Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)301-99$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Безбожний В.Л. 
Вибір способу забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.Л. Безбожний ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні основи та розроблено практичні рекомендації щодо обгрунтування вибору способу забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств. Досліджено умови їх діяльності та показано необхідність забезпечення їх соціально-економічної безпеки. Проаналізовано дефініції економічної безпеки підприємства. Запропоновано визначення поняття "соціально-економічна безпека підприємства". Встановлено підгрунтя для забезпечення соціально-економічної безпеки великого промислового підприємства - взаємоузгодження та гармонізацію інтересів. Створено архітектоніку інтересів великих промислових підприємств як інструмент дослідження їх соціально-економічної безпеки. Запропоновано методику оцінювання стану соціально-економічної безпеки даних підприємств, яка передбачає розрахунок показників інтересів підприємства, а також, завдяки шкалуванню цих показників, подальше одержання індикаторів гармонізації інтересів його соціально-економічної безпеки. Розроблено вимоги до способів її забезпечення для великих промислових підприємств. Побудовано процедуру вибору такого способу. Здійснено апробацію результатів досліження на базі великих промислових підприємств Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-995 +
Шифр НБУВ: РА365401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Салун М.М. 
Економічна оцінка ризиків у зовнішньоекономічній діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Салун ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність механізму проведення зовнішньоторговельної угоди та висвітлено ризики, що виникають у зовнішньоекономічній діяльності підприємства. Проаналізовано закономірності, що впливають на величину ризику зовнішньоекономічної діяльності. Встановлено чинники, що зумовлюють дію цих законів і закономірностей. Запропоновано оригінальні методичні розробки та раціональні математично обгрунтовані рішення для науково-орієнтованої оцінки альтернатив та знаходження оптимуму під час узгодження зовнішньоторговельного контракту в ситуації ризику. Аргументовано нові методичні підходи до оцінки та розрахунку економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності та окремої угоди з експорту або імпорту товарів чи послуг. Розроблено ряд критеріїв для кількісного вибору альтернатив у процесі формування зовнішньоторговельного контракту. Досліджено ризикові ситуації на зовнішньому ринку, зумовлені соціально-економічними та політичними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-99
Шифр НБУВ: РА317473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Камишникова Е.В. 
Методи оцінки економічної безпеки промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Е.В. Камишникова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст категорії "економічна безпека підприємства". Розглянуто комплекс зовнішніх і внутрішніх факторів, що зумовлюють появу загроз. Удосконалено методичні підходи щодо комплексного кількісного й якісного оцінювання рівня економічної безпеки промислових підприємств, які полягають в обчисленні інтегральних оцінок рівня економічної безпеки та перетворенні їх у рівні бажаності на шкалі Харрингтона. Запропоновано концептуальний підхід до побудови універсальної шкали оцінки рівня економічної безпеки на базі узагальненої функції бажаності, яка є результатом синтезування окремих функцій для промислових підприємств різних галузей. Розроблено структуру та функції служби економічної безпеки металургійного підприємства з урахуванням його розміру та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-995
Шифр НБУВ: РА372840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Євтушенко Н. О. 
Механізми мінімізації економічних ризиків на промислових підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Євтушенко ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи ризику як економічної категорії, конкретизовано поняття "економічний ризик", удосконалено класифікацію ризиків і виділено специфічні ризики, які суттєво впливають на діяльність підприємств. Проведено кількісне оцінювання економічного ризику на досліджуваному промисловому підприємстві та запропоновано метод оцінювання економічного ризику через аналіз його фінансового стану з урахуванням рівня фінансової складової економічної безпеки, виявлено найбільш впливові фактори на результативний показник і прийняті рішення щодо методів впливу на економічні ризики промислового підприємства з метою їх своєчасної мінімізації. Проаналізовано існуючі напрями в системі механізмів управління з мінімізації економічних ризиків промислових підприємств і виявлено ефективні механізми нормування, бюджетування та планування під час врахування цілей і рівнів системи управлінської звітності, сформовано концептуальну модель управління економічними ризиками на промислових підприємствах через систему даних механізмів. Обгрунтовано зростання фінансово-господарської діяльності промислового підприємства через механізми мінімізації економічних ризиків та якісних можливостей людського капіталу під час взаємодії з ресурсами підприємства й удосконалено поняття "корпоративна культура".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-99-21
Шифр НБУВ: РА382254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чаговець Л.О. 
Моделі оцінки та аналізу економічної безпеки підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.11 / Л.О. Чаговець ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що розроблений комплекс моделей дозволяє оцінити, проаналізувати економічну безпеку підприємства та сформувати рекомендації щодо прийняття управлінських рішень в області стабілізації її рівня. Зазначено, що комплекс можна використати під час здійснення управлінських рішень з метою підвищення ефективності управління економічною безпекою на підприємстві для збереження його життєздатності та стимулювання розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-995 в611 +
Шифр НБУВ: РА370106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Солодова О.О. 
Моделювання процесів формування господарських рішень на промислових підприємствах з урахуванням ризику: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.О. Солодова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 21 с. — укp.

Розроблено концепцію формування господарських рішень на промислових підприємствах з урахуванням ризику, що забезпечує підвищення рівня їх обгрунтованості. Систематизовано моделі формування господарських рішень за умов ризику та невизначеності відповідно до ступеня надійності інформації, характеру цільових установок та обмежень, структури реалізації рішень і ставлення до ризику осіб, які приймають рішення, що забезпечує прийняття оптимальних рішень. Розроблено моделі формування прибутку, визначення обсягу виробництва, оцінки економічної ефективності інвестиційних проектів, які дозволяють враховувати ринкові та виробничі чинники ризику залежно від специфіки промислових підприємств та ситуацій їх господарської діяльності. Наведено методи реалізації системи інформаційного забезпечення розроблених моделей, використання яких на підприємствах підвищує ефективність функціонування системи управління підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-99в611
Шифр НБУВ: РА316588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нагорна І.І. 
Організаційно-економічний механізм у забезпеченні стійкої економічної безпеки промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.І. Нагорна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічний механізм для забезпечення стійкої економічної безпеки підприємства на підставі комплексного аналізу та наукового обгрунтування. Досліджено процеси господарської діяльності промислових підприємств України та Херсонщини за умов нестабільності зовнішнього екномічного середовища, внутрішніх економічних диспропорцій, невизначеності та ризику. Висвітлено економічні взаємовідносини промислових підприємств з контролюючими державними органами, фінансово-кредитними установами, постачальниками, посередниками, контрагентами ринку товарів і послуг, що регулюють забезпечення економічної безпеки на різних рівнях. Проведено комплексне теоретичне дослідження проблем економічної безпеки промислових підприємств, проаналізовано загрози, що є чинниками їх небезпеки стосовно економіки. Методично обгрунтовано організаційно-економічний механізм, який забезпечує стійку економічну безпеку промислового підприємства. Відзначено, що основні розроблені положення певною мірою є внеском в економічну теорію обгрунтування економічної безпеки та чинників, що її визначають у аспекті стійкої діяльності промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-99 +
Шифр НБУВ: РА361388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Подлужна Н.О. 
Організація управління економічною безпекою підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.О. Подлужна ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм організації управління економічною безпекою на підприємствах шляхом попередження загроз і збільшення величини і якості прибутку. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму організації управління економічною безпекою на металургійних підприємствах. Обгрунтовано необхідність застосування величини і якості прибутку як головного критерію економічної безпеки підприємства. Рекомендовано модель прибутку, що дозволяє прогнозувати основні параметри економічної безпеки підприємства. Встановлено ступінь впливу соціальної інфраструктури підприємства на характеристики економічної безпеки, запропоновано заходи щодо підвищення ефективності функціонування цієї інфраструктури. Запропоновано методичні рекомендації щодо управління дебіторською заборгованістю підприємства, що сприятимуть поліпшенню фінансових результатів функціонування системи підприємство - банк. Основні результати проведених досліджень впроваджено на підприємствах чорної металургії Донецької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-99-21 +
Шифр НБУВ: РА328211

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Паламарчук О.І. 
Принципи і форми інтеграції функції обліку в посиленні економічної безпеки промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Паламарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні положення у галузі бухгалтерського обліку для поглиблення його орієнтації на уникнення та послаблення загроз економічної безпеки промислових підприємств. Висвітлено існуючу систему організації бухгалтерського обліку промислового підприємства. Наведено принципи та форми інтеграції обліку з іншими функціями управління у питаннях уникнення загроз безпеки. Обгрунтовано необхідність інтеграції функції обліку з функціями планування, контролю, аналізу, регулювання. Запропоновано організаційні та інформаційні рішення, що створюють умови суттєвого поглиблення орієнтації обліку на посилення економічної безпеки підприємств. Доведено, що інтеграція функції обліку з іншими функціями управління підприємством передбачає зосередження сукупності функцій та персоналу у відділах, які безпосередньо здійснюють управління економічними процесами основних сфер діяльності підприємств: інвестиціями, фінансовим та матеріальним забезпеченням, виробництвом, збутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1 + У9(4УКР)301-99
Шифр НБУВ: РА314654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шиянов І.А. 
Управління ризиками промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.А. Шиянов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 22 с. — укp.

Розглянуто сутність та особливості ризиків у діяльності промислового підприємства з погляду системного підходу, проаналізовано основні методи управління ризиками промислових підприємств. Розроблено методологічний підхід щодо системного управління ризиками на промисловому підприємстві. Удосконалено механізм управління ризиками збитків, пов'язаних з виробництвом неякісної продукції. Одержав подальший розвиток механізм мінімізації ризику втрат у ході постачання виробництва промислового підприємства та механізм зниження ризику втрат під час планування виробництва. Запропоновано структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень в процесі управління ризиками, розроблено імітаційну модель зниження ризику збитків від випуску неякісної продукції. Вироблено рекомендації з організаційного забезпечення впровадження системного підходу до управління ризиками на промислових підприємствах; здійснено практичну реалізацуію концепції управління ризиками на ЗАТ "НГМЗ-БУР."

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-99-21 +
Шифр НБУВ: РА366922

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського