Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (1546)Книжкові видання та компакт-диски (1164)Журнали та продовжувані видання (115)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-96$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Янукович В.Ф. 
Управління розвитком інфраструктури великого промислового регіону: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / В.Ф. Янукович ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто основні проблеми формування і розвитку інфраструктури промислового регіону, управління інфраструктурою. Обгрунтовано поняття "промислового регіону" та "інфраструктури регіону" як сукупності галузей невиробничої, головним чином соціальної сфери, що обслуговують галузі матеріального виробництва, забезпечують задоволення матеріально-побутових і культурних потреб населення. Визначено принципи регіонального управління економікою, напрямки реструктуризації господарського комплексу регіону. Наведено галузевий склад інфраструктури. Інфраструктура регіону - визнаний об'єкт управління з боку регіональних і місцевих органів, за стан і розвиток якого, передусім, саме вони несуть відповідальність перед суспільством. Обгрунтовано принципи управління інфраструктурою регіону, окремі напрямки і форми управління. Проаналізовано наслідки реструктуризації господарських комплексів, шляхи подолання негативних соціальних наслідків реструктуризації, висвітлено окремі напрямки і форми управління. На підставі реального досвіду розглянуто теорію та практику створення спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Розкрито поняття "територій пріоритетного розвитку" як однієї з форм вирішення питання забезпечення зайнятості, залучення інвестицій у міста і райони, які їх потребують. Обгрунтовано рекомендації щодо адекватного правового забезпечення управління інфраструктурою регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312
Шифр НБУВ: РА308102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Швець С.М. 
Методичні основи короткострокового прогнозування валової доданої вартості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.М. Швець ; Н.-д. екон. ін-т . — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисенртацію присвячено проблемам короткострокового прогнозування макроекономічних показників в умовах перехідної економіки України. В дисертаційній роботі розроблена методика прогнозування валової доданої вартості (ВДВ) в галузях економіки на короткостроковий період, яка грунтується на методології систами національних розрахунків в поєднані з методами багатофакторного прогнозування і виробничої функції. На основі розроблених методичних положень складено короткостроковий прогноз ВДВ в галузях промисловості і валового внутрішнього продукту на 1998 рік по місяцям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96в611.219

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шаблиста Л.М. 
Державне регулювання структурних зрушень в економіці України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Л.М. Шаблиста ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади удосконалення механізму державного регулювання структурних зрушень у національній економіці за умов ринкової трансформації. Проаналізовано сучасні тенденції структурних зрушень в економіці України, наведено оцінку їх ефективності, розкрито головні причини інерційності структури вітчизняної економіки. Визначено роль податкового, бюджетного та кредитного механізмів у регулюванні структурних зрушень та обгрунтовано рекомендації щодо їх удосконалення, які базуються на світовому досвіді регулювання структури економіки. Розглянуто ідею розробки національної комплексної програми структурної перебудови економіки України, в основу якої покладено принцип організаційного поєднання двох типів державних цільових програм - структуроформуючих і структурозабезпечуючих. Розроблено пропозиції щодо удосконалення інструментарію планування та прогнозування з урахуванням світового досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-31-21 +
Шифр НБУВ: РА323256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ципліцька О.О. 
Соціально-економічна інфраструктура як фактор зростання трансформаційної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.О. Ципліцька ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив соціально-економічної інфраструктрури на економічне зростання, визначено напрямки реформування її галузей з метою накопичення інфраструктурного потенціалу для підтримки стійких темпів економічного зростання, а також питання щодо вдосконалення бюджетно-фінансової політики як основного фактора розвитку даної інфраструктури. Розкрито суть категорій "соціально-економічна структура" та "інфраструктурний потенціал", оцінено стан інфраструктури в Україні, розглянуто основні фактори її розвитку. Розглянуто передавальний механізм впливу фінансування соціально-економічної інфраструктури на економічне зростання. Систематизовано та проаналізовано основні теорії та підходи до вивчення впливу інфраструктури на зростання національного доходу. Емпірично доведено наявність значного впливу соціально-економічної інфраструктури на величину валового внутрішнього продукту на одну особу, базуючись на моделюванні модифікованої функції Кобба - Дугласа для трансформаційних економік. Визначено пріоритетні напрями вдосконалення державного регулювання в Україні. Розглянуто принципи запровадження бюджетно-фінансової політики забезпечення соціально-економічної інфраструктури у трансформаційних економіках. Запропоновано напрямки вдосконалення фінансового та організаційно-інституційного механізму забезпечення інфраструктури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-31 +
Шифр НБУВ: РА337618

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хоменко Я.В. 
Методологічні засади формування політики сталого економічного зростання в регіоні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Я.В. Хоменко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні положення щодо формування політики, спрямованої на забезпечення сталого економічного зростання регіонів України. Висвітлено теоретичні засади розвитку економіки. Визначено умови сталого економічного зростання. Проведено систематизацію його факторів і побудовано структурно-логічну схему причинно-наслідкових зв'язків між ними. Обгрунтовано концепцію сталого зростання соціоекономічної системи регіону. Розроблено методичні положення комплексного діагностування, що грунтуються на оцінюванні процесів відтворення, розвитку та зростання. Здійснено апробацію методики на прикладі регіонів України за період з 1998 по 2006 рр. Проведено сегментацію регіональних соціоекономічних систем за критеріями якості факторів відтворення, рівня розвитку та типу зростання. За її результатами розроблено стратегії зростання для окремих груп. Сформульовано стратегічні цілі політики сталого економічного зростання, визначено перспективні механізми її реалізації та запропоновано методичні засади визначення результативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА364384

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хок Мд. Момінул 
Регулювання економічного розвитку України з урахуванням зовнішніх факторів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Мд. Момінул Хок ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено теоретичні засади становлення зовнішньоекономічних відносин, а також сучасні тенденції економічного розвитку. Визначено роль і місце зовнішньоекономічної діяльності України та вплив на неї процесів, які відбуваються у світовій економіці. Розроблено концепцію розвитку зовнішньоекономічної діяльності України, яка передбачає адаптацію її зовнішньоекономічної діяльності до вимог світового простору, формування сталої, потужної економічної системи, захист національних інтересів. Запропоновано макроструктурний прогноз економічного розвитку України у контексті довгострокової перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА338209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ходжаян А.О. 
Макроекономічне регулювання сукупного попиту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.О. Ходжаян ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку та структуру сукупного попиту та пропозиції в Україні, стан відтворювальних пропорцій, тенденції кінцевого споживання та заощадження домашніх господарств, а також зовнішніх і внутрішніх факторів формування сукупного попиту. Визначено фактори, що негативно впливають на формування даного попиту. Доведено, що для створення базисних передумов економічної стабілізації необхідно забезпечити нормальні співвідношення у прибутковості різних галузей економіки. Для характеристики процесів відтворення з урахуванням численних питань міжгалузевих зв'язків і пропорцій запропоновано до використання макропоказники сукупного попиту, що базуються на основі міжгалузевого балансу. Визначено, що головні мотиваційні механізми його формування закладені у динаміці кінцевого споживання домашніх господарств, їх схильності до споживання та заощадливості. Обгрунтовано роль сучасної держави у макроекономічному регулюванні, здійсненні бюджетно-податкової та грошової політик, стимулюванні сукупних попиту та пропозицій у контексті формування ефективної структури економіки та активізації інвестиційних процесів. Зазначено, що у процесі визначення стратегії зовнішньоекономічного розвитку необхідним є врахування зв'язку валютно-курсової політики з тенденціями формування даного попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-967 +
Шифр НБУВ: РА323977

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Харазішвілі Ю.М. 
Системне моделювання важелів регулювання економічного зростання України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Ю.М. Харазішвілі ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 37 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи до формування теоретичного базису системного моделювання важелів регулювання економічного зростання України для ідентифікації поточного соціально-економічного стану, аналізу, порівняння, прогнозування, обгрунтування та передбачення макроекономічної політики. Розроблено аналітичну модель керованого зростання економіки на базі відомого принципу загальної економічної рівноваги, що інтегрує фактори зростання попиту та пропозиції в одній моделі з ендогенним визначенням інфляції (дефлятора ВВП), реального ВВП і темпів його зростання. Запропоновано концептуальний варіант динамічної моделі економічного зростання з урахуванням перехідних процесів протягом періоду прогнозування. Розроблено новий аналітичний підхід до оцінення обсягів тіньової економіки, ефективності соціально-економічного розвитку та інноваційності економіки країни, регіонів та основних видів економічної діяльності, який дозволяє виявити найбільш актуальні економічні проблеми, тобто зробити поперечний зріз економіки, що є фундаментом розроблення цілеспрямованої стратегії розвитку країни. Методологічна основа розроблених моделей - системний підхід, сценарний аналіз, загальна економічна рівновага, принцип <$E IS-LM>-моделей, виробнича функція Кобба - Дугласа, економічні теорії: кейнсіанська, класична, монетаристська та їх модифікації; методи економічної кібернетики: параметрична оптимізація, теорія автоматичного регулювання, теорія чутливості, лінійне програмування, теорія матричних ігор, теорія диференціальних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в610.32 + У9(4УКР)0-96 в611 + У9(4УКР)210.3 +
Шифр НБУВ: РА368080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Фролов С.В. 
Науково-методичні основи прогнозування валового внутрішнього продукту з урахуванням впливу податково-бюджетного регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.В. Фролов ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання стосовно прогнозування валового внутрішнього продукту (ВВПР) на основі різних сценаріїв податково-бюджетної політики Уряду України. Оцінено стан прогнозування в Україні та роль прогнозних показників ВВП за умов розробки стратегії розвитку країни. Узагальнено основні методичні підходи до прогнозування ВВП. Розроблено економетричну модель прогнозування ВВП за трьома методами розрахунку, що грунтується на статистиці національних рахунків, податково-бюджетній статистиці й інформації про грошово-кредитну політику та зовнішню торгівлю, що розробляється НБУ. З використанням наведеної моделі розраховано прогноз ВВПР за виробничим методом, категоріями утворення доходів та кінцевого використання на 2005 - 1009 рр., що дало змогу оцінити структурні зрушення в економіці за впливу податково-бюджетної політики різних варіантів та визначати необхідні заходи для досягнення високих темпів економічного зростання та структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-23 +
Шифр НБУВ: РА343592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фрадинський О.А. 
Фінансові домінанти тіньової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.А. Фрадинський ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження фінансових аспектів функціонування тіньової економіки з огляду на її негативний вплив на стан державних фінансів. Охарактеризовано економічну суть категорії "тіньова економіка", проаналізовано трактування даного явища та вказано його засадні передумови. Розкрито суть податкових і бюджетних деліктів, вказано основні причини їх виникнення. Доведено значний негативний вплив деліктів на стан державних фінансів, здійснено їх розподіл за класифікаційними ознаками. Досліджено фіскальні аспекти вітчизняного тіньового процесу роздержавлення власності. Показано, що найоптимальнішою схемою "відмивання" тіньових капіталів є їх легалізація із використанням офшорних юрисдикцій. Проведено розрахунки масштабів тіньової економіки України та удосконалено економіко-математичне моделювання поведінки платників податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 +
Шифр НБУВ: РА344527

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Флейчук М. І. 
Теоретико-методологічні засади детінізації економіки та протидії корупції в Україні в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 21.04.01 / М. І. Флейчук ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методичні підходи до аналізу тінізації господарської діяльності й економізації корупції. Здійснено компаративний аналіз динаміки, масштабів і структури глобального поширення корупції, а також просторової структури динаміки тінізації економік країн світу. Проведено економетричний аналіз взаємозв'язку тінізації, корупції та економічного зростання. Розроблено стратегічні програмні рішення посилення національної безпеки України за умов глобалізації. Обгрунтовано концептуальні засади системної легалізації економіки та протидії корупції як детермінанти зміцнення економічної безпеки в моделі збалансованого й обмеженого соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962
Шифр НБУВ: РА373951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Фімяр С. В. 
Соціальна інфраструктура регіону: механізм ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. В. Фімяр ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано наукові підходи до визначення природи та сутності соціальної інфраструктури, в результаті чого запропоновано таке трактування дефініції, яке базується на застосуванні системного підходу та враховує необхідність узгодження техніко-технологічних, організаційно-економічних, інформаційних, соціальних та інших взаємозв'язків з ефективного обслуговування процесу функціонування структуротвірних видів економічної діяльності та життєзабезпечення населення. Висвітлено взаємозв'язок факторів розвитку соціальної інфраструктури та рівня життя населення, удосконалено методичні підходи до оцінювання розвитку соціальної інфраструктури на підставі формування сукупності комплексних показників. Обгрунтовано доцільність використання логіко-аналітичного та статистичного методів для аналізу стану соціальної інфраструктури. Побудовано економічну модель залучення інвестицій у розвиток соціальної інфраструктури у вигляді алгоритму послідовних заходів для стимулювання інвестування в дану сферу. Запропоновано шляхи та напрями підвищення ефективності функціонування соціальної інфраструктури на підставі удосконалення механізму реалізації соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА376630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тютюнникова С.В. 
Формування доходів населення в умовах ринкової трансформації економіки інверсійного типу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / С.В. Тютюнникова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 37 с. — укp.

Запропонована і реалізована нова концепція формування доходів населення в перехідній економіці на основі методології аналізу розділено-сумісних відносин. Розкрито природу і зміст категорії "розділено-сумісний доход". Розроблено і запропоновано математичну абстрактно-інтервальну модель оптимізації сукупних доходів населення. Визначено напрямки і резерви руху реальної структури доходів до оптимальної. Введено в науковий обіг функції доходів: добробуту, мотиваційну і соціальну. Проведено багаторівневий аналіз оплати праці: на рівні найманого робітника, фірми, держави. Показано процес становлення розділено-сумісних відносин в організації оплати праці в транзитивній економіці. Обгрунтована двоєдина категорія "доход - ціль" - "доход - результат". Проведено аналіз особливостей формування доходів від трудової діяльності, власності, підприємництва. Показано роль соціалізованих доходів. Виявлено і охарактеризовано основні тенденції їх становлення в перехідній економіці. Розроблено практичні рекомендації з вдосконалення державної політики регулювання доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969.52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Третяк І.О. 
Передумови та стратегія економічного зростання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Третяк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано передумови та стратегію економічного зростання в Україні на основі комплексного підходу до розв'язання теоретичних та практичних питань економічного зростання, сформовано на основі розгляду історично перехідних форм економічних відносин, синтезу наукового досвіду різних економічних шкіл щодо розв'язання проблем економічного розвитку та зростання з точки зору доцільності та пріоритетності його використання. Провідною теоретико-методичною засадою розв'язання проблеми економічного зростання визначено механізм економічного зростання, що розкриває закономірності взаємозв'язку параметрів макроекономічного середовища та інноваційно-інвестиційної активності економічних суб'єктів господарювання на мікрорівні. Наведено пропозиції щодо застосування позитивного досвіду країн Центральної та Східної Європи для макроекономічного зростання в Україні. Розроблено стратегію економічного зростання України, в складі якої важливе значення приділено активному державному регулюванню процесів політико-правового, соціально-економічного та науково-технічного розвитку, здійсненню структурної перебудови економіки України та генезису ринкових виробничих відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА310241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Травін В.В. 
Бухгалтерський облік і система національних рахунків: напрями гармонізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.В. Травін ; Житомир. держ. технолог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо гармонізації бухгалтерського обліку та системи національних рахунків (СНР) для забезпечення потреб управління суспільно-економічним відтворенням. Досліджено макроекономічне значення бухгалтерського обліку для визначення можливостей його гармонізації з СНР. Розкрито значення облікової інформації в дослідженнях, присвячених визначенню сутності багатства та джерел його утворення. Встановлено вимоги щодо бухгалтерського обліку, що забезпечують підвищення повноти відображення в СНР макроекономічних процесів. Проаналізовано запити користувачів облікової інформації макроекономічного рівня для характеристики наслідків впливу на систему бухгалтерського обліку. Визначено напрямки гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено підходи в бухгалтерському обліку та СНР до визначення активів, що входять до складу національного багатства з метою обгрунтування маожливостей їх гармонізації. Визначено сутність соціального капіталу як одного з елементів національного багатства з метою ідентифікації його у складі активів підприємства. Розроблено методику бухгалтерського обліку внутрішнього аудиту як складової соціального капіталу для забезпечення гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено процеси формування облікових показників і рух інформаційних потоків від мікро- до макрорівня управління, проаналізовано спільні елементи системи бухгалтерського обліку та СНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + С62: У9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)0-969 +
Шифр НБУВ: РА369887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тарлопов І.О. 
Валовий внутрішній продукт України: структура та тенденції відтворення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Тарлопов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Доведено, що перехід до ринкових відносин в Україні спричинив необхідність впровадження системи національних рахунків у вітчизняну статистичну практику для об'єктивного відображення процесів і результатів діяльності країни за нових економічних умов. Встановлено, що у структурі валового внутрішнього продукту (ВВП) за витратами та доходами не створено умов для економічного зростання. Зазначено, що структура ВВП не сприяє стабілізації темпів його росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-961
Шифр НБУВ: РА316057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тісунова В. М. 
Організаційний механізм ринкових перетворень в економіці регіону: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / В. М. Тісунова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 35 с. — укp.

Розкрито поняття "ринкові перетворення в економіці регіону" як сукупність дій учасників суспільних відносин, спрямованих на лібералізацію господарства, інституціональні перетворення та зміни в реальному секторі економіки. Наведено підходи щодо забезпечення ринкових перетворень на базі узагальнення закордонного досвіду. Вдосконалено методи розробки матриці трансформаційних заходів на базі використання сучасних прийомів оцінки та зіставлення ролі різних видів економічної діяльності. Визначено методи реструктуризації економіки регіону шляхом визначення суті регулювальних методів господарювання. Визначено концептуальні підходи до вибору цілей і завдань програмування територіального розвитку на базі формування етапів цільових заходів. Обгрунтовано систему контролю дотримання інституційних умов розвитку економіки області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА373302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ставицький А.В. 
Прогнозування основних статей платіжного балансу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.В. Ставицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено динамічний кореляційний аналіз основних статей платіжного балансу України для визначення можливої структури його моделі. Розроблено та проведено індексний аналіз, який дозволяє на підставі даних зовнішньої торгівлі та валютних курсів визначити реальні зміни в економіці. Здійснено прогноз щодо основних статей платіжного балансу за допомогою 12 відомих, розроблених і модифікованих статистичних методів, що базуються на аналізі часових рядів. Узагальнено методику використання експертних оцінок для підвищення точності статистичних методів, прикладом чого є модель прогнозування у разі зміни економічних ситуацій. Визначено найкращі методи та запропоновано шляхи їх реалізації для прогнозування основних статей платіжного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969.5в611
Шифр НБУВ: РА315884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сохецька А.В. 
Інституційні фактори економічного зростання в умовах переходу України до ринку: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.01.01 / А.В. Сохецька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено проблеми становлення та впливу інституційного середовища на економічне зростання в умовах перехідної економіки України. Уточнено визначення поняття "інститут" та з'ясовано механізм розвитку інститутів, що здійснюється шляхом пристосування поведінки, способу мислення людей до зміни умов розвитку національної економіки. Обгрунтовано положення про залежність розвитку соціально-економічної системи від інституційної будови суспільства. Проаналізовано моделі економічного зростання провідних шкіл та напрямків світової економічної думки з широким застосуванням методології, що базується на використанні економіко-математичного апарату дослідження. З'ясовано причини формування неефективного інституційного середовища у директивно-плановій економіці. Досліджено стратегію інституційних реформ у країнах з перехідною економікою, виявлено кількісні параметри впливу даних факторів на економічне зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 +
Шифр НБУВ: РА328079

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Соляр В. В. 
Державна підтримка і стимулювання розвитку соціальної інфрастурктури регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Соляр ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено теоретичне та методичне забезпечення державної підтримки та стимулювання розвитку соціальної інфраструктури в регіонах України. Досліджено сучасні підходи щодо визначення поняття соціальної інфраструктури та запропоновано його вдосконалення шляхом обгрунтування ролі соціальної інфраструктури в забезпеченні суспільного прогресу. Запропоновано вдосконалити базові положення концепції соціальної інфраструктури в постіндустріальній економіці шляхом обгрунтування її ролі та відмінностей за даних умов. Наведено вдосконалений інструментарій державної підтримки розвитку соціальної інфраструктури в регіонах України, який базується на її інтегральній оцінці, визначенні рівня забезпеченості населення об'єктами інфраструктурного комплексу. Надано методичне забезпечення обгрунтування пріоритетних напрямів розвитку соціальної інфраструктури в регіонах країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА380210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського