Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (261)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)306.952$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабінцева Л.Ю. 
Науково-методичне обгрунтування управління персоналом на фармацевтичних промислових підприємствах в умовах інформатизації фармацевтичного ринку: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Л.Ю. Бабінцева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше досліджено та проаналізовано чинники управління персоналом фармацевтичного промислового підприємства за умов перехідного періоду економіки держави та впровадження міжнародних вимог GMP ЄС та стандартів ISO. Вивчено й обгрунтовано взаємозв'язок між основними показниками діяльності промислового підприємства, а також тенденціями їх розвитку та якісними змінами кадрового складу взагалі та за окремими контингентами працюючих зокрема. Уперше запропоновано уніфіковану методику анкетування працівників промислового підприємства для динамічного комп'ютерного аналізу чинників управління персоналом. Наведено науково-методичні рекомендації для подальшої розробки теорії мотивації трудової діяльності, підвищення ефективності праці шляхом регулювання мотиваційного механізму на різних рівнях народного господарства. Запропоновано концепцію інформатизації ринку лікарських засобів та фармацевтичних послуг з урахуванням принципів інтеграції в єдину міжнародну комп'ютерну мережу та здійснено її технологічну реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-640-21 +
Шифр НБУВ: РА329828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Барнатович С. В. 
Формування логістичної моделі управління діяльністю комунальних фармацевтичних підприємств в умовах менеджменту якості: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. В. Барнатович ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано логістичну модель управління товарорухом лікарськими засобами (ЛЗ) у комунальних фармацевтичних підприємств (КФП) щодо вимог GDP і GSP та міжнародних стандартів якості серії ISO 9001. Запропоновано модель організаційної реструктуризації процесу управління рухом ЛЗ у КФП, розроблено методичні підходи щодо обгрунтування управлінських рішень з оптимізації асортименту ЛЗ-аналогів, введення нових ЛЗ в асортиментний портфель КФП. Надано алгоритми оптимізації взаємодії складу й аптечної мережі КФП на підставі вибору прийнятних технологій зв'язку. Обгрунтовано необхідність формування та впровадження логістичних інформаційних систем у КФП і розроблено рекомендації щодо вибору комп'ютерних програмних комплексів. Визначено сутність і структуру логістичного потенціалу КФП, запропоновано алгоритм його оцінювання й управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21 + Р11(4УКР)26 к
Шифр НБУВ: РА379052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Безкоровайна С.В. 
Управління ціновою політикою підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Безкоровайна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методологічні положення стосовно вибору цінових стратегій для унікальних нових товарів, модифікованих товарів та товарів-аналогів з використанням апарату нечіткої логіки та дерев рішень. Наведено рекомендації щодо ціноутворення на підприємстві з урахуванням ризику, який виникає внаслідок невизначеності майбутнього попиту. Розроблено методику визначення ціни на товари з обмеженим терміном придатності. Удосконалено модель процесу упавління ціновою політикою, визначено т управлінських цикли - аналітичний, плановий та контрольний, наведена модель передбачає перевірку ступеня досягнення цілей цінової політики. Досліджено питання удосконалення економіко-математичної моделі задачі одночасної оптимізації цін і обсягів продажу лікарських засобів для торгово-посередницьких фармацевтичних компаній. Наведено методику коригування поточної лінії ціни товару для досягнення цільового рівня конкурентоспроможності на даному сегменті ринку. Розвинуто теоретичні положення управління ціновою політикою на підприємстві та розкрито суть понять "цінова політика", "управління ціновою політикою", "цінова стратегія", "цінова тактика", "ціновий ризик". Запропоновано класифікацію факторів ціноутворення, цілей цінової політки, цінових стратегій, методів ціноутворення, засобів цінової тактики. Здійснено діагностику розвитку вітчизняного фармацевтичного ринку та виявлено проблеми торгово-посередницьких підприємств, які можуть бути розв'язані шляхом удосконалення управління ціновою політикою. Наведено методику обгрунтування ціни товарів для участі у тендері на підставі обов'язкової перевірки типу емпіричного розподілу конкурентів у попередніх тендерах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-861-21 + У9(4УКР)306.952-861-21 +
Шифр НБУВ: РА334487

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бондарєва І. В. 
Науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / І. В. Бондарєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями з використанням методів анкетування, статистичного аналізу та моделювання. Розроблено методику кількісного оцінювання впливу факторів зовнішнього макросередовища на діяльність аптечних підприємств, яка дозволяє визначати ступінь успіху функціонування аптеки під впливом факторів зовнішнього макросередовища. Розроблено та побудовано дискримінанті моделі для діагностування рівня розвитку аптечних підприємств за оцінками факторів мікросередовища, запропоновано сучасні заходи адаптації. Проведено моделювання процесу адаптації ФП до змін зовнішнього середовища на прикладі ВАТ "ХФЗ "Червона Зірка": визначено та досліджено ступінь впливу основних складових факторів макро- та мікросередовища для ФП, опрацьовано стохастичну модель для адаптації ФП до змін зовнішнього середовища та методики оцінювання ефективності адаптаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА379697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Братішко Ю.С. 
Управління трудовим потенціалом промислових фармацевтичних підприємств в умовах впровадження міжнародних стандартів якості: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.С. Братішко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Проаналізовано основні вимоги до персоналу у різних системах управління якістю. Досліджено сучасні підходи до оцінювання й управління трудовим потенціалом підприємств. Побудовано соціально-економічну модель управління даним потенціалом промислових фармацевтичних підприємств за умов впровадження міжнародних стандартів якості. Визначено суть і структуру дослідженого потенціалу. Продіагностовано сучасний стан використання персоналу на фармацевтичних підприємствах в Україні та за кордоном. Виявлено основні недоліки в управлінні персоналом сучасних фармацевтичних підприємств, а також основні фактори, які зумовлюють специфіку управління персоналом у фармацевтичній галузі. Розроблено методику оцінювання рівня й ефективності використання трудового потенціалу даних підприємств, а також установлено основні напрямки вдосконалення організаційного забезпечення процесу управління ним. Побудовано інтегровану систему даного управління, яка передбачає використання процесних технологій. Розроблено методику оцінювання впливу рівня та збалансованості розвитку трудового потенціалу на фінансово-економічні результати діяльності промислових фармацевтичних підприємств. Побудовано методику оптимізації вибору стратегії цього розвитку на підставі методу "дерева рішень". Автоматизовано процес оцінювання, управління та розвитку трудового потенціалу промислових фармацевтичних підприємств за умов впровадження менеджменту якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952,1-640-21 +
Шифр НБУВ: РА361381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бурсаков А.В. 
Логістичні системи на фармацевтичному підприємстві: формування та функціонування: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Бурсаков ; Дон. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Уточнено поняття "логістики" як руху матеріальних та інформаційних потоків, що забезпечують доставку товарів на необхідне місце в необхідний час з оптимальними витратами і спрямовані на забезпечення задоволення потреб і запитів споживачів. Визначено місце транспортно-складської логістики в логістичній системі фармацевтичних підприємств, виділено її функціональні підсистеми, розкрито їх зміст. Проведено діагностику логістичних інформаційних систем, досліджено транспортно-складську логістику фармацевтичних підприємств, наведено оцінку ефективності її функціонування на досліджуваних підприємствах. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму формування системи транспортно-складської логістики на фармацевтичних підприємствах. Розроблено блок-схему процесу стратегічного управління транспортно-складською логістикою фармацевтичних підприємств, що включає: стратегічний аналіз, стратегічне планування та стратегічний контроль. Визначено механізм впровадження транспортно-складської логістики шляхом комплексного поєднання транспортної, складської логістики, логістичного сервісу та логістики запасів, що спрямовані на підвищення ефективності діяльності фармацевтичного підприємства. Визначено конкретні заходи щодо реалізації систем управління товарними запасами фармацевтичних підприємств. Створено інтегровану систему координації логістичних процесів на фармацевтичному підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21 +
Шифр НБУВ: РА327943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Віннікова І.І. 
Рекламна діяльність фармацевтичних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.І. Віннікова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні проблемні питання підвищення ефективності рекламної діяльності фармацевтичних підприємств України. Узагальнено теоретичні засади рекламного менеджменту, визначено специфіку реалізації його принципів та інструментів на фармацевтичному ринку. Наведено оцінку сучасного стану та визначено перспективи розвитку рекламної діяльності фармацевтичних підприємств України. Проаналізовано вплив факторів маркетингового середовища на їх функціонування. Виявлено, що цільова аудиторія реклами лікарських засобів сегментується за віком і прибутками. Визначено найбільш ефективні способи рекламування лікарських засобів з урахуванням характеристик цільової аудиторії, а також специфічних властивостей основних груп препаратів. Обгрунтовано шляхи удосконалення планування рекламних кампаній на ринку лікарських засобів. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності рекламної діяльності фармацевтичних підприємств і розроблено відповідний інструментарій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952 + У9(4УКР)421.0-803.81 +
Шифр НБУВ: РА346205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Галій Л.В. 
Наукове обгрунтування та розробка методичних підходів до регулювання цін на лікарські засоби: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Л.В. Галій ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс заходів щодо державного регулювання цін на медикаменти за сучасних умов, визначальними з яких є постійне ведення Національного переліку основних лікарських засобів та впровадження реєстрації цін виробників основних лікарських засобів (ОЛЗ). Розроблено та запропоновано Державній службі лікарських засобів та виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я України методику проведення експертизи та державної реєстрації цін виробників ОЛЗ з використанням показника доступності лікарського забезпечення. Визначено формулу обрахування зазначеного показника. Описано структуру бази даних цін країн світу на ОЛЗ для забезпечення інформаційних потреб державних органів, які здійснюють політику регулювання. Наведено методичні рекомендації щодо проведення моніторингу системи цін на ОЛЗ як інструменту ефективного контролю за виконанням заходів державної політики регулювання ціноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-861 +
Шифр НБУВ: РА329662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Герасименко І. А. 
Управління системою фармацевтичного забезпечення населення як складовою економічної безпеки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. А. Герасименко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні основи, методичні підходи та практичні рекомендації щодо управління системою фармацевтичного забезпечення населення (ФЗН) як складовою економічної безпеки України. Проаналізовано підходи до визначення змісту безпеки та з'ясовано її особливості в системі ФЗН. Встановлено необхідність використання структурно-функціонального підходу до управління безпекою даної системи. Визначено ключові проблеми системи ФЗН України. Досліджено напрями впровадження обов'язкового медичного страхування в Україні, що полягають в узгодженості державних гарантій з надання медичної та фармацевтичної допомоги з фінансовими можливостями охорони здоров'я. Проаналізовано напрями функціонування системи компенсації витрат на лікарські засоби в світі та в Україні для вдосконалення вітчизняної системи. Сформовано концептуальні засади управління безпекою системи ФЗН, спрямовані на виконання його гарантій. Запропоновано схему моніторингу показників безпеки системи ФЗН України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952
Шифр НБУВ: РА382405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Горбунова О. Ю. 
Удосконалення логістичного обслуговування клієнтів в системі партнерських відносин промислових фармацевтичних підприємств: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О. Ю. Горбунова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Визначено сутність логістичного обслуговування (ЛО), партнерських відносин (ПВ) та цінності ПВ у фармацевтичному виробництві відповідно до вимог міжнародних стандартів якості. Запропоновано методику діагостики стану ЛО клієнтів промислових фармацевтичних підприємств (ФП) за умов менеджменту якості. Побудовано процесну модель ЛО клієнтів промислових ФП, адаптовану до вимог міжнародних стандартів якості та належних практик. Розроблено комплекс стандартів ЛО клієнтів промислових ФП, який передбачає не тільки врахування комерційних інтересів партнерів, але й регламентацію процесів зберігання, транспортування та передачі лікарських засобів клієнтам, що обумовлено їх специфічністю як товар. Удосконалено систему показників оцінювання стану ЛО клієнтів промислових ФП з урахуванням вимог міжнародних стандартів якості та належних практик, а також підходи щодо сегментації клієнтів промислових ФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1
Шифр НБУВ: РА380371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дутчак І.Б. 
Державне регулювання розвитку фармацевтичного ринку в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.Б. Дутчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено схему комплексного дослідження фармацевтичного ринку. Удосконалено схему механізму державного регулювання такого ринку, уточнено понятійний апарат. Наведено пропозиції щодо вдосконалення нормативного забезпечення та адаптації міжнародного досвіду державного регулювання фармацевтичного ринку до національних умов. З'ясовано роль державних інститутів у такому регулюванні. Розроблено модель формування прибутку торговельних фармацевтичних підприємств. Запропоновано методику розрахунку її параметрів. Розроблено метод ціноутворення стосовно фармацевтичних засобів, який передбачає врахування державного регулювання межових торговельних націнок на медикаменти. Класифіковано функції фармацевтичного ринку, чинники впливу на його розвиток. Запропоновано методику сегментації даного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-861-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Жадько С.В. 
Науково-практичне обгрунтування асортиментної політики виробничих фармацевтичних підприємств: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.В. Жадько ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані підходи до вдосконалення асортиментної політики виробничих фармацевтичних підприємств за умов загострення конкуренції на фармацевтичному ринку України. Запропоновано комплексну модель формування інноваційного портфелю даних підприємств з урахуванням зовнішніх і внутрішніх чинників. Описано портфельний підхід до формування їх асортиментної політики. Запропоновано кластерний, модифікований ранговий і динамічний ABC-аналіз для оцінювання товарного асортименту фармацевтичних підприємств. Визначено напрямки маркетингових і економічних досліджень за умов оновлення їх товарного асортименту. Виділено лікарські препарати, перспективні для розробки та впровадження у виробництво вітчизняними підприємствами. Запропоновано оптимізаційну модель почергового фінансування розробок препаратів у складі інноваційного портфеля фармацевтичного підприємства на підставі принципу реінвестування. Комплексно обгрунтовано процедуру виведення на ринок торговельної марки лікарського препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1 + У9(4УКР)421.525.1 +
Шифр НБУВ: РА364798

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Загорій В.А. 
Комплексне програмно-цільове управління виробництвом лікарських засобів в умовах впровадження правил GMP на фармацевтичному підприємстві: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / В.А. Загорій ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 30 с. — укp.

Вперше в Україні запропоновано та науково обгрунтовано концептуальні підходи щодо проведення реконструкції та модернізації технологічного процесу фармацевтичного підприємства, відповідно до міжнародних стандартів та вимог GMP. Розроблено систему управління контролю якості лікарських засобів згідно з стандартами GMP і GLP. Науково обгрунтовано необхідність організації та проведення перманентного післядипломного навчання та атестації спеціалістів, зайнятих у сфері створення, виробництва та реалізації ліків. Запропоновано пакети нормативних документів організації та створення професійних товариств (об'єднань), орієнтованих на захист вітчизняного виробника та усіх суб'єктів фармацевтичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.952-21
Шифр НБУВ: РА317714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Загорій В.А. 
Комплексне програмно-цільове управління виробництвом лікарських засобів в умовах впровадження правил GMP на фармацевтичному підприємстві: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / В.А. Загорій ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Теоретично обгрунтовані, розроблені та запропоновані інструктивно-методичні рекомендації з організації контролю та дотримання санітарно-технічного, технологічного режиму в умовах дотримання норм та стандартів GMP при проведенні реконструкції та модернізації фармацевтичного підприємства; з аналізу захворюваності персоналу та техніки безпеки; з аналізу кадрового складу працюючих у сфері фармацевтичної промисловості та визначення потреби в їх післядипломній підготовці. Науково обгрунтована і реалізована програма реконструкції і модернізації цеху м'яких лікарських форм та дільниці по виготовленню ін'єкційних розчинів на фармацевтичній фірмі "Дарниця" та підвищення кваліфікації персоналу. Вивчена захворюваність працюючих у взаємозв'язку з умовами їх праці. Проведено аналіз деяких фінансово-господарських показників та показана динаміка їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.952

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Заліська О.М. 
Теоретичні основи та практичне використання фармакоекономіки в Україні: Автореф. дис... д-ра фарм. наук: 15.00.01 / О.М. Заліська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 33 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні основи та практичне використання методів фармакоекономічної оцінки лікарських засобів для оптимізації лікарського забезпечення населення та відповідної освітньої підготовки спеціалістів фармації з фармакоекономіки. Проведено системне вивчення предмета, об'єктів дослідження, методів аналізу нової науки - фармакоекономіки. Розроблено методи фармакоекономічного аналізу "вартість - ефективність", "мінімізація вартості" лікарських засобів для використання в Україні. Запропоновано та реалізовано "Програму фармакоекономічної оцінки лікарських засобів", яка включена в Реєстр галузевих нововведень МОЗ України. Опрацьовано методики фармакоекономічного аналізу на прикладі лікарських засобів для лікування цукрового діабету II типу, туберкульозу, захворювань сечостатевої системи. Науково обгрунтовано структуру бази даних про лікарські засоби з фармакоекономічними параметрами для забезпечення раціонального використання державних, страхових фондів. Досліджено метод аналізу вживання у "встановлених добових дозах" лікарських засобів, який апробовано на прикладі пероральних гіпоглікемічних засобів, протитуберкульозних препаратів. Створено фармакоекономічну модель витрат на протитуберкульозні засоби залежно від їх ефективності під час забезпечення стаціонарних хворих. Запропоновано концепцію безперервного навчання з фармакоекономіки фармацевтичних фахівців, створено навчальні програми та посібники. Обгрунтовано необхідність міжнародної співпраці з фармакоекономіки, запроваджено різні форми діяльності з Міжнародним товариством фармакоекономічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952 + Р11(4УКР)26 л72 к4 +
Шифр НБУВ: РА328842

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
16.

Кайдалова А.В. 
Розробка інтегрованої системи управління якістю ISO 9001:2000/GMP на фармацевтичному підприємстві: автореф. дис... канд. фармац.: 15.00.01 / А.В. Кайдалова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан упровадження систем управління якістю на вітчизняних фармацевтичних підприємствах (ФП). У порівняльному аспекті проаналізовано міжнародний стандарт ISO 9001:2000 і вимог GMP, виявлено спільні ознаки та відмінності. Визначено основні методологічні підходи до створення інтегрованих систем управління якістю (ІСУЯ). Запропоновано алгоритм упровадження ІСУЯ ISO 9001:2000/GMP на ФП. Розроблено організаційну структуру ФП. Сформовано процеси та їх відповідні напрями діяльності на ФП. Створено процесну модель ФП за умов ІСУЯ та розроблено матрицю відповідальності за кожен процес. Визначено основні посади та відділи. Запропоновано та введено структуру відділу забезпечення якості, відділу валідації та сертифікації, відділу навчання персоналу за умов упровадження та функціонування ІСУЯ. Визначено основні напрями вдосконалення документації в ІСУЯ на ФП. Обгрунтовано необхідність управління документацією та розроблено основний документ ІСУЯ - Настанову з якості. Вдосконалено технологічні процеси виробництва ЛЗ ИОВ "НВФК "ЕЙМ" за умов ІСУЯ. Запропоновано освітню систему фармацевтичного підприємства за умов інтегрованої системи управління якістю ISO 9001:2000/GMP, а також форми, методи та зміст навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952,1-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА364461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Калініченко Г.В. 
Механізм управління господарсько-економічною діяльністю підприємств фармацевтичної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Калініченко ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено основні тенденції розвитку фармацевтичного ринку з урахуванням змін обсягів виробництва, імпорту та експорту, а також надано практичні рекомендації щодо стратегії подальшого розвитку, впровадження інновацій та підвищення прибутковості. З застосуванням модернізованого методу регресійного аналізу розроблено економіко-математичну модель ефективного керування господарсько-економічною діяльністю підприємства. Зауважено, що оцінка ефективності даної діяльності за допомогою запропонованої динамічної моделі розкриває ефективність використання ресурсів підприємства, дає змогу прогнозувати обсяги реалізації, валового доходу та витрат для оптимізації норми прибутку підприємства в цілому. Визначено вплив чинників на результуючий показник та взаємозв'язки між цими чинниками, а також надано можливість виявити резерви, які забезпечують підвищення ефективності господарської діяльності підприємства. Запропоновано практичні рекомендації щодо удосконалення механізму керування господарсько-економічною діяльністю підприємств з урахуванням впливу виявлених особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА326864

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Камишніков Р.В. 
Конкурентоспроможність підприємства в системі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.В. Камишніков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування та розвитку маркетингового ресурсу як потужного засобу підвищення конкурентоспроможності фармацевтичних підприємств України. На підставі узагальнення літературних джерел та вивчення результатів господарської практики вітчизняних фармацевтичних виробників уточнено економічний зміст понять "маркетинг", "конкуренція" та "конкурентоспроможність" й обгрунтовано їх види, а саме: фармацевтичний маркетинг і конкурентоспроможність фармацевтичного товаровиробника. Висвітлено підходи та практичні засади, спрямовані на формування та використання маркетингових ресурсів для посилення конкурентних позицій вітчизняних фармацевтичних підприємств. Розвинуто методологічні засади застосування основних методів оцінки конкурентоспроможності підприємств, виявлено їх переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-13-211.1 +
Шифр НБУВ: РА348102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Клунко Н. С. 
Економіко-організаційний механізм розвитку логістичних процесів у виробничій сфері: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. С. Клунко ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади розвитку логістичного підходу в управлінні підприємствами, основні методичні підходи до оцінки ефективності логістичного управління в сучасній господарській системі фармацевтичних підприємств. Охарактеризовано стан розвитку фармацевтичної галузі України, проаналізовано структуру витрат в собівартості лікарських засобів, відзначено значний вплив логістичного процесу на кінцеву вартість лікарських засобів для споживачів України. Розроблено адаптивну модель організаційно-економічного механізму управління логістичним процесом на підприємствах фармацевтичної промисловості, визначено шляхи вдосконалення системи управління на основі використання принципів логістики. Обгрунтовано методичний підхід до оцінки економічної ефективності застосування організаційно-економічного механізму управління логістичним процесом на підприємствах фармацевтичної промисловості України. Запропоновано схему механізму взаємодії логістичної служби з іншими підрозділами фармацевтичного підприємства, в якій всі сфери виробництва пов'язані між собою і замкнені на логістичній службі підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-591
Шифр НБУВ: РА382359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Козирєва О.В. 
Соціально-економічна спрямованість інноваційного розвитку підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.В. Козирєва ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено зміст поняття "соціально-економічний потенціал" та охарактеризовано його складові (соціальну, екологічну, організаційну та економічну). Проаналізовано сучасний стан розвитку фармацевтичного виробництва. На широкому практичному матеріалі показано залежність стійкого інноваційного розвитку фармацевтичних підприємств від рівня їх соціально-економічного потенціалу. Доведено необхідність державного регулювання інноваційного процесу у фармацевтичній галузі. Розглянуто існуючі методи оцінки соціально-економічного потенціалу підприємства та удосконалено методику його розрахунку для фармацевтичної галузі. Побудовано багатофакторну модель впливу незалежних змінних на рівень розвитку соціально-економічного потенціалу фармацевтичного підприємства. Наведено методичні рекомендації щодо забезпечення організаційно-економічної стійкості фармацевтичного підприємства шляхом формування його соціально-економічного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-55 +
Шифр НБУВ: РА334684

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського