Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1114)Книжкові видання та компакт-диски (543)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Циба Т.Є. 
Інноваційна діяльність підприємств України в умовах ринкової невизначеності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.Є. Циба ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст інноваційної діяльності підприємств та її особливості за умов ринкової невизначеності. З'ясовано напрямки еволюції та особливості інноваційної діяльності в економіці України. Визначено фактори відбору ефективних інноваційних проектів. Детально проаналізовано основні форми взаємодії ринкового саморегулювання та державного управління зазначеної діяльності, напрями та наслідки впливу державного регулювання. Розглянуто інструменти державної підтримки інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55
Шифр НБУВ: РА310437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Курочкін К.С. 
Стратегічний маркетинг і інноваційна діяльність підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / К.С. Курочкін ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено принципові положення та методичні підходи до вдосконалення маркетингової теорії для сучасних виробничих підприємств України та забезпечення максимального використання потенціалу інноваційної діяльності для перспективного розвитку підприємств. Запропоновано комплексну систему стратегічного маркетингу та інноваційної діяльності. Виявлено характер і систему взаємодії маркетингової та інноваційної діяльності. Викладено методичні рекомендації щодо організації маркетингової та інноваційної діяльності на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-211.1 + У9(4УКР-4ХАР)290-55 + У9(4УКР-4ХАР)290-211.1
Шифр НБУВ: РА309945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Корнєва О.В. 
Інформаційно-методичні засади формування інноваційної стратегії підприємств (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Корнєва ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та практичні рекомендації активізації інноваційних процесів через формування інноваційної стратегії розвитку (на матеріалах вітчизняних машинобудівних підприємств). Визначено передумови, розроблено концептуальні основи інформаційно-кібернетичного характеру формування інноваційної стратегії. Сформовано дерево альтернативних рішень стратегічного інноваційного вибору. Запропоновано вимоги щодо концептуальної моделі організаційної структури управління, орієнтованої на інноваційний розвиток. Розроблено варіант органічної організаційної структури проектного типу. Проаналізовано в ретроспективі економічний механізм стимулюванння інноваційної діяльності та подано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР-4ІВА)305.851-55
Шифр НБУВ: РА314335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шемаєва Л.Г. 
Організація матеріальних та фінансових потоків на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.Г. Шемаєва ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс питань, пов'язаних з організацією та управлінням матеріальними та супутніми фінансовими потоковими процесами на промислових підприємствах за ринкових умов. Розглянуто практичні та теоретичні передумови переходу до потокової концепції управління підприємством, розкрито сутність і зміст системи категорій та понять, пов'язаних з потоковими процесами підприємства: "економічні потокові процеси", "реперна точка", "трактова схема". Визначено особливості матеріальних і фінансових потокових процесів підприємства в логістичній системі управління ними. Досліджено сучасний стан логістизації потокових процесів; вивчено зміст та складність суперечностей, що виникають між різними етапами потокового процесу на підприємстві. Проаналізовано діючі методи та моделі, що використовуються в управлінні матеріальними потоками підприємства. Уточнено можливість використання бюджетування для узгодження матеріальних та фінансових потоків підприємства.Розроблено порядок організації логістичної системи підприємства (ЛС), в межах якої постановлено задачу синтезу оптимальної оргструктури ЛС, а також методику прийняття управлінських рішень відносно наскрізної оптимізації потокових процесів підприємства на основі імітаційного моделювання з використанням методу компромісів. Подано методичні рекомендації щодо контролю потокових процесів підприємства: склад релевантної інформації, яка застосовується для контролю за проходженням матеріальних і супутніх фінансових потокових процесів, а також місця розташування реперних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)290-55
Шифр НБУВ: РА314682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ляшенко О.М. 
Нелінійні статичні та динамічні моделі управління запасами підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.М. Ляшенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання управління запасами підприємств. Проаналізовано суть управління запасами підприємств, їх місце та значення в управлінні підприємством, як одним інтегрованим об'єктом. На базі даного аналізу запропоновано інтегрований підхід до побудови економіко-математичних моделей управління запасами, суть якого полягає у використанні наступних критеріїв оптимізації управління: мінімізації загальних витрат на запаси; максимізації прибутку; оптимізації інвестицій. Розроблено статичні та динамічні економіко-математичні моделі управління запасами підприємств. Доведено, що використання розроблених моделей підвищує ефективність прийняття управлінських рішень щодо запасів підприємства та ефективність діяльності підприємства в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-553-210.301
Шифр НБУВ: РА314316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трегуб Д.В. 
Організація інноваційного менеджменту на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Д.В. Трегуб ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано напрямки реалізації інноваційних проектів на підприємстві та розкрито організаційно-економічний зміст поняття "інновація" як економічної категорії, що сприяє реалізації інноваційної стратегії підприємства. Розроблено систему показників встановлення фактичної результативності роботи науково-технічних підрозділів підприємств, яка дозволяє визначити окремі специфічні особливості їх функціонування. Розглянуто взаємозв'язок між методикою аналізу визначення попиту на інноваційну продукцію та його залежністю від наявного технічного рівня інновацій. Удосконалено систему взаємопов'язаних факторів щодо проведення багатофакторного індексного аналізу ефективності витрат на інноваційну діяльність на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-21
Шифр НБУВ: РА316539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Черноіванова Г.С. 
Управління інноваціями в організаціях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.С. Черноіванова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення управління інноваціями в організаціях, підвищення їх ефективності. Уточнено поняття інноваційної діяльності: "новина", "інновація" ("нововведення"), "інноваційна діяльність", "інноваційний процес", "інноваційний проект". Обгрунтовано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності. Наведено перелік критеріїв для оцінки ефективності інноваційного проекту некількісними методами розрахунку. Обгрунтовано методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів. Запропоновано методику оцінки інноваційних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21
Шифр НБУВ: РА314658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Жихор О.Б. 
Оцінка ефективності інноваційних проектів підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Б. Жихор ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано інтегральний показник оцінки ефективності інноваційних проектів, який дозволяє здійснювати багатокритеріальне ранжування даних проектів та обирати найкращий проект з альтернативного їх ряду, на базі застосування узагальненої функції Харрінгтона. Удосконалено методичні рекомендації з визначення величини ставки дисконту з урахуванням рівня ризику даного проекту, а також методику оцінки ефективності інноваційних проектів підприємства, що передбачає використання інтегрального показника ефективності зазначених альтернативних проектів та перехресну оцінку ризику інноваційного проекту з фінансовими можливостями підприємства. Значну увагу приділено методичному підходу щодо визначення величини ризику інноваційного проекту (ЖЦІП) на підставі використання методів лінійного програмування, що дозволяє врахувати життєвий цикл інноваційного проекту та величину вкладення інвестицій за фазами ЖЦІП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-07
Шифр НБУВ: РА320816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Овчаренко Л.В. 
Економічна природа і особливості розвитку інноваційного підприємництва в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.В. Овчаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи становлення та розвитку інноваційного підприємництва за умов перехідної економіки. Визначено сутність інноваційного підприємництва як особливого виду економічної активності, умови його формування та становлення, роль та місце в економічному розвитку перехідної економіки, вплив світового досвіду на становлення інноваційної діяльності в Україні. Проаналізовано фактори становлення та активізації інноваційної діяльності, пов'язані з інноваційними стратегіями реструктуризації підприємств корпоративного типу та мотивацією розвитку малих інноваційно-впроваджувальних фірм. Досліджено вплив інституціональних факторів на забезпечення інноваційного розвитку України. Розглянуто механізм організаційно-економічних та правових заходів держави з регулювання та підтримки становлення інноваційних форм діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55
Шифр НБУВ: РА320149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лі Цзіньбо 
Державне регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Цзіньбо ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід щодо державного стимулювання активізації інноваційної діяльності з метою подолання технологічного відставання та становлення економічного зростання. Запропоновано концепцію оцінки економічної ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрухунку кількісних показників, що надає можливість знизити ризик для інвесторів. Наведено класифікацію напрямків інноваційних проектів, що формують стратегічну та тактичну програми технічного та соціального розвитку держави. Розглянуто поняття "новизна", "інновація" ("нововведення"), "інноваційний процес", "інноваційна діяльність", "інноваційний проект" з метою підвищення рівня управління інноваційною діяльністю та забезпечення її ефективності. Запропоновано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності, який передбачає розробку альтернатив і вибір стратегії з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Розвинуто методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів, що дає змогу всебічно проаналізувати проект та знизити ризик для інвесторів. Відзначено доцільність застосування методів оцінки економічної ефективності капітальних вкладень, яка дає можливість аналізувати фінансові потоки та оцінювати їх вплив на ступінь ефективності реалізації інноваційних проектів. Визначено перспективи інноваційного розвитку в Україні з використанням елементів прогнозування динаміки інноваційного розвитку, а також залежності інноваційної активності від економіко-політичних та інвестиційних параметрів. Описано порядок оцінки інноваційного проекту незалежно від ступеня складності та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Тульпа І.А. 
Управління формуванням інноваційної стратегії підприємств в умовах технологічних змін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.А. Тульпа ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менедж. і бізнесу. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено напрямки активізації інноваційної діяльності і методичні рекомендації щодо формування інноваційної стратегії підприємства за умов становлення ринкових відносин і наростаючого впливу технологічних змін. На підставі змістовного дослідження існуючих закономірностей, моделей і механізмів еволюції технологічних змін визначено зміст інноваційної діяльності як об'єкта, що забезпечує органічну інтеграцію інтелектуальних, фінансових, інформаційних та інших ресурсів. Взаємодія даних факторів комплексно поєднується в інноваційному ланцюжку "наука - техніка - виробництво". Доведено, що за реальних умов національної економіки базисом інноваційної стратегії повинна стати концепція випереджального інноваційно-технологічного розвитку. Запропоновано інтеграційну модель системозначущих механізмів фінансового забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Розкрито зміст і суть інноваційної політики з урахуванням варіативності стратегій інноваційного розвитку за умов технологічних змін. Розроблено рекомендації щодо формування і реалізації інноваційної стратегії підприємства з урахуванням впливу чинників технологічних змін і нестабільності зовнішнього ринкового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-21
Шифр НБУВ: РА319643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Євсєєв О.С. 
Моделювання матеріально-технічного забезпечення розвитку підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.02 / О.С. Євсєєв ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано структуру комплексу моделей управління матеріально-технічним забезпеченням (МТЗ) продуктового розвитку підприємства, що базується на застосуванні експертно-аналітичного підходу, який дозволяє здійснювати моделювання слабкоформалізованих задач. Розроблено систему економіко-математичних моделей рефлексивного управління об'єктами МТЗ підприємства, що базується на матричних методах прийняття управлінських рішень. Наведено моделі вибору системи управління МТЗ продуктового розвитку підприємства, що враховують особливості наукоємнісної високотехнологічної продукції та базуються на структуруванні статей економії та витрат у процесі організації системи управління. Надано класифікацію задач управління МТЗ підприємства, орієнтовану на проблему управління продуктовим розвитком за умов трансформації вітчизняної економіки. Розвинуто методи та моделі розв'язання задач управління МТЗ продуктового розвитку підприємства, реалізовані у вигляді системи економіко-математичних моделей, які дозволяють комплексно вирішувати завдання щодо забезпечення матеріальними ресурсами на етапах проектування, розробки й серійного виробництва нової високотехнологічної продукції. Запропоновано моделі оперативного управління системою МТЗ випуску нової продукції, що базуються на методах теорії розкладів та імітаційному моделюванні: модель планування потреби в ресурсах, моделі регулювання ходу постачання, а також математичні моделі штрафних санкцій для учасників системи МТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611
Шифр НБУВ: РА321227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тувакова Н.В. 
Організація та економічна оцінка інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Тувакова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено передумови об'єднання всіх видів ресурсів підприємств з метою активізації інноваційних процесів. Теоретично обгрунтовано на засадах системного підходу класифікації інновацій, інноваційних ризиків, об'єктів моніторингу інноваційної діяльності, з метою формулювання адекватних адресних рекомендацій з удосконалення організації зазначеної діяльності та її економічної оцінки. Розроблено методичні підходи щодо управління амортизаційними відрахуваннями для прискорення окупності інвестицій в інноваційні проекти та рекомендації щодо вдосконалення розрахунку прибутку підприємств, на базі яких реалізуються інноваційні проекти. Розглянуто організаційні аспекти формування ефективної системи моніторингу інноваційної діяльності стосовно забезпечення своєчасності й об'єктивності прийняття управлінських рішень керівниками підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА321643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Голубенко Г.О. 
Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.О. Голубенко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено особливості інвестування інновацій (ІІ) та фактори, що обумовлюють вибір потенційних інвесторів та джерел ІІ. Проаналізовано державні й недержавні джерела інвестиційної підтримки інноваційної діяльності підприємств (ІДП). Наголошено на необхідності розвитку специфічної форми ІД - венчурного бізнесу. Розроблено методику аналізу спроможності, можливості й готовності підприємства до інноваційного розвитку, що дозволяє визначити рівень інвестиційної привабливості підприємства, що реалізує іновації. Запропоновано послідовність формування та вибору інноваційно-інвестиційної стратегії підприємства(ІІСП). Удосконалено методику оцінки інвестицій в ІДП на підставі визначення показників, що впливають на грошовий потік від інвестицій в інновації та спрогнозовано відхилення цих показників від планової величини. Запропоновано послідовність формування та вибору ІІСП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-56 +
Шифр НБУВ: РА321275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Новікова І.В. 
Інноваційний потенціал підприємства: оцінка та фінансово-інвестиційне забезпечення розвитку (за матеріалами підприємств алмазно-інструментального виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Новікова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено ретроспективний аналіз розвитку теорії інновації. Надано визначення інноваційного потенціалу підприємства (ІПП), ідентифіковано його склад, з'ясовано основні характеристики та здійснено обгрунтування методологічних підходів до його оцінки. Досліджено сучасну методологічну платформу фінансово-інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності та розвитку ІПП за ринкових умов господарювання. Розроблено методику оцінки ІПП з урахуванням ступеня залученості підприємства до інноваційного процесу, яка базується на проблемно-орієнтованому підході до розв'язання поставлених завдань. Обгрунтовано управлінські рішення щодо фінансово-інвестиційного забезпечення розвитку ІПП, запропоновано заходи з удосконалення на національному рівні системи фінансово-кредитної підтримки інноваційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-56 + У9(4УКР)305.9-55-56
Шифр НБУВ: РА326954

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Савчук О.В. 
Організаційно-економічний механізм інноваційного розвитку великої компанії: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / О.В. Савчук ; НАН України. Ін-т екон. пром-сті. — Донецьк, 2003. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано нову цілісну наукову концепцію інноваційного розвитку великої компанії на базі впровадження до корпоративного менеджменту організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку, адекватного економіці інноваційного типу. Розроблено структуру стратегій основних складових програмно-цільових блоків організаційно-економічного механізму, які визначають ланки інноваційного ланцюга "дослідження - розробка - виробництво - ринок". Розроблено концептуальні засади аналізу інноваційних процесів і методичні підходи щодо оцінки інноваційних процесів і методичні підходи - інноваційної діяльності великої компанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА327617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дишкант М.В. 
Моделювання управління нематеріальними активами на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.В. Дишкант ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції та закономірності розвитку управління нематеріальними активами підприємства за умов ринкових відносин з використанням економіко-математичного апарату моделювання. Розроблено оптимізаційні моделі відбору інноваційно-інвестиційних проектів з врахуванням власних і кредитних ресурсів. Запропоновано модель вибору методів залучення інновацій з метою одержання максимальної вигоди. Побудовано оптимізаційні моделі розвитку підприємства з використанням інноваційно-інвестиційних проектів, формування оптимальних планів з урахуванням збалансованості необхідних видів ресурсів. Розглянуто змішане фінансування інноваційних проектів та запропоновано модель визначення розміру пайової участі регіону у фінансуванні проектів, що мають соціально-економічну цінність. Розроблено модель, на базі якої розраховано період окупності проекту, обсяги поквартального нарощування виробництва, терміни та суми повернення кредитних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55в611 +
Шифр НБУВ: РА323882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Берсуцький А.Я. 
Моделювання ресурсних можливостей підприємства в поточному й оперативному управлінні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.Я. Берсуцький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі визначення оптимальних календарних періодів, у яких запуск виробів дозволить розрахувати максимальне завантаження обладнання з урахуванням предметної спеціалізації та партіонності запуску деталей у виробництво, що надає можливість формувати поточні плани виробництва з урахуванням розроблених пріоритетів включення виробів у план виробництва. Запропоновано моделі й алгоритми формування оперативної виробничої програми з урахуванням розподілу обмежених ресурсів для реалізації багатосітьового комплексу операцій із заданим критерієм оптимальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-210.301 + У9(4УКР)305.851-55-210.301 +
Шифр НБУВ: РА324909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ватаманюк-Зелінська У.З. 
Еколого-економічні засади управління інноваційною діяльністю підприємств (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / У.З. Ватаманюк-Зелінська ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти інноваційної діяльності та розроблено вдосконалену класифікацію технологічних інновацій. Досліджено стан інноваційної сфери Львівського регіону та виявлено негативні тенденції у керуванні діяльністю підприємств. Запропоновано механізм оптимального розподілу фінансових ресурсів між суб'єктами інноваційної діяльності за умови впровадження ними екологічних інноваційних проектів. Розроблено методичні рекомендації для визначення рівня еколого-економічного розвитку галузей економіки регіону, що дає змогу реально оцінювати їх потребу в технологічних інноваціях природоохоронного спрямування. Значну увагу приділено питанням стимулювання інноваційної діяльності та забезпечення контролю над використанням коштів, наданих з метою фінансового забезпечення екологічних інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-28-21 + У9(4УКР-4ЛЬВ)290-55-28-21 +
Шифр НБУВ: РА328426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Абдаллах А.А. 
Управління інноваційною діяльністю підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.А. Абдаллах ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу основних причин, які стримують інноваційну діяльність в ESCWA, наведено рекомендації щодо державної підтримки інноваційної діяльності підприємств, що сприятимуть переходу до інноваційного підприємництва, а також підвищенню конкурентоспроможності цих країн. Досліджено інноваційну діяльність країн третього світу та розвинутих країн. Обгрунтовано необхідність створення сприятливого інноваційного клімату у країнах третього світу з метою активізації інноваційної діяльності підприємств та досягнення економічного зростання. Обгрунтовано методичний підхід до планування інноваційних стратегій на базі інноваційного маркетингу, який передбачає розробку інноваційної мети залежно від місії підприємства до оцінки ефективності інноваційного проекту. Розроблено методичний підхід до елементного складу життєвого циклу інноваційного проекту, що містить три фази та дванадцять етапів, а також методичні рекомендації щодо вдосконалення управління даним проектом, шляхів захисту від ризику й ухвалення фінансово-інноваційного рішення про його реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА333770

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського