Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (92)Книжкові видання та компакт-диски (80)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)301-86$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Погорелов Ю.С. 
Вибір і обгрунтування методів управління затратами підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.С. Погорелов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо вибору та обгрунтування методів керування затратами підприємства. Розкрито сутність понять "затрати" та "витрати" підприємства, встановлено їх розбіжності. Визначено суб'єкт, об'єкт та мету управління затратами. Розглянуто особливостості управління затратами підприємства, класифіковано його функції. Визначено умови та чинники, які впливають на вибір методів управління затратами, встановлено залежність між показниками затрат промислових підприємств та ефективність застосування відповідних методів управління. Здійснено класифікації затрат та методів управління ними. Запропоновано сукупність характеристик і показників для їх оцінки, які використовуються у діагностиці стану управління затратами підприємства. Розроблено процедуру вибору методів управління затратами, розглянуто особливості організації застосування вибраного методу. Проведено апробацію процедури вибору на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-210.3 +
Шифр НБУВ: РА342366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хаджинова О.В. 
Логістична стратегія управління витратами великого багатопрофільного промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Хаджинова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено питання розробки та впровадження нових теоретичних підходів до управління витратами великих багатопрофільних промислових підприємств, що базуються на принципах і методах логістики. Розроблено логістичні підходи до управління ресурсами та методику проведення аудиту логістичної діяльності великого багатопрофільного промислового підприємства й обгрунтовано показники ефективності та якості логістичного управління його витратами. Запропоновано функціонально-логістичний підхід до управління структурою витрат великого багатопрофільного промислового підприємства та розподілення його ресурсів. Розроблено методики планування й управління витратами суб'єктів господарювання на підставі виділення цільових пріоритетів, які впроваджено на ВАТ "Азовзагальмаш", ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування", ТОВ "Судноремонтний завод" (м. Маріуполь).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА347521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шульга В.М. 
Механізм стратегічного управління витратами підприємства в конкурентному середовищі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Шульга ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення формування та реалізації механізму стратегічного управління витратами на промисловому підприємстві. Проаналізовано існуючі підходи щодо утворення на промисловому підприємстві системи стратегічного управління витратами, визначено їх переваги та недоліки. Розкрито економічну сутність конкурентних переваг, запропоновано способи їх досягнення. Досліджено еволюцію стратегічного управління підприємством, розглянуто підходи щодо оцінювання результатів даного процесу. Проаналізовано актуальні проблеми стратегічного управління витратами на вітчизняних підприємствах, що виникли внаслідок впливу зовнішнього та внутрішнього середовища. Розроблено методичні підходи щодо формування механізму статегічного управління витратами та визначено необхідні умови його ефективного впровадження. Створено стратегію досягнення конкурентних переваг із використанням концепції ланцюга цінностей й обгрунтовано систему оцінки й контролю її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА356629

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рудніченко Є.М. 
Механізм управління накладними затратами в системі формування фінансових результатів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Є.М. Рудніченко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення механізму управління накладними затратами у системі фомування фінансових результатів промислових підприємств. Розкрито суть понять "затрати", "витрати", "накладні затрати". Досліджено й удосконалено механізм управління накладними затратами. Розглянуто питання розподілу накладних затрат у системі "затрати - обсяг - прибуток" (CVP). Значну увагу приділено альтернативним методам розподілу накладних затрат і питанню коректного визначення точки беззбитковості та беззбиткового обороту за умов багатономенклатурного виробництва. В оцінці впливу розподілу накладних затрат на величину запасів, зокрема оцінці впливу цих розрахунків на величину прибутку, запропоновано реалізувати принцип - доходи (реалізація продукції) та затрати визначаються такими, коли вони фактично мають місце, а також здійснювати аналіз виконання плану з прибутку у чотири етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА346013

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Петренко О.Л. 
Моделі управління витратами в системі внутрішньовиробничої логістики підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.Л. Петренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання управління витратами у системі внутрішньовиробничої логістики підприємства, яка базується на принципах системного підходу до теорії Lean Production, що дозволяє підвищити ефективність функціонування підприємства за рахунок скорочення витрат на здійснення виробничої діяльності та підвищення прибутку шляхом збільшення продуктивності виробництва. Створено комплексну модель балансування завантаження потоку виробництва продукції з використанням положень теорії обмежень і теорії Lean Production, яка дає змогу прискорити обіг коштів підприємства. Удосконалено модель формування продуктивних груп, реалізація якої грунтується на розробленому алгоритмі створення продуктивних груп у межах існуючого асортиментного ряду підприємства. Запропоновані модель і алгоритм її реалізації дозволяють скоротити витрати на переналадку роботи операційних одиниць у потоці виробництва продукції. Наведено модель визначення оптимальної партії обробки продукції, яка базується на методах дослідження операцій і принципах системного аналізу, яка дозволяє підвищити прибуток підприємства шляхом мінімізації витрат на зберігання запасів незавершеного виробництва та часу непродуктивних простоїв обладнання. Розвинуто систему підтримки прийняття рішень у процесі управління витратами підприємства, за якої мають використовуватися сучасні технології обробки даних. Наведена система дозволяє підвищити обгрунтованість і оперативність рішень, що приймаються у системі внутрішньовиробничої логістики підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА354678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Волонцевич С.О. 
Оптимізація структури витрат як фактор підвищення конкурентоспроможності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.О. Волонцевич ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методичні засади оптимізації структури граничних витрат на промислових підприємствах за умов використання регресійного аналізу. Запропоновано класифікацію витрат на базі урахування швидкості їх зміни відносно обсягу виробництва, яка включає крім змінних і умовно-постійних витрат, також одноразові витрати, які відповідають інтенсивному напрямку розширення виробництва. З'ясовано залежність та вплив одноразових витрат на умовно-постійні. Розроблено методичні рекомендації для розрахунку економічних резервів на промислових підприємствах у випадку використання методики оптимізації структури граничних витрат, що дозволяє підвищити ефективність інноваційної діяльності підприємства завдяки оперативному врахуванню негативних тенденцій, пов'язаних з припиненням впливу одноразових витрат на умовно-постійні. Удосконалено теоретичні аспекти обгрунтування доцільності модернізації технології на базі використання коефіцієнта впливу одноразових витрат на умовно-постійні, які дають можливість підприємству прийняти рішення відносно своєчасної модернізації технологічної бази. Наведено методичний підхід до вибору напрямку інновайційної політики на базі зіставлення варіантів поточної структури граничних витрат промислових підприємств з оптимальною, що дозволяє більш повно задіяти економічні резерви підприємств і підвищити їх прибуток. Доведено, що застосування запропонованих методів сприяє удосконаленню структури витрат промислових підприємств та підвищенню їх конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862 +
Шифр НБУВ: РА345088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кононенко Г.М. 
Організаційно-економічний механізм управління витратами на підприємствах промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.М. Кононенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи та теоретичні положення щодо підвищення ефективності функціонування організаційно-технологічного механізму управління витратами на підприємствах машинобудівного комплексу. Запропоновано системний організаційно-технічний підхід до проектування та створення ефективних соціально-економічних механізмів управління витратами виробничо-господарської діяльності на промислових підприємствах шляхом формування цільової собівартості з обліком бізнес процесів, що формують цінність товару, стратегічного позиціонування, системи факторів, що зумовлюють витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА363991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кміть В.М. 
Організаційно-економічний механізм управління накладними витратами підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.М. Кміть ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми, шляхи удосконалення системи управління накладними витратами підприємства. Проаналізовано діяльність промислових підприємств Львова і на цій підставі визначено основні тенденції зміни структури накладних витрат, виявлено окремі закономірності щодо їх формування за умов конкурентного середовища. Розроблено аналітичний інструментарій і модель організаційно-економічного механізму управління накладними витратами, основними складовими якого є підсистеми управління: нормування та планування, обліку та розподілу, аналізу та поточного контролю за накладними витратами, внутрішнього аудиту, стимулювання працівників за зниження рівня накладних витрат і ефективне управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-862-21
Шифр НБУВ: РА317044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бурко Я.В. 
Підвищення конкурентоспроможності підприємства як основа збільшення його внутрішньої вартості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Я.В. Бурко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено роль конкурентоспроможності підприємства у збільшенні його внутрішньої вартості. Проаналізовано підходи до оцінювання вартості підприємства, їх переваги та недоліки. Уточнено відповідність між видами внутрішньої вартості, оціненої за різними підходами, і різними рівнями управління підприємством. Виділено етапи створення внутрішньої вартості підприємства за рівнями управління. Розроблено підхід до формування ланцюга створення внутрішньої вартості підприємства на підставі підвищення його конкурентоспроможності, що дозволило уточнити ланцюг створення внутрішньої вартості підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 + У9(4УКР)301-13
Шифр НБУВ: РА372358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кудріна О. Ю. 
Планування податкових трансакційних витрат промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Ю. Кудріна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Наведено класифікацію методів податкового планування з використанням критеріїв ступеня податкового навантаження на підприємство та стадії процесу податкового планування. Розглянуто варіанти розрахунку показника податкового навантаження на підприємство з урахуванням різних методичних підходів. Вивчено можливість визначення інтегральної оцінки податкового навантаження з урахуванням можливих структурних зрушень у трансакційних витратах підприємства. Виявлено взаємозв'язок між різними видами трансакційних витрат. Доведено доцільність використання для планування податків технології, що використовується в плануванні трансакційних витрат підприємств. Досліджено суттєві ознаки та складові технології планування. Визначено принципи угруповання окремих видів трансакційних витрат підприємства. Розроблено інструменти та методику розрахунку оптимального рівня податкового навантаження за критерієм мінімізації інституціонального тягаря підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 в611 + У9(4УКР)261.413.3
Шифр НБУВ: РА371985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ларіонова К.Л. 
Планування собівартості продукції промислових підприємств в умовах ринкових механізмів господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.Л. Ларіонова ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано основні принципи формування собівартості продукції промислових підприємств за умов переходу до ринку. Розроблено методику планування собівартості "від нормативної бази на початок планованого року" з використанням калькулювання витрат "методом величини покриття". Запропоновано методичні засади планування постійних витрат за місцями їх виникнення і центрами відповідальності із застосуванням матричної форми послідовності формування планово-облікових даних про постійні витрати підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-862-23
Шифр НБУВ: РА319467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Маліков А.В. 
Синтез системи управління витратами промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Маліков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено механізми управління витратами на промисловому підприємстві. Запропоновано концепцію синтезу системи такого управління, суттю якої є використання процесного способу відображення систем та виділення стратегічного, тактичного й оперативного рівнів управління. Використання цієї концепції дозволяє планувати та контролювати заплановані показники витрат на кожному рівні. Для забезпечення оперативного контролю за процесом реалізації стратегічних цілей запропоновано механізм управління витратами за головними показниками. Розроблено інфологічну модель даного управління, яка базується на системі бюджетування та забезпечує підвищення точності й об'єктивності процесу визначення повної собівартості продукції. Наведена модель передбачає виділення "центрів виникнення витрат" і відповідних їм "координаційних центрів". На прикладі ВАТ "Дружківський завод металевих виробів" запропоновано структуру інформаційної системи управління витратами, яка забезпечує ефективну інформаційну підтримку процесів управління витратами за рахунок використання вдосконалених методів агрегації первинних показників і модель управління витратами, що враховує договірну діяльність й інтегрується в діючу інформаційну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 + У9(4УКР)301-862-21
Шифр НБУВ: РА353944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Руденко Н.І. 
Управління виробничими витратами на підприємствах в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.І. Руденко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи та розроблено прикладні рекомендації стосовно управління виробничими витратами на підприємствах за умов ринку. Розглянуто методологічні основи формування виробничих витрат у процесі виготовлення продукції. Узагальнено існуючі форми та методи обліку виробничих витрат. Обгрунтовано методологічні засади удосконалення управління виробничими витратами. Розкрито сучасні деформації у формуванні та структурі виробничих витрат. Аргументовано необхідність удосконалення структури виробничих витрат за рахунок підвищення в них частки витрат на оплату праці. Проаналізовано взаємозв'язок форм господарювання з структурою виробничих витрат. Визначено напрямки зниження та шляхи удосконалення структури виробничих витрат. Розроблено підходи до прогнозування виробничих витрат і методичні рекомендації щодо формування протизатратного механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-862-21
Шифр НБУВ: РА317743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Радецька О.О. 
Управління витратами підприємств у системі логістики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Радецька ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано органічний зв'язок між інформаційними чинниками та наявними ресурсами виробництва. Встановлено пріоритетне значення раціоналістичних підходів управління у процесі трансформації товарів у каналах дистрибуції. Проаналізовано сучасні системи їх просторово-часового руху в контексті забезпечення управління та регулювання у режимі реального часу. Обгрунтовано ефективність використання логістичних концепцій у процесі оптимізації матеріально-технічного постачання та відповідні напрями реформування маркетингової та інфраструктурної діяльності під впливом логістичних рішень щодо сукупних витрат суб'єктів господарювання. Створено регіональну систему надання комплексу логістичних послуг та управління логістичними витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862 +
Шифр НБУВ: РА334818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сіневіч О. В. 
Управління прибутком на етапі проектування та освоєння нової продукції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Сіневіч ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми управління прибутком від реалізації нової продукції промислових підприємств за рахунок підвищення якості управління процесом її розробки й освоєння, функціонування механізму управління прибутком на початкових етапах життєвого циклу виробу. Запропоновано вдосконалення характеристики ролі прибутку за умов трансформації економіки та визначення сутності поняття "цільовий прибуток". З'ясовано рівні управління прибутком, їх цілі, завдання та характер інформації, яка використовується на кожному з них. Проведено комплексний аналіз впливу інноваційної діяльності промислових підприємств України, зокрема, Одещини, на фінансовий результат, визначено тісний зв'язок між обсягами реалізації інноваційної продукції та фінансовим результатом діяльності. З урахуванням важливості нової продукції для забезпечення конкурентоспроможності підприємства запропоновано механізм управління прибутком на етапі її проектування й освоєння. Удосконалено метод функціонально-вартісного аналізу оцінки впливу на прибуток кожної функції й її параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-864-21
Шифр НБУВ: РА384222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Янковий В. О. 
Управління прибутком промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. О. Янковий ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Охарактеризовано зв'язок сучасної теорії беззбитковості з основними положеннями маржиналізму, розкрито головні недоліки існуючих методів управління прибутком промислових підприємств. Запропоновано методичні засади формування показників системи співвідношень витрати - об'єм - прибуток на рівні всього підприємства, що дозволяє розраховувати й застосовувати для управління прибутком важливіші узагальнювальні параметри - точку беззбитковості у вартісному вимірі, маржинальний дохід, коефіцієнт маржинального доходу, запас міцності, виробничий важіль, показники чутливості прибутку, кількісні характеристики виробничого, фінансового та сукупного ризиків. Розроблено методичні засади використання додаткових показників і співвідношень апарату виробничої функції Кобба-Дугласа, що відкривають нові можливості для управління інвестиційними проектами промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-864-21
Шифр НБУВ: РА385381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пашкевич М.С. 
Управління процесом компенсації виробничих витрат на промисловому підприємстві: автореф. дис ... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.С. Пашкевич ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено методичні підходи до ефективного управління процесом компенсації виробничих витрат на промисловому підприємстві, внаслідок якого створюються умови для ефективного відтворення виробничих ресурсів. Науково обгрунтовано вплив факторів наявності дебіторської заборгованості за продукцією та наявності непродуктивних витрат на процес компенсації виробничих витрат і рівень реалізації економічних вигод від використання виробничих ресурсів. Розроблено методичні підходи до оцінювання ефективності управління процесом компенсації виробничих витрат на підставі показника реалізованої економічної вигоди та визначення її максимального рівня, а також методичні підходи до визначення максимального обсягу непродуктивних витрат з урахуванням вірогідного характеру їх виникнення. Запропоновано оптимізаційну модель на підставі наукового обгрунтування припустимого рівня компенсації виробничих витрат виручкою від реалізації продукції у звітному періоді. З метою реалізації наукових положень, висновків і рекомендацій за реальних умов промислового підприємства запропоновано організаційно-економічний механізм управління процесом компенсації виробничих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА366548

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Несвіт В.І. 
Управління рентабельністю промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.І. Несвіт ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано наукову концепцію оптимізації собівартості продукції та концепцію стратегічного управління витратами підприємства, які стали засадою формування системи управління рентабельністю господарюючого суб'єкта. Визначено поняття "рентабельність виробництва" й удосконалено науково-методичний підхід до використання чинників, які впливають на величину рентабельності та безпосередньо на господарську діяльність. Розроблено методичний підхід до формування структури економічного оцінювання ефективності діяльності підприємств машинобудівнеого комплексу. Реалізовано ідею врахування впливу витратотвірних чинників у статегічній системі управління витратами. Створено гнучку систему врахування показників ресурсозберігальної діяльності на підприємстві. Розроблено економіко-математичну модель формування оптимальної структури собівартості продукції підприємтва та моделі системи управління витратами промислового господарчого суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-864-21
Шифр НБУВ: РА374894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського