Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (1879)Журнали та продовжувані видання (3493)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)261.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 197
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чередніченко Ю.В. 
Шляхи реформування податкової системи України в трансформаційний період: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.В. Чередніченко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію теорій оподаткування економіки, узагальнено теоретичні засади формування податкової політики та впливу податків на макро- і мікропроцеси в економіці. Проаналізовано стан і тенденції розвитку національної податкової системи та надано оцінку ефективності податкової політики в Україні у роки незалежності. Сформульовано основні загальноприйняті принципи проведення податкових реформ у зарубіжних країнах і визначено, які з них доцільно запровадити під час реформування податкової системи в Україні. Виявлено недоліки сучасного стану податкової реформи в Україні, обгрунтовано напрями подальшого розвитку реформи. Розроблено практичні рекомендації щодо основних напрямів реформування даної системи з урахуванням світового досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-183 +
Шифр НБУВ: РА331536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яроцька Т.Р. 
Шляхи вдосконалення системи оподаткування доходів фізичних осіб в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.Р. Яроцька ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання щодо оподаткування доходів фізичних осіб і напрямів його вдосконалення в Україні. Проаналізовано теоретико-методичні особливості оподаткування даних доходів, проблеми функціонування та вплив зовнішніх факторів на її ефективність. Надано аналітичну оцінку пільговому режиму оподаткування. Проаналізовано сучасні концепції оптимізації системи оподаткування фізичних осіб та на її базі зроблено теоретичні узагальнення та наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення механізму функціонування податкового кредиту, податкової соціальної пільги, шкали межових ставок податку з доходів фізичних осіб, елементів податкового адміністрування з метою збільшення фіскальної та економічної ефективності та соціальної справедливості оподаткування цих доходів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.43 +
Шифр НБУВ: РА354147

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ущапівська Н.М. 
Функціонування податку на додану вартість в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.М. Ущапівська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні засади податку на додану вартість. Узагальнено складові об'єкту оподаткування (доданої вартості). Визначено умови ефективного функціонування податку в податковій системі та особливості реалізації функцій податку на додану вартість у цілому і, зокрема, в сільському господарстві. Проведено аналіз етапів становлення даного податку в податковій системі України. Досліджено механізм справляння та спеціальні режими оподаткування ПДВ сільськогосподарських товаровиробників, виявлено їх недоліки. Обгрунтовано основні напрямки удосконалення механізму стягнення податку на додану вартість з метою посилення стимулюючої ролі податку на розвиток сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 +
Шифр НБУВ: РА331296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Благун 
Функціонування податкової системи в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ігор Григорович Благун ; НАН України, Інститут регіональних досліджень. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА302576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Півняк Ю.В. 
Формування та розвиток податкового менеджменту на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.В. Півняк ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та методичні підходи щодо організації податкового менеджменту на підприємстві. Описано організаційно-економічний механізм управління податковими потоками. Визначено сутність податкового менеджменту підприємства та його складових елементів. Запропоновано підходи щодо визначення рівня податкового навантаження на підприємстві. Обгрунтовано основні напрямки оптимізації податкових платежів підприємства. Розроблено методичні підходи щодо визначення взаємного впливу оподаткування баз на величину податкових платежів шляхом застосування мультиплікативної цільової функції динамічного розвитку підприємства. Досліджено теоретичні засади податкового планування як складового елементу системи податкового менеджменту підприємства. Запропоновано методичний підхід щодо здійснення податкового планування на підприємстві, який полягає у визначенні чистого грошового потоку після сплати податків за кожен період та знаходження поточної вартості грошових потоків за всі періоди шляхом їх дисконтування, що дозволяє використовувати концепцію ефективної ставки оподаткування та пряме моделювання податкових платежів за кожен період. Розкрито сутність податкової логістики та визначено її місце в системі податкового менеджменту підприємства. Запропоновано методичні підходи щодо податкового стимулювання діяльності підприємства шляхом використання різних видів податків та їх комбінацій з метою спрощення взаємозв'язків і погодження економічних зв'язків суб'єктів ринкової економіки. Виявлено проблеми розподілу та перекладання податків як інструментів податкового менеджменту підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3-212.1 +
Шифр НБУВ: РА348958

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карпова В.В. 
Формування системи податкового планування на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Карпова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні засади податкового планування. Визначено поняття податкової політики підприємства та форми її реалізації, серед яких виділено податкове планування, бюджетування податків і розрахунок поточних податкових платежів. Класифіковано принципи, методи та види податкового планування суб'єктів господарювання. Висвітлено особливості системного підходу до ресурсного забезпечення податкового планування, виділено перелік критеріїв оптимальності в податковому плануванні, до складу якого віднесено показники прибутковості проекту податкового планування, ризиків і кількості обмежень з класифікацією ризиків за сферами, кількості обмежень - за характером виникнення. Охарактеризовано поняття показника податкового тягаря на макро- та мікрорівні, удосконалено методичний підхід до його розрахунку на основі показників рентабельності витрат, частки витрат на оплату праці та інших податкових платежів у собівартості продукції. Запропоновано методики податкового планування на підприємстві, обгрунтування доцільності формування системи податкового планування на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3-23 + У9(4УКР)290-93-23 +
Шифр НБУВ: РА339018

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вієцька О.В. 
Формування системи податкової амортизації основних засобів в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Вієцька ; Ін-т економіки пром-сті НАН України. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти амортизації основних засобів. Визначено роль податкової амортизації (ПА) як елемента системи оподаткування. Проаналізовано умови, за яких система ПА є нейтральною щодо інвестиційної діяльності підприємств. Проаналізовано діючі системи ПА в Україні та країнах Організації економічного співробітництва і розвитку. Обгрунтовано доцільність використання системи ПА основних засобів окремо від бухгалтерської. Запропоновано науково-методичний підхід і формулу для розрахунку нейтральних норм ПА за умов трансформаційної економіки. Встановлено параметри залежності норм ПА від норм економічної амортизації, індексу цін інвестицій в основний капітал і темпів зростання ВВП. Наведено рекомендації щодо вдосконалення системи ПА в Україні з урахуванням сценаріїв розвитку її економіки (оптимістичного та песимістичного). Проаналізовано можливі наслідки зміни політики ПА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.6 + У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)290-571.16 +
Шифр НБУВ: РА370151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чекіна В.Д. 
Формування системи оподаткування нерухомого майна в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.Д. Чекіна ; Ін-т економіки пром-сті НАН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи оподаткування нерухомого майна в Україні. Розроблено концептуальну схему досліджень формування даного оподаткування. Узагальнено зарубіжний досвід побудови систем оподаткування нерухомості. Проаналізовано діючу систему оподаткування нерухомого майна в Україні. Обгрунтовано базові положення щодо формування цієї системи. Виконано прогноз податкових надходжень у оцінку економічних наслідків запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від землі. Побудовано економіко-математичну модель впливу податку на житлову нерухомість, проведінку суб'єктів ринку нерухомості. Розроблено рекомендації щодо формування системи оподаткування нерухомого майна в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА360675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хмарук Ю. В. 
Формування системи доходів державного бюджету України в умовах розбудови ринкової економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Ю. В. Хмарук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Поглиблено окремі теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо формування системи доходів Державного бюджету України. Обгрунтовано сутність і підходи до функціонування системи доходів бюджету, визначено методи їх формування. Виявлено основні тенденції та протиріччя формування доходів Державного бюджету України, визначено основні чинники, що впливають на них, виділено проблемні аспекти в формуванні їх системи. З'ясовано напрями удосконалення формування доходів загального та соціального фондів Державного бюджету України. Визначено податкові резерви зростання доходної частини бюджету. Запропоновано модель формування надходжень і напрями забезпечення стабільного функціонування системи доходів бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.41
Шифр НБУВ: РА383968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лендєл Г. Д. 
Формування механізму податкового регулювання розвитку санаторно-курортних закладів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Г. Д. Лендєл ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито сутність і значення податкового регулювання, визначено його особливості у санаторно-курортних закладах (СКЗ). Встановлено основну мету та принципи реалізації, визначено та класифіковано об'єкти, структурований предмет регулювання, розроблено методичні підходи до оцінювання ефективності. Досліджено сучасні умови функціонування СКЗ, проаналізовано вплив податків на їх фінансово-економічний стан і потенціал розвитку. З'ясовано основні причини неефективності податкового регулювання розвитку СКЗ. Визначено оптимальний рівень податкового навантаження на діяльність СКЗ, за якого узгоджуються інтереси держави та господарюючих суб'єктів. Удосконалено концептуальні засади й обгрунтовано заходи з формування механізму податкового регулювання розвитку СКЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.6-93 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА383737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фокіна І.В. 
Формування механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.В. Фокіна ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуальної наукової задачі забезпечення ефективного функціонування вугільної промисловості за допомогою формування механізму податково-субсидіарного регулювання. Встановлено, що діюча політика державної підтримки не враховує факту виникнення зустрічних фінансових потоків під час оподаткування, з урахуванням якого обгрунтовано необхідність застосування методів непрямого субсидування. З'ясовано, що податкове навантаження на підприємства вугільної промисловості достатньо високе. Досліджено особливості гірничої ренти в механізмі податкового регулювання вугільної промисловості, на підставі яких встановлено, що система традиційних податкових платежів у сфері природокористування містить рентну складову. Розроблено механізм податково субсидіарного регулювання вугільної промисловості. На підставі використання диференційованого підходу у процесі оподаткування розроблено рекомендації щодо удосконалення податкової стратегії в системі господарювання підприємств вугільної промисловості. Обгрунтовано доцільність впровадження єдиного податку на видобуток вугілля, розроблено податкові ставки за групами шахт залежно від ефективності виробництва. Рекомендовано застосування системи податкових пільг залежно від відтворювальної стадії відпрацювання запасів вугілля та створення фонду розвитку виробництва. Основні результати наукового дослідження впроваджено на державному та галузевому рівнях управління та на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651 + У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА344694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бобох Н. М. 
Формування механізму оподаткування нерухомого майна в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. М. Бобох ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено поняття "нерухомість" та "нерухоме майно" в контексті оподаткування. Обгрунтовано сутність і структуру механізму оподаткування нерухомого майна та розроблено підходи щодо його побудови в Україні. З'ясовано основні тенденції справляння податків на нерухоме майно в Україні, визначено основні чинники, які впливають на формування механізму оподаткування нерухомості в нашій державі, виділено проблемні аспекти в оподаткуванні нерухомого майна, що потребують вдосконалення. Досліджено механізм застосування податків на нерухомість у зарубіжних країнах, запропоновано основні напрями оптимізації процесів оподаткування нерухомого майна в Україні. Здійснено прогнозування результатів запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в Україні на основі норм Податкового кодексу й з урахуванням пропозицій автора. Запропоновано модель оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.5
Шифр НБУВ: РА382850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Багрій О. О. 
Формування механізму оподаткування нерухомого майна в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. О. Багрій ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Систематизовано сучасні підходи до формування механізмів оподаткування нерухомого майна у зарубіжних країнах і виокремлено особливості їх формування у країнах з несформованими ринками нерухомості, що полягають у необхідності використання спеціальних інструментів, які коригують рівень оподаткування, з метою дотримання принципів вертикальної та горизонтальної справедливості. Обгрунтовано функціональний взаємозв'язок оподаткування нерухомого майна з формуванням кадастру нерухомості як об'єктивної основи для визначення розміру податкової бази. Запропоновано методичний підхід до оподаткування нерухомого майна фізичних осіб, який би дозволив під час застосування натуральних показників бази оподаткування (площі нерухомості) використовувати диференційовані показники її коригування, розроблені на основі цінотвірних факторів, які враховуються під час визначення ринкової вартості нерухомості. Обгрунтовано необхідність застосування неоподатковуваного мінімуму площі нерухомості для основного місця проживання громадян України та запропоновано підхід до встановлення його розміру. Аргументовано необхідність запровадження в Україні оподаткування нерухомого майна юридичних осіб. Запропоновано методичні підходи до формування відповідного механізму на базі балансової вартості групи І основних фондів підприємства з застосуванням до неї коефіцієнтів коригування, що враховують вигідність розташування в межах населеного пункту та вид економічної діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.5
Шифр НБУВ: РА382999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бурлуцький Б.В. 
Формування ефективного податкового середовища господарювання підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.В. Бурлуцький ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено процедуру аналізу ефективності податкового середовища господарювання підприємств. Встановлено найбільш суттєвий негативний вплив тіньової економіки та податкових пільг на зменшення його ефективності. Запропоновано модель регресивного оподаткування прибутку підприємств, реалізація якої сприяє його збільшенню та розширенню виробництва. Запропоновано новий спосіб обчислення ПДВ з урахуванням сформованої в Україні у різних галузях господарювання різниці у структурі виробництва. Розроблено алгоритм для визначення необхідності переходу на спрощену систему оподаткування для оптимізації податкового планування у сфері малого бізнесу. Представлено процедуру обгрунтування доцільності стимулювання підприємницької діяльності, реалізація якої сприяє відображенню її об'єктивних результатів. За допомогою розробленої комп'ютерної програми "Підприємство - стимул" автоматизовано використання сформованої процедури та нового способу надання податкових знижок, який передбачає одержання ефекту від пільги платником податків на рівних умовах з державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА334122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Балко С.В. 
Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.В. Балко ; Нац. аграр. ун-т. Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні, методологічні та практичні засади формування ефективного механізму функціонування оподаткування аграрних підприємств. Зроблено аналіз впливу системи оподаткування на ефективність їх функціонування. Розглянуто проблеми низького податкового потенціалу підприємств. Запропоновано концепцію антикризового регулювання у різні періоди розвитку соціально-економічної системи. Обгрунтовано основні напрямки вдосконалення оподаткування сільськогосподарських підприємств з урахуванням виробничих типів господарств, базуючись на розробленій методиці побудови єдиного податку для сільськогосподарських товаровиробників на підставі виділених складових диференціальної ренти I роду. Розроблено комплексну стратегію розвитку системи оподаткування аграрних підприємств, спрямовану на зниження податкового навантаження та збільшення податкових надходжень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45 +
Шифр НБУВ: РА354645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Макогон В.Д. 
Формування доходів місцевих бюджетів у системі міжбюджетного регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.Д. Макогон ; Акад. фін. упр. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну сутність формування доходів місцевих бюджетів у системі міжбюджетного регулювання, яка полягає у сукупності фінансово-економічних відносин, що виникають у процесі планування та прогнозування дохідної частини бюджету з врахуванням фінансово-бюджетної спроможності й економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць. Запропоновано й обгрунтовано методологічні засади середньострокового прогнозування доходів місцевих бюджетів, які грунтуються на підставі використання відповідної моделі прогнозування дохідної частини бюджетів адміністративно-територіальних одиниць з врахуванням показників зведеного бюджету й економічного зростання територій. Узагальнено досвід формування доходів місцевих бюджетів в зарубіжних країнах. Удосконалено методологічні засади процесу формування доходів місцевих бюджетів, у тому числі механізм фінансового забезпечення бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, підходи до розробки регіональної політики з урахуванням принципів формування дохідної частини місцевих бюджетів, що сприятиме підвищенню рівня обгрунтованості планування та прогнозування доходів бюджетів адміністративно-територіальних одиниць. Визначено тенденції питомої ваги доходів місцевих бюджетів у валовому внутрішньому продукті та структуру дохідної частини цих бюджетів, методологічні засади середньострокового прогнозування доходів місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.41 + У9(4УКР)261.340.6 +
Шифр НБУВ: РА369189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Піхоцька О.М. 
Формування і розвиток системи місцевих податків і зборів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Піхоцька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано концепцію розвитку місцевих податків і зборів, яка полягає у передачі повноважень органам місцевого самоврядування з питань адміністрування місцевих податків і зборів відносно до їх функцій та завдань щодо забезпечення ефективного розвитку територій. Удосконалено процес проведення моніторингу та аналізу економічного середовища для розширення бази місцевого самоврядування. Уточнено методики формування доходної частини бюджетів місцевого самоврядування за рахунок місцевих податків і зборів та аналізу інформаційно-аналітичної системи для забезпечення повного та своєчасного надходження місцевих податків і зборів. Обгрунтовано напрямки реалізації нових методологічних підходів щодо впровадження у податкових органах єдиної технології приймання та обробки документів податкової звітності платників місцевих податків і зборів з урахуванням різних способів надходження документів. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до проекту Податкового кодексу України та інших законодавчих актів регулювання порядку оподаткування місцевими податками та зборами для зміцнення фінансової бази органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.5 +
Шифр НБУВ: РА344162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Маршалок Т. Я. 
Фіскально-регулююча парадигма податкового навантаження: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Т. Я. Маршалок ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст перекладання податків і охарактеризовано основні підходи до визначення цього явища. Встановлено роль та місце макроекономічних показників під час визначення податкового навантаження й обгрунтовано доцільність їх використання. Досліджено ефективність використання податкових баз за трьома напрямками: капітал, доходи та споживання. Проаналізовано дієвість держави у сфері планування та виконання основних макроекономічних показників (валового внутрішнього продукту, податкових і неподаткових надходжень, видатків бюджету). Вивчено прагматизм реалізації критеріїв фіскальної політики в Україні. На підставі статистичних даних висвітлено вектори фіскального впливу в державі. Розроблено механізми, що дозволяють оцінити процес перекладання податків в Україні. Запропоновано нові підходи до визначення податкового навантаження на мікрорівні (на суб'єктів господарювання) з урахуванням галузевих і територіальних особливостей. Доведено доцільність удосконалення загальнодержавних методик визначення податкового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА381326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гринкевич С.С. 
Фіскально-економічна політика в перехідних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.С. Гринкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто основні теоретико-методологічні засади проведення фіскально-економічної політики за умов ринкового середовища, що грунтуються на прагматичному поєднанні кейнсіанських і неоконсервативних концепцій оподаткування, передбачають зміну вартісної структури розподілу ВВП з метою збільшення реальних доходів населення на базі зростання обсягів функціонуючого капіталу фірм. Системно проаналізовано економіко-правові, соціальні, політичні аспекти організації податкового процесу у галузі непрямого, доходно-прибуткового оподаткування. Обгрунтовано структурно-логічну модель податку на майно підприємств і податку на нерухоме майно громадян у контексті комплексної реформи доходно-майнової групи податків з метою використання створених механізмів оподаткування як макроекономічних регуляторів і мікроекономічних стабілізаторів. Розроблено типологізовану функціональну податкову структуру на регіональному й місцевому рівнях управління на базі принципу розгалуженості елементів залежно від обсягу закріплених за ними функцій. Наведено пропозиції та запропоновано шляхи подальшого вдосконалення та підвищення ефективності проведення фіскально-економічної політики у процесі оптимізації структури податкової системи, адекватної перехідним економічним умовам. Висвітлено засоби регулювання сфери дії режиму пільгового оподаткування, розвитку бази оподаткування, підвищення дієвості податкового законодавства та запобігання спробам ухилення від оподаткування за оптимальної сталості співвідношення факторів гнучкості та стабільності податкової стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА334276

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Таранов І.М. 
Фіскальний потенціал України та ефективність справляння податків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.М. Таранов ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито концептуальні засади фіскального потенціалу держави, зважаючи на еволюцію державотворення та податкових технологій. Обгрунтовано роль і значення мультифакторного феномену неповної сплати податків і податкових деліктів у контексті загрози національній економічній безпеці. Здійснено критичний аналіз вітчизняних фіскально-контрольних технологій і визначено позитиви світової фіскальної практики для України з урахуванням податкової конкуренції. Запропоновано практичні методи інтенсифікації профілактики податкових зловживань. Розроблено рекомендації для підвищення ефективності справляння податків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА329855

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського