Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (282)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-645$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Осадца З.І. 
Економічна оцінка мотивації трудової діяльності на підприємствах в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / З.І. Осадца ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальну модель генеалогії мотиваційного комплексу, побудовану з урахуванням структури найбільш значимих мотивів професійної діяльності за методами логічного аналізу та методом аналогій, яка, забезпечує можливість проведення практичної оцінки зміни показників роботи підприємства під впливом цілеспрямованих заходів з підвищення мотивації персоналу. Запропоновано методику кількісного визначення мотивації праці з використанням узагальненого показника мотивації, який враховує об'єктивні та суб'єктивні чинники трудової мотивації. Розвинуто понятійний апарат мотивації праці на підприємстві, який враховує мотиви матеріального придбання, самореалізації, спілкування, впливу, енергоощадження, безпеки та соціальної корисності. Розвинуто поняття мотиваційного комплексу професійної діяльності, які дозволяють виділити стійку сукупність мотивів для здійснення професійної діяльності. Наведено підходи щодо розробки методик з підвищення її ефективності з використанням оптимізаційних моделей, які враховують чинники мотиваційного комплексу та сприяють розробці заходів з підвищення рівня трудової мотивації для працівників різних підрозділів підприємства з використанням кореляційно-регресійного аналізу й ідей системного підходу, що дозволяє проаналізувати закономірності у зміні рівня мотивації трудової діяльності під впливом різних варіантів стратегії управління персоналом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645 +
Шифр НБУВ: РА351987

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кулинич Т.В. 
Ефективність застосування мотиваційних важелів та стимулів на діючих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Кулинич ; Харк. ін-т бізнесу і менедж. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення мотиваційної системи підприємства за сучасних умов господарювання. Запропоновано структурну схему мотивації праці, створено теоретичну мотиваційну модель, що складається з матеріальної мотивації, а також її нематеріальних важелів: професійного та посадового росту, моральних стимулів, соціально-натуральних та соціальних мотиваторів. Представлено методики розрахунків рівня мотивації праці за допомогою багатофакторних мотиваційних моделей та індивідуального рівня заробітної плати працівника залежно від його особистого рівня мотивації та ділових і професійних якостей. Удосконалено визначення категорії мотивації праці, понять "мотиваційний важіль", "мотиваційний стимул", "рівень мотивації праці", а також зміст компенсаційного пакету підприємства в частині "базова заробітна плата" шляхом її диференціації. Запропоновано методики оцінки кадрів, дослідження ціннісних орієнтацій та вивчення їх динаміки, використання багатофакторних мотиваційних моделей під час проведення конкурсу рівнів мотивації працівників, що претендують на вакантну посаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645-07 +
Шифр НБУВ: РА332071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тимохина Я.В. 
Моделювання процесів управління мотивацією персоналу підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Я.В. Тимохина ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 c. — укp.

Здійснено постановку й вирішення актуальної наукової проблеми моделювання процесів управління мотивацією персоналу підприємства. Запропоновано концепцію моделювання процесів управління мотивацією персоналу, яка грунтується на системному аналізі процесів мотивацій персоналу промислового підприємства. Розроблено модель життєздатної системи управління мотивацією персоналу підприємства, яка дозволяє проводити діагностику проблем управління мотивацією. Засновано на мікроекономічному рівні модель економічного росту та проведено її економічну інтерпретацію з точки зору впливу зміни факторів виробництва на продуктивність праці. Запропонований комплекс оптимізаційних економіко-математичних моделей управління мотивацією персоналу підприємства застосовано в ході оптимізації системи оплати праці реального підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645-21 в611 +
Шифр НБУВ: РА366858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Докучаєв О.А. 
Мотивація персоналу та її взаємозв'язок з ефективністю господарської діяльності підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.А. Докучаєв ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено інновації у формуванні соціально-економічних підходів щодо мотивації персоналу, які передбачають комплексне дослідження трудового потенціалу працівників як фактора підвищення ефективності господарської діяльності підприємства. Досліджено методи мотивації, оцінювання та стимулювання керівників і фахівців, потенціал персоналу підприємств і результативність його роботи, професійні знання, навички й особистісні якості керівників і фахівців у взаємозв'язку з результатами діяльності підприємства, економічні механізми мотивації персоналу, фактори та ступінь їх впливу на показник плинності кадрів, шляхи підвищення ефективності використання професійних можливостей працівників. Розроблено економіко-математичну модель рівня витрат заробітної плати, розрахункову модель рентабельності заробітної плати, фактори якої характеризують техніко-організаційний рівень виробництва та реалізації продукції та можуть зумовлювати результат дії соціально-економічних механізмів використання персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645 +
Шифр НБУВ: РА361792

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чернушкіна О.О. 
Мотивація у механізмі підвищення продуктивності виробництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.О. Чернушкіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концептуальні засади мотивації персоналу. Наведено науково-методичні рекомендації щодо формування системи мотивації працівників як складової механізму підвищення продуктивності виробництва. Розроблено систему показників вимірювання та досліджено стан продуктивності промислових підприємств. Обгрунтовано й апробовано теоретичну модель оцінки впливу основних факторів, зокрема мотивації, на динаміку сукупної продуктивності економічної системи. Удосконалено теоретико-методологічні та прикладні засади формування системи мотивації працівників до продуктивної діяльності, визначено її елементи та принципи реалізації за сучасних економічних умов. Обгрунтовано необхідність і практичну можливість застосування інформаційних технологій у реалізації мотиваційного моніторингу як структурної складової системи мотивації персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645 +
Шифр НБУВ: РА354224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бойко О.В. 
Організаційно-економічні аспекти мотивації трудової діяльності на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Бойко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади щодо удосконалення системного управління процесами мотивації трудової діяльності персоналу, а також визначення науково-методичних підходів і практичних рекомендацій з оцінки та підвищення ефективності взаємодії працівників і підприємств. Створено концепцію управління мотивацією трудової діяльності, побудовану з використанням принципів системного аналізу, що дозволяє забезпечити найбільш ефективне управління персоналом за умов ринкової економіки та підвищити кінцеві організаційно-економічні показники підприємств. Запропоновано методику оцінки ефективності мотивації та стимулювання трудової діяльності, що базується на побудові балансу мотиваційних потреб працівників та стимулювальних можливостей підприємства, визначено напрямки мотиваційної політики підприємств. Розроблено економіко-математичну модель управління мотивацією персоналу, яка дозволяє проводити узгодження мотиваційних потреб працівників і стимулювальних можливостей підприємств, що уможливлює врахування та визначення оптимального варіанта балансу їх інтересів. Визначено науково-методичні підходи до оцінки соціально-економічної ефективності мотивації персоналу на макро-, мікро- та особистісному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645 +
Шифр НБУВ: РА338786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грузіна І.А. 
Організація прийняття рішень з мотивації праці персоналу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.А. Грузіна ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання щодо змісту мотивації праці. Розкрито суть поняття "мотивація", "мотиваційний процес", "потреба", "мотив", "стимул", "стимулювання", "заробітна плата", "оцінка персоналу". Удосконалено класифікації категорій "мотивація", "потреба", "мотив", "стимул". Проведено дослідження мотиваційного процесу. Обгрунтовано необхідність комплексного використання матеріальних і моральних стимулів для стимулювання трудової активності працівників. Досліджено взаємозв'язки процесів на ринку праці України. На підставі аналізу стану зайнятості та оплати праці на підприємствах Харківщини визначено фактори, які спричинюють зниження її продуктивності. З використанням економіко-математичного моделювання обгрунтовано роль матеріальних стимулів у системі факторів, що сприяють продуктивній діяльності працівників. Проаналізовано процес оцінки праці, досліджено його основні функції та принципи організації. Запропоновано методику оцінки результатів праці персоналу, яка базується на побудові факторно-критеріальної моделі. Розроблено рекомендації щодо преміювання працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645 +
Шифр НБУВ: РА333037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ручаєвський Д.О. 
Система організації оплати праці логістичного персоналу підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д.О. Ручаєвський ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено класифікацію психофізіологічних факторів діяльності спеціалісів з логістики, визначено найбільш значимі з них, розроблено методику проведення психофізіологічного оцінювання претендентів на підприємствах, що передбачає й можливість кількісного оцінювання відповідних параметрів і подальше використання одержаних результатів даних за комплексного розрахунку рекомендованого рівня посадового окладу спеціалістів з логістичної діяльності підприємств. Розроблено конкретну економіко-математичну кореляційно-регресійну модель розрахунку рекомендованого посадового окладу спеціалістів з логістичної діяльності за групами факторів: освіта, стаж і психофізіологічні характеристики. Запропоновано алгоритм обчислення рекомендованого розміру посадового окладу, який включає анкетний збір даних, проведення психофізіологічної експертизи, введення даних у модель розрахунку рекомендованої заробітної плати та стандартного відхилення, врахування інфляційного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645
Шифр НБУВ: РА372918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Табахарнюк М.О. 
Системне управління процесами мотивації персоналу організацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.О. Табахарнюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему впровадження системного підходу в практику управління українськими організаціями та підприємствами під час мотивації персоналу. Уточнено понятійно-термінологічний апарат дослідження мотиваційного процесу. На основі нової методики оцінки результатів діяльності сформовано мотиваційні критерії, створено модель мотиваційно-поведінкового простору особи (групи), класифіковано варіанти трудової поведінки персоналу та визначено її адекватний (фукнціональний) варіант, необхідний організації. Уточнено особливості мотиваційних процесів за умов трансформації економіки та виявлено вплив на результати діяльності організованих груп людей такого важливого мотиваційного чинника як власність. Запропоновано логіко-математичну модель функціонування організаційної системи з визначенням впливу мотиваційних заходів на кінцеві результати. Сформульовано поняття системної мотивації та розроблено структурну схему управління формуванням та використанням необхідного організації комплексу мотивів і мотиваторів, а також методику та тестовий інструментарій визначення й оцінки рівня мотивованості персоналу. На підставі апробації та порівняльного аналізу доцільності використання запропонованих підходів на прикладі реальних організаційних утворень продемонстровано пряму залежність результатів діяльності об'єктів дослідження від рівня мотивованості їх персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645-21 +
Шифр НБУВ: РА335223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іваніченко В.В. 
Стимулювання працівників за випуск конкурентоспроможної продукції на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Іваніченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено зміст економічного стимулювання за умов ринкової економіки на підставі врахування інтересів учасників виробничих відносин щодо підвищення конкурентоспроможності продукції. Проведено дослідження прояву економічних інтересів, розглянуто їх види та визначено основні показники. Запропоновано відповідні економічні важелі підвищення конкурентоспроможності продукції в напрямках економічного стимулювання діяльності підприємства та суб'єктів ринкового середовища. Розроблено модель оцінки рівня стимулювання працівників і спосіб визначення розміру винагороди працівників за кінцеві результати діяльності підприємства з урахуванням економічних інтересів щодо виробництва конкурентоспроможної продукції. Удосконалено модель фінансового забезпечення випуску продукції, яка враховує витрати на її конкурентоспроможність та можливі джерела фінансування виробничого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13 + У9(4УКР)290-645 +
Шифр НБУВ: РА344626

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського