Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-183$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Живора С.М. 
Аграрна реформа в Україні (1991 - 2001 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Живора ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито суть, напрями, етапи, соціально-економічні та політичні наслідки реформ в аграрному секторі економіки України у 1991 - 2001 рр. Проаналізовано вплив нових економічних відносин в аграрному секторі на зміну соціальної структури в українському суспільстві. Обгрунтовано тезу про те, що реформування аграрного сектора - важливий фактор становлення громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-21 + У03(4Укр)64 + У9(4Укр)320-183-03
Шифр НБУВ: РА319450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андрушко Р.П. 
Економічний і соціальний розвиток села в перехідний період до ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.П. Андрушко ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено тенденції економічного та соціального розвитку села Львівщини, яка однією з перших приступила до аграрних реформувань та набула у цьому певного досвіду. Розглянуто позитивні та негативні наслідки, а також проаналізовано розвиток агропромислового виробництва. Оцінено демографічну ситуацію, розвиток соціальної сфери та вплив соціально-економічного розвитку на рівень життя населення. Обгрунтовано перспективи економічного та соціального розвитку у сільській місцевості. Охарактеризовано подальший розвиток інтеграційних процесів регіонального АПК та основні напрямки розвитку соціальної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-183
Шифр НБУВ: РА310658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бабенко А.А. 
Забезпечення продовольчої безпеки України в умовах реформування і регулювання аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.А. Бабенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти продовольчої безпеки України за умов реформування та регулювання аграрного сектору економіки. Проаналізовано суть продовольчої безпеки й особливості її забезпечення за умов ринкових перетворень. Досліджено проблеми формування механізму забезпечення продовольчої безпеки країни, визначено її показники, а також критерії державного регулювання розвитку АПК. Розглянуто питання удосконалення управління агропромисловим комплексом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995 + У9(4УКР)320-183 +
Шифр НБУВ: РА341374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сахневич Б.В. 
Організація сільськогосподарських формувань ринкового типу та їх підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.В. Сахневич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження теоретико-методологічних і практичних проблем економічного розвитку різних видів реформованих колективних сільськогосподарських підприємств із персоніфікованою власністю на майно та землю на перехідному етапі до ринкових відносин. Розроблено рекомендації та пропозиції з питань підвищення економічної ефективності господарювання за рахунок раціонального поєднання зовнішнього і внутрішнього середовищ та розвитку підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183 + У9(4УКР)321.0
Шифр НБУВ: РА307616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Булєгєнов Є.Б. 
Реформи сільського господарства України і Казахстану за роки незалежності і шляхи удосконалення економічних відносин: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.02 / Є.Б. Булєгєнов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти реформ у постсоціалістичних країнах, зміна стану аграрного сектору за десятирічний період реформування своєї перебудови, визначено найбільш характерні внутрішні та зовнішні ознаки організаційно-правової структури галузі змішаного типу, особливості реформ в агропромисловому комплексі (АПК) Казахстану та України в основних координатах аграрної політики. Розкрито економіко-організаційні засади формування механізму ринкового напряму. Визначено стратегічні напрями розширеного відтворювального процесу в господарствах АПК, запропоновано модель впливу економічних чинників на якість продукції, розроблено структуру елементів системи внутрішньогосподарського управління. Обгрунтовано перспективи подальшого розвитку економічних відносин в аграрній сфері між Казахстаном та Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183 + У9(5КАЗ)320-183 +
Шифр НБУВ: РА327859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Денисенко Н.О. 
Реформування економічних відносин в аграрному секторі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.О. Денисенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методологічні й організаційні аспекти проведення аграрної реформи в Україні. Визначено необхідні умови та розроблено модель її проведення. Проаналізовано регіональні моделі аграрної приватизації. Запропоновано концепцію державного регулювання аграрної реформи, систематизовано методи державного регулювання. Визначено перспективи розвитку аграрного комплексу та напрямки удосконалення державного регулювання в сфері інвестиційної, кредитної та податкової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-183
Шифр НБУВ: РА317259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Плющ І.С. 
Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.С. Плющ ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Поглиблено наукове тлумачення основних положень сутності теорії вартості, обгрунтовано її застосування в сфері агропромислового виробництва. Наведено пропозиції щодо удосконалення форм і методів поєднання державного та недержавного регулювання ринкової економіки аграрного сектора, рекомендації для подальшого прискорення процесу формування інфрастуктури продовольчого ринку України. Результати досліджень впроваджено у процес розробки та реалізації законодавчої бази аграрної реформи в Україні, застосуванні систем цінової, кредитної та податкової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183
Шифр НБУВ: РА314138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стасів О.Ф. 
Реформування форм господарювання в аграрному секторі економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Ф. Стасів ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та прикладні аспекти становлення і розвитку різноукладності у сільському господарстві, визначено ефективність різних форм господарювання та наведено прогноз їх подальшого розвитку. Узагальнено вітчизняний досвід проведення аграрних реформувань, обгрунтовано необхідність розробки та реалізації нової державної аграрної політики, створеної на підставі врахування інтересів селянства і держави. Розкрито сутність поняття різноукладності в сільському господарстві. Виявлено тенденції розвитку сільського господарства Львівщини у перехідний період. Визначено порівняльну ефективність виробництва у різних формах господарювання (укладах). Розроблено концептуальну структуру різноукладності в сільському господарстві Львівщини, яка відповідає її природно-економічним умовам. Визначено основні напрями розвитку укладів у найближчій перспективі, обгрунтовано необхідність повернення пріоритетної ролі сільськогосподарським підприємствам, які мають змогу використовувати досягнення науково-технічного прогресу, особливо у галузі молочно-м'ясного скотарства як найперспективнішого. На підставі економіко-математичного моделювання запропоновано оптимальну структуру кормовиробництва, яка дозволяє збільшити поголів'я великої рогатої худоби в 1,5 раза, виробництво молока - в 1,8 раза, що забезпечить підвищення рівня рентабельності виробництва (34,6 % на рівні підприємства, 41,8 % - в рослинництві, 22,8 % - в молочно-м'ясному скотарстві). Наведено прогноз подальшого розвитку укладів у сільському господарстві, що сприяє успішному завершенню аграрної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183 +
Шифр НБУВ: РА354956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стороженко О.О. 
Соціально-економічний розвиток села в умовах реформування економіки (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.О. Стороженко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження шляхів розвитку та розміщення продуктивних сил сільського господарства та інших галузей з метою вирішення важливої народногосподарської задачі - сталого рівня розвитку сільського середовища, зокрема, продуктивних сил селянського фермерського господарства з урахуванням факторів зайнятості сільського населення, демографічної та агроекологічної ситуації, необхідності подолання економічної кризи. Розроблено методику економічного зростання сільськогосподарського виробництва, спрямовану на задоволення національних потреб у ресурсах продовольства. Наведено принципові рішення щодо організації селянського господарства за умов конкуренції з великими виробниками продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У9(4УКР)320-183
Шифр НБУВ: РА315284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Покотілова О.Г. 
Формування внутрігосподарських економічних відносин в процесі реструктуризації аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Покотілова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси формування внутрішньогосподарських економічних відносин за умов реформування аграрних підприємств. Визначено чинники, що впливають на форми та зміст відносин, результативні зміни у внутрішньогосподарських відносинах, досягнутих завдяки реформуванню. Узагальнено результати реформування відносин власності. Розроблено рекомендації щодо їх удосконалення на реформованих підприємствах. Обгрунтовано механізм організаційно-економічної реструктуризації на базі створення центрів відповідальності. Викладено методичні підходи до планування бюджету, оперативного контролю витрат у виробничих підрозділах рослинництва - центрах витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183
Шифр НБУВ: РА312863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського