Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1746)Книжкові видання та компакт-диски (1630)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)305.851.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 288
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Малишенко К.А. 
Вдосконалення реального інвестування в основні виробничі фонди машинобудівного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.А. Малишенко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення відтворення основних виробничих фондів машинобудівного підприємства. Запропоновано ряд теоретичних і методичних рекомендацій щодо організації інвестиційного процесу на підприємстві за умов нестабільного економічного середовища. Запропоновано методику визначення впливу інфляції під час інвестиційного проектування з використанням коефіцієнтів чутливості, а також формулу визначення економічної ефективності лізингових операцій для підприємства лізингоотримувача. Надано рекомендації стосовно створення підсистеми контролінгу величини реальних інвестицій з урахуванням впливу інфляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56
Шифр НБУВ: РА313276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панков В.А. 
Управління вартістю наукоємкого машинобудівного підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.А. Панков ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2004. — 31 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано нову цілісну наукову концепцію ціннісного підходу до управління вартістю великого наукоємного машинобудівного підприємства як підстави його перетворення в елітну фірму світового рівня з винятковими можливостями та високим ринковим потенціалом. Для реалізації цієї концепції розроблено адекватний вимогам інноваційного розвитку підприємства організаційно-економічний механізм, який базується на використанні сучасних інформаційних технологій та моделі біореінжинірингу. Ця модель є синтезом методів: перетворення реінжинірингу, який акцентує увагу на технологічній компоненті виробництва, та організаційного розвитку соціальної підсистеми. Запропоновано науково-методичні рекомендації та практичні рішення, впровадження яких у корпоративний менеджмент у своїй сукупності створюють реальні передумови максимізації вартості великого підприємства, забезпечення його високого іміджу на світовому та вітчизняному ринках індустріальної техніки. Розроблено методичний інструментарій щодо порівняльної оцінки машинобудівних підприємств за критерієм цінності результатів їх діяльності з досягнутим рівнем провідних світових компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-862 +
Шифр НБУВ: РА330194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевчук Н.В. 
Управління формуванням і функціонуванням капіталу підприємств (за матеріалами машинобудівних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Шевчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Поглиблено понятійно-категоріальний апарат теорії капіталу, розкрито суть поняття інтелектуального капіталу та визначено його місце в системі менеджменту капіталу. Удосконалено методичні засади визначення середньозваженої вартості капіталу, уточнено поняття "структура капіталу". Адаптовано до практичного використання параметри моделі капітальних активів для оцінки вартості власного капіталу вітчизняних підприємств. Обгрунтовано доцільність використання концепції економічної доданої вартості у процесі оптимізації структури капіталу та оцінки ефективності його формування та функціонувння на підприємстві. Удосконалено процедуру визначення оптимальної структури капіталу щодо послідовності дій та їх змістового наповнення. Запропоновано методичні засади формування системи лімітів на залучення позикового капіталу підприємств. Визначено параметри сучасного інтелектуального машинобудівного виробництва. Розроблено систему управління формуванням і функціонуванням капіталу на машинобудівних підприємствах за умов інноваційного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571.1 +
Шифр НБУВ: РА334240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Малаховський Ю.В. 
Механізм формування, розподілу і використання фонду оплати праці підприємств машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.В. Малаховський ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано визначення поняття "фонд оплати праці". Конкретизовано зміст мети, принципів, напрямків та критеріїв реалізації виробничої, відтворювальної, стимулюючої, індикативної, регулюючої та соціально-економічної функцій фонду оплати праці за умов трансформаційного періоду. Наведено вимоги до формування даного фонду у разі застосування системи його регуляторів, розроблено динамічну модель розподілу виручки від реалізації продукції підприємства, здійснено систематизацію критеріїв комплексної трудової діяльності персоналу у процесі запровадження безтарифної моделі оплати праці. Системно вивчено методи регулювання фонду оплати праці та обгрунтовано необхідність тимчасового застосування поєднання прийомів державного впливу на розмір оплати праці та саморегулювання пропорцій господарського механізму підприємства. Обгрунтовано основні напрямки вдосконалення механізму оплати праці в машинобудуванні, конкретизовано зміст норм договірного регулювання щодо параметрів фонду, розроблено послідовність формування заохочувальних нормативів. Створено методику розрахунку гарантованого розміру фонду оплати праці у процесі розподілу доходу від реалізації продукції з застосуванням показників фактичної та прогнозної зарплатомісткості, а також коректування його розрахункової величини. Розроблено модель тарифної системи стосовно всіх категорій персоналу, надано рекомендації щодо її практичного впровадження та розрахунку окремих параметрів моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-645 +
Шифр НБУВ: РА328649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Декалюк О.В. 
Організаційно-економічний механізм функціонування операційної системи виробничого підприємства (на прикладі підприємств машинобудування): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Декалюк ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження організаційно-економічного функціонування операційних систем на промислових підприємствах за умов трансформації виробничих процесів. Розроблено методику проведення економічного аналізу функціонування операційної системи. Введено поняття "операційний цикл" як об'єкт дослідження операційного менджменту в аспекті розгляду його функціональних критеріїв. Створено модель системи інформаційного забезпечення операційної діяльності підприємства й алгоритм її проектування. Запропоновано механізм удосконалення системи календарного планування й алгоритм його реалізації, який базується на врахуванні впливу зовнішніх і внутрішніх факторів. Розроблено методики проектування операційної системи виробничого підприємства, а також розрахунку ефективності операційного менеджменту на основні критеріїв надійності, оперативності та продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА331838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мельничук Д.П. 
Кадрова політика машинобудівного підприємства: теорія реформування та практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Д.П. Мельничук ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено сутність кадрової політики машинобудівного підприємства, її призначення та роль за сучасних умов господарювання. Охарактеризовано суб'єкт та об'єкт кадрової політики машинобудівного підприємства, визначено актуальні принципи її формування та реалізації. На підставі визначення принципових відмінностей політичних та управлінських процесів обгрунтовано організаційні, методологічні та методичні засади дослідження у сфері кадрової політики машинобудівного підприємства. Проаналізовано соціально-економічні аспекти кадрової політики підприємств машинобудівного комплексу України. Вперше запропоновано підхід щодо формування та реалізації кадрової політики машинобудівного підприємства з урахуванням культурного поля соціальної організації. Визначено основні напрямки автоматизації функцій суб'єктів кадрової політики машинобудівного підприємства. Запропоновано методичні та концептуальні засади формування та реалізації кадрової політики сучасного машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-640-18 +
Шифр НБУВ: РА331771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Решетняк О.О. 
Відшкодування морального зносу технологічного обладнання підприємств машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Решетняк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено суть морального зносу технологічного обладнання, шляхи його відшкодування та усунення. Удосконалено існуючі класифікації морального зносу та відновлення основних виробничих фондів. Виявлено та систематизовано фактори, що впливають на рівень і швидкість накопичення морального зносу. Розроблено спосіб визначення строків корисного використання технологічного обладнання з урахуванням фізичного та морального зносу всіх родів за конкретних умов його використання. Запропоновано визначення морального зносу III роду як втрати суспільної корисності та ринкової вартості спеціального обладнання внаслідок зникнення потреби у продукції, що виготовляється за його допомогою. Розроблено метод визначення строків корисного використання об'єктів активної частини основних виробничих фондів. Наведено спосіб обчислення рівня фактичного зносу технологічного обладнання підприємств машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571.13 +
Шифр НБУВ: РА337506

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Підгірний В.В. 
Підвищення результативності державного регулювання діяльності машинобудівних підприємств: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Підгірний ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо державного регулювання діяльності машинобудівних підприємств за умов ринкових відносин. Запропоновано механізми інформаційного забезпечення діяльності керівників, стратегічного поводження підприємства, проведення реструктуризації управління підприємством, підвищення ефективності управлінської праці, управління виробництвом. Розвинуто систему державного регулювання економіки, що забезпечує задоволення суспільних потреб на основі гармонізації інтересів держави та суб'єктів господарювання. Розкрито зміст конкурентної ідеології державного регулювання економіки, яка передбачає більш раціональне використання ресурсів суб'єктами господарювання шляхом застосування ресурсного підходу під час формування їх ринкової тактики. Запропоновано систему управління промисловим підприємством, що сприяє підвищенню конкурентоздатності, збільшенню прибутку, підвищенню життєвого рівня працівників за умов становлення ринкових відносин, базуючись на інформаційному підході до розв'язання проблеми стосовно ефективності державного регулювання економіки. Розвинуто методи управління промисловим підприємством, реалізація яких дає змогу об'єднати інтереси підприємств (збільшення прибутку, зростання конкурентоспроможності, підвищення життєвого рівня працівників підприємства) та держави (підтримка вітчизняного виробника, наповненість державного бюджету, покращення життєвого рівня населення) з метою найбільш повного задоволення суспільних потреб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + У9(4УКР)305.851.1-21 +
Шифр НБУВ: РА335097

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Крамарева О.М. 
Оцінка ефективності експорту та імпорту машин і обладнання вітчизняними підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Крамарева ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано основні концепції міжнародної торгівлі, теоретичні підходи, практичний досвід оцінки ефективності експорту й імпорту машин. Систематизовано методи державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Виявлено основні тенденції розвитку вітчизняних машинобудівних підприємств, установлено фактори, що сприятимуть підвищенню та зниженню ефективності експортно-імпортної діяльності за умов вступу України до СОТ. Розроблено методичне забезпечення оцінки ефективності експорту (імпорту) на підставі більш точного та повного визначення витрат і доходів експортерів (імпортера). Розроблено механізм обгрунтованого вибору постачальника машин виробничого призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-592 + У9(4УКР)843.51-803.4 +
Шифр НБУВ: РА340037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Єремейчук Р.А. 
Формування механізму управління стійким розвитком підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.А. Єремейчук ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й розроблено методичні рекомендації щодо створення й використання механізму управління стійким розвитком підприємства. Розроблено систему класифікаційних ознак видів стійкості, гнучкості й адаптивності. Проведено семантичний аналіз сутності, змісту та особливостей процесу стійкого розвитку. Обгрунтовано принципи формування й визначено внутрішню структуру механізму управління розвитком. Проаналізовано вплив факторів зовнішнього оточення на можливості розвитку підприємств Харківського регіону й визначено їх потенціал розвитку. Запропоновано методику інтегральної оцінки спроможності підприємства до сталого економічного зростання. Обгрунтовано етапи розробки стратегії стійкого розвитку. Подано методику розробки програми трансформаційних змін. Визначено напрямки подолання опору персоналу організаційним змінам, що базуються на поширенні процесів самоорганізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-96-21 +
Шифр НБУВ: РА337262

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Калюжна Н.Г. 
Удосконалення організаційної структури управління машинобудівного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Г. Калюжна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 19 с. — укp.

Показано значення організаційної структури управління (ОСУ) як суттєвого чинника внутрішнього середовища машинобудівного підприємства. Розроблено блочну модель системи управління підприємства. Запропоновано визначення поняття ОСУ підприємства. Сформовано систему характеристик ОСУ підприємства та встановлено їх взаємозв'язок. Сформульовано комплексне завдання побудови та удосконалення ОСУ. Визначено комплексний критерій оптимізації ОСУ машинобудівного підприємства. Встановлено ознаки структуризації управлінської діяльності, на основі поєднання яких визначено оптимальну множину завдань у системі управління та розроблено їх класифікатор. Запропоновано універсальну схему "життєвого циклу" об'єктів функціонального управління. Розроблено методику удосконалення ОСУ машинобудівного підприємства. Запропоновано уніфіковану структуру управління продуктового центру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-21 +
Шифр НБУВ: РА340602

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вецепура Н.В. 
Соціально-економічний механізм розвитку господарської діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Вецепура ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження та методологічне обгрунтування соціально-економічних засад господарської діяльності промислових підприємств і механізмів її мотивації. Розглянуто особливості соціально-економічого розвитку господарської діяльності підприємств. Значну увагу приділено питанню активізації інноваційної діяльності як важливому фактору підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства. Обгрунтовано, що зазначена активізація залежить від підвищення якості трудового життя персоналу, який є комплексним показником управління людськими ресурсами підприємства. Запропоновано заходи з підвищення якості трудового життя персоналу здійснювати у межах розробленої стратегії, що базуються на застосуванні адекватного механізму її формування. Удосконалено методичні рекомендації щодо організації стратегічного аудиту як засобу реалізації стратегії підвищення якості трудового життя персоналу. Визначено фактори цього підвищення, а також розроблено модель формування та оцінки відповідної системи щодо групи підприємств машинобудування Донеччини. З використанням економіко-математичної моделі удосконалено методичний підхід до аналізу й оцінки рівня конкурентоспроможності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА336655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Железняк В.Ю. 
Логістичний підхід в управлінні матеріальними запасами на машинобудівному підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ю. Железняк ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні засади логістичного підходу до управління підприємством. Визначено суть логістики як науковий напрямок, взаємопов'язаний з розробкою раціональних методів управління наскрізними матеріальними, інформаційними та фінансовими потоками з метою одержання максимальної сукупної ефективності роботи керованої системи та підвищення ступеня її адаптації до впливів екзогенних та ендогенних факторів. Вивчено структуру, види та проблеми впровадження логістичних систем на сучасному етапі розвитку економіки України. Значну увагу приділено теоретичних засадам управління статичними матеріальними потоками та параметрами, що визначають модель управління ними. Досліджено залежність рентабельності оборотних активів промислових підприємств України від рівня матеріальних запасів і параметри попиту на матеріальні ресурси на базі даних ЗАТ "НКМЗ" з наступною ідентифікацією його типу. Проведено порівняльний аналіз основних стратегій управління матеріальними запасами, розглянуто алгоритми їх функціонування. З урахуванням встановлених переваг і недоліків стратегій, які було розглянуто, сформульовано вимоги до наведеної логістичної системи. Розроблено алгоритм формування логістичної системи управління запасами підприємства. Визначено об'єкти управління на підставі алгоритму практичної реалізації ABC-аналізу та застосування методики XYZ-аналізу. Як критерій оптимальності управління закупівлями підприємства запропоновано застосовувати вартість повного циклу запасу, яка розраховується на базі розробленого алгоритму розрахунку сукупного фінансового потоку. Наведено алгоритми функціонування окремих підсистем логістичної системи управління матеріальними запасами з її наступною інтеграцією в організаційну структуру машинобудівного підприємства на прикладі ЗАТ "НКМЗ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-591-21 +
Шифр НБУВ: РА340816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Транченко 
Організаційно-економічний механізм управління підприємств машинобудівної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Людмила Володимирівна Транченко ; Європейський ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-21
Шифр НБУВ: РА340214

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шам Н.П. 
Методи управління фінансами машинобудівельного концерну: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.П. Шам ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 19 с. — укp.

Обрунтовано необхідність розробки специфічного методичного забезпечення аналізу діяльності корпоративних структур, а також визначено основні напрямки удосконалення управління їх фінансами. Розроблено модель міжфірмового порівняльного аналізу, що базується на комплексній кількісній оцінці фінансового стану підприємств, застосування якої дає змогу одержати зіставні та узагальнені оцінки такого стану корпоративних структур. Створено модель фінансового балансу, яка є інструментом забезпечення поточної ліквідності та платоспроможності підприємства й оцінки ефективності його кожного структурного підрозділу. Розвинуто концепцію економічного управління роботою з охорони праці. Визначено основні завдання фінансового управління охороною праці, наведено методи, показники та критерії класифікації, за використання яких є можливим визначення пріоритетності фінансування заходів з охорони праці у контексті забезпечення найбільшого економічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93 +
Шифр НБУВ: РА336605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бутенко О.А. 
Інноваційні механізми підприємництва в машинобудуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Бутенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну задачу вдосконалення інноваційних механізмів підприємництва в машинобудуванні. Визначено економічний зміст інноваційного підприємництва за умов розвитку ринкових відносин. Доповнено методологічні аспекти розвитку інноваційного підприємництва. Досліджено розвиток інноваційних моделей підприємництва. Визначено особливості функціонування його інноваційних механізмів у ринковій економіці. Проаналізовано сучасний стан, тенденції інноваційного розвитку та інноваційну діяльність підприємств машинобудування. Висвітлено напрями стимулювання інноваційного підприємництва у даній сфері. Запропоновано методи пошуку ефективних інноваційних рішень у підприємництві. Вдосконалено інноваційні механізми й організаційну структуру розвитку підприємництва в машинобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА345662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Майстренко О.М. 
Організаційно-економічне забезпечення підвищення ефективності використання виробничої потужності машинобудівних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Майстренко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено механізм переходу від виробничої потужності, вимірюваної у нормо-годинах до виробничої потужності, у натуральному та вартісному виразі. Запропоновано систему показників, яка дає змогу визначати більш точніше величину виробничої потужності та її резервів. Створено методику визначення розміру резервів виробничої потужності на базі порівняння витрат на їх утримання та "втраченої вигоди" у взаємозв'язку з неможливістю додаткового випуску продукції внаслідок відсутності цих резервів. Запропоновано алгоритм розрахунку показників, які характеризують стан, рух і використання виробничої потужності машинобудівного підприємства. Удосконалено зміст поняття "виробнича потужність", що поєднує виробничі та маркетингові аспекти діяльності даного підприємства. Розвинуто класифікацію факторів, що впливають на величину та використання виробничої потужності, з виявленням груп, які формують та поліпшують її використання на промислових підприємствах. Наведено методичні підходи щодо оптимізації виробничої програми підприємства з застосуванням методів теорії ймовірності, де як критерій оптимальності використовуються показники виробничої потужності. Обгрунтовано методичні положення щодо виміру, оцінки й аналізу виробничої потужності машинобудівного підприємства та її резервів на підставі трудового вимірювання. Удосконалено застосування кореляційно-регресійного аналізу для побудови моделей прогнозування виробничої потужності з урахуванням фактора часу та впливу чинників виробництва для окремого підприємства, що створює умови суб'єкту економічної діяльності для планування виробничої потужності та своїх затрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-571.3 +
Шифр НБУВ: РА346447

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Малихіна Т.І. 
Управління конкурентоспроможністю підприємств машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.І. Малихіна ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-технічно обгрунтовану систему управління конкурентоспроможністю підприємств за умов розвитку ринкових відносин. Визначено суть конкурентоспроможності підприємств і факторів, що її зумовлюють. Узагальнено сучасні теоретичні підходи до оцінки конкурентоспроможності підприємств і факторів, що її зумовлюють. Зведено сучасні теоретичні підходи до її оцінки на підставі аналізу досягнень українських і зарубіжних учених. Визначено вплив соціально-економічних чинників на стан конкурентоспроможності підприємств. Удосконалено оцінку системи управління конкурентоспроможністю підприємств, яка базується на використанні SWOT-аналізу. Обгрунтовано систему моніторингу її параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-13-21 +
Шифр НБУВ: РА346419

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Макаренко М.В. 
Управління ефективним функціонуванням машинобудівних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Макаренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 18 с. — укp.

Визначено специфіку діяльності машинобудівних підприємств і проблеми управління цими підприємствами. Досліджено суть ефективного функціонування підприємства та поняття "управління ефективним функціонуванням підприємства". Обгрунтовано вибір критерію оцінки управління ефективним функціонуванням підприємства, яким є показник економічної доданої вартості. Установлено групи чинників і показників, що впливають на управління. Запропоновано процедуру оцінки управління ефективним функціонуванням підприємства шляхом розрахунку впливу чинників-показників на розвиток сфер основного бізнес-процесу машинобудівного підприємства, які сприяють досягненню визначеної мети. Здійснено оцінку управління ефективним функціонуванням ВАТ "МЗВМ" м.Маріуполь. Удосконалено структуру механізму управління ефективним функціонуванням машинобудівного підприємства. Розроблено порядок вибору управлінського рішення на базі його кількісного обгрунтування. Виділено області господарської діяльності шляхом сегментації номенклатури машинобудівної продукції з використанням методів експертного опитування та кластерного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-21 +
Шифр НБУВ: РА345061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бова Т.В. 
Організаційно-інформаційна система управління на машинобудівних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Бова ; Гуманіт. ун-т "Запор. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні рекомендації щодо підвищення ефективності організаційно-інформаційної системи управління на машинобудівних підприємствах. Досліджено науково-теоретичні засади організаційно-інформаційної системи управління на машинобудівних піпдриємствах. Проаналізовано механізм адаптації машинобудівних підприємств до нових умов господарювання з метою визначення впливу організаційно-інформаційної системи управління на ефективність їх діяльності. Розроблено модель організаційно-інформаційної системи машинобудівного підприємства. Обгрунтовано доцільність використання методу "критичних факторів успіху" для формування організаційно-інформаційної системи машинобудівних підприємств. Удосконалено методику планування витрат на експлуатацію організаційно-інформаційної системи управління шляхом розробки економіко-математичної моделі залежності динаміки витрат від часу їх здійснення. Запропоновано показник оцінки економічної ефективності впровадження організаційно-інформаційної системи управління на машинобудівних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-21 ф12 +
Шифр НБУВ: РА345711

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського