Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (784)Книжкові видання та компакт-диски (674)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)80$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мокій А.І. 
Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально-галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / А.І. Мокій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Розглянуто особливості сучасного етапу розвитку всесвітньогосподарських зв'язків у контексті інтеграції економіки України. Запропоновано авторське бачення сутності зовнішньоекономічної інтеграції, наведено методику вивчення досвіду деяких країн щодо вивчення досвіду даної проблеми. Проаналізовано досвід інтеграції перехідних економік з погляду можливостей його адаптування в Україні. Досліджено вплив тенденцій розвитку зовнішньоекономічних зв'язків колишнього СРСР на українську економіку, визначено проблеми та перспективи зовнішньоекономічної інтеграції нашої країни, а також обгрунтовано доцільність застосування регіонально-секторної моделі зовнішньоекономічної інтеграції. Доведено необхідність застосування стратегічного менеджменту в процесі інтеграції територіально-галузевого комплексу та розроблено послідовність його етапів. На основі дослідження основних тенденцій розвитку господарського комплексу Львівщини обгрунтовано засади регіональної політики формування передумов інтеграції. Акцентовано увагу на створенні спеціальних економічних зон як форми регіонально-секторної моделі в Україні. Надано рекомендації щодо вдосконалення законодавчої та нормативної бази, а також розроблено концептуальні засади створення спеціальних економічних зон (СЕЗ) на Львівщирі та основні прикладні рішення з приводу створення СЕЗ "Мостиська" та "Курортополіс - Трускавець".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА309336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рибак С.О. 
Податкове регулювання зовнішньоекономічної діяльності України в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.О. Рибак ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено податкові механізми регулювання зовнішньоекономічних процесів. На підставі аналізу теоретичних підходів до оподаткування, його практичного значення за умов економічної кооперації країн доведено, що комплексний підхід до митно-тарифної та внутрішньонаціональної податкової політики, який спрямований на захист інтересів вітчизняних товаровиробників, сприяє входженню країни в світове економічне господарство конкурентоспроможним партнером для інших його суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА310305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Івченко О.Г. 
Особливості зовнішньоекономічної політики України в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Г. Івченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин, Ін-т міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано суперечності процесу становлення зовнішньоекономічної політики України за роки незалежності. Визначено та систематизовано економічні передумови та теоретичні засади формування науково обгрунтованої зовнішньоекономічної політики держави, основні напрями оптимізації структури функціонування зовнішньоекономічної сфери країни. Здійснено класифікацію критеріїв визначення та факторів посилення економічної ролі держави у регулюванні світогосподарських відносин, зокрема міжнародних інвестиційних процесів. Аргументовано необхідність та висвітлено основні напрями підвищення конкурентоспроможності української економіки, на основі її наявних порівняльних і конкурентних переваг, а також з вимог дії законів світового господарства. Економічно обгрунтовано визначення основних геостратегічних пріоритетів зовнішньоекономічної політики України у контексті економічних інтересів і національної безпеки держави за умов різкого посилення глобалізації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-18
Шифр НБУВ: РА315010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петренко З.О. 
Прикордонне співробітництво в контексті євроінтеграційного курсу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / З.О. Петренко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми функціонування та розвитку прикордонного співробітництва, як специфічного напряму процесів глобалізації та інтегрування світової економіки у контексті інтегрування України до європейського господарського простору. Розглянуто методологічні засади виникнення та розвитку прикордонного співробітництва, особливості його існування за умов державної монополії зовнішньоекономічної діяльності та ринкової економіки. На підставі аналізу основних сфер функціонування прикордонних відносин з сусідніми країнами запропоновано ряд заходів щодо їх інтенсифікації у західних регіонах України. За результатами аналізу визначено можливість практичного поєднання євроінтеграційних і транскордонних процесів у західній прикордонній смузі України та формування під їх впливом інтенсивної інвестиційно-коопераційної моделі співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)80
Шифр НБУВ: РА315911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яворський А.І. 
Державне управління зовнішньоекономічною діяльністю як фактор підвищення ефективності національного виробництва: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.05 / А.І. Яворський ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичну необхідність і практичну важливість удосконалення механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Виділено функції державного управління ЗЕД, які спрямовано на створення гнучкої, оперативно адаптованої системи регулювання і дерегулювання експорту, що забезпечує інтереси національної присутності на зовнішніх ринках. Розкрито цілі і методи реалізації функцій. Розроблено інформаційну модель ролі ЗЕД в системі соціально-економічних інтересів країни і на підставі аналізу вітчизняної практики експорту чорних металів запропоновано використовувати узгодження інтересів держави, регіону й експорту як критерій оцінки ефективності державного управління ЗЕД. Наведено модель змістовно-інформаційної структури державного управління ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)80-21 + У9(4Укр)843.526-21
Шифр НБУВ: РА317707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гоєр О.Д. 
Формування привабливості національних ринків у міжнародному маркетинговому середовищі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.Д. Гоєр ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості процесу формування міжнародної привабливості маркетингового середовища на підставі методології визначення найбільш привабливих ринків. Описано систему показників, критеріїв та факторів, які враховуються іноземними виробниками товарів та послуг під час попереднього аналізу ринків. Висвітлено основні підходи та етапи оцінки потенційного міжнародного ринку. Розкрито взаємозв'язок між оцінкою економічного стану країни, зокрема макроекономічних показників, та прийняттям рішення про вихід на міжнародний ринок. Особливу увагу приділено методології визначення конкурентної позиції компанії на базі системи моделей визначення привабливості ринків. Досліджено економічне середовище України та тенденції його розвитку, основні мотиви, методи та перешкоди виходу іноземних компаній на ринок країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)80-211.1
Шифр НБУВ: РА320842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Верхогляд В.Б. 
Українсько-австрійське економічне співробітництво у 1991-2000 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Б. Верхогляд ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено періодизацію розвитку двосторонніх відносин у різних галузях економічної співпраці. Визначено головні напрями співробітництва з урахуванням особливостей даного періоду. Особливу увагу приділено формуванню договірно-правової бази співробітництва, розвитку галузевих напрямів співпраці. Проаналізовано тенденції розвитку торговельних відносин та залучення австрійських інвестицій в економіку країни. З'ясовано політичні, економічні чинники сучасної епохи, що не дали змоги Україні ефективніше використати можливість економічного співробітництва з Австрією. Введено в науковий обіг архівні документи, матеріали торговельних представництв обох держав, що раніше не використовувалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(4АВС) + У9(4УКР)80-03 + У9(4АВС)80-03
Шифр НБУВ: РА321829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Піддубна Л.І. 
Технологічна конкурентоспроможність у зовнішньоекономічній діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.І. Піддубна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано організаційно-економічні передумови формування технологічної конкурентоспроможності підприємств промисловості України та розроблено рекомендації щодо вдосконалення організаційно-методичного забезпечення процесу управління технологічною конкурентоспроможністю підприємства. Досліджено походження та особливості технологічної конкуренції як нової форми конкурентної взаємодії на зовнішніх ринках, визначено зміст і причини визначення технології як головного фактора сучасного економічного розвитку та засіб формування конкурентних переваг підприємств. Виявлено зміст і структурне походження технологічної конкурентоспроможності підприємства. Розроблено концептуальну модель процесу управління технологічною конкурентоспроможністю підприємства. Запропоновано методичні підходи щодо вдосконалення його організаційно-методичного забезпечення та методу розробки стратегії технологічного розвитку підприємства, який грунтується на використанні спіральної моделі життєвого циклу етапів розробки. Обгрунтовано доцільність використання моделей "витрати - результати" та "ефефктів приросту" у вирішенні проблеми оптимізації зовнішніх джерел технологічного розвитку підприємства, його ресурсного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290 + У9(4Укр)80
Шифр НБУВ: РА319009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Маханець Л.Л. 
Моделювання ризику в зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.Л. Маханець ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз існуючих класифікацій ризиків та економіко-математичних моделей зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Розроблено власну класифікацію ризиків ЗЕД. Побудовано теоретико-ігрову модель вибору раціональної умови постачання з множини INCONERMS. Запропоновано багатокроковий алгоритм вибору інвестиційного проекту з урахуванням ставлення іноземного інвестора до ризику. На підставі обчисленого показника економічної безпеки визначено зони стійкості економічного стану країни. Розраховано модель залежності політичного ризику (ПР) від зміни валового внутрішнього продукту та зовнішньої заборгованості. Побудовано карту ізоквант міри ПР. Проведено числову апробацію запропонованих моделей, що дозволяє зробити висновок про ефективність їх використання у ЗЕД України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-99 в611
Шифр НБУВ: РА321285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рожкова Т.С. 
Партнерство з Євросоюзом як умова інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.С. Рожкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено тенденції регіоналізації сучасної економічної інтеграції у співвідношенні з лібералізацією торговельних, інвестиційних, валютно-фінансових відносин в світі. Проведено аналіз реструктуризації економіки України в контексті трансформаційних процесів сучасного світу. З'ясовано національні геоекономічні пріоритети в системі сучасних інтеграційних механізмів. Запропоновано напрямки співробітництва окремих регіонів Українина прикордонних територіях. Визначено місце України в системі програм науково-технологічного та промислового розвитку Євросоюзу. Простежено інституційні та функціональні передумови співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА321600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Слишова С.О. 
Основні домінанти та особливості поглиблення економічних зв'язків між Україною і Республікою Білорусь: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.О. Слишова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено особливості економічного розвитку України та Республіки Білорусь за умов глобалізації світової економіки та обгрунтовано чинники, які найсуттєвіше впливають на розвиток їх зовнішньоекономічних відносин. Уточнено зміст зовнішньоекономічних зв'язків та визначено передумови постсоціалістичного розвитку економічних українсько-білоруських інтеграційних процесів. Визначено спільні та відмінні тенденції в експортно-імпортних доктринах України та Республіки Білорусь у національних та світових потоках товарів і послуг з урахуванням особливостей внутрішнього та глобалізації світового ринків. Розроблено систему організаційно-економічних заходів щодо вдосконалення зовнішньоекономічних зв'язків між двома державами, основою якої є експортно-імпортна діяльність та транскордонне співробітництво. Науково обгрунтовано методичні підходи щодо оцінки економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності між Україною та Республікою Білорусь на підставі здійснення розрахунків коефіцієнта збалансованості. Розроблено модель алгоритму розрахунку економічної ефективності зовнішньоторговельної угоди на рівні суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що сприятиме визначенню економічної доцільност укладання такої угоди. Визначено пріоритетні напрями перспективного розвитку зовнішніх економічних зв'язків між Україною та Республікою Білорусь, основу яких становить зовнішньоторговельна діяльність, військово-технічне співробітництво, агропормисловий комплекс, розробка проектів трансєвропейських мереж (транспортні, енергетичні), спільна розробка та участь в проектах щодо подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4БІЛ)80
Шифр НБУВ: РА321409

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кочергіна 
Трансформація зовнішнього сектора економіки України в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Наталія Леонідівна Кочергіна ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА327132

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Райнін І.Л. 
Політика регіональних органів влади у сфері зовнішньоекономічної діяльності: управлінські аспекти: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / І.Л. Райнін ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем формування та реалізації політики регіональних органів влади у сфері зовнішньоекономічної діяльності з метою обгрунтування, опрацювання й підготовки рекомендацій щодо впровадження адекватних механізмів, інструментів та інституційних підвалин даної політики за умов нинішнього етапу трансформації системи державного управління в Україні. Розроблено цілісний комплекс методів політики регіональних органів урядування щодо підтримки місцевого експорту, залучення та утримання іноземних інвестицій, а також використання міждержавної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21 +
Шифр НБУВ: РА323135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бійєн Б. 
Іноземні інвестиції і зовнішньоекономічна політика: регіональний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Б. Бійєн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування ефективної зовнішньоекономічної політики України в контексті тенденції глобалізації світової економіки. Розкрито принципи формування регіональної зовнішньоекономічної політики, моделі інтернаціоналізації регіонів, визначено детермінанти системи формування сприятливого інвестиційного клімату в регіоні. Проаналізовано динаміку розвитку зовнішньоекономічної політики України, процесу притягнення іноземних інвестицій в економіку України в контексті її структурної трансформації, оцінено роль Донецького регіону в зовнішньоекономічній політиці України. Розроблено концептуальну модель формування даної політики, цілісний механізм визначення комплексної оцінки економічної ефективності реалізації інвестиційних проектів за участю іноземного капіталу з позиції народногосподарського та регіонального підходів. Синтезовано модель формування зовнішньоекономічної політики на всіх її ієрархічних рівнях. Розроблено економіко-математичну модель багатофакторної оцінки економічного ефекту для регіонів від реалізації інвестиційних проектів на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)80-18 +
Шифр НБУВ: РА325006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Грущинська Н.М. 
Геоекономічні трансформації в Центрально-Східному регіоні Європи в контексті національних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.М. Грущинська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Виявлено напрями формування та еволюції інтеграційних моделей країн Центрально-Східного регіону Європи в контексті процесів глобалізації та регіоналізації. Показано, що інтеграція до Євросоюзу виступає гарантією соціально-економічної стабільності та динамізації розвитку країн світу. Обгрунтовано, що за сучасних умов ключову роль відіграють засоби інвестиційно-структурної політики держави. Сформульовано задачі мінімізації негативних наслідків та одержання позитивних результатів для України від розширення ЄС. Вперше виявлено інституційні аспекти адаптації країн регіону у процесі інтеграції до ЄС. Відзначено, що широке торговельно-економічне, коопераційне партнерство України з державами ЦСЄ є важливою складовою геоекономічної моделі держави. Доведено, що умовою забезпечення глобальної конкурентоспроможності постає перехід до активної промислово-технологічної політики, подолання тенденцій технологічної деградації ряду провідних галузей економіки, вихід на провідні позиції в конкурентній боротьбі за тими напрямами наукомісткого виробництва, за якими Україна має переваги. Показано цілі "наближення" до ЄС та використання фактора близькості до цього блоку. Наголошено на ролі підтримки України у процесі приєднання до ГАТТ/СОТ, на значущості підключення до окремих європейських програм, зокрема, в галузі енергетики, транспорту, науки й техніки, охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА327449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Богатирьов І.І. 
Соціальний компонент інтеграції України в глобальну економічну систему: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.І. Богатирьов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено позитивні та негативні наслідки глобалізації в контексті соціального розвитку країн. Досліджено параметри соціального розвитку світової економічної системи з урахуванням рівня, структури та перспектив залучення національних економік до міжнародного економічного поля. Проаналізовано механізми формування соціально-економічної моделі розвитку України з урахуванням державного регулювання в сфері соціального захисту. Розглянуто взаємозв'язки між станом розвитку економіки, зовнішньої торгівлі, механізмом міжнародноекономічного співробітництва та соціальною сферою країни. Визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності соціально-економічної політики з урахуванням потенціалу моделі інноваційного розвитку України та розвитку соціальної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА327380

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Осоченко І.В. 
Розвиток регулювання зовнішньоекономічної діяльності в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Осоченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено особливості участі регіонів у регулюванні зовнішньоекономічної діяльності на сучасному етапі глобалізації. Досліджено процес делегуванння центральними органами керування на регіональний рівень повноважень щодо регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено критерії ефективності регулювання зовнішньоекономічної діяльності в регіонах за умов зміни існуючої бюрократичної парадигми на підприємницьку управлінську парадигму та визначено сфери використання інструментів ділового менеджменту в системі зазначеного регулювання. Зроблено порівняльний аналіз системи регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні та в інших країнах та запропоновано відповідні рекомендації. Систематизовано особливості регулювання даної діяльності в різних регіонах України. Розроблено сучасну модель взаємодії регіональних і місцевих органів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21
Шифр НБУВ: РА326910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Філіна Г.І. 
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.І. Філіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено механізм рейтингової оцінки стану фінансово-господарської діяльності галузей промисловості України для визначення найбільш перспективних напрямків зовнішньої торгівлі з використанням програм нейросітьового моделювання. Запропоновано методику регулювання соціально-економічного розвитку регіонів з метою підвищення ефективності ведення зовнішньоекономічної діяльності, яка передбачає використання заходів загальнодержавного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) з використанням принципів економіко-географічного районування. Удосконалено методику державного регулювання ЗЕД України, що дає змогу підвищити рівень економічного розвитку країни за рахунок застосування заходів з посилення інвестиційної привабливості окремих регіонів, створення вільних економічних зон, а також регіональних цілісних економічних систем, удосконалення трансприкордонного співробітництва. Наведено методику застосування заходів щодо підвищення експортного потенціалу регіону, що включає такі розвиток прикордонної торгівлі, створення оптових продовольчих ринків, розробку програми двостороннього співробітництва з областями (регіонами) інших країн, розвиток переробної промисловості з орієнтацією на використання франчайзингу й подальшу реалізацію продукції в третіх країнах, де вже є збуток таких товарів. Розвинуто концепцію державного регулювання ЗЕД на Харківщині за рахунок створення єврорегіону, виділення в ньому територіально-промислового комплексу на базі машинобудування, покращання інвестиційного клімату з метою залучення новітніх технологій, упровадження нового чи модернізації наявного устаткування. Розвинуто методологію орієнтування вітчизняної продукції на зовнішні ринки. Як найбільш перспективні ринки для ведення ЗЕД запропоновано ринки Азії, СНД, Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21 +
Шифр НБУВ: РА325519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кравченко В.О. 
Інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльності України в контексті світового та регіонального розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.О. Кравченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано інституціональні засади зовнішньоекономічної діяльностї України у контексті світового та регіонального розвитку. Розкрито суть поняття спеціальної економічної зони. Запропоновано нову концепцію оцінки впливу спеціального режиму інвестиційної дільності на соціально-економічну складову регіону. Обгрунтовано доцільність багатовекторного розвитку зовнішньоекономічного співробітництва України та доведено необхідність визначення пріоритетів участі України в інтеграційних процесах як шлях до економічного зростання. Удосконалено організаційно-економічний механізм розвитку інституціональних засад зовнішньоекономічної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА331549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Хаджинов І.В. 
Зовнішньоекономічна стратегія України в контексті її інтеграції до європейської економічної системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Хаджинов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито суть і механізми формування зовнішньоекономічної стратегії держави, проаналізовано теоретичні підходи та концепції формування моделей відкритості економіки за умов інтеграції до світової економіки. Розглянуто питання стосовно впливу інтеграційних процесів на динаміку макроекономічних показників. Здійснено оцінку динаміки й основних тенденцій розвитку зовнішньоекономічної діяльності України, зокрема з країнами Європи. Визначено детермінанти економічної безпеки держави у контексті її європейської інтеграції. Запропоновано економіко-математичну модель, що дає змогу визначити найбільш значущі фактори державного впливу на зростання ВВП з метою нівелювання негативних наслідків інтеграційних процесів. На підставі дослідження й аналізу статистичних даних розраховано рівні еквівалентного мита та визначено наслідки вступу України до Світової організації торгівлі для металургійної, машинобудівної, хімічної промисловості. Висвітлено пріоритетні напрямки подальшого розвитку національної економіки за умови дотримання економічної безпеки у контексті інтеграції України в європейський економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА334242

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського