транснаціоналізації світової економіки: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Етокова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні і практичні аспекти глобального циклу транскордонного злиття і поглинання кінця XX ст. в умовах транснаціоналізації, інтернаціоналізації та глобалізації світової економіки. Запропоновано пояснення феномену транскордонного злиття і поглинання на основі двох груп теорій: злиття і поглинання та прямих іноземних інвестицій. Визначено та систематизовано чинники динаміки розвитку процесу транскордонного злиття і поглинання на прикладі його останнього глобального циклу. Проведено аналіз специфіки впливу транскордонного злиття і поглинання на країни з перехідною економікою. З'ясовано основні проблеми утворення наднаціональних механізмів регулювання та антимонопольного контролю над злиттям і поглинанням, зокрема на прикладі Європейського Союзу. Розглянуто специфіку даного виду міжнародної корпоративної консолідації в умовах нерозвинутого ринку корпоративного контролю, зокрема на прикладі України. Запропоновано заходи щодо вдосконалення системи регулювання та контролю над транскордонним злиттям і поглинанням в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У582.916
Шифр НБУВ: РА327905

Рубрики:

      
4.

Грищенко А.А. 
Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.А. Грищенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть проблем формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями (ТНК) за умов глобалізації міжнародної економіки та інтернаціоналізації підприємницької діяльності. Оцінено позитивні та негативні наслідки діяльності ТНК на економічному просторі країн з перехідною економікою, зокрема в Україні. Визначено напрямки державного регулювання діяльності ТНК в Україні, формування привабливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів з урахуванням пріоритетів розвитку вітчизняної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА328622

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Руденко Л.В. 
Методологія дослідження та бізнес-моделі розвитку транснаціональних корпорацій: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Л.В. Руденко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано практичні та методологічні засади формування бізнес-моделі розвитку транснаціональних корпорацій (ТНК). Виявлено їх системоутворюючі детермінанти та запропоновано нові підходи щодо їх управління та розвитку за умов глобалізації. У контексті еволюції сучасних теорій і моделей транснаціоналізації розглянуто теоретико-методологічні засади та прикладні аспекти функціонування ТНК, виявлено глобальні тенденції їх розвитку та створено сучасну динамічну бізнес-модель, яка здатна забезпечувати приплив капіталу в корпорації під дією чинників зовнішнього глобального середовища та детермінант внутрішнього саморозвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА333716

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Карпенко Г.В. 
Інституційні трансформації транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Карпенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Доведено, що інститут корпорації в останні десятиріччя зазнав значних трансформацій, які сприяли зростанню його ролі на світовій арені. Відзначено, що транснаціональні корпорації (ТНК) стали каталізатором економічних, політичних та інституційних змін у міжнародній економіці, даний вплив є досить неоднозначним за своїми наслідками. Значну увагу приділено діяльності ТНК в Україні та впливу корпорацій на трансформаційні процеси в українському суспільстві. Висвітлено основні положення інституціональної теорії, з'ясовано суть інститутів та механізм інституційної трансформації, показано, як саме впливає глобалізація на зміну інституту корпорації та яким чином цей інститут провокує інституційні трансформації інших інститутів міжнародної економіки. Досліджено питання трансформації інституту національної держави та інституту власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА331901

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Миронюк В.В. 
Стратегія транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Миронюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблеми стратегії транснаціональних корпорацій за умов глобалізації світової економіки. З використанням еволюційних теорій і моделей транснаціональних корпорацій встановлено їх вплив на сучасний світовий розвиток, проаналізовано тенденції та протиріччя глобалізаційних процесів. Запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації діяльності транснаціональних корпорацій в Україні з урахуванням сучасного стану та пріоритетів розвитку національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА332789

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Губар Н.П. 
Стратегії формування конкурентних переваг транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації світогосподарських зв'язків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Губар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Доведено, що за умов глобалізації міжнародного бізнесу стратегія корпоративної диверсифікації є засобом одержання додаткової вигоди від синергії, яка виникає між видами бізнесу або між окремим бізнесом і корпоративною материнською структурою. Доведено, що за даних умов вигоди від проведення транснаціональними корпораціями стратегії адаптації з урахуванням соціокультурних відмінностей кожного ринку та використанням підходів диференційованого маркетингу, значно перевищують конкурентні переваги, одержані внаслідок реалізації стратегії стандартизації. Обгрунтовано, що диференційований підхід до впровадження стратегій щодо спільного використання науково-технічних та інвестиційних ресурсів країн Співдружності незалежних держав є важливою передумовою збереження українськими компаніями існуючих та основою для набуття нових конкурентних переваг. Запропоновано модель створення та розвитку транснаціональних корпорацій в Україні, яка передбачає на першому етапі формування вертикально інтегрованих структур виробничого характеру, на наступному - транснаціоналізацію з використанням геоцентричного підходу до управління дочірніми підприємствами, створеними за участю капіталів України та країн СНД. Доведено, що спільні підприємства, які передбачають використання капіталу, технології та ліцензії партнера, а також придбання іноземними фірмами підприємств різних форм власності на території країн Співдружності є домінуючими видами стратегій щодо залучення новітніх технологій компаніями країн СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА329710

Рубрики:

      
9.

Омельченко Р.В. 
Науково-технологічні фактори ефективної діяльності транснаціональних корпорацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Р.В. Омельченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання ефективного використання науково-технологічних факторів у діяльності транснаціональних корпорацій. Досліджено суть і сучасну систему використання науково-технологічних чинників у діяльності міжнародних корпорацій. Запропоновано нову парадигму факторної детермінації розвитку корпорацій, яка базується на пріоритетності інтелектуального потенціалу та науково-технологічних факторів. Визначено особливості використання корпоративного інноваційного потенціалу в діяльності транснаціональних корпорацій виробничої та невиробничої сфер. Ідентифіковано шляхи розвитку техноглобалізації (інтернальний та екстернальний). Розроблено концептуальні засади формування моделей менеджменту інноваційного типу для українських учасників міжнародного бізнесу. Обгрунтовано методичні підходи щодо підвищення ефективності науково-технологічної інтернаціоналізації експортно-орієнтованих корпорацій України. Показано взаємозв'язок корпоративної культури та підвищення інтелектуального потенціалу компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА337119

Рубрики:

      
10.

Сталінська Г.О. 
Національні фірми в транснаціональних корпоративних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.О. Сталінська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти організації та функціонування транснаціональних корпоративних систем (ТНКС) у контексті підвищення виграшу української економіки. Розглянуто теоретичні засади функціонування транснаціональних корпорацій (ТНК). Розкрито роль національних фірм як структурних елементів ТНКС для розвитку й ефективного функціонування самої корпорації та для економічного зростання приймаючої країни. Визначено суть, детермінанти та показники ефективності діяльності ТНК, базуючись на яких ідентифіковано національну фірму як інструмент реалізації цільової функції ТНКС. Оцінено значення організаційних форм національних фірм у реалізації цільової функції ТНКС. На основі досвіду діяльності ТНК, що має практичне значення для України для оптимізації одержання виграшу внаслідок діяльності ТНК, а також підвищення ефективності діяльності українських підприємств та створення власних ТНК, здійснено комплексне дослідження механізму реалізації цільової функції ТНКС на світових ринках і в Україні. Розроблено модель інтеграції українських фірм до транснаціональних корпоративних систем, яка дозволяє визначити шлях оптимізації співпраці українських бізнес-одиниць з ТНКС. Наведено пропозиції щодо підвищення виграшу української економіки від діяльності ТНК шляхом інтеграції українських фірм до ТНКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА340339

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Пехник А.В. 
Механізм узгодження інтересів ТНК зі стратегічними пріоритетами національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Пехник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм узгодження інтересів транснаціональних корпорацій (ТНК) зі стратегічними пріоритетами національної економіки. Проаналізовано вплив різних стратегій на національну економіку, а також визначальні особливості сутності поняття транснаціональної корпорації. Досліджено еволюцію ТНК і процес формування ними геокорпоративних структур сучасної світової економіки. Виявлено основні особливості та впливи стратегій завоювання ринків, які застосовуються ТНК. Запропоновано схеми та критерії вибору оптимальної стратегії, проаналізовано діяльність іноземних ТНК на ринку України. Обгрунтовано можливості транснаціоналізації провідних українських підприємств, викладено схему їх державної підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА336177

Рубрики:

      
12.

Бідило А.А. 
Стратегії ТНК у сфері науково-технічнологічного обміну: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.А. Бідило ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти процесів науково-технологічного обміну компаній у глобальному бізнес-середовищі. Досліджено рівні та форми розвитку науково-технологічного обміну. Виявлено генезис, характер і масштаби науково-технологічної діяльності. Визначено глобальні імперативи корпоративних стратегій науково-технологічного обміну та місце транснаціональних корпорацій в національних інноваційних системах. Розглянуто основні форми науково-технологічного співробітництва та партнерства корпорацій з суб'єктами міжнародних економічних відносин. Проаналізовано участь України у міжнародному науково-технологічному обміні, досліджено ступінь інтернаціоналізації національної економіки у глобальну інноваційну систему. Сформульовано рекомендації щодо формування державної концепції науково-технологічного співробітництва в Україні та створення сприятливого інноваційного середовища, в якому вітчизняні компанії високотехнологічних сфер економіки були б конкурентними на світових ринках. Окреслено нанотехнологічні перспективи участі національних компаній у міжнародному співробітництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА347871

Рубрики:

      
13.

Данилюк Н.І. 
Екологічний компонент менеджменту транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.І. Данилюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено процес становлення сучасної парадигми природокористування за умов транснаціоналізації. Визначено базові моделі екологічної поведінки японських, європейських і американських транснаціональних корпорацій (ТНК). Проаналізовано тенденцію екологізації економічного розвитку. Визначено принципи формування сучасного ефективного й екологічно свідомого менеджменту. Визначено зміну пріоритетів взаємодії ТНК з національними і регіональними екосистемами у контексті формування екосоціальної відповідальності. Показано еволюцію регулювання діяльності ТНК в екологічній сфері на національному та міжнародному рівнях. Розроблено інтегровану бізнес-функціональну матрицю екологічного менеджменту міжнародних корпорацій. Запропоновано шляхи та механізми впровадження сучасних підходів до формування екологічно свідомого менеджменту українських підприємств у контексті сучасної національної системи управління природокористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-28-212.1 +
Шифр НБУВ: РА344836

Рубрики:

      
14.

Приятельчук О.А. 
Формування та розвиток системи кроскультурного менеджменту (на прикладі міжнародних корпорацій): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.А. Приятельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Висвітлено етапи формування та розвиток системи кроскультурного менеджменту на сучасному етапі. Викладено підходи до економічного трактування культури, визначено її національний, корпоративний та організаційний різновиди. Описано методи емпіричного та теоретичного аналізу національних бізнес-культур. Наведено характеристику стилів управління, зокрема, західного (західноєвропейського та американського), східного та східноєвропейського. Проаналізовано національні особливості використання певних типів організаційних структур: функціональної, товарної, регіональної, міжнародного підрозділу, матричної, холдингової, віртуальної та глобально інтегрованої. Розглянуто питання застосування даних організаційних форм з урахуванням їх галузевої та національної належності, визначено стадії розвитку міжнародної корпорації. Описано особливості міжнародного менеджменту людських ресурсів. Досліджено типи політики найму персоналу на основі етно-, полі-, геоцентричних підходів, статус експатріантів за умов здійснення міжнародної бізнес-діяльності, наведено оцінку всіх стадій кар'єрного циклу експатріантів. Розкрито передумови формування українського стилю менеджменту та особливості українського бізнес-середовища на сучасному етапі. Розроблено математичну модель розрахунку оптимальної пропорції залучення експатріантів та національних людських ресурсів у процесі оптимізації прибутковості підприємницької діяльності з метою ефективного функціонування міжнародних корпорацій в українській бізнес-культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-212.1 +
Шифр НБУВ: РА342250

Рубрики:

      
15.

Саприкіна Н.В. 
Транснаціональні корпорації в системі інтернаціоналізації світового суспільного виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Саприкіна ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, соціально-економічні та практичні проблеми появи та поширення транснаціональних корпорацій у світовому економічному середовищі. Розглянуто теоретичні проблеми діяльності даних корпорацій та їх функціональну роль в інтернаціоналізаційних процесах, проаналізовано моделі їх виходу на іноземні ринки, здійснено оцінки світового й українського ринків злиттів і поглинань. Обгрунтовано напрями реалізації державної політики щодо регулювання діяльності транснаціональних корпорацій на ринку України з урахуванням національних економічних інтересів. Проведено аналіз зазначених корпорацій як одного з основних чинників у системі інтернаціоналізації світового господарства, визначено соціально-економічні наслідки їх глобальної присутності, що мають суттєвий вплив на загальну економічну політику країн, що приймають, а також базування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У582.916
Шифр НБУВ: РА342050

Рубрики:

      
16.

Крючков Л.В. 
Міжнародні корпоративні стратегії злиття і поглинання у високотехнологічних секторах економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.В. Крючков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Виявлено генезис, характер та масштаби реструктуризації корпорацій, зокрема, у високотехнологічних сферах економіки. Визначено глобальні імперативи корпоративних стратегій розширення міжнародного бізнесу та стратегічні фактори ефективності угод злиття та поглинання. Проаналізовано конкурентоспроможність національних компаній високотехнологічного сектору та запропоновано шляхи нарощення їх конкурентного статусу на світових ринках. Наведено рекомендації щодо науково-обгрунтованої державної концепції корегування приватизації власності та створення сприятливого інноваційного клімату в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА343279

Рубрики:

      
17.

Олейніков О.О. 
Забезпечення економічної безпеки України в контексті транснаціоналізації високотехнологічного сектору економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / О.О. Олейніков ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми оцінки впливу діяльності транснаціональних корпорацій (ТНК) на економічну безпеку держави та формування економічної політики України щодо її регулювання у високотехнологічному секторі економіки. Запропоновано нові критерії та показники економічної безпеки держави за умов транснаціоналізації світвої економіки. Наведено комплексну оцінку загроз економічній безпеці України внаслідок діяльності ТНК у високотехнологічному секторі вітчизняної економіки. Розроблено концептуальні підходи щодо узгодження стратегічних пріоритетів розвитку високотехнологічного сектору економіки України з інтересами ТНК, що передбачає поєднання стимуляційних норм для залучення ТНК з жорсткими вимогами щодо додержання економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА353144

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Білошапка В.А. 
Управлінська результативність в ТНК: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / В.А. Білошапка ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 32 с. — укp.

Системно досліджено теоретичні та практичні проблеми формування та підвищення управлінської результативності у транснаціональних корпораціях (ТНК). Запропоновано напрямки оцінки результатів роботи менеджерів у ТНК. Розроблено модель управлінської результативності "6 + 1". Обгрунтовано зміст і доцільність використання інструментарію контекстуального аналізу умов зростання управлінської результативності в ТНК. Проаналізовано глобальні та регіональні конфігурації управління міжнародною діяльністю та систематизовано інструменти проектування управлінської роботи в сучасних ТНК. Визначено чинники та каталізатори професійного розвитку менеджерів у ТНК. Обгрунтовано імперативи процесного підходу до управління кар'єрою у міжнародному менеджменті. Розкрито логіку та принципи формування культури управлінської результативності для підвищення міжнародної конкурентоспроможності українських підприємств. Розроблено інструменти оптимізації стратегічного процесу й організаційного проектування результативної управлінської роботи за умов інтернаціоналізації підприємств України. Систематизовано елементи організаційних програм стосовно забезпечення та прискорення управлінського розвитку на підтримку пріоритетів інтернаціоналізації українських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-21 + У9(4УКР)291.6-21 +
Шифр НБУВ: РА356754

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Грищенко О.К. 
Геоекономічні стратегії ТНК як фактор міжнародної конкурентоспроможності країн базування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.К. Грищенко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено геоекономічні стратегії транснаціональних корпорацій (ТНК) у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країн базування та процесів формування сучасних відкритих економік. Висвітлено світові тенденції руху товарів, прямих іноземних інвестицій, виробництва інформаційних послуг як прояв корпоративних конкурентних стратегій. Вивчено зарубіжну практику підвищення міжнародної конкурентоспроможності, зокрема, процеси створення в національній економіці ядра вертикально-інтегрованих і горизонтально-інтегрованих корпорацій. На прикладі азіатських країн висвітлено механізми використання державою потенціалу ТНК для реалізації геоекономічних стратегій. Запропоновано модель збалансованого розвитку національної економіки України у контексті транснаціональної експансії. Визначено напрями формування відповідних механізмів протистояння їй за умов поглиблення відкритості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-13 +
Шифр НБУВ: РА365833

Рубрики:

      
20.

Кудінович 
Міжнародний досвід оптимізації управління акціонерними товариствами в Україні в умовах геоекономічних викликів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ольга Олександрівна Кудінович ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-21 + У9(4УКР)291.6-21
Шифр НБУВ: РА365995

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського