Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (1877)Книжкові видання та компакт-диски (1972)Журнали та продовжувані видання (3493)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)261.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 197
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руммо В.В. 
Податкова система як механізм регулювання господарської діяльності суб'єктів підприємництва України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Руммо ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням формування ефективного механізму регулювання діяльності суб'єктів господарювання України за допомогою податкового регулювання та стимулювання. У роботі обгрунтовано потребу створення в структурі державної податкової адміністрації аналітичного відділу. Сформовано методику аналізу фінансово-економічного стану платників податків. Запропоновано нову схему роботи з платниками, яка бере до уваги результативність їхньої діяльності і спроможність своєчасно виконувати забов'язання щодо сплат у бюджет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вишневський В.П. 
Методологічні основи вдосконалення оподаткування підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.П. Вишневський ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1998. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано нову цілісну наукову концепцію оподаткування підприємств, що створює передумови для формування податкового режиму, сприятливого по відношенню до товаровиробника. Створено економіко-математичну модель імітаційного типу, що дозволяє оцінювати вплив податків на діяльність промислових підприємств. Розроблено принципи оподаткування, які враховують особливості інформаційних систем управління виробництвом. Запропоновано рекомендації по вдосконаленню складу, структури і механізму обчислення податків, що сплачуються підприємствами, бухгалтерського обліку фінансових результатів господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Благун 
Функціонування податкової системи в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ігор Григорович Благун ; НАН України, Інститут регіональних досліджень. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА302576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Онишко С.В. 
Підвищення ефективності системи оподаткування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Онишко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності національного оподаткування. У роботі розкрито сутність податків, їх функції і значення в ринковій економіці. Досліджено історичний розвиток податкової теорії та розвиток оподаткування в Україні у перехідний період, починаючи з набуття незалежності. Узагальнено існуючі теоретичні підходи, виявлено витоки втрати національним оподаткуванням системності, проаналізовано ефективність виконання податками фіксальної та стимулюючої функцій, показано зв'язок проблем оподаткування з станом податкового контролю. Обгрунтовані економічні та організаційні засади підвищення ефективності податкової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вишневська М.К. 
Реформування системи оподаткування в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.К. Вишневська ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу системи оподаткування як механізму реалізації податкової політики, розкриттю її місця і ролі в ринковій трансформації економіки. На основі дослідження впливу системи оподаткування на динаміку ВВП, інвестиційний і соціальний процеси даються конкретні пропозиції її вдосконалення з точки зору послідовної реалізації принципів податкової політики і системи оподаткування, підвищення економічної ефективності і позитивного впливу на активізацію підприємницької діяльності суб'єктів господарювання та економічне зростання в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У010.359.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Тимошенко Ю.В. 
Державне регулювання податкової системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.В. Тимошенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці науково-методичних основ державного регулювання податкової системи в сучасних економічних умовах. В роботі визначені завдання державного регулювання, оцінена результативність діючої системи податків. Сформульовані наукові принципи та обгрунтовані напрями трансформації податкової системи, розроблені науково-методичні підходи до оподаткування юридичних і фізичних осіб. Обгрунтовані напрями реформування бюджетних і позабюджетних фондів. Запропоновано новий підхід до державного регулювання соціально-економічного розвитку регіонів за допомогою податкової системи. Визначено механізм забезпечення реформування системи оподаткування та оцінені соціально-економічні наслідки впровадження нової системи податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мельник В.М. 
Податки та їхній вплив на виробництво: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.М. Мельник ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертаційній роботі розкрито сутність податків, їхніх функцій і значення в ринковій економіці. Досліджено історичний розвиток податкової теорії та розвиток оподаткування в Україні в перехідний період, починаючи з набуття незалежності. Проаналізовано відповідність податкової системи України теоретичним принципам побудови і проведено порівняння із досвідом розвинених країн. Зроблено розрахунки податкового тягаря за різними методиками (доля прибутку, що спрямовується на сплату податків; показники рівня оподаткування юридичних та фізичних осіб, податкового тиску на окремих платників) та одержав подальший розвиток його аналіз. Досліджено зв'язок між рівнем податків та економічною ефективністю і обсягами виробництва. Обгрунтовано та запропоновано конкретні заходи щодо подолання проблем, пов'язаних з надмірністю податків, і посиленням їхнього регулюючого та стимулюючого впливу на виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Піхоцький В.Ф. 
Менеджмент справляння податків в процесі розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.Ф. Піхоцький ; НАН України; Ін-т регіон. досліджень. — Л., 2000. — 22 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення системи управління організаційними процесами стягнення податків у процесі розвитку підприємництва. Особливу увагу приділено створенню за допомогою зовнішніх і внутрішніх інформаційних зв'язків бази даних про суб'єкти підприємницької діяльності, використання програмно-цільового підходу до створення єдиної інформаційно-аналітичної системи. Визначено основні критерії оцінки фінансово-господарської діяльності підприємницьких структур і їх вплив на взаємовідносини з державою та напрями вдосконалення системи управління організаційними процесами стягнення податків у процесі розвитку підприємництва. Здійснено впровадження запропонованих рекомендацій у процесі розробки методології формування та використання автоматизованої інформаційно-аналітичної системи і на її основі бази даних про суб'єкти підприємництва на Львівщині під час аналізу їх діяльності та взаємовідносин з державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА311754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Буряковський В.В. 
Механізм адаптації податку на додану вартість до ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Буряковський ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми адаптації податку на додану вартість до ринкових умов господарювання. Результати роботи стосуються розширення і поглиблення теорії податків і оподаткування в умовах трансформаційних перетворень постпланової економічної системи. Визначено, що загальний рівень оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності є характеристикою збалансованості державних фінансів різних рівнів і фінансових можливостей товаровиробників. Для визначення фінансово-фіскальної спроможності суб'єктів ринкової економіки запропоновано ввести у науковий обіг показник "податкова ємність". На основі показника податкової ємності та інших теоретико-методологічних положень доведено наявність у податках і механізмі їх здійснення мотивів стимулюючої спрямованості. Виконано групування податків за спектром ознак формування і розвитку податкового потенціалу та податкового менеджменту. Визначено витоки і чинники для залучення податкового потенціалу на макро- і мікрорівнях економіки й обгрунтовано домінанти його прогресивної зміни. Розроблено науково-методичні засади формування стимулюючої податкової політики на основі податку на додану вартість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413.872
Шифр НБУВ: РА309737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дейніс Л.М. 
Регулювання економічних інтересів господарчих суб'єктів: податкові важелі та стимули: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.М. Дейніс ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено напрямки, завдання, форми та методи регулювання економічних інтересів господарчих суб'єктів: податкові важелі та стимули в Україні, що складаються під час реформування чинного податкового механізму, формування стратегії й тактики податкової політики, а також оптимізації державного регулювання соціально-економічних процесів в Україні. Сформульовано та об'єднано в ієрархічну систему принципи регулювання економічних інтересів господарчих суб'єктів. Проаналізовано чинний механізм державного регулювання, доведено безперспективність діючої податкової системи. Розроблено науково-методичні підходи щодо оподаткування фізичних та юридичних осіб з метою забезпечення завдань та принципів регулювання економічних інтересів господарчих суб'єктів. Визначено напрямки здійснення ефективного фінансового контролю. Запропоновано новий підхід щодо регулювання економічних інтересів господарчих суб'єктів на підставі комплексного використання організаційних, правових та податкових інструментів, а також оцінено наслідки впровадження нової системи податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА308569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Демиденко Л.М. 
Інтеграція податкової системи України до європейського економічного простору: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інтеграції податкової системи України до європейського економічного простору. Розкрито економічну суть податків за умов сучасних інтеграційних процесів, що відбуваються в світогосподарських зв'язках, яка полягає в посиленні впливу податків на темпи і пропорції економічного розвитку. Досліджено організаційно-економічні основи гармонізації податкових систем у розвинутих країнах - учасницях Європейського Союзу з метою забезпечення захисту національних економік і добробуту громадян окремих країн від необгрунтованого міждержавного перерозподілу ВВП. Обгрунтовано необхідність розширення бази оподаткування, зниження податкового навантаження, урахування сучасних тенденцій розвитку податкових систем зарубіжних країн. Доведено доцільність збереження єдиної ставки податку на додану вартість та скорочення пільг з одночасним широким застосуванням адресних компенсацій окремим категоріям населення. Сформульовано вихідні позиції щодо трансформації прямого і непрямого оподаткування в Ураїні, визначено її етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА310783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Єгорова Т.М. 
Оподаткування у системі державного регулювання економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.М. Єгорова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено схему реалізації економічних функцій держави відповідно до визначення завдань економічної політики (стратегічних та поточних). Визначено сутність поняття "податок" як економічної категорії. Обгрунтовано роль оподаткування у діючому господарському механізмі, а також його вплив на реалізацію економічних функцій держави у процесі формування державного бюджету. Вказано на необхідність та шляхи розвитку стимулюючої функції оподаткування, напрямки розвитку діючої податкової системи з метою зниження податкового тиску та альтернативних джерел фінансування соціальних програм. Наведено пропозиції щодо напрямків удосконалення діючого законодавства у період підготовки та прийняття Податкового Кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА309642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рибак С.О. 
Податкове регулювання зовнішньоекономічної діяльності України в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.О. Рибак ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено податкові механізми регулювання зовнішньоекономічних процесів. На підставі аналізу теоретичних підходів до оподаткування, його практичного значення за умов економічної кооперації країн доведено, що комплексний підхід до митно-тарифної та внутрішньонаціональної податкової політики, який спрямований на захист інтересів вітчизняних товаровиробників, сприяє входженню країни в світове економічне господарство конкурентоспроможним партнером для інших його суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА310305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бережний Є.Б. 
Податкове регулювання підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Б. Бережний ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну сутність підприємництва, визначено новий підхід до систематизації чинників формування підприємницького середовища. Теоретично обгрунтовано доповнення щодо понятійного апарату теорії оподаткування. Детально проаналізовано вплив податкової політики на фінансовий стан суб'єктів підприємництва. Розроблено новий методичний підхід до визначення тенденції податкової політики та механізм регулювання ставки податку на прибуток, а також з'ясовано методичний підхід до оцінки рівня податкового навантаження відповідно до умов податкового поля в Україні. Сформульовано стратегічну мету впровадження маркетингу в роботу органів державної податкової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.42
Шифр НБУВ: РА308028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Терещенко Л.О. 
Моделювання та прогнозування податкових надходжень на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання аналізу та прогнозування обсягів податкових надходжень з метою поліпшення справджуваності прогнозних показників і зменшення ймовірності їх недовиконання. На підставі проведеного аналізу доведено, що складній часовій структурі процесу податкових надходжень найкращим чином відповідає модель ARIMA*ARIMAS (авторегресійна інтегрована модель ковзного середнього). Запропоновано концептуальний підхід для представлення проаналізованого процесу у вигляді суми окремих незалежних компонент, які розвиваються відповідно до загальних і власних тенденцій, що дозволило суттєво зменшити похибку прогнозу. Висвітлено взаємозв'язок податкових надходжень з динамікою монетарної маси. Введено поняття та концепцію податкового ризику в прогнозуванні та плануванні податкових надходжень як одну зі складових багатофакторної оцінки надійності прийняття рішень щодо встановлення обсягів планових надходжень податків, на базі їх з прогнозованих обсягів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА312185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Котляренко О.М. 
Методичні основи управління економічною функцією податків (на прикладі районної державної податкової інспекції): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Котляренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Надано комплексну оцінку відповідності існуючої податкової системи принципам оподаткування. Висвітлено ефективність реалізації фіскальної, регулювальної та стимулювальної функцій оподаткування. Обгрунтовано необхідність проведення аналітичної роботи у районній державній податковій інспекції (ДПІ). Визначено предмет і об'єкт аналітичної роботи ДПІ. З'ясовано цілі та задачі аналітичного підрозділу, розроблено методику його функціонування, надано схеми інформаційного забезпечення районної ДПІ, а також схеми взаємодії аналітичного підрозділу ДПІ з іншими структурними підрозділами. Запропоновано модель здійснення комплексного аналізу фінансово-економічного стану платників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413-21
Шифр НБУВ: РА317755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Воронкова О.М. 
Контрольна і аналітична робота податкової служби України в податковому процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Воронкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено суть і призначення контрольної й аналітичної роботи податкової служби за умов трансформації економіки для забезпечення повної та своєчасної мобілізації фінансових ресурсів до централізованих фондів держави та підвищення ефективності управлінських рішень щодо питань оподаткування. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення методів контрольної й аналітичної роботи податкової служби з планування, проведення та реалізації результатів перевірок щодо дотримання вимог податкового законодавства. Аргументовано необхідність застосування непрямих методів на підставі результатів дослідження фактів ухиляння від сплати податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-218
Шифр НБУВ: РА316426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чернобай О.В. 
Стимулювання підприємницької діяльності на підставі удосконалення податкового регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Чернобай ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Розглянуто комплекс питань щодо становлення та розвитку малого підприємства, обгрунтовано необхідні передумови для його стимулювання. Визначено місце, роль і значення малого бізнесу - невід'ємної складової ринкової системи господарювання. Систематизовано малі підприємства за якісними ознаками. Визначено причини, чинники та проблеми, які стримують розвиток суб'єктів малого бізнесу в Україні. Розроблено модель конкурентоспроможної організації малого бізнесу, зважаючи на ризик поставки ресурсів і конкурентний ризик реалізації, яка дозволяє визначити шляхи та напрями їх розвитку за сучасних конкурентних умов. Запропоновано ряд реформ і механізмів, методів для фінансової підтримки малого бізнесу. Наведено нові принципи податкового реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА314144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дулік Т.О. 
Прямі податки в системі державного регулювання доходів юридичних і фізичних осіб: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.О. Дулік ; Наук.-дослід. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Викладено теоретичні та практичні аспекти удосконалення національної системи прямого оподаткування, яка може стимулювати ділову активність і стати важливим джерелом фінансових ресурсів держави. Конкретизовано та теоретично обгрунтовано сутність і призначення прямих податків в економічній системі держави. Уточнено та доповнено якісно новими аспектами визначення категорії "прямі податки". Проаналізовано переваги та недоліки механізму прямого оподаткування в Україні. Досліджено тенденції в еволюції та висвітлено механізм дії прямого оподаткування юридичних та фізичних осіб у контексті концепції "вбудованих бюджетних стабілізаторів". Доведено необхідність удосконалення системи надання суб'єктам національної економіки податкових пільг. Розроблено пропозиції щодо подальшого розвитку системи прямого оподаткування за умов трансформації економічної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА315036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мараховська Т. М. 
Податкове стимулювання підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т. М. Мараховська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто теоретичні основи підприємництва та його державного податкового регулювання. Проаналізовано питання становлення та розвитку системи оподаткування підприємництва, засади та шляхи його податкового стимулювання. Особливу увагу приділено питанням розробки та запровадження на період фінансового оздоровлення економіки та формування ринку моделі оподаткування виручки від реалізації продукції та єдиного соціального податку. Розроблено механізм удосконалення системи спрощеного оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Надано рекомендації щодо удосконалення податкових пільг, спрямованих на розвиток інвестиційної та інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва. Запропоновано ринкове регулювання механізму реструктуризації податкової заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)290-93
Шифр НБУВ: РА313186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського