Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (911)Книжкові видання та компакт-диски (619)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)261.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аржевітін С.М. 
Особливості фінансування підприємств малого бізнесу в харчовій та м'ясо- молочній промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.М. Аржевітін ; Український держ. ун-т харчових технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.306.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мішта С.П. 
Пріоритетні напрями кредитування Ощадним банком діяльності суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.П. Мішта ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичні узагальнення та нові методологічні підходи щодо фінансування діяльності промислових підприємств капіталом ощадних установ. Розроблені та пропонуються рекомендації по управлінню кредитними операціями банків на основі комплексного аналізу фінансової діяльності та кредитоспроможності підприємств. Загальні положення дисертації апробовані та впроваджені в банківських установах та промислових підприємствах м.Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.532.301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Розпутенко І.В. 
Управління державними видатками в перехідних економіках: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Розпутенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Надано ретроспективний аналіз державних видатків в умовах структурних змін і стабілізації, досліджено вплив державних видатків на економічне зростання, приведено державні системи бюджету і звітності, розглянуто проблеми економічної і соціальної ефективності державних видатків, їх структури в країнах з перехідною економікою та визначено тенденції їх розвитку, вказано основні напрямки ефективного розподілу і перерозподілу державних видатків. Узагальнено зарубіжний досвід управління державними видатками, доказано, що демонтаж централізованого планування до останнього часу не привів до якихось серйозних змін у розробці і виконанні державного бюджету, до оптиізації державних видатків. З'ясовано, що до певної міри державні видатки сприяють економічному зростанню, але насправді важливо не їх обсяг, а структура. У цьому контексті спроба розподілу капітальних і поточних видатків може бути помилковою. У центрі уваги повинні бути відмінності між видатками, які мають продуктивний і непродуктивний характер. Обгрунтовано об'єктивну необхідність проведення реформи системи державних видатків, яка має стати важливою умовою реалізації економічних реформ у цілому. Проведення реформи щодо державних видатків знаходиться в тісному взаємозв'язку з реформами в таких сферах, як оподаткування, ціноутворення, діяльність державних підприємств і т.д. Доведено, що успішність реформи у сфері державних видатків залежить від намірів певної країни зберегти міру прямої участі держави у виробництві, виділенні ресурсів і розподілу кінцевої продукції. Не менш важливими умовами успіху є стримування рівня державних видатків і допустимих з макроекономічної точки зору рамках, підвищення ефективності державних програм, зміцнення ролі державних органів у опосередкованому стимулюванні економічності приватного спектра і залучення тих інветицій, які підвищують продутивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вербицька В.І. 
Планування бюджетної підтримки підприємств міського пасажирського транспорту (на прикладі автобусного транспорту м.Харкова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.І. Вербицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти транспортної пасажирької діяльності за ринкових відносин та обгрунтовано необхідність державного втручання у економічний механізм діяльності міського громадського пасажирського транспорту. Розроблено методику урахування соціальної складової у ході визначення тарифів на перевезення. Встановлено фактори, що сприяють беззбитковій діяльності муніципального пасажирського транспорту. Зроблено аналіз бюджетної підтримки міських пасажирообслуговуючих систем. Акцентовано увагу на необхідності комплексного підходу до реалізації державної підтримки підприємств громадського транспорту. Запропоновано концепцію державної підтримки, реалізація якої дозволить створити необхідні умови для розвитку міського пасажирського транспорту та забезпечити належний рівень пасажирських послуг населенню, розроблено методику її планування та впровадження. Визначено причини та наслідки кризового стану громадських пасажирських підприємств державної аба частково державної форми власності, пов'язані зі зміною економічного середовища, повільним відновленням основних фондів, відсутністю інвестиційних ресурсів, ігноруванням ролі громадського транспорту як важливої сфери національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.373.3 + У9(4УКР)373.31-93-23 + У9(4УКР-4ХАР)261.532.373.3 + У9(4УКР-4ХАР)373.31-93-23 +
Шифр НБУВ: РА322054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Цвєтков А.М. 
Порядок фінансування видатків на утримання центральних органів виконавчої влади України: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Цвєтков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття та порядку кошторисно-бюджетного фінансування, детально проаналізовано казначейську систему касового виконання державного бюджету та статистичні матеріали щодо фінансування видатків на утримання органів державного управління. Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з порядком здійснення фінансового контролю за використанням коштів державного бюджету в центральних органах виконавчої влади. Поглиблено зміст поняття "видатки бюджету", визначено суть поняття "фінансування видатків державного бюджету та місцевих бюджетів" та принципи бюджетних видатків в Бюджетному кодексі України. Науково обгрунтовано, що фінансування витрат на функціонування центральних органів виконавчої влади має проводитись виключно з Державного бюджету України. Показано позитивність переходу до казначейської системи виконання бюджетів. Доведено необхідність створення державної фінансової інформаційної системи при Державному казначействі України, доцільність якої підтверджується досвідом багатьох зарубіжних країн (Австралії, Бразилії, Великобританії, Іспанії, США, Франції та Японії). Сформульовано концептуальні положення щодо прийняття нових законодавчих актів, які визначають адміністративно-правовий статус центральних органів виконавчої влади в системі органів виконавчої влади. Внесено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, що регулюють порядок касового виконання державного бюджету за видатками на зазначені органи влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1 + Х829(4УКР)3 + У9(4УКР)261.56 +
Шифр НБУВ: РА327933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Семеніхін І.М. 
Фінансове забезпечення збройних сил в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.М. Семеніхін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено концептуальні основи фінансового забезпечення армії за умов трансформації ринкової економіки України. Проаналізовано еволюційні процеси становлення фінансової теорії, обгрунтовано соціально-економічну сутність та особливості фінансового забезпечення армії України та військової організації інших держав. Визначено роль державної політики та вплив економічних можливостей країни на стан фінансового забезпечення військ. Розглянуто елементи, методи та принципи фінансового забезпечення армії та чинники, які впливають на обсяг оборонних асигнувань. Теоретично обгрунтовано процеси їх формування, розподілу та ефективного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + У9(4УКР)49:Ц +
Шифр НБУВ: РА333888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дубровіна О.О. 
Забезпечення економічної безпеки України у сфері оборони: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.О. Дубровіна ; НАН України. Ін-т економ. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Доведено необхідність управління та регулювання процесом забезпечення оборони України та її економічної безпеки як умови ефективного функціонування та виконання функцій, покладених на неї державою. Встановлено, що оборона є не лише одним з споживачів обмежених національних ресурсів, але й гарантом забезпечення безпечних умов життєдіяльності держави, суспільства, особистості. Проаналізовано сучасний стан оборонної економіки як ресурсної бази забезпечення економічної безпеки у сфері оборони. Надано рекомендації щодо реформування та розвитку воєнно-промислового комплексу України, в якому сконцентровано високий науково-технічний потенціал. Показано вплив процесів глобалізації та регіоналізації на воєнно-економічну безпеку держави. Визначено пріоритетні напрями воєнно-економічного співробітництва України з країнами ЄС, НАТО, Російською Федерацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-981 + У9(4УКР)261.56 + У9(4УКР)305.2
Шифр НБУВ: РА331389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваль П.М. 
Фінансове забезпечення розвитку аграрної науки і вищої освіти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / П.М. Коваль ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено методичні підходи до визначення ціни на освітні послуги вищих аграрних навчальних закладів, що базуються на постійних і змінних витратах, а також створюють прибуток, що забезпечує їх рентабельність. Надано пропозиції замінити статус вищих навчальних закладів, в яких обсяг власних надходжень перевищує половину їх загальних видатків, з бюджетних установ на одержувачів бюджетних коштів. Розроблено класифікацію джерел фінансування аграрної науки та вищої освіти за видом послуг, способом формування, видом діяльності, формою власності, постійністю надходження та належністю до держави. Запропоновано трактування поняття "фінансове забезпечення аграрних наукових установ і навчальних закладів" як покриття грошовими ресурсами витрат на здійснення науково-дослідних робіт, надання освітніх послуг, а також відтворення основного капіталу. Запропоновано схеми доведення затверджених асигнувань, відкритих асигнувань загального фонду, руху коштів за казначейської форми обслуговування бюджетних установ аграрного сектору економіки. Розвинуто підходи до створення системи реалізації державного замовлення на підготовку спеціалістів аграрного спрямування. Розроблено систему показників оцінки науково-виробничих відносин наукових установ та дослідних господарств за умов одержання інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551 +
Шифр НБУВ: РА331316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ляхович Г.І. 
Економіко-фінансові механізми здійснення державної соціальної політики в перехідних умовах: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Г.І. Ляхович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування соціальної політики та її економічний зміст. Висвітлено зарубіжний досвід фінансування соціальної сфери, її потенційні і реальні джерела. Проаналізовано питання взаємозв'язку економічного зростання та соціальної політики, балансу розвитку економічної та соціальної сфер, впливу бюджетної, а також податкової політики на здійснення соціальних завдань. Обгрунтовано пропозиції щодо покращання ситуації з фінансування соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553 +
Шифр НБУВ: РА329533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Погріщук Г.Б. 
Фінансове забезпечення охорони навколишнього природного середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.Б. Погріщук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження фінансового забезпечення охорони навколишнього природного середовища за сучасних умов. Обгрунтовано сутність навколишнього природного середовища та її господарського механізму. Розкрито концептуальні засади фінансового забезпечення природоохоронної діяльності в Україні. Досліджено склад джерел фінансових ресурсів довкілля. Проаналізовано сучасний стан та обгрунтовано практичні рекомендації щодо удосконалення фінансового забезпечення навколишнього природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.583 +
Шифр НБУВ: РА338918

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Щекович О.С. 
Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Щекович ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності використання бюджетних коштів підприємствами АПК. Проаналізовано зарубіжний досвід підтримки та регулювання сільськогосподарського виробництва, на основі якого запропоновано використання в Україні методів страхування ризиків та регулювання виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції. Визначено шляхи стабілізації фінансового стану сільськогосподарських виробників через впровадження фінансового оздоровлення сільськогосподарських підприємств на основі бюджетування. Відзначено, що власні фінансові ресурси сільськогосподарських підприємств на етапі їх реформування недостатньо фінансуються через ріст збитковості сільськогосподарських товаровиробників, ступінь зношеності основних фондів, неефективну амортизаційну та цінову політику. Наведено рекомендації щодо державної підтримки сільськогосподарських виробників шляхом фінансування з державного бюджету загальнодержавних програм їх розвитку, а також залучення коштів місцевих бюджетів на реалізацію місцевих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.321 +
Шифр НБУВ: РА336759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Жуков Б.Б. 
Сучасні тенденції воєнного виробництва як чинники формування воєнно-економічної безпеки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / Б.Б. Жуков ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено економічний аналіз стану оборонного сектору економіки. Висвітлено сучасні світові тенденції воєнного виробництва провідних західних країн. Проаналізовано вплив обронних витрат на забезпечення воєнно-економічної безпеки. Сформульовано принципи та шляхи визначення оборонних потреб Збройних Сил України. Запропоновано методику розрахунку зазначених потреб за напрямками фінансування за умов реформування та визначення соціально-економічних витрат військових операцій. Розглянуто основні напрямки розвитку оборонно-промислового комплексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + У9(4УКР)305.2 +
Шифр НБУВ: РА335995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Папуніцька 
Фінансовий механізм прямої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Наталія Валеріївна Папуніцька ; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки" УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.320
Шифр НБУВ: РА353183

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Момотюк Л.Є. 
Державне фінансування соціальних гарантій населення України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Є. Момотюк ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну сутність та призначення соціальних гаранатій населення України, розроблено теоретико-методологічні засади їх державного фінансування. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку системи соціальних гарантій населення в Україні, визначено джерела їх фінансування. З'ясовано місце та роль інституту соціальних гарантій в економічній системі держави. Проаналізовано видатки бюджету у даній сфері. Досліджено бюджетний механізм фінансування соціальних гарантій і розроблено пропозиції щодо його подальшого удосконалення шляхом перегляду пріоритетів бюджетного фінансування, запровадження системи державних мінімальних соціальних стандартів і підвищення ефективності витрат бюджетних коштів на базі використання програмно-цільового методу формування бюджету, посилення фінансового контролю за видатками бюджетних коштів і перегляду соціальних пільг. Визначено роль позабюджетних фінансових інститутів у забезпеченні соціальних гарантій населення України та особливості фінансування соціальних гарантій даними структурами. З урахуванням зарубіжного досвіду визначено оптимальні напрями використання позабюджетних коштів для підвищення ефективності процесу надання соціальних гарантій населенню України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553 +
Шифр НБУВ: РА337168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тулай О.І. 
Фінансове забезпечення охорони репродуктивного здоров'я в умовах трансформаційної економічної системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Тулай ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних питань фінансового забезпечення охорони репродуктивного здоров'я населення України за умов функціонування трансформаційної економічної системи. Розкрито соціально-економічне значення галузі охорони репродуктивного здоров'я та її вплив на відтворення робочої сили. Проаналізовано найактуальніші типологічні проблеми фінансування охорони репродуктивного здоров'я, характерні для вітчизняної та зарубіжної практики. Здійснено оцінку адекватності чинної законодавчо-нормативної бази до застосування сучасних стратегій фінансування охорони репродуктивного здоров'я, виявлено недосконалість деяких правових норм. Проаналізовно особливості бюджетного й альтернативного фінансування закладів охорони репродуктивного здоров'я, виділено пріоритетні напрями його оптимізації. Розроблено методику визначення ціни на медичну послугу, сформульовано рекомендації щодо удосконалення процесу управління фінансовими потоками закладів охорони репродуктивного здоров'я державної та комунальної форм власності. Сформульовано концептуальні засади щодо адаптації сучасних методів і технологій фінансового мендежменту суб'єктів підприємництва до специфіки діяльності закладів охорони репродуктивного здоров'я державної та комунальної форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.552 +
Шифр НБУВ: РА337223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Фещенко Н.М. 
Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.М. Фещенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності розподілу та використання бюджетних коштів сільськогосподарськими товаровиробниками з метою посилення взаємозв'язку між обсягами фінансування та показниками рентабельності сфери їх спрямування. Наведено визначення поняття "бюджетний механізм регулювання виробництва". Теоретично обгрунтовано необхідність системного бюджетного регулювання. З'ясовано особливості та недоліки сучасного механізму бюджетної підтримки виробників рослинницької продукції. Доведено необхідність трансформації способу регулювання вітчизняного виробництва, зменшення прямої залежності розміру бюджетних субсидій від обсягу вироблюваної продукції. Розроблено адаптовану до вимог СОТ модель бюджетного регулювання виробництва продукції рослинництва та рекомендовано структуру видатків держбюджету на фінансування цільових державних програм підтримки даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.1-93-21 + У9(4УКР)261.532.321 +
Шифр НБУВ: РА345804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Яришко О.В. 
Фінансове управління вищими навчальними закладами I - II рівня акредитації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Яришко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему фінансового управління діяльністю вищих навчальних закладів (ВНЗ). На підставі аналізу характеристик освітніх послуг і категорій стратегічного та фінансового управління розкрито концептуальні засади підвищення ефективності діяльності ВНЗ. Розроблено методичні підходи до класифікації ВНЗ, описано механізм оцінки та формування його потенціалу. Наведено аналітичні формули розрахунку вартості освітніх послуг з урахуванням особливостей ціноутворення для державних навчальних закладів, описано види стратегій ВНЗ залежно від головних соціальних і фінансових параметрів. Наведено алгоритм оцінки вигідності діяльності ВНЗ залежно від рівня факторів, які є головними для застосування стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551-21 +
Шифр НБУВ: РА343065

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
18.

Сударенко О.В. 
Правове регулювання фінансування житлового будівництва в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Сударенко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми правового регулювання фінансування (ПРФ) будівництва житла (БЖ) в Україні. Описано механізм ПРФ БЖ, розкрито суть поняття "фінансування будівництва житла". Показано, що в українській державі поряд з бюджетним фінансуванням БЖ з'явилися та одержали розвиток державне кредитування БЖ, банківське кредитування житла з компенсацією зобов'язань частково за рахунок бюджетних коштів (БК), які мають особливі ознаки за джерелом фінансування, змістом і порядком затвердження фінансових планів, правовим статусом установ, які здійснюють розпорядження БК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)39 + Х829(4УКР)42 + У9(4УКР)261.531.2 +
Шифр НБУВ: РА342769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Боголіб Т.М. 
Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / Т.М. Боголіб ; Н.-д. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Визначено особливості фінансового забезпечення розвитку вищої освіти та науки України, вплив бюджетного регулювання та формування на їх фінансовий стан. Виявлено резерви фінансового забезпечення розвитку вищої освіти та науки, відмінності між фактичними потребами та наявними можливостями у фінансових ресурсах даних сфер. Розроблено пропозиції щодо правового забезпечення фінансового механізму розвитку вищої освіти та науки, здійснено обгрунтовану оцінку сучасного стану формування ціноутворення на їх ринках. Розкрито значення системи контролінгу для фінансового стану вищих навчальних закладів і наукових установ. Розроблено суттєво нову методологію розрахунків плати за освітні послуги, методологію прогнозування державного замовлення щодо підготовки кадрів та витрат на освіту. Узагальнено міжнародний досвід фінансового забезпечення розвитку вищої освіти та науки і проведення державної політики у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551 +
Шифр НБУВ: РА348094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Карпишин Н.І. 
Фінансове забезпечення охорони здоров'я в реалізації державних функцій на ринку медичних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.І. Карпишин ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади фінансового забезпечення охорони здоров'я в Україні, проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід діяльності у даній сфері. Визначено місце і роль держави на ринку медичних послуг, встановлено причини необхідності впровадження державного регулювання даного сектора економіки. Уточнено економічну суть понять "фінансове забезпечення", "кошторисне фінансування". Наведено характеристику й оцінку ефективності механізму фінансування державного сектора охорони здоров'я. Розкрито суть, розглянуто джерела та форми його фінансового забезпечення. Проаналізовано сучасний стан механізму фінансування вітизняної системи охорони здоров'я, виявлено актуальні проблеми, визначено основні тенденції розвитку й обгрунтовано шляхи покращання його функціонування. Запропоновано концепцію оптимізації джерел фінансового забезпечення системи охорони здоров'я в Україні й висвітлено напрямки їх використання. Розроблено стратегію впровадження системи обов'язкового медичного страхування фармацевтичної допомоги. Запропоновано комплекс заходів щодо модернізації механізму фінансового забезпечення державного сектора охорони здоров'я, удосконалено формулу розрахунку видатків на підтримку його діяльності з місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.552 +
Шифр НБУВ: РА344620

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського