Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (750)Книжкові видання та компакт-диски (751)Журнали та продовжувані видання (281)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Куранда Л.О. 
Земельні відносини в умовах реформування економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.О. Куранда ; Нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджені проблеми розвитку різноманітних форм господарювання на основі реформування земельних і майнових відносин власності, виявлені причини гальмування процесу реформи, відсутності інвестицій в агропромисловий комплекс. Розглянуті теоретичні основи оренди і орендних відносин. Обгрунтовано необхідність формування ринку землі, розвитку кредитних відносин в сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Федоров М.М. 
Економічні проблеми земельних відносин у сільському господарстві (теорія, методологія, практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / М.М. Федоров ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1998. — 41 с. — укp.

Розглянуті теоретико-методологічні, методичні і прикладні аспекти удосконалення земельних відносин у сільському господарстві в період переходу до ринкової економіки. Обгрунтовані напрями реформування земельних відносин, а також нормативно-правове і науково-методичне забезпечення здійснення земельної реформи. Розроблені організаційна схема, механізм реформування і економічного регулювання земельних відносин. Обгрунтовані напрями розвитку оренди землі, концептуальні основи формування і розвитку ринку земель. Запропоновані принципи і порядок економічного стимулювання власників землі і землекористувачів за раціональне використання і охорону земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Леонець В.О. 
Економіко- екологічне обгрунтування стійких лісостепових агроландшафтів в умовах реформування земельних відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.О. Леонець ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)320-51-28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Любчик В.Л. 
Упорядкування і підвищення ефективності використання земель у господарствах Передкарпаття: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.Л. Любчик ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації удосконаленно науково-методичні положення формування землекористувань та землеволодінь, обгрунтовано ефективність використання земель в нових формах господарювання при ландшафтно-екологічному підході; удосконалено методику визначення оптимальних розмірів селянських (фермерських) господарств; проведено детальний аналіз і дано оцінку стану використання земель у господарствах Передкарпаття, встановлено кореляційну залежність між природно-економічними чинниками використання земель та розміром землекористувань. В роботі визначено найбільш ефективні форми господарств в даній зоні і встановлено межу продуктивності використання земель; шляхом розробки і застосування економіко-математичної моделі визначено оптимальне поєднання галузей у виробничому сільськогосподарському кооперативі ім.Шевченка Миколаївського району Львівської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шалигіна І. В. 
Економіко- організаційний механізм аграрного землекористування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І. В. Шалигіна ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання економіко-організаційного механізму аграрного землекористування з метою його подальшого удосконалення. Узагальнено й визначено поняття та сутність аграрного землекористування, економічні умови його функціонування, екологізації, висвітлено розвиток організаційно-правових форм, які застосовуються в цій сфері. На підставі аналізу економічних показників діяльності досліджуваних сільськогосподарських підприємств і використання земельних часток (паїв) встановлено тенденції їх розвитку, стан власних та орендованих земельних ділянок на прикладі Сумщини. Викладено засоби та важелі створення екологічно орієнтованого земельного ринку, його функціонування та державного регулювання. Розглянуто капіталоутворювальну функцію аграрного землекористування. Надано рекомендації щодо механізму територіального та податкового регулювань аграрного землекористування.Наведені рекомендації та пропозиції враховують інтереси сільськогосподарських підприємств, як власників землі та орендарів, а також держави як регулятора таких відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2
Шифр НБУВ: РА312731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мордвінов О.Г. 
Державне управління аграрним природокористуванням України в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... д-ра наук з державного управління: 25.00.05 / О.Г. Мордвінов ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади розбудови державного управління аграрним природокористуванням за умов ринкової трансформації. Розкрито зміст цілей, завдань, функцій держави. Здійснено систематизацію засобів, інструментів та методів державного впливу в галузі управління аграрним природокористуванням. Обгрунтовано принципи формування механізмів регулювання ринкового типу. Визначено трансформаційні зміни в українській практиці агроекологічного регулювання. Запропоновано напрями подальшого її розвитку з метою оптимізації аграрного природокористування та покращання екологічної ситуації у сільській місцевості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 + У9(4УКР)320-28
Шифр НБУВ: РА313967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сухомлін Л.В. 
Економічні основи використання кадастрової оцінки земельних ресурсів в умовах проведення земельної реформи (на матеріалах Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Сухомлін ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено поетапне проведення на Харківщині земельної реформи на регіональному та базовому рівнях, що надало можливість визначити тенденції розвитку підприємств районів регіону і спланувати подальші дії в аграрному комплексі. Наведено критерії кадастрової оцінки та розроблено механізм їх запровадження у процесі формування недержавних сільгосппідприємств, що працюють за приватно-орендних умов. На підставі характеристик показників оцінок пахотних земель і витрат на їх біологічне відновлення обгрунтовано необхідність вилучення з використання фермерськими господарствами ерозійнонебезпечних і малопродуктивних земель. Запропоновано механізм диференціальної плати за користування землею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-517 + У9(4Укр-4Хар)320-517
Шифр НБУВ: РА316375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ковальова О.М. 
Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Ковальова ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано поняття економічної оцінки землі, суть якої полягає у визначенні економічного ефекту від використання різних за якістю земель шляхом урахування різниці у природних, економічних, соціальних та екологічних чинниках. Для оцінки даного ефекту розвинуто положення щодо використання не однієї (провідної) культури, а групи культур, а саме, набору культур науково обгрунтованої сівозміни, а також запропоновано необхідність урахування чинників ємності ринків збуту продукції та соціальної освоєності території. Розроблено методику врахування екологічного чинника під час визначення економічної оцінки землі. Проведено данідослідження для землі Сумщини з урахуванням соціального та екологічного чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51
Шифр НБУВ: РА321675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гончарук О.С. 
Соціальні проблеми реформування земельних відносин в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.С. Гончарук ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено соціальні проблеми, пов'язані з прискореною приватизацією землі та реорганізацією колективних підприємств. Проаналізовано основні принципи та моделі реформування, їх переваги та недоліки, зважаючи на функціонування та розвиток, соціально-економічні перспективи сільських населених пунктів - об'єктів соціальної сфери та організації соціального буття населення. Запропоновано нові підходи до реформування аграрного сектора. Доведено, що об'єктом реформи повинне стати не підприємство, а населений пункт як єдиний соціальний організм, що потребує значного підвищення ролі органів місцевого самоврядування. Запропоновано комплекс заходів щодо корекції ситуації в сфері регулювання аграрної реформи. Визначено, що практичне впровадження реформи в аграрному секторі повинно стати прерогативою органів місцевого самоврядування - єдиної структури, яка може і повинна взяти на себе організацію соціального буття на території сільського населеного пункту. Зроблено висновок, що найважливішою проблемою сьогодення у справі реформування аграрного сектора є соціальний захист населення, який має базуватися не на системі пільг, а на створенні умов для одержання прийнятних обсягів доходів від успішного функціонування традиційних і нетрадиційних видів діяльності у сільській місцевості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-51-183
Шифр НБУВ: РА318651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шилепницький І.О. 
Економіко-екологічні основи відтворення родючості та охорони еродованих земель: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.О. Шилепницький ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та економіко-екологічні принципи організації раціонального використання та охорони еродованих, деградованих і малопродуктивних земель за ринкових умов. З урахуванням специфіки землеробства Чернівецької області обрунтовано основні напрями та способи формування ефективної структури землекористування, систему заходів щодо відтворення родючості грунтів та, зокрема, потребу виведення частини схилових середньо- та сильноеродованих земель з сільськогосподарського обробітку на певний час під консервацію. Наведено пропозиції стосовно удосконалення економічного стимулювання та посилення державного регулювання раціонального екологонебезпечного використання та охорони еродованих сільськогосподарських угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-28 + Е0*88(4УКР) + Е06,9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321424

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ковалишин О.Ф. 
Удосконалення регіональних земельних відносин у процесі здійснення земельної реформи (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.Ф. Ковалишин ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано модель комплексного підходу щодо реформування регіональних земельних відносин за умов ринкової економіки. Запропоновано науково-методичні засади організації екологічно-безпечних землекористувань нових типів агроформувань. Визначено показники соціально-економічної ефективності використання земель у новостворених господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-51-183 + У9(4Укр-4Льв)320-51-183
Шифр НБУВ: РА319708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Песцова О.С. 
Економічний механізм формування ринку сільськогосподарських земель в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.С. Песцова ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади економічного механізму формування ринку земель сільськогосподарського призначення, узагальнено досвід регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах і проведення земельних реформ у постсоціалістичних країнах. Визначено головні напрямки формування економічного механізму становлення земельного ринку в Україні. Розглянуто умови та порядок укладання цивільно-правових земельних угод. Виявлено позитивні та негативні моменти укладання даних угод за сучасних умов. Розроблено процедуру проведення земельного конкурсу як головного засобу продажу сільськогосподарських земель. Визначено головні складові повноцінного ринку землі у сільському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА323251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маршалок М.С. 
Регулювання виробничих ресурсів землеробства в умовах переходу до ринкової економіки (на матеріалах сільськогосподарських підприємств зони Лісостепу України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.С. Маршалок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Поглиблено поняття економічної суті виробничих ресурсів у галузі землеробства, запропоновано визначення понять аграрного ресурсного потенціалу та аграрного виробничого потенціалу. Досліджено взаємозв'язки та закономірності, що мають місце в системі виробничі ресурси - випуск продукції. Обгрунтовано методичні та методологічні підходи до визначення економічно доцільних та екологічно безпечних меж застосування виробничих ресурсів у галузі, принципи формування та визначення ресурсного та виробничого потенціалів аграрної сфери, систему заходів щодо оптимізації використання аграрних виробничих ресурсів на макро- та мікрорівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА322673

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хромяк Т.В. 
Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Хромяк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено різні методи експертної оцінки земель та проведено оцінку їх застосування на сучасному етапі розвитку земельних відносин. Зазначено, що маркетингове дослідження даних відносин і грошової оцінки земель, дозволило визначити думку та очікувані сподівання населення Луганщини стосовно цих питань. Здійснено розрахунки експертної оцінки земель сільськогосподарського призначення за декількома методиками, в результаті чого знайдено найбільш сприятливий за сучасних умов варіант визначення земельної ренти з розрахунком коригувальних коефіцієнтів (на показники якості грунтів, відстані до ринку збуту продукції, зміни банківського відсотку за рахунок державних дотацій, питомої ваги чорного пару в сівозміні, платоспроможності населення). Розглянуто та підтверджено кореляційним аналізом модель взаємозв'язку ціни землі та основних критеріїв виробництва. Проведено прогнозні розрахунки із застосуванням фактора циклічної врожайності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА325612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лактіонова Г.П. 
Ефективність використання землі в ринкових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.П. Лактіонова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

На підставі комплексного дослідження за умов земельної реформи виявлено основні тенденції зміни ефективності використання земель, формування землеволодінь і землекористувань, рівня землевіддачі в сільсько-господарських підприємствах різних форм власності та господарювання, чинники, що стримують підвищення ефективності використання земельних угідь. Розвинуто підходи до побудови земельних відносин, адекватних ринковій економіці, що передбачає створення регульованого ринку землі та дотримання інтересів власників земельних часток (паїв). Запропоновано здійснювати державний контроль за купівлею-продажем землі через аукціони з фіксованою нижньою межею ціни на рівні експертної оцінки, яка враховує ряд коригуючих чинників, а також з визначенням чіткого переліку осіб, які мають право на купівлю землі. Узагальнено специфічні особливості землі як товару й уточнено поняття "агрокапітал" як частину земельного капіталу. Надано пропозиції щодо регулювання земельних відносин на базі вивчення зарубіжного досвіду. Обгрунтовано систему показників економічної ефективності використання земельних угідь. Уточнено методичні підходи до здійснення грошової оцінки та встановлення ціни на землю за умов ринку. Розглянуто питання стосовно взаємозв'язку орендної плати за землю та земельної ренти. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації галузевої структури реформованих підприємств з урахуванням процесу відтворення родючості грунтів, а також кон'юнктури ринку як чинника підвищення ефективності використання землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-07 +
Шифр НБУВ: РА323714

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рябенко А.Є. 
Математичні моделі та методи для векторних задач оптимізації організаційних структур та землекористування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.Є. Рябенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Запропоновано узагальнену математичну модель, сформульовану у вигляді векторної задачі покриття графа типовими підграфами. Обгрунтовано оцінки обчислювальної складності різних класів досліджуваної задачі покриття графа типовими підграфами, знайдено новий P-важкий клас в оптимізаційній постановці, установлено важкорозв'язуваність усіх класів однорідних векторних задач покриття графа типовими підграфами у випадку наявності у векторній цільовій функції (ВЦФ) двох критеріїв вигляду MAXSUM. Виділено нові поліноміально розв'язувані підкласи одно- та двокритеріальних задач у класах P-важких та важкорозв'язуваних задач покриття графа зірками та ланцюгами. Розроблено відповідні алгоритми їх розв'язання, обгрунтовано поліноміальні оцінки їх обчислювальної складності. Розвинуто теорію алгоритмів з оцінками стосовно одно- та багатокритеріальних задач покриття графа ланцюгами. Для багатокритеріальної задачі покриття графа ланцюгами двох типів побудовано малотрудомісткий алгоритм та доведено теореми, що встановлюють достатні умови, за яких цей алгоритм майже завжди гарантує знаходження розв'язку, точного за критеріями вагового вигляду та асимптотично точного за критерієм кількості ланцюгів у покритті. У однокритеріальному випадку доведено статистичну ефективність алгоритмів. Побудовано малотрудомісткий алгоритм градієнтного типу для оптимізаційної задачі покриття графа скінченою множиною ланцюгів та доведено теореми про достатні умови його асимптотичної точності. Досліджено випадок задачі покриття зірками з інтервальними даними. Здійснено зведення інтервальної задачі до двокритеріальної з обгрунтуванням оцінки обчислювальної складності. Доведено, що розглянуті задачі покриття графа ланцюгами й зірками з інтервальними вагами не можуть бути розв'язуваними за допомогою алгоритмів лінійної згортки критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14 + В126.3 + У9(4УКР)320-511.2 в611 +
Шифр НБУВ: РА327188

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Котикова О.І. 
Еколого-економічна ефективність використання потенціалу земельних ресурсів (на матеріалах агроформувань Миколаївської області): Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.07.02 / О.І. Котикова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень еколого-економічної ефективності використання потенціалу земельних ресурсів. Проведено аналіз стану та структури земельного фонду та сільськогосподарських угідь. Визначено показники використання сільгоспугідь різними категоріями землекористувачів, економічної та екологічної ефективності використання потенціалу сільгоспугідь Миколаївщини. Обгрунтовано основні напрямки щодо покращання стану, структури земельних і сільськогосподарських угідь, шляхи підвищення еколого-економічного рівня землекористування. Запропоновано спрощену методику визначення необхідного приросту площі посіву багаторічних трав для забезпечення позитивного балансу гумусу. Розроблено модель грунтозахисної системи землеробства радгоспу "Степовий" Миколаївського району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-28-07 + У9(4УКР-4МИК)320-511.2-28-07 +
Шифр НБУВ: РА324492

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мальчикова Д.С. 
Географічні основи кадастру сільськогосподарських земель Півдня України (на прикладі Херсонської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Д.С. Мальчикова ; Одес. нац. ун-т ім. І.Мечникова. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано напрямки розширення та доповнення сучасної методологічної бази землеоцінювальних робіт: проведення кадастрового районування на агроландшафтній основі та перехід від агровиробничих груп грунтів як об'єктів кадастрової оцінки до сільськогосподарських типів земель. Обгрунтовано полікритеріальну систему показників кадастрової оцінки сільськогосподарських земель на противагу існуючому монокритеріальному підходу з метою повнішого урахування регіональних і локальних особливостей та умов ведення сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХЕС)683.2 + У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА323837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пилипенко О.О. 
Ефективність екологобезпечного використання земель у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Пилипенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть екологічної безпеки й екологобезпечного землекористування, тенденції розвитку систем землеробства та їх особливості, узагальнено досвід ведення екологобезпечного землеробства у зарубіжних країнах. Досліджено процеси використання земель сільськогосподарського призначення за сучасних умов, принципи та закономірності екологобезпечного використання й охорони земель. Здійснено економічну та екологічну оцінку екологобезпечної системи землеробства. Запропоновано заходи щодо дотримання екологобезпечного стану земель, визначено складові ринку екологічно чистої продукції та передумови його формування, розроблено економічний механізм екологізації землекористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-28 +
Шифр НБУВ: РА331885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гряник О.В. 
Еколого-економічна ефективність автоматизованої системи землеустрою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Гряник ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи автоматизації проектування землеустрою, оцінки його еколого-економічної ефективності, сформовано відповідну модель. Запропоновано автоматизовану комплексну програму "Земпро", розроблено механізм її використання та управління. Наведено оцінку екологічного стану території Дніпропетровської області, рівня економічного розвитку новостворених агроформувань, стану їх землеустрою. Досліджено екологічну й економічну ефективність використання нового програмного комплексу, визначено напрями розвитку автоматизації проектування землеустрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.3 ф12 +
Шифр НБУВ: РА329641

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського