Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (10619)Книжкові видання та компакт-диски (6931)Журнали та продовжувані видання (990)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 645
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яценко Р.М. 
Моделювання цінової політики підприємства в умовах нестаціонарного середовища: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Р.М. Яценко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему розробки комплексу економіко-математичних моделей формування цінової політики підприємства. Проаналізовано сучасні концепції та підходи щодо формування цінової політики підприємства, виявлено їх недоліки та запропоновано шляхи усунення. Зокрема, розроблено комплекс моделей формування цінової політики підприємства, побудований на підставі результатів аналізу та прогнозування впливу факторів нестаціонарного середовища. З використанням нових моделей формування цінової політики підприємства визначено адаптивні стратегія та тактика ціноутворення. Запропоновано комплекс моделей прогнозування виникнення та впливу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, який дозволяє предбачити можливі зміни у ціновій політиці підприємства. Створено сценарну модель реалізації цінової політики, що дозволяє дослідити її стійкість. Запропоновано адаптивну систему управління ціновою політикою підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-861-18 в611 +
Шифр НБУВ: РА353575

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яценко В.М. 
Організаційно-економічне забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.М. Яценко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с. — укp.

Аргументовано важливий теоретичний висновок: коли в економіці країни порушується організаційна рівновага, то відбувається спад виробництва, нераціонально використовуються усі виробничі ресурси. Запропоновано логічну модель комп'ютерної системи забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів, що є розвитком і складовою ланкою комп'ютерної системи запуск - випуск. Зазначено, що удосконалена класифікація втрат трудових ресурсів і причин їх виникнення покладена до основи організації внутрішньовиробничого госпрозрахунку, стимулювання трудової активності працівників. Наведено механізм організаційно-економічного забезпечення запобігання втрат трудових ресурсів на рівні промислових підприємств. Встановлено, що до інструментів управління у ньому належить комплексна система стимулювання трудової активності, бізнес-план підприємства й економіко-математична модель максимізації прибутку, призначені для відбору ефективних, спрямованих на скорочення втрат трудових ресурсів, організаційно-технічних заходів і внесення їх у бізнес-план підприємства. Запропоновано систему госпрозрахункових взаємовідносин між структурними підрозділами підприємства, що передбачає порядок матеріальної відповідальності працівників цехів, ділянок, відділів і служб підприємства за збитки, заподіяні іншому структурному підрозділу у вигляді коригування розміру фонду заробітної плати, величини розрахункового прибутку та відповідного коригування величини фонду споживання та прибутку, передбаченого для виплати дивідендів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640 +
Шифр НБУВ: РА323252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ясін Д.М. 
Розвиток форм та методів управління інноваційними процесами на підприємствах в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Д.М. Ясін ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання формування та реалізації механізму керування інноваційними процесами в Україні у період економічних трансформацій. Удосконалено методологічні принципи та підходи щодо визначення специфіки керування науково-технічним прогресом та інноваційною діяльністю за умов становлення ринкових форм регулювання економіки України. Проаналізовано сучасний стан машинобудування, досліджено процеси, що відбуваються в інноваційній сфері. Обгрунтовано необхідність впровадження в Україні селективної програмно-цільової моделі державної науково-технічної й інноваційної політики. Розроблено концептуальні підходи щодо активізації використання специфічно ринкових форм регулювання інноваційних процесів. Створено моделі міжетапного розвитку підприємства інноваційного типу, керування організаційними змінами у процесі впровадження інновацій, організаційного розвитку інноваційних цілей. Запропоновано систему показників для визначення ефективності інновацій. Обгрунтовано доцільність залучення іноземного капіталу у формі кредитів і прямих інвестицій у сферу машинобудування з метою збільшення експорту конкурентоспроможної продукції галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА355960

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ярошенко Ю.Ф. 
Формування організаційно-економічного механізму підвищення конкурентоспроможності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Ф. Ярошенко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану та використання економічного потенціалу 28 підприємств машинобудівного комплексу Харківщини на базі методики оцінки реальних можливостей підприємств. З'ясовано, що метод оцінки процесів взаємодії стану та використання економічного потенціалу дозволяє обгрунтувати вибір стратегії підвищення їх конкурентоспроможності. Наведено рекомендації щодо реформування організаційної структури управління конкурентоспроможністю підприємства. Запропоновано методику оцінки постачальників, яка базується на використанні логістичних моделей, з метою оптимізації організації ресурсного забезпечення конкурентоспроможності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-13
Шифр НБУВ: РА315871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якимчук Т.П. 
Фінансування підприємств за рахунок випуску облігацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.П. Якимчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито суть корпоративних облігацій. Систематизовано їх види за класифікаційними ознаками. Вивчено особливості формування економічних відносин між учасниками облігаційної позики. Розроблено методичні підходи до визначення фінансової надійності підприємств-емітентів та систему коефіцієнтів співвідношення обсягу облігаційної позики й основних показників діяльності підприємства. Розглянуто емісійні процеси на ринку корпоративних облігацій в Україні, починаючи з періоду його утворення. Виокремлено етапи його становлення та розвитку, а саме: докризове, посткризове становлення ринку, початковий й активний його розвиток. Розкрито особливості емісійної діяльності підприємств гірничорудної промисловості України з випуску облігацій та встановлено основні рестрикаційні чинники фінансування цих підприємств за рахунок коштів, мобілізованих на ринку облігацій. З урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду державного регулювання ринку облігацій підприємств обгрунтовано теоретичні та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення основних форм державного регулювання випуску й обігу облігацій в Україні. Запропоновано багатофакторну модель залежності рівня відсоткової ставки за корпоративними облігаціями від інтегральних показників оцінювання фінансової надійності підприємства-емітента. Увагу приділено вдосконаленню емісійної стратегії з випуску облігацій гірничовидобувних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА363828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрков Д.О. 
Управління організаційною системою на основі поведінкової моделі людини в середовищі виробничого соціуму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.О. Юрков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання актуального наукового завдання підвищення ефективності управління організаційною системою завдяки підсистемі моніторингу ефективності використання часового ресурсу кожного індивіда, що є невід'ємною складовою частиною виробничого процесу, базуючись на нових математичних моделях процесу обробки індивідом потоку виробничих завдань. За результатами дослідження й аналізу числових експериментальних даних виявлено й описано нелінійну залежність швидкості використання операцій індивідом від об'єму завдань. З використанням методики експертних оцінок виконано кількісну оцінку параметрів наведених моделей, що дозволило мінімізувати вплив на результат різноманітних суб'єктивних чинників, що погано формалізуються. Відзначено, що використання моделей дозволяє оцінити наслідки ухвалення певних управлінських рішень на результат функціонування окремого індивіда, а також організаційної системи в цілому. Запропоновано комплексну характеристику індивіда - психофізіологічну матрицю, яка фактично визначає діапазон функціональних можливостей людини для певного виду діяльності і дозволяє не тільки формалізувати підбір персоналу для певного виду виробництва, але і вирішувати завдання оптимізації організаційної структури з урахуванням "людського чинника".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-644.1-210.302 + Ю941.1-6 +
Шифр НБУВ: РА340326

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Юлегіна І.В. 
Управління інвестиційними проектами підприємств в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.В. Юлегіна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень і методичні рекомендації щодо вдосконалення процесу управління інвестиційними проектами підприємтств за умов використання методики їх комплексної оцінки. Запропоновано спосіб одержання синтетичного показника інвестиційних проектів за набором його якісних характеристик з використанням неформалізованих методів оцінки. Обгрунтовано схему координації інвестиційного процесу, що дозволяє організувати взаємовигідне узгодження інтересів підприємства та інвестора. Розроблено методичні підходи до адаптації процедури комплексної оцінки для інноваційних проектів підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21
Шифр НБУВ: РА310372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Щукін О.І. 
Організаційно-економічний механізм управління підприємствами малого і середнього бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.І. Щукін ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Здійснено узагальнення існуючих теорій підприємництва. Розглянуто концепцію господарської діяльності підприємств малого та середнього бізнесу та визначено роль підприємця та суть підприємництва за умов ринкових відносин. На прикладі діяльності малих підприємств досліджено сучасний стан та тенденції розвитку підприємництва за умов ринкових відносин. Узагальнено зарубіжний досвід розвитку малого та середнього бізнесу. Визначено основні контексти подальшого розвитку напрямків, методів і моделей аналізу діяльності малих підприємств щодо удосконалення систем керування підприємницькою діяльністю та підприємствами даного бізнесу. Визначено напрямки удосконалення організаційно-економічного механізму керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА325922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Щербина Л.В. 
Теоретичні засади дослідження енергоринку України та його суб'єктів в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Щербина ; Укр. держ. акад. залізн. трансп.. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано послідовність проведення досліджень енергоринку та його суб'єктів, включаючи базові підприємства. Проведено моделювання динаміки обсягів пропозиції основних видів продукції підприємств паливно-енергетичного комплексу України на підставі аналізу сезонних коливань, виявлено основні тенденції та закономірності цих процесів. Розроблено концепцію комплексної регіональної диференціації та ранжування рівня виробництва, а також споживання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами України. Обгрунтовано теоретичні засади методики виявлення вірогідних кон'юнктуротвірних факторів, які мають вплив на стан підприємств українського енергоринку та на яких може базуватися організація управління підприємствами. Розроблено методологічні підходи до моделі удосконалення національного енергоринку та функціонування на ньому підприємства на підставі результатів проведеного комплексного дослідження енергоринку за запропонованими напрямками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-554 +
Шифр НБУВ: РА343789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Щербак В.Г. 
Формування, використання та розвиток трудового потенціалу в умовах структурно-інноваційних перетворень: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / В.Г. Щербак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Увагу приділено обгрунтуванню та подальшому розвитку теоретичних, методологічних і методичних засад формування, використання та розвитку трудового потенціалу підприємств (ТПП) відповідно до вимог соціально-орієнтованої економіки. Висвітлено основні положення концепції розвитку ТПП, емерджентності енергетичного ефекту його інноваційного розвитку. Запропоновано цілісну наукову концепцію формування нових стандартів якісних показників праці персоналу підприємств і оцінки величини досягнутого рівня даних показників. Розкрито зміст поняття "бренд-капіталу галузі" як сукупності нематеріальних і віртуальних активів у вигляді "гудвіла", який у результаті виняткової компетентності у певній сфері діяльності створює імідж і репутацію галузі та підсилює її організаційні можливості. Розроблено методики оцінки "бренд-капіталу галузі", кластеризації регіонів на підставі оцінки ТПП. Досліджено структуру ринку інтелектуальної праці та наведено модель моніторингу попиту та пропозиції на даному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-55-21 +
Шифр НБУВ: РА367785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шумило Ю. О. 
Управління витратами в умовах бюджетування на підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Ю. О. Шумило ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено сутність понять "витрати", "управління витратами", "бюджетування", "бюджет" та їх характеристики. Узагальнено, систематизовано та доповнено класифікації витрат такою ознакою: спосіб обчислення рівня витрат залежно від об'єкта розподілу. Обгрунтовано взаємозв'язок між управлінням витратами та бюджетуванням. Проведено аналіз рівня витрат у промисловості України, підприємств даного виду економічної діяльності й їх вибіркової сукупності. Оцінено фінансовий стан підприємств вибіркової сукупності. Обгрунтовано взаємозв'язок між фінансовим станом підприємств та їх рівнем витрат. Розглянуто методичні підходи до планування, аналізу, оцінювання та контролю рівня витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-862-21
Шифр НБУВ: РА376628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шуляр Р.В. 
Економічна оцінка та управління процесами злиття підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.В. Шуляр ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методи економічної оцінки доцільності, ефективності та ризиків злиття підприємств, проблеми керування процесами цього злиття на засадах застосування інтеграційних механізмів. Запропоновано низку показників та методів для оцінки доцільності, ефективності, ризиків такої форми трансформації суб'єктів господарювання як злиття. Удосконалено методи розробки, формування та впровадження інтеграційних механізмів підприємств: формування організаційних структур керування підприємствами, створення цільових робочих груп експертів, робота яких спрямована на налагодження спільної діяльності підприємств. З метою формування груп запропоновано удосконалений метод підбору персоналу, адаптований для умов злиття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-43 +
Шифр НБУВ: РА325623

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шульга Г.О. 
Стратегічне управління розвитком підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.О. Шульга ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Узагальнено та уточнено теоретичні положення щодо процесу переходу промислових підприємств до стратегічного управління, розроблено методичне забезпечення формування стратегічного потенціалу. Визначено сутність та запропоновано концепцію стратегічного управління. Обгрунтовано етапи формування системи СУ. Проаналізовано діючі системи управління та надано оцінку готовності керівників різних рівнів до здійснення реорганізаційних процесів. Наведено пропозиції щодо використання та розвитку виробничого й управлінського потенціалу. Розроблено рекомендації стосовно формування компонентів процесу стратегічного управління шляхом цілеспрямованого забезпечення необхідного рівня виробничого й управлінського потенціалу згідно з етапами реалізації стратегічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21
Шифр НБУВ: РА314050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шкарупа О.В. 
Еколого-економічна оцінка стану регіону в контексті екологічно сталого розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.В. Шкарупа ; Сумс. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання еколого-економічного оцінювання стану регіону у аспекті досягнення сталого розвитку. Обгрунтовано критерії вибору показників, формування стандартів і виявлення факторів впливу на розвиток регіону як однієї з основних передумов формування ефективного механізму забезпечення екологічно сталого розвитку. Сформульовано систему показників, яка комплексно відображає основні процеси в регіоні, грунтується на існуючій системі статистичної інформації та дозволяє визначити інтегральний показник екологічно сталого розвитку регіону. Запропоновано оцінювати зміни динаміки індексу цього розвитку відповідно до визначених тенденцій. Розроблено класифікацію напрямів стандартизації економічних, екологічних і соціальних процесів, яка, на відміну від інших підходів, враховує фактор часу та реакцію систем на вплив стандартів. Удосконалено шляхи управління розвитком регіону за допомогою екологічного паспорта. Формування та ведення такого документа є підсумковим результатом комплексного оцінювання стану регіону, а паспорт є інструментом аналізу й управління станом навколишнього середовища. Грунтуючись на методі адаптивного балансу впливів, запропоновано підходи до прогнозування процесів розвитку регіону з урахуванням комплексу факторів зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА357281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шкарлет С.М. 
Формування економічної безпеки підприємств засобами активізації їх інноваційного розвитку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 08.00.04 / С.М. Шкарлет ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 34 с. — укp.

Розв'язано теоретичні та методичні проблеми формування економічної безпеки підприємств і забезпечення динаміки їх економічного зростання засобами активізації інноваційного розвитку. Досліджено еволюцію наукових поглядів щодо формування та змістового розвитку категорії "безпека". Визначено факторний вплив параметрів економічної безпеки на формування національної безпеки держави. Розкрито систему передумов формування економічної безпеки підприємства. Розвинуто теоретико-методичні засади теорії інновацій та інноваційного розвитку, а також визначено їх сучасні особливості та вплив на процеси формування економічної безпеки. Досліджено стан економічної безпеки за сучасних умов інноваційного розвитку підприємств. Запропоновано цілісну наукову концепцію формування стану економічної безпеки промислового підприємства на засадах активізації його інноваційного розвитку для забезпечення конкурентоспроможності та стійкого економічного зростання. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено трьохступеневу модель економічної безпеки підприємства, яка базується на синергії критеріїв, засобів і заходів її формування за параметрами дієвості, стійкості та релевантності менеджменту. Формалізовано процедури проведення прикладної економіко-аналітичної та функціонально-вартісної діагностики й управління потенціалом економічної безпеки підприємства у контексті його інтенсивних і екстенсивних параметрів. Обгрунтовано процедури формування економічної безпеки підприємства за критеріями інноваційного розвитку, а також процедури управління економічною безпекою підприємств за структурою заходів активізації інноваційного розвитку та з використанням її динамічних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-28-995 +
Шифр НБУВ: РА355127

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ширягіна О.Є. 
Формування та використання прибутку підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.Є. Ширягіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та практичні підходи щодо формування та використання прибутку підприємств згідно з потребами економіки України як важливого показника управління їх діяльністю. Досліджено процеси формування та використання прибутку підприємств нафтопереробної промисловості України. Розкрито сутність прибутку. З метою оптимізації процесів формування та використання прибутку нафтопереробного підприємства створено програмну систему "Управління прибутком", яка визначає математично обгрунтований обсяг операційного прибутку різними методами планування та умови беззбитковості виробництва. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації норми реінвестування прибутку нафтопереробного підприємства, використання якої дає змогу визначити раціональне співвідношення між частками чистого прибутку, які спрямовуються на споживання та накопичення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-86 +
Шифр НБУВ: РА354213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ширяєва Л.В. 
Моделі відтворення парків обладнання в системі управління підприємством: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Л.В. Ширяєва ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2009. — 38 с. — укp.

Розроблено ефективні стратегії відтворення парків виробничого обладнання з урахуванням його фізичного зносу та взаємодії у межах технологічних ліній, які базуються на методах теорії оновлення основних фондів, математичної теорії нелінійності та теорії руйнування. Запропоновано загальні схеми моделювання процесу відтворення парків технологічно незв'язаного між собою обладнання з урахуванням його "старіння", які базуються на застосуванні методів теорії багатофазних нескінченно-канальних систем масового обслуговування. Наведено метод аналізу моделей для визначення оптимальних термінів заміни обладанння з урахуванням його індивідуалізації за рахунок детального вивчення вікової структури парку. Розроблено метод моделювання функціонування системи технологічні лінії - склад готової продукції для детермінованого та випадкового процесів постачання сировини на вхід лінії з урахуванням обмеженої надійності обладання з метою оцінювання ефективності роботи даної системи. Запропоновано метод оцінювання фінансових ризиків, які виникають у разі дефіциту коштів амортизаційного фонду на заміну зношеного обладання, який базується на класичній теорії руйнування Крамера - Лундберга - Андерсена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-571.1-96в611 +
Шифр НБУВ: РА362890

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шипунова О.В. 
Розвиток фінансово-економічного механізму підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Шипунова ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і призначення системи управління та господарського механізму підприємств, зроблено порівняльний аналіз змісту фінансового й економічного механізмів, особливостей методичних підходів щодо їх побудови, а також їх взаємодію та взаємозв'язок. Висвітлено економічний зміст категорії фінансово-економічного механізму підприємства (ФЕМП), визначено його суть і розроблено блок-схему структури механізму. Визначено зміст реструктуризації підприємств, способи проведення та взаємозв'язок з ФЕМП, запропоновано схему реструктуризації підприємств, спрямовану на поліпшення кінцевих результатів діяльності. На основі системного аналізу вітчизняного та закордонного досвіду розроблено комплексно-методичні підходи до реформування ФЕМП. Проаналізовано стан зносу та відновлення основних засобів і створено механізм, застосування якого сприятиме збільшенню обсягу джерел фінансування процесу відновлення основних засобів на підприємствах. На прикладі великого виробничо-технічного комплексу проведено дослідження організаційно-методичних факторів як рушійної сили процесу реформування ФЕМП з виявленням першочергових факторів удосконалення. Запропоновано шляхи реорганізації структури управління підприємством і його фінансово-економічною діяльністю; розроблено методичні рекомендації щодо складання плану-прогнозу фінансово-економічної діяльності підприємства; обгрунтовано та запропоновано механізм оцінки потенційних можливостей стосовно збільшення прибутку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-93
Шифр НБУВ: РА319138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шестопалов Б.Б. 
Управління ризиками виробничих підприємств в процесі інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.Б. Шестопалов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З урахуванням основних інформаційних потоків (фінансового-господарського стану, контролю за виконанням бюджетів, прийняття оперативних рішень на галузевому рівні) розроблено структуру управління виробничих підприємств, адаптовану до галузі борошномельної та хлібопекарської промисловості. Удосконалено класифікацію ризиків діяльності виробничих підприємств (невиконання господарських договорів, посилення конкуренції, виникнення непередбачених витрат і зниження доходів, втрати майна підприємств). Розроблено систему оцінки якості зерна у процесі його переробки як один з елементів мінімізації ризиків виробничих підприємств. Визначено сутність інтеграції як процесу, що відбувається в напрямку реалізації інтеграційних зв'язків як основи підтримки стабільності розвитку та зниження ризиків виробничих підприємств. Сформовано структуру управління ризиками виробничих підприємств у процесі інтеграції, що включає такі складові: підвищення якості продукції, асортиментну політику, стратегію планування, маркетинг, конкуренцію, збут, облік витрат виробництва, інвестиційну стратегію. Створено систему прогнозування ризиків виробничих підприємств з використанням коефіцієнтів мінімального прийнятного обсягу виробництва (реалізації) продукції, структури ціни та вартості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 +
Шифр НБУВ: РА343894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шестова І. А. 
Стратегічне планування фінансової діяльності підприємства, орієнтоване на принцип оптимізації грошових потоків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І. А. Шестова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено питання оптимізації грошових потоків у стратегічному плануванні діяльності підприємств. Запропоновано новий напрямок у сфері планового менджменту. Доведено, що більш доцільним за сучасних умов є орієнтація на показник грошового потоку, ніж на показник прибутку підприємства. Апробовано методику планових та передпланових розрахунків. Досліджено питання стратегічного фінансового планування діяльності підприємства на основі оптимізації грошових потоків. Здійснено аналіз фармацевтичної галузі України. Подано рекомендації щодо вдосконалення підходів до ведення планово-економічних розрахунків на підприємствах зі штучним процесом виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)306.952-93
Шифр НБУВ: РА312729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського