Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)300-801$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Палига Є.М. 
Корпоративне управління виробництвом в умовах постприватизаційних відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Є.М. Палига ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 33 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні проблеми корпоративного управління промисловим виробництвом за умов постприватизаційних відносин. Розглянуто теоретичні та методологічні засади організації корпоративного управління, його місію, структуру основних функцій та забезпечувальних підсистем здійснення. Запропоновано організаційно-економічні засади та методичні положення розробки механізмів реалізації засад корпоративного управління у промисловості. Висвітлено заходи державного стимулювання процесів утворення корпорацій та становлення корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-801-21
Шифр НБУВ: РА318007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кротюк І.Г. 
Моделі та інструментальні засоби системи оперативного управління виробництвом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.Г. Кротюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено нові моделі та алгоритми для системи оперативного управління виробництвом з метою їх застосування у процесі вироблення управлінських рішень. Запропоновано та реалізовано математичну модель організаційно-функціональної структури виробничої системи на базі застосування теоретико-множинно-графового підходу, який відрізняється врахуванням топологічних особливостей і взаємозв'язків між компонентами системи. Вперше запропоновано концепцію моделювання бізнес-процесів управління виробництвом на основі регулярних виразів алгебри подій, що забезпечує компактність запису, досить простий опис алгоритмів і наочність їх представлення. Багатокритеріальну оптимізаційну модель доповнено виробничими функціями, що поєднують показники ефективності функціонування підприємства не з вектором виробничої програми, а з векторами управляючих ресурсних змінних і стану виробництва. Удосконалено метод багатокритеріальної оптимізації в задачах оперативного управління виробництва, який відрізняється наявністю внутрішньої процедури експертного оцінювання варіантів, що дозволить приймати управлінські рішення за наявності кількісних та якісних локальних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-801-210.301 +
Шифр НБУВ: РА335494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дорожкіна Г.М. 
Організаційні аспекти створення нової продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.М. Дорожкіна ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні дослідження та розроблено методичні рекомендації щодо оптимізації процесу утворення нової продукції. Доповнено класифікацію існуючих видів робіт стосовно організаційної підготовки виробництва їх новими групами з моделювання процесу впровадження випуску нової продукції та удосконалення структур і функцій підрозділів управління комплексною підготовкою виробництва. Розроблено методичні рекомендації щодо формування персоніфікованих організаційних карт з визначення повноважень у проектно-конструкторських підрозділах. Запропоновано нові методи оцінки якості професійної діяльності конструкторських і технологічних відділів. Удосконалено методичний підхід щодо визначення оптимального параметричного ряду щодо продуктивності проектованих конструкцій з урахуванням потенційних затрат на експлуатацію нових модифікацій у споживачів. Створено систему прогнозування їх техніко-економічного рівня. Розроблено методи узгодження моделей прогнозування ефективності виробництва нової продукції за допомогою аналізаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-801 +
Шифр НБУВ: РА336536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рябих О.В. 
Організаційно-економічний механізм активізації інноваційної діяльності в промисловому виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.В. Рябих ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу еволюції економічної теорії та технологічного прогресу виявлено передумови формування напрямків інноваційної діяльності як визначального фактора підвищення ефективності функціонування промислового виробництва. У контексті сучасних тенденцій ринкових трансформацій у промисловому виробництві уточнено категорію "інноваційна діяльність", яку, на відміну від існуючих підходів, розглянуто як сукупність наукових, технологічних, організаційних і фінансових заходів, спрямованих на одержання нової або удосконалення існуючої промислової продукції, а також послуг, здатних задовольнити потреби та попит ринку. Розроблено класифікацію чинників активізації інноваційної діяльності, яка враховує умови економічної рівноваги та циклічності розвитку промислового виробництва. Обгрунтовано основні пріоритети інноваційної діяльності, що визначають взаємозв'язок і взаємовплив її результатів та ефективності промислового виробництва. Запропоновано принципи формування організаційно-економічного механізму активізації інноваційної діяльності, які враховують конкурентоспроможність промислового виробництва на внутрішньому та зовнішньому ринках. Розроблено й обгрунтовано елементи організаційно-економічного механізму активізації інноваційної діяльності на підставі економічної діагностики та моніторингу його реалізації. Удосконалено методичні підходи до оцінки ефективності інноваційної діяльності як складового елементу системи розвитку промислового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-801-55 +
Шифр НБУВ: РА325286

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кічкіна О.І. 
Підвищення ефективності роботи транспорту на підставі енергоекономічного підходу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.12 / О.І. Кічкіна ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 23 с. — укp.

Визначено енергоскладові експлуатаційних витрат для автомобільного, залізничного, трубопровідного і конвейєрного видів транспорту, на основі яких побудовано економіко-математичні моделі з мінімумів енергоскладової для означених видів промислового транспорту. Розроблено критерії подібності і масштаби моделювання для транспортних систем, узагальнюючих показників і окремих витрат, динамічну модель управління виробництвом з критерієм максимума прибутку, на основі якої визначено області прибутковості і збитковості, методику енергоекономічного аналізу транспортних систем, автоматизовану систему аналізу і вибору виду промислового транспорту, що включає до свого складу експертну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-801.85
Шифр НБУВ: РА308377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Черніченко Г.О. 
Стратегія розвитку виробництва старопромислового регіону: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / Г.О. Черніченко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади створення стратегії розвитку виробництва з урахуванням особливостей старопромислових регіонів із виснажуваними природними ресурсами. З використанням адміністративно-політичних і ринкових методів запропоновано теоретичні засоби узгодження економічних інтересів різних ієрархічних рівнів під час визначення межових значень економічного зростання, які базуються на розроблених і адаптованих до сучасних умов динамічних моделях стратегії розвитку виробництва. Розроблено моделі встановлення цін на контракт екологічного аудіювання, тарифів екологічного страхування. Доведено, що основними складовими стратегії розвитку виробництва є міжчасові зв'язки, капітал, людські та природні ресурси, інвестиції, які узгоджуються з принципами сталого розвитку. Встановлено характер поведінки еколого-економічної системи, який реалізовано під час розробки стратегії розвитку великих металургійних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-801 +
Шифр НБУВ: РА325462

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гусєва Ю.Ю. 
Управління тривалістю технічної підготовки наукоємного виробництва з урахуванням супутніх ризиків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ю.Ю. Гусєва ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Виконано аналіз системи виробничих та економічних ризиків як факторів, що знижують ефективність нової техніки на всіх етапах її життєвого циклу. Сформовано систему технічної підготовки виробництва (ТПВ) з урахуванням повернень виробів на доробку. Розроблено методику визначення ступеня впливу окремих факторів на кінцевий результат проекту, що дозволяє встановити обсяг комплексу критичних робіт (чинників) та дефектів. Запропоновано методику управління тривалістю ТПВ. Передбачено механізм урахування впливу факторів невизначеності. Одержані результати впроваджено в практику управління проектами, пов'язаними зі створенням авіаційної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-64 + У9(4УКР)300-801.3-21 +
Шифр НБУВ: РА330888

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Некрасова Л.А. 
Формування стратегії розвитку промислового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Л.А. Некрасова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання формування стратегії розвитку промислового виробництва. Запропоновано комплексний методичний підхід до економічної діагностики суб'єкта промисловості та модель, що визначає його стратегічні позиції з урахуванням конкурентоспроможності, стадії життєвого циклу, рентабельності та рівня ризику окремих напрямів діяльності. Встановлено залежність впливу зовнішнього середовища на конкурентні стратегії та взаємозв'язок структури ресурсного потенціалу і функціональних стратегій. Розроблено матричний підхід до формування портфеля стратегій промислового підприємства. На базі сценарного підходу і математичного апарату теорії гри побудовано модель вибору раціональної стратегії розвитку промислового виробництва за умов невизначеності та ризику. Запропоновано прикладну програму для автоматизації даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-801
Шифр НБУВ: РА319320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Продіус О.І. 
Формування стратегій економічного розвитку промислового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.І. Продіус ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Створено організаційно-методичне забезпечення розробки стратегій економічного розвитку промислового виробництва за умов трансформаційної економіки. Визначено систему факторів, які мають безпосередній вплив на економічний розвиток промислового виробництва. Проаналізовано організаційно-економічні інструменти, які використовуються на практиці за умов реформування промислового виробництва, а також теоретико-методологічне забезпечення формування стратегій економічного розвитку. Розроблено та обгрунтовано механізми реалізації економічного розвитку промислового виробництва. З'ясовано пріоритетні напрямки стратегічного розвитку суб'єктів господарювання у промисловості, якими є реструктуризація, підвищення конкурентоспроможності продукції на базі збільшення залучення інновацій. Удосконалено методи активізації інноваційного розвитку промислового виробництва на державному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-801 +
Шифр НБУВ: РА337978

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського