Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (537)Книжкові видання та компакт-диски (649)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)325.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 90
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярошенко С.П. 
Організаційно-економічні резерви підвищення конкурентоздатності м'ясного підкомплексу АПК: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / С.П. Ярошенко ; Миколаїв. держ. с.-г. ін-т. — Миколаїв, 1998. — 35 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних досліджень по забезпеченню конкурентоспроможності м'ясного підкомплексу АПК в період становлення ринкових відносин. Опрацьовано методолого-методичні пропозиції стосовно посилення дії економічного механізму на конкурентоспроможність і використання чинників інтенсифікації на основі своєчасного освоєння досягнень науково-технічного прогресу в стратегії і тактиці підвищення економічної ефективності АПК і, зокрема, його м'ясного підкомплексу. Запропоновано системний підхід до вирішення проблем інтенсифікації тваринництва і оновлення його виробничо-технологічного переозброєння, визначено резерви і шляхи забезпечення конкурентоздатності м'ясного підкомплексу АПК в системі "сировина - готовий до споживання продукт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Талавиря М.П. 
Економічна ефективність виробництва свинини та шляхи її підвищення в умовах переходу до ринку (на матеріалах господарств Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.П. Талавиря ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми підвищення економічної ефективності виробництва свинини в умовах трансформації агропромислового комплексу (АПК) у напрямку до ринку. Проаналізовано результат і витрати у свинарстві, визначено основні тенденції їх зміни, виявлено закономірності формування економічної ефективності виробництва та фактори, що впливають на її рівень, а також досліджено кількісну значимість цього впливу. Розроблено та економічно обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності виробництва свинини у взаємозв'язку основних ланок м'ясопродуктового підкомплексу АПК і формування ринку м'яса в Чернігівській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.251 + У9(4УКР-4ЧЕН)325.251
Шифр НБУВ: РА307374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Махсма М.Б. 
Використання трудових ресурсів у тваринництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.Б. Махсма ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертації досліджені теоретичні і методичні аспекти використання трудових ресурсів у тваринництві на прикладі аграрних підприємств Донецької області. Показана кількісна і якісна оцінка трудових ресурсів галузі, визначений рівень забезпечення аграрних підприємств суспільного сектора ресурсами живої праці, розроблений прогноз забезпеченості аграрних підприємств області працівниками тваринництва. Окреслені основні напрями поліпшення використання трудових ресурсів, зайнятих у тваринництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20-640

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Котков В.П. 
Інтеграція виробництва і промислової переробки молока (методологічні та організаційно-методичні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.П. Котков ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні та організаційно-методичні підходи та соціально-економічну сутність розробки моделі регіональних молокопродуктових комплексів в Україні. Значну увагу приділено забезпеченню економічної зацікавленості всіх виробничо-господарських структур у спільній діяльності на основі механізму фінансово-економічного регулювання інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)306.751.3
Шифр НБУВ: РА310339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Каляндрук Т.Б. 
Формування регіонального ринку продукції скотарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.Б. Каляндрук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного вивчення стану формування ринку продукції скотарства на Львівщині. Зроблено оцінку платоспроможного попиту та досліджено тенденції споживання продукції скотарства. З'ясовано вплив ринкових регуляторів на економічну поведінку виробників скотарської продукції, а також проаналізовано стан переробки продукції скотарства. На основі проведеного дослідження визначено напрями формування ринку продукції скотарства на Львівщині. Обгрунтовано перспективні параметри галузі скотарства та напрями розвитку ринкової інфраструктури. Сформульовано певні концептуальні підходи та пропозиції щодо створення системи державної підтримки виробників скотарської продукції, формування ринкової структури та стимулювання попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250
Шифр НБУВ: РА309532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Антонюк С.М. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.М. Антонюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Наведено основні результати дослідження теоретичних аспектів економічного механізму та ринкових відносин, досвід передових країн світу щодо формування ринкової економіки, інфраструктури, державного регулювання економічних відносин на ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби. Обгрунтовано основні заходи щодо формування повноцінного ринкового середовища на ринку селекційно-племінної продукції. Запропоновано шляхи вдосконалення методики визначення собівартості на спермопродукцію та механізму нарахування амортизаційних відрахувань на племінну худобу. Зроблено короткочасовий прогноз розвитку ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-07
Шифр НБУВ: РА308731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гримак О.Я. 
Економіко-організаційні засади функціонування маркетингових структур на підприємствах молочного підкомплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Я. Гримак ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено процес розвитку молочного підкомплексу та формування моделі функціонування маркетингових підрозділів у ньому. Проаналізовано особливості функціонування молочного підкомплексу, розкрито специфіку становлення агромаркетингу, розроблено науково обгрунтовані рекомендації загального розвитку маркетингових підрозділів, визначено їх раціональну організаційну структуру, обгрунтовано механізм формування систем інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності служб маркетингу на підприємствах молочного підкомплексу. Дослідження спрямовано на розв'язання невідкладних завдань аграрної реформи в Україні та вирішення проблем діяльності вітчизняних молокопереробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-211.1
Шифр НБУВ: РА310187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Погорєлова Т.П. 
Економіка інтенсивного гусівництва в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.П. Погорєлова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та розкрито основні причини важкого становища у розвитку гусівництва в Україні. Запропоновано шляхи виходу з кризи. Розроблено організаційну систему інтегрованих взаємозв'язків установ управління і виробництва в галузі гусівництва. На підставі науково-виробничого досвіду встановлено рівень економічної ефективності інтенсивного виробництва різноманітної продукції основних порід гусей. За допомогою економіко-математичного моделювання проведено оптимізацію структури порідного складу гусей на прикладі Дніпропетровщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253.53
Шифр НБУВ: РА308970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Попрозман О.І. 
Прогнозування оптимальної структури м'ясо-молочного виробництва в аграрній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.І. Попрозман ; Наук.-дослід. економ. ін-т М-ва економіки та з питань Європ. інтеграції України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано умови та фактори організаційно-економічного розвитку галузей тваринництва за період реформування економіки України, виявлено основні тенденції функціонування м'ясо-молочного виробництва в період реструктуризації галузей АПК. Розроблено економічний механізм формування ринку виробництва та споживання м'ясо-молочної продукції, обгрунтовано науково-методичні підходи щодо прогнозування розвитку даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-31-230.38
Шифр НБУВ: РА316778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жовтанецька О.О. 
Економічне регулювання розвитку тваринницько-продуктового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Жовтанецька ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірності й особливості розвитку тваринницько-продуктового комплексу за умов переходу до ринкової економіки. Розроблено науково обгрунтовані рекомендації структурної перебудови тваринницько-продуктового комплексу, стратегії і тактики його реформування. Сформовано основні положення удосконалення функціонально-компонентної і територіальної структури тваринницько-продуктового комплексу. Обгрунтовано шляхи виходу тваринницько-продуктового комплексу з кризової ситуації та резерви збільшення виробництва продукції тваринництва. Визначено основні напрями подальшого розвитку агропромислової інтеграції, кооперації, комплексоутворення агропромислового виробництва. Запропоновано головні шляхи подальшого розвитку й удосконалення територіальної організації тваринницько-продуктових підкомплексів: м'ясопродуктового, молочно-продуктового, вівчарсько-продуктового, птахопродуктового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.2
Шифр НБУВ: РА315386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Голомша Н.Є. 
Організаційно-економічні основи формування ринку молока та молочної продукції (на матеріалах молокопродуктового підкомплексу АПК Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Є. Голомша ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання організації та функціонування ринку молока та молочної продукції. За матеріалами дослідження (Тернопільщина) проаналізовано та здійснено оцінку сучасного стану ринкових відносин у молокопродуктовому підкомплексі. Розроблено пропозиції щодо їх удосконалення, методологічні положення для економічної оцінки стану та пропозицій розвитку регіонального молочного ринку. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємовідносин між підприємствами молокопродуктового підкомплексу АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ТЕР)325.250
Шифр НБУВ: РА312527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бобчук І.П. 
Організаційно-економічні основи формування ринків м'ясо-молочної продукції (на прикладі західних областей України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.П. Бобчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення формування ринків м'ясомолочної продукції за умов переходу до нових форм господарювання. Розроблено методику оцінки функціонування товарних продовольчих ринків з урахуванням відповідних чинників. Запропоновано шляхи збільшення виробництва та реалізації м'ясо-молочної продукціїі на перспективу у західних областях України. Проаналізовано стан регіональних зв'язків м'ясо-молочного підкомплексу АПК на загальнодержавному рівні. Розроблено концептуальну схему формування нових організаційно-виробничих структур у м'ясо-молочній промисловості за ринкових умов виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.2 + У9(4УКР3)325.2
Шифр НБУВ: РА313823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Великий Ю.В. 
Економічна ефективність виробництва молока та шляхи ії підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.В. Великий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан і причини зниження обсягів виробництва молока, зниження його економічної ефективності у підприємствах різних форм власності та господарювання. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо підвищення економічної ефективності господарювання за рахунок практичного вирішення комплексу організаційно-економічних проблем розвитку високоінтенсивного молочного скотарства за ринкових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250.0-451.51-07
Шифр НБУВ: РА316335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ковальчук О.Д. 
Формування регіонального ринку м'яса великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Д. Ковальчук ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито суть ринку як економічної категорії, визначено необхідні елементи його інфраструктури та особливості формування на радіоактивно забруднених територіях. Вивчено нормативно-правову базу ринку м'яса великої рогатої худоби, його сучасний стан та вплив основних факторів на функціональну стабільність. Розроблено й обгрунтовано рекомендації щодо підвищення попиту та зростання пропозиції на м'ясо великої рогатої худоби, зниження собівартості його виробництва та державної підтримки товаровиробників екологічно чистого м'яса великої рогатої худоби у зоні радіоактивного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-592 + У9(4Укр-4Мик)325.250-592
Шифр НБУВ: РА318434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Місюк М.В. 
Формування регіонального ринку м'ясної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Місюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти та організаційно-економічні проблеми формування регіонального ринку м'ясної продукції. Розглянуто питання кон'юнктури ринку м'яса. Проаналізовано витрати на виробництво, визначено його економічну ефективність та вплив деяких факторів на собівартість одиниці продукції, рентабельність, затрати праці. Висвітлено проблеми розвитку виробництва за умов економіки різного рівня і трансформації соціально-економічної бази аграрного сектора. Розкрито сутність товарно-грошових відносин та місце особистого господарства населення, як товаровиробника на ринку аграрної продукції. Особливу увагу приділено проблемі удосконалення територіально-організаційної структури виробництва і механізму формування ринку м'яса шляхом інтенсифікації розвитку скотарства і свинарства. Обгрунтовано концептуальний підхід до проблеми нарощування поголів'я всіх видів худоби та птиці на підставі оптимізації галузевої структури та прогноз виробництва продукції на період до 2010 р. Запропоновано організаційно-технологічну модель реструктуризації кормовиробництва, збалансованого за обсягом з потребами тваринництва у процесі його розвитку в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.20-592
Шифр НБУВ: РА317402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бей Н.О. 
Організаційно-економічний механізм підвищення конкурентоспроможності продукції скотарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.О. Бей ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні основи та прикладні питання розвитку конкурентних відносин в аграрній сфері та особливості формування, ефективного функціонування, регулювання й удосконалення організаційно-економічного механізму підвищення конкурентоспроможності продукції скотарства за ринкових умов. Розглянуто організаційно-економічний механізм конкурентоспроможності продукції скотарства як систему організаційних, технологічних, екологічних і економічних важелів і методів управління якістю продукції скотарства, які в процесі взаємодії та взаємозв'язку забезпечують сукупність високих споживчих якостей молока та м'яса великої рогатої худоби та продуктів їх переробки, а також попит на дані продукти на ринку за оптимальних затрат на їх виробництво та достатнього рівня цін для виробників під час реалізації продукції споживачам за різними каналами збуту, що гарантує ефективне ведення скотарства за ринкових умов. Обгрунтовано напрямки удосконалення даного механізму, сутність яких - створення системи ефективного функціонування та регулювання такого механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-82-13
Шифр НБУВ: РА318435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шелудько Р.М. 
Стан та шляхи підвищення економічної ефективності виробництва продукції скотарства в нових умовах господарювання (за матеріалами сільськогосподарських підприємств Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.М. Шелудько ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

З урахуванням сучасного стану галузі скотарства розкрито зміст соціально-економічної категорії ефективності, обгрунтовано пропозиції щодо шляхів підвищення економічної ефективності молочно-м'ясного підкомплексу України в постреформованих сільськогосподарських підприємствах. На підставі узагальнення вітчизняних і зарубіжних літературних джерел проаналізовано методичні проблеми та соціально-економічні аспекти категорії ефективності та аналізу виробництва продукції скотарства за ринкових умов. Наведено організаційно-економічний аналіз і виявлено тенденції розвитку виробництва продукції скотарства у світі, на Україні та в регіоні. На підставі поліпшення технології, організації виробництва та підвищення рівня якості годівлі тварин запропоновано противитратний механізм господарювання в галузі скотарства, обгрунтовано економічну ефективність варіантів технологічних рішень і затратно-результативного механізму господарювання, нормативи витрат, розглянуто особливості нормативно планових бюджетів у скотарстві. Виконано прогнозування основних виробничих параметрів розвитку галузі у регіоні, розроблено програму оптимізації галузевої структури молочно-м'ясного скотарства для спеціалізованих господарств Лісостепної зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-07 + У9(4Укр-4Хар)325.250-07
Шифр НБУВ: РА319211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Глазун 
Організаційно-економічний механізм екологізації птахівництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Вікторія Вікторівна Глазун ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253
Шифр НБУВ: РА321840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Данилевська О.Є. 
Напрями розвитку та розміщення молочного скотарства і підвищення його економічної ефективності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Є. Данилевська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади розвитку та розміщення тваринництва, а також напрями науково-технічного прогресу в молочному скотарстві. Розглянуто вплив на рівень розвитку та розміщення галузей тваринництва грунтово-кліматичних, економічних, соціальних й екологічних факторів. Надано рекомендації та визначено показники економічної оцінки щодо розміщення тваринництва з урахуванням попиту населення на продукцію галузі. Запропоновано механізм стабілізації та нарощування маточного поголів'я молочної худоби, а також шляхи реструктуризації кормової бази. Проаналізовано вплив основних факторів на обсяг виробництва продукції даної галузі та розраховано темпи збільшення її в окремих зонах. Обгрунтовано методичні підходи прогнозування розвитку та розміщення молочного скотарства та розроблено його основні параметри у сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення за природно-економічними зонами на період до 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-07
Шифр НБУВ: РА320206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського