Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (1546)Книжкові видання та компакт-диски (1164)Журнали та продовжувані видання (115)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-96$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соляр В. В. 
Державна підтримка і стимулювання розвитку соціальної інфрастурктури регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Соляр ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено теоретичне та методичне забезпечення державної підтримки та стимулювання розвитку соціальної інфраструктури в регіонах України. Досліджено сучасні підходи щодо визначення поняття соціальної інфраструктури та запропоновано його вдосконалення шляхом обгрунтування ролі соціальної інфраструктури в забезпеченні суспільного прогресу. Запропоновано вдосконалити базові положення концепції соціальної інфраструктури в постіндустріальній економіці шляхом обгрунтування її ролі та відмінностей за даних умов. Наведено вдосконалений інструментарій державної підтримки розвитку соціальної інфраструктури в регіонах України, який базується на її інтегральній оцінці, визначенні рівня забезпеченості населення об'єктами інфраструктурного комплексу. Надано методичне забезпечення обгрунтування пріоритетних напрямів розвитку соціальної інфраструктури в регіонах країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА380210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Загорулько А. О. 
Моделювання збалансованих показників вимірювання ефективності соціально-економічних систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. О. Загорулько ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано праці зарубіжних і вітчизняних науковців, на підставі чого обгрунтовано теоретико-методологічні засади вимірювання ефективності соціально-економічних систем (СЕС) різних рівнів, визначено особливості формування інформаційної бази показників ефективності цих систем і проведено групування їх базових показників на мікро-, мезо- та макрорівнях. Запропоновано типовий підхід до багаторівневого вимірювання ефективності СЕС. Розроблено методологічний підхід до формування інтегральних показників ефективності (ІПЕ) СЕС через використання збалансованих показників вимірювання ефективності (ЗПВЕ) СЕС. На базі факторних моделей ЗПВЕ ідентифіковано ефективність функціонування та збалансованість розвитку СЕС на мікро-, мезо- та макрорівнях (на прикладі ДП "Лівадія", вітчизняної переробної промисловості та економіки України в цілому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР)0-969 в611
Шифр НБУВ: РА382995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Аурсаліді М. В. 
Системні методи боротьби зі злочинами в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М. В. Аурсаліді ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано системний аспект поняття економічної злочинності, поняття "економічний злочин" розглянуто як "адаптаційний механізм" суб'єктів економічних відносин. Проаналізовано економічну злочинність в контексті ефективності економічного регулювання. Виявлено особливості державного регулювання та сучасних методів боротьби з економічною злочинністю в Україні. Сформульовано концептуальні положення та розроблено алгоритм формування управлінського впливу з урахуванням мінімізації рівня економічної злочинності. Обгрунтовано системні методи боротьби з економічними злочинами в термінах і поняттях теорії комунікацій. Застосовано алгоритм формування управлінського впливу з урахуванням мінімізації рівня економічної злочинності для України. Удосконалено механізм боротьби з економічною злочинністю в Україні: сформовано організаційну структуру, що забезпечує прогнозний підхід до регулювання економічної злочинності, а також методологічний аспект механізму боротьби з економічною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА382446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Предборський В. А. 
Теоретичні аспекти тінізації економіки України в умовах трансформаційних процесів: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В. А. Предборський ; НАН України ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 34 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну сутність, причинну обумовленість періодичного зростання тіньових процесів за умов трансформацій, негативні наслідки розвитку тіньової економіки, економічні механізми її функціонування та системні шляхи детінізації економіки України. Вперше здійснено теоретичне обгрунтування необхідності комплексного дослідження закономірностей розвитку тінізаційного процесу за умов зростання протиріч трансформації з врахуванням цивілізаційної складової вітчизняної економічної системи. Незавершена модернізація без врахування особливостей цивілізаційної складової розвитку за даних умов викликає глибокий кризовий стан системи управління, особливо державного, поширення паразитарної форми елітної економіки, побудованої на інтеграції влади з бізнесом, криміналітетом та, як наслідок, експансії діалектичного "повернення" Ц масштабної появи перетворених форм, що складають основу розбудови механізмів сучасної тіньової економіки. Визначено основний зміст і напрями детінізації економіки: на підставі дослідження детермінантів виникнення тіньової економіки обгрунтовано положення про те, що загальною соціально-економічною основою детінізації економіки є перетворення соборної форми організації суспільних відносин, як органічно притаманної вітчизняним умовам, на пануючу, що знімає проблему накопичення кризових протиріч модернізації як джерел тінізації. Ця форма виступає як така, що має стійкий імунітет як до небезпечного розвитку архаїчних соціально-економічних форм, так і до гібридизації влади як фундаментальних чинників тінізації. Сформульовано пропозиції економічного характеру щодо загальносистемних заходів розвитку детінізаційних чинників економічного реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962
Шифр НБУВ: РА382886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Карковська В. Я. 
Трансформація заощаджень в інвестиції національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. Я. Карковська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та прикладні рекомендації щодо трансформації заощаджень в інвестиції. На підставі дослідження й узагальнення літературних джерел уточнено визначення категорій "заощадження", "інвестиції", "потенціал заощаджень", "механізм трансформації заощаджень в інвестиції". Запропоновано класифікацію мотивів заощаджень. Простежено розвиток поглядів прихильників різних економічних теорій на проблему трансформації заощаджень в інвестиції. Проаналізовано сучасний стан заощаджень та інвестицій і їх взаємозв'язок. Проведено оцінювання впливу заощаджень на рівень ВВП національної економіки. Удосконалено механізм трансформації заощаджень в інвестиції національної економіки, який базується на використанні політики стимулювання трансформації заощаджень в інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-967 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА380820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ковальов Б. Л. 
Еколого-економічний інструментарій формування умов сталого способу життєдіяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Б. Л. Ковальов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Висвітлено теоретичні, науково-методичні та практичні підходи до розроблення еколого-економічного інструментарію формування умов сталого способу життєдіяльності. Розроблено науково-методичний підхід до оцінювання сталого способу життєдіяльності на основі векторної моделі й удосконалено методичні підходи до формування організаційно-економічного механізму управління сталим способом життєдіяльності. Проведено оцінювання рівня сталого способу життєдіяльності населення регіонів України на основі сформованої ієрархічної системи показників у період 2006 - 2009 рр. Проведено групування регіонів за рівнем сталого способу життєдіяльності (надвисоким, високим, вищим за середній, середнім, нижчим за середній і низьким). Запропоновано комплекс заходів щодо підвищення рівня сталого способу життєдіяльності для виокремлених груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + С5*63
Шифр НБУВ: РА385065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Тісунова В. М. 
Організаційний механізм ринкових перетворень в економіці регіону: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / В. М. Тісунова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 35 с. — укp.

Розкрито поняття "ринкові перетворення в економіці регіону" як сукупність дій учасників суспільних відносин, спрямованих на лібералізацію господарства, інституціональні перетворення та зміни в реальному секторі економіки. Наведено підходи щодо забезпечення ринкових перетворень на базі узагальнення закордонного досвіду. Вдосконалено методи розробки матриці трансформаційних заходів на базі використання сучасних прийомів оцінки та зіставлення ролі різних видів економічної діяльності. Визначено методи реструктуризації економіки регіону шляхом визначення суті регулювальних методів господарювання. Визначено концептуальні підходи до вибору цілей і завдань програмування територіального розвитку на базі формування етапів цільових заходів. Обгрунтовано систему контролю дотримання інституційних умов розвитку економіки області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА373302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Буряк Г.С. 
Корупційні відносини в сучасних умовах інституціоналізації світової економіки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Г.С. Буряк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено нові підходи до аналізу корупції та представлено нові методи боротьби з нею за сучасних умов розвитку економічних відносин в контексті дослідження інституціонального середовища економіки та політики. Розглянуто діяльність міжнародних організацій у фері оцінки рівня корупції та розробці рекомендацій щодо кооперації на ниві протидії розвитку корупційних відносин. Наведено комплексну модель протидії розвитку корупційним відносинам в Україні на основі аналізу світового досвіду бороться з корупцією та можливостей використання його в економічному та політичному середовищі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-962 + У9(4УКР)0-962 + Х916.881.9
Шифр НБУВ: РА370193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Флейчук М. І. 
Теоретико-методологічні засади детінізації економіки та протидії корупції в Україні в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 21.04.01 / М. І. Флейчук ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методичні підходи до аналізу тінізації господарської діяльності й економізації корупції. Здійснено компаративний аналіз динаміки, масштабів і структури глобального поширення корупції, а також просторової структури динаміки тінізації економік країн світу. Проведено економетричний аналіз взаємозв'язку тінізації, корупції та економічного зростання. Розроблено стратегічні програмні рішення посилення національної безпеки України за умов глобалізації. Обгрунтовано концептуальні засади системної легалізації економіки та протидії корупції як детермінанти зміцнення економічної безпеки в моделі збалансованого й обмеженого соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962
Шифр НБУВ: РА373951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гейман О.А. 
Теоретико-методологічні засади нелінійності розвитку економіки України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О.А. Гейман ; Наук.-дослід. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Побудовано різні види нелінійних трендових економетричних моделей розвитку економіки України. Розроблено економетричні кореляційно-регресивні моделі синергетичного впливу екзогенних та ендогенних чинників і нелінійний характер розвитку економіки України. Представлено модель впливу деструктивних конвергентно-дивергентних процесів регіонального розвитку на нелінійний характер економіки України. Запропоновано методичний підхід до побудови причинно-наслідкової типологізації регіонів країни за різними критеріями. Проведено типологізацію регіонів України та визначено головні напрямки економічної політики, що здійснювалась в них. Розроблено імітаційну модель і побудовано сценарії економічної політики в регіонах України різного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА371150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фімяр С. В. 
Соціальна інфраструктура регіону: механізм ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. В. Фімяр ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано наукові підходи до визначення природи та сутності соціальної інфраструктури, в результаті чого запропоновано таке трактування дефініції, яке базується на застосуванні системного підходу та враховує необхідність узгодження техніко-технологічних, організаційно-економічних, інформаційних, соціальних та інших взаємозв'язків з ефективного обслуговування процесу функціонування структуротвірних видів економічної діяльності та життєзабезпечення населення. Висвітлено взаємозв'язок факторів розвитку соціальної інфраструктури та рівня життя населення, удосконалено методичні підходи до оцінювання розвитку соціальної інфраструктури на підставі формування сукупності комплексних показників. Обгрунтовано доцільність використання логіко-аналітичного та статистичного методів для аналізу стану соціальної інфраструктури. Побудовано економічну модель залучення інвестицій у розвиток соціальної інфраструктури у вигляді алгоритму послідовних заходів для стимулювання інвестування в дану сферу. Запропоновано шляхи та напрями підвищення ефективності функціонування соціальної інфраструктури на підставі удосконалення механізму реалізації соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА376630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Поліщук В. Г. 
Стимулювання сталого розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. Г. Поліщук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено та запропоновано тлумачення термін "стимулювання сталого розвитку регіону" та доповнено термін "сталий розвиток регіону". З'ясовано принципи стимулювання сталого розвитку регіону. Запропоновано методику оцінки стимулювання сталого розвитку регіону. Досліджено стан стимулювання сталого розвитку та виявлено основні тенденції стимулювання сталого розвитку серед регіонів України. Обгрунтовано відбір політики стимулювання сталого розвитку регіонів. Вдосконалено систему інструментів стимулювання сталого розвитку регіонів, до якої включено інвестиційно-інноваційні, податкові, трансфертні й інституційні інструменти. Запропоновано систему показників ефективності даного регіону. Розроблено стратегію стимулювання сталого розвитку та запропоновано рекомендації щодо покращання даного розвитку Волинщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА373066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Авксєнтьєв М. Ю. 
Державно-приватне партнерство як сучасний механізм залучення інвестицій в інфраструктурні галузі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М. Ю. Авксєнтьєв ; М-во економіки України, Н.-д. екон. ін-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто науково-методичні та практичні питання залучення приватних інвестицій до інфраструктурих галузей України за допомогою механізму державно-приватного партнерства (ДПП). Розкрито його економічну сутність та структурні складові. Вдосконалено понятійний апарат та уточнено методичний інструментарій ефективної моделі протидії ризикам. Досліджено зарубіжний досвід організації та функціонування даної сфери. Запропоновано методичні підходи щодо формування стратегії протидії ризикам, які з'являються під час реалізації проектів ДПП. Проведено комплексний аналіз ефективності інституційних заходів урядів різних країн з підтримки розвитку сфери ДПП. Запропоновано систему заходів, з розбудови єдиної державної політики щодо розвитку ДПП в Україні. Розроблено практичні рекомендації для ініціаторів проектів державно-приватного партнерства, які враховують специфіку життєвого циклу проекту ДПП, містять перелік основних завдань та необхідних дій для успішного завершення проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1-56
Шифр НБУВ: РА373180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Травін В.В. 
Бухгалтерський облік і система національних рахунків: напрями гармонізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.В. Травін ; Житомир. держ. технолог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо гармонізації бухгалтерського обліку та системи національних рахунків (СНР) для забезпечення потреб управління суспільно-економічним відтворенням. Досліджено макроекономічне значення бухгалтерського обліку для визначення можливостей його гармонізації з СНР. Розкрито значення облікової інформації в дослідженнях, присвячених визначенню сутності багатства та джерел його утворення. Встановлено вимоги щодо бухгалтерського обліку, що забезпечують підвищення повноти відображення в СНР макроекономічних процесів. Проаналізовано запити користувачів облікової інформації макроекономічного рівня для характеристики наслідків впливу на систему бухгалтерського обліку. Визначено напрямки гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено підходи в бухгалтерському обліку та СНР до визначення активів, що входять до складу національного багатства з метою обгрунтування маожливостей їх гармонізації. Визначено сутність соціального капіталу як одного з елементів національного багатства з метою ідентифікації його у складі активів підприємства. Розроблено методику бухгалтерського обліку внутрішнього аудиту як складової соціального капіталу для забезпечення гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено процеси формування облікових показників і рух інформаційних потоків від мікро- до макрорівня управління, проаналізовано спільні елементи системи бухгалтерського обліку та СНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + С62: У9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)0-969 +
Шифр НБУВ: РА369887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Квак 
Макроекономічний аналіз змін у системі національного багатства України: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / Марія Віталіївна Квак ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА367036

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Харазішвілі Ю.М. 
Системне моделювання важелів регулювання економічного зростання України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Ю.М. Харазішвілі ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 37 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи до формування теоретичного базису системного моделювання важелів регулювання економічного зростання України для ідентифікації поточного соціально-економічного стану, аналізу, порівняння, прогнозування, обгрунтування та передбачення макроекономічної політики. Розроблено аналітичну модель керованого зростання економіки на базі відомого принципу загальної економічної рівноваги, що інтегрує фактори зростання попиту та пропозиції в одній моделі з ендогенним визначенням інфляції (дефлятора ВВП), реального ВВП і темпів його зростання. Запропоновано концептуальний варіант динамічної моделі економічного зростання з урахуванням перехідних процесів протягом періоду прогнозування. Розроблено новий аналітичний підхід до оцінення обсягів тіньової економіки, ефективності соціально-економічного розвитку та інноваційності економіки країни, регіонів та основних видів економічної діяльності, який дозволяє виявити найбільш актуальні економічні проблеми, тобто зробити поперечний зріз економіки, що є фундаментом розроблення цілеспрямованої стратегії розвитку країни. Методологічна основа розроблених моделей - системний підхід, сценарний аналіз, загальна економічна рівновага, принцип <$E IS-LM>-моделей, виробнича функція Кобба - Дугласа, економічні теорії: кейнсіанська, класична, монетаристська та їх модифікації; методи економічної кібернетики: параметрична оптимізація, теорія автоматичного регулювання, теорія чутливості, лінійне програмування, теорія матричних ігор, теорія диференціальних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в610.32 + У9(4УКР)0-96 в611 + У9(4УКР)210.3 +
Шифр НБУВ: РА368080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Карімов Г.І. 
Регулювання соціально-економічного розвитку регіону з використанням комплексних індикаторів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.І. Карімов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто й охарактеризовано основні підходи до визначення суті регіону та процесу регулювання його соціально-економічного розвитку. Визначено цілі, умови та критерії регіонального розвитку на базі концепції стікого розвитку регіону. Запропоновано методичні підходи до оцінки стану соціально-економічного розвитку регіону на підставі ранжування регіонів за комплексним індикатором рівня соціального розвитку (РСР). Розроблено методичні підходи до прогнозування соціально-економічного розвитку регіону на підставі використання економетричних моделей, комплексного індикатора РСР і сценарного підходу. Визначено перспективні траєкторії розвитку СЕС регіону та напрямки концентрації економічного потенціалу для створення інвестиційних умов росту рівня регіонального розвитку. Наведено механізм регулювання соціально-економічного розвитку регіону, який відрізняється систематичним використанням комплексного індикатора РСР, що дозволяє враховувати економічні та соціальні аспекти розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-96 +
Шифр НБУВ: РА369060

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Засанська 
Організаційно-управлінські засади детінізації економічної діяльності у національному господарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Оксана Василівна Засанська ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962
Шифр НБУВ: РА366284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Хоменко Я.В. 
Методологічні засади формування політики сталого економічного зростання в регіоні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Я.В. Хоменко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні положення щодо формування політики, спрямованої на забезпечення сталого економічного зростання регіонів України. Висвітлено теоретичні засади розвитку економіки. Визначено умови сталого економічного зростання. Проведено систематизацію його факторів і побудовано структурно-логічну схему причинно-наслідкових зв'язків між ними. Обгрунтовано концепцію сталого зростання соціоекономічної системи регіону. Розроблено методичні положення комплексного діагностування, що грунтуються на оцінюванні процесів відтворення, розвитку та зростання. Здійснено апробацію методики на прикладі регіонів України за період з 1998 по 2006 рр. Проведено сегментацію регіональних соціоекономічних систем за критеріями якості факторів відтворення, рівня розвитку та типу зростання. За її результатами розроблено стратегії зростання для окремих груп. Сформульовано стратегічні цілі політики сталого економічного зростання, визначено перспективні механізми її реалізації та запропоновано методичні засади визначення результативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА364384

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кіржецький Ю.І. 
Механізм зниження тінізації економіки України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Ю.І. Кіржецький ; НАН України; Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виділено концептуальні підходи й основні етапи дослідження тіньової економіки (ТЕ). Вдосконалено основні етапи тінізації економіки України. Здійснено класифікацію форм ТЕ, проаналізовано та систематизовано соціально-економічні та суспільно-політичні причини її виникнення. Виявлено основні риси, що характерні для функціонування ТЕ в Україні. Проведено соціально-економічний аналіз регіону в контексті системного вивчення мезоекономічних об'єктів. Розроблено механізм зниження впливу ТЕ в контексті економічної безпеки - проблемно-цільовий підхід. Ієрархію цілей у процесі зниження тінізації економічної системи зображено предметно-орієнтованим графом. Запропоновано економіко-математичне моделювання соціально-економічних показників ТЕ як основу економічного прогнозування. Розглянуто однофакторну статистичну модель, яка дазволяє виявити закономірності впливу тінізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 +
Шифр НБУВ: РА367966

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського