Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-131.1-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Михальська В.В. 
Державне регулювання механізму формування освітнього середовища для малого та середнього підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / В.В. Михальська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічну сутність механізму формування освітнього середовища для малого і середнього підприємництва в системі державного регулювання, зміст підприємницької та бізнес-освіти, соціального підприємницького навчання, предметного (дисциплінарного, наукового) бізнес-навчання. Визначено особливості формування і розвитку бізнес-освіти на основі державного регулювання системи освіти. Описано структуру бізнес-навчання в системі регулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Виділено функціональні елементи механізму формування освітнього середовища для даного підприємництва в системі державного регулювання. Розроблено модель безперервності бізнес-освіти в Україні в зазначеній системі та основні принципи Національної освітньої програми з розвитку підприємництва. Науково обгрунтовано механізми та методи державного управління для оптимізації і розвитку системи бізнес-освіти країни з урахуванням вимог Національної доктрини розвитку освіти та євроінтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-32р + У9(4УКР)0-131.1-21.01р + У9(4УКР)291.9р +
Шифр НБУВ: РА352904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лєсная О.С. 
Інституціональний механізм державного регулювання розвитку підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Лєсная ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан теоретичних і методичних розробок щодо інституціонального механізму державного регулювання розвитку підприємництва. Досліджено існуючі концептуальні підходи щодо державного регулювання підприємницької діяльності, визначено сутність даного механізму, охарактеризовано його складові. Висвітлено питання організаційно-правового забезпечення розвитку підприємництва в Україні. Розглянуто заходи органів державної влади щодо його підтримки та розвитку. Виявлено фактори інституціонального середовища, що впливають на стан вітчизняного підприємництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення державної політики зі створення сприятливого середовища та регулювання його розвитку. Розроблено новий підхід щодо формування ефективної системи державного управління підприємництвом, що грунтується на інституціональних засадах (формальних і неформальних інститутах, контрольно-наглядових органах, механізмі санкціонування) та враховує особливості організаційної й інфраструктурної складових. Проаналізовано інституціональні засади розвитку підприємництва. Визначено засоби структурно-функціонального забезпечення органів державної влади з метою встановлення межі їх компетенції та відповідальності. Проаналізовано рівень розвитку та можливості впливу на діяльність даних органів влади такого інституту як об'єднання підприємців. Визначено організаційно-правові, адміністративні й інфраструктурні умови функціонування підприємництва, виявлено основні чинники, що стримують його розвиток й обгрунтовано шляхи подолання їх негативного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21,01 +
Шифр НБУВ: РА358446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Климовицька Г.Ю. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління розвитком малого підприємництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ю. Климовицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та розроблено напрямки удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва, наведено рекомендації щодо формування його складових. Узагальнено теоретичні засади та виявлено особливості та недоліки розвитку в Україні малого підприємництва за сучасних умов. Визначено суть чинних механізмів і методів його підтримки, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено зміст інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні. Узагальнено існуючий досвід створення, а також розроблено й обгрунтовано пропозиції щодо формування зазначеного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні, що передбачають використання сучасних засобів обчислювальної та комунікаційної техніки. Проаналізовано процеси підготовки та приняття рішень з питань функціонування та розвитку малого підприємництва у регіоні з залученням експертів. Розроблено конкретні управлінські процедури прийняття складних рішень щодо управління малим підприємництвом у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА343540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мудра І.Я. 
Організаційно-економічний механізм управління розвитком підприємництва в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.Я. Мудра ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено роль організаційно-економічного механізму (ОЕМ) розвитку підприємництва як чинника забезпечення сталого економічного розвитку. Деталізовано й уточнено визначення ОЕМ як системи організаційно-управлінських і економічних елементів, що становлять методи, важелі й інструменти узгодження економічних інтересів для активізації виконання його місії - регулювання всебічного розвитку економіки. На підставі аналізу досвіду розвинених країн обгрунтовано доцільність активізації розвитку підприємства у країні та підвищення рівня участі державного сектору у ньому, а також необхідність впровадження інноваційно-інвестиційного механізму цього розвитку. Запропоновано структурно-логічну схему управління розвитком підприємництва та шляхи раціоналізації інфраструктурного забезпечення ОЕМ. З метою виявлення потенціалу розвитку вітчизняного підприємництва здійснено математичний прогноз розвитку промислового підприємництва на 2007 - 2010 рр. Сформульовано пріоритети зовнішньоекономічного механізму інтеграції України в світові структури. Обгрунтовано переваги членства у ЄС і СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА358648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сванідзе Л.Г. 
Проектний підхід в управлінні підприємницькою діяльністю: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.Г. Сванідзе ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту та бізнесу. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження теоретичних, методологічних і прикладних питань впровадження проектного підходу до управління підприємницькою діяльністю. Уточнено сутність проектного підходу та проаналізовано його специфіку в контексті економічної теорії поведінки. Розглянуто методи ідентифікації та аналізу ризиків, антиризикових заходів, результати досліджень проектних ризиків для підприємців. Запропоновано, обгрунтовано й апробовано шляхи вдосконалення проектування та бізнес-планування в підприємництві. Проаналізовано специфіку галузі пасажирських підвісних канатних доріг Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-21
Шифр НБУВ: РА316048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Фабрая І.М. 
Регулювання розвитку малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.М. Фабрая ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та економічну природу малого підприємництва, а також його місце та роль у структурі ринкової економіки. Систематизовано методичні підходи до визначення малого підприємництва за різними країнами, кількісними та якісними ознаками, описано його функції у сучасній економіці, сформовано концепцію регулювання розвитку. Проаналізовано розвиток малого бізнесу в Україні, розроблено методику оцінки фінансового стану малих підприємств та викладено методичні підходи до рейтингової оцінки їх інвестиційної привабливості на базі використання показників фінансового стану для різних груп користувачів. Визначено загальні напрямки фінансового регулювання розвитку малого підприємництва, податкового регулювання його розвитку та етапи оцінки порівняльної доцільності застосування альтернативних систем оподаткування. Висвітлено методичний підхід до аналізу структури витрат малого підприємства для вибору оптимального методу оподаткування за умов спрощеної системи, основні напрямки стратегічного планування на малих підприємствах, а також напрямки використання різних видів стратегій у малому підприємництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА343061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Базильський А.В. 
Розвиток системи управління підприємницьких структур в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Базильський ; Європ. ун-т фінансів, інформац. систем, менеджменту та бізнесу. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування системи управління в підприємницьких структурах національної економіки за умов глибоких ринкових трансформацій. Визначено суть поняття цілі та функції системи управління в підприємницьких структурах. Проаналізовано форми та методи корпоративного управління й методологію його формування, запропоновано нові концептуальні моделі, на базі яких розроблено підходи щодо вдосконалення системи управління в підприємницьких структурах. Розглянуто певні моделі систем управління суб'єктами ринкового господарювання в країнах з різним рівнем розвитку ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА329770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кузнецова І.С. 
Трансформація державного регулювання малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.С. Кузнецова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми розвитку сектора малого підприємництва, трансформування державного регулювання та підтримки малого підприємництва в Україні. Виявлено потенціал сектора у вирішенні проблем перехідного періоду, систематизовано проблеми його розвитку, проведено аналіз важелів державної підтримки та регулювання сектора малого підприємництва в Україні, з'ясовано потенційні можливості щодо підвищення ефективності їх дії. Тінізацію соціально-економічних відносин визначено як головний чинник гальмування регуляторної реформи у сфері малого підприємництва в Україні. Розроблено комплекс заходів щодо державного сприяння розвитку малого підприємництва та його детінізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-21
Шифр НБУВ: РА319055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Азьмук Н.А. 
Управління розвитком малого підприємництва на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.А. Азьмук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено суть, теоретичні підходи, принципи, функції, методи та форми керування малим підприємництвом на рівні регіону. Розроблено регіональну модель такого керування, яка базується на процесному та програмно-цільовому підході. Досліджено діючу систему керування та ефективність функціонування суб'єктів малого підприємництва на Черкащині. Розроблено рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічного механізму керування малим підприємництвом даного регіону. Запропоновано уточнення повноважень між регіональними органами керування та методику розробки регіональної програми розвитку цього сектору економіки. Зазначена методика стосується оцінки та врахування у процесі складання регіональної програми: рівня сприйнятливості зовнішнього середовища, визначення пріоритетних напрямків розвитку малого підприємництва та застосування системи показників оцінки ефекту від реалізації програмних заходів. Розроблено концепцію регіонального гарантійного фонду. Запропоновано напрямки удосконалення інформаційно-освітньої інфраструктури підтримки малого підприємництва на Черкащині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА327445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ситник Й.С. 
Формування механізмів управління розвитком малого підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Й.С. Ситник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано розмежовувати суб'єкти малого підприємництва за економічним потенціалом з метою вироблення умов, напрямів, методів і форм сприяння їх розвитку з використанням показників: коефіцієнта варіації за обсягом доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у галузевому та територіальному аспектах, частки підприємства на ринку, частки засновників суб'єктів малого підприємництва у капіталі інших підприємницьких структур. Класифіковано фактори стримування розвитку малого підприємництва, які поділено на основні групи: регулятивні (загальнодержавні, регіональні, місцеві), ринкові (стан національної економіки, розвиненість ринку підприємства), внутрішні (професійно-кваліфікаційні, конкурентні). Обгрунтовано напрям територіальної інтеграції малих підприємств, основні її форми: багатовекторну, місцеву, делегування функцій. Розроблено поетапний алгоритм процесу інтегрування малого підприємства з врахуванням чинників, які впливають на проектування моделі майбутнього інтегрованого об'єднання. Розроблено концепцію розподілу повноважень з їх відповідною класифікацією між органами центральної, регіональної влади та місцевого самоврядування щодо управління розвитком малого підприємництва у контексті дерегулятивної політики. Розроблено модель управління розвитком малого підприємництва на основі функціонального та інтегральному підходів до управління, принципів управління розвитком та раціоналізації, механіму формування органу управління та його структурних підрозділів, управління розвитком з врахуванням стадій життєвого циклу підприємств та їх діяльності, механізму фінансового стимулювання суб'єктів малого підприємництва. Удосконалено структуру системи забезпечення конкурентоспроможності для інтегрованого малого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-21
Шифр НБУВ: РА317851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського