Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1112)Книжкові видання та компакт-диски (543)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)290-55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євсєєв О.С. 
Моделювання матеріально-технічного забезпечення розвитку підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.02 / О.С. Євсєєв ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано структуру комплексу моделей управління матеріально-технічним забезпеченням (МТЗ) продуктового розвитку підприємства, що базується на застосуванні експертно-аналітичного підходу, який дозволяє здійснювати моделювання слабкоформалізованих задач. Розроблено систему економіко-математичних моделей рефлексивного управління об'єктами МТЗ підприємства, що базується на матричних методах прийняття управлінських рішень. Наведено моделі вибору системи управління МТЗ продуктового розвитку підприємства, що враховують особливості наукоємнісної високотехнологічної продукції та базуються на структуруванні статей економії та витрат у процесі організації системи управління. Надано класифікацію задач управління МТЗ підприємства, орієнтовану на проблему управління продуктовим розвитком за умов трансформації вітчизняної економіки. Розвинуто методи та моделі розв'язання задач управління МТЗ продуктового розвитку підприємства, реалізовані у вигляді системи економіко-математичних моделей, які дозволяють комплексно вирішувати завдання щодо забезпечення матеріальними ресурсами на етапах проектування, розробки й серійного виробництва нової високотехнологічної продукції. Запропоновано моделі оперативного управління системою МТЗ випуску нової продукції, що базуються на методах теорії розкладів та імітаційному моделюванні: модель планування потреби в ресурсах, моделі регулювання ходу постачання, а також математичні моделі штрафних санкцій для учасників системи МТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611
Шифр НБУВ: РА321227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іжевський П.Г. 
Ефективність організаційних форм трансферу технологій на виробничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / П.Г. Іжевський ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання трансферу технологій як невід'ємної складової технологічної конкурентоспроможності виробничих підприємств. Проаналізовано органічний зв'язок між ефективністю здійснення трансферу технологій відповідно до його організаційних форм. Розкрито сутність завдань, які підприємство може вирішити за допомогою трансферу технологій. Описано методи вартісної оцінки технологій за умов різних організаційних форм трансферу. Виявлено переважні форми трансферу технологій на підприємствах України за їх галузевою приналежністю. Обгрунтовано необхідність створення центру трансферу технологій з метою надання комплексу послуг малим і середнім підприємствам для активізації процесів трансферу технологій і зменшення трансакційних витрат. Диференційовано сукупність організаційних форм трансферу технологій за специфікою прояву ринкових відносин. Розроблено рекомендації для порівняльної оцінки організаційних форм у процесах трансферу, що грунтуються на виявленні та дослідженні факторів-сигналів, які свідчать про можливість появи трансакційних витрат, що дозволяє здійснити заходи для мінімізації їх величини. Розроблено модель визначення ефективності трансферу технологій у контексті організаційних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА348070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Абдаллах А.А. 
Управління інноваційною діяльністю підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.А. Абдаллах ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу основних причин, які стримують інноваційну діяльність в ESCWA, наведено рекомендації щодо державної підтримки інноваційної діяльності підприємств, що сприятимуть переходу до інноваційного підприємництва, а також підвищенню конкурентоспроможності цих країн. Досліджено інноваційну діяльність країн третього світу та розвинутих країн. Обгрунтовано необхідність створення сприятливого інноваційного клімату у країнах третього світу з метою активізації інноваційної діяльності підприємств та досягнення економічного зростання. Обгрунтовано методичний підхід до планування інноваційних стратегій на базі інноваційного маркетингу, який передбачає розробку інноваційної мети залежно від місії підприємства до оцінки ефективності інноваційного проекту. Розроблено методичний підхід до елементного складу життєвого циклу інноваційного проекту, що містить три фази та дванадцять етапів, а також методичні рекомендації щодо вдосконалення управління даним проектом, шляхів захисту від ризику й ухвалення фінансово-інноваційного рішення про його реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА333770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Агеєв О.Є. 
Організаційна модель та методи управління ризиками проектно-орієнтованого підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.Є. Агеєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційну модель управління ризиками проектів на базі регулярних схем системних моделей, яка на відміну від існуючих враховує функції, структуру та процеси підрозділу управління проектними ризиками, що дає можливість менеджерам уникнути дублювання функцій, ефективно розподілити ресурси під час формування планів і бюджетів декількох виконуваних підприємством проектів. Удосконалено методи оцінки ефективності та вибору заходів реагування на проектні ризики за рахунок спільного застосування методів Cash-Flow та дисконтування, з виористанням яких менеджери на підставі кількісних критеріїв економічної ефективності проектів можуть визначити найкращі впливи на проектні ризики та потребу у фінансуванні ризиків проекту. Розвинуто методи керування ризиками проектів у частині формалізованого опису заходів реагування на проектні ризики, що дозволяє сформувати план виконання проекту, спрямованого на зниження негативного впливу несприятливих подій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-99-21 +
Шифр НБУВ: РА350973

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Антонів В.Б. 
Математичне моделювання вибору інноваційних стратегій розвитку динамічних економіко-виробничих систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / В.Б. Антонів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему вибору ефективної інноваційної стратегії розвитку динамічної економіко-виробничої системи (ЕВС), запропоновано інструментарій її рішення на підставі використання математичних методів моделювання. Проаналізовано підходи до процесу стратегічного управління інноваційною ЕВС, розроблено концепцію моделювання ефективної стратегії її розвитку, основні положення якої реалізовано в запропонованих екоміко-математичних моделях (ЕММ). Для ефективного стратегічного управління запропоновано розбити життєвий шлях інноваційного проекту на етапи з метою розв'язання запропонованої ЕММ по завершенню кожного з них. Доведено, що це дозволить рухатися у напрямку досягнення довгострокових стратегічних цілей ЕВС шляхом оптимальної реалізації її короткострокових інноваційних цілей. Зазначено, що запропоновані концепція і метод стратегічного управління інноваційним розвитком ЕВС дозволяють удосконалити систему управління інноваційною діяльністю та підвищити ефективність її функціонування в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611
Шифр НБУВ: РА370734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бегун А.П. 
Метод і моделі формування портфеля проектів на основі аналізу стратегій діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / А.П. Бегун ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та метод формування портфеля проектів з урахуванням стратегічної діяльності підприємств. Описано архітектуру комп'ютерної системи прийняття рішень щодо управління проектами створення наукоємної продукції на виробничому підприємстві, що працює за замовленням. Розглянуто метод формування портфеля проектів створення наукоємної продукції на основі стратегій діяльності підприємств. Проаналізовано моделі вибору проектів згідно зі стратегічними напрямками діяльності підприємств, управління фінансовими потоками проектів з урахуванням динаміки фінансування та реалізації комплексу проектів, комп'ютерну систему підтримки прийняття рішень щодо управління процесами реалізації проектів на підприємствах з урахуванням стратегій розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55в611 +
Шифр НБУВ: РА342708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Беновська Л.Я. 
Капіталізація інноваційно активних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.Я. Беновська ; НАН України; Ін-т регіональних досліджень. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше визначено економічну суть поняття "капіталізація інноваційно активного підприємства" як процесу зростання його ринкової вартості, яка визначається величиною матеріальних і нематеріальних активів, наявних та очікуваних доходів. Розкрито сутність капіталізації підприємств, досліджено форми взаємовпливу капіталізації й інноваційної діяльності підприємств. Розглянуто основні методичні підходи до оцінки капіталізації інноваційно активних підприємств. Проаналізовано інноваційну активність підприємств та інтелектуальну працю з врахуванням рівня капіталізації. Обгрунтовано основні напрямки підвищення капіталізації інноваційно активних підприємств, запропоновано методичний підхід до оцінки інтелектуального капіталу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА365255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Берсуцький А.Я. 
Моделювання ресурсних можливостей підприємства в поточному й оперативному управлінні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.Я. Берсуцький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі визначення оптимальних календарних періодів, у яких запуск виробів дозволить розрахувати максимальне завантаження обладнання з урахуванням предметної спеціалізації та партіонності запуску деталей у виробництво, що надає можливість формувати поточні плани виробництва з урахуванням розроблених пріоритетів включення виробів у план виробництва. Запропоновано моделі й алгоритми формування оперативної виробничої програми з урахуванням розподілу обмежених ресурсів для реалізації багатосітьового комплексу операцій із заданим критерієм оптимальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-210.301 + У9(4УКР)305.851-55-210.301 +
Шифр НБУВ: РА324909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ватаманюк-Зелінська У.З. 
Еколого-економічні засади управління інноваційною діяльністю підприємств (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / У.З. Ватаманюк-Зелінська ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти інноваційної діяльності та розроблено вдосконалену класифікацію технологічних інновацій. Досліджено стан інноваційної сфери Львівського регіону та виявлено негативні тенденції у керуванні діяльністю підприємств. Запропоновано механізм оптимального розподілу фінансових ресурсів між суб'єктами інноваційної діяльності за умови впровадження ними екологічних інноваційних проектів. Розроблено методичні рекомендації для визначення рівня еколого-економічного розвитку галузей економіки регіону, що дає змогу реально оцінювати їх потребу в технологічних інноваціях природоохоронного спрямування. Значну увагу приділено питанням стимулювання інноваційної діяльності та забезпечення контролю над використанням коштів, наданих з метою фінансового забезпечення екологічних інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-28-21 + У9(4УКР-4ЛЬВ)290-55-28-21 +
Шифр НБУВ: РА328426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Войтків Л.С. 
Управління матеріальними ресурсами у період реструктуризації підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.С. Войтків ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади управління матеріальними ресурсами підприємства. Розроблено методологічні підходи до побудови системи управління даними ресурсами. Визначено суть і завдання реструктуризації як чинника використання матеріальних ресурсів. Досліджено особливості їх використання у період реструктуризації підприємства. Удосконалено механізм управління матеріальними ресурсами та розроблено стратегію організаційно-технологічної реструктуризації. Обгрунтовано механізм цільового підходу до зазначеного управління у період реструктуризації підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-553.8-21 +
Шифр НБУВ: РА338159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гавриш О.М. 
Стратегічне планування інноваційної діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Гавриш ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади стратегічного планування інноваційного економічного розвитку підприємства. Розглянуто економічну суть науково-інноваційного потенціалу підприємства, вивчено структуру системи планування його інноваційної діяльності. Досліджено інноваційну діяльність підприємств машинобудівної галузі промисловості Харківського регіону, розглянуто організаційно-економічні аспекти її управління. Запропоновано концептуальні засади формування системи планування інноваційної діяльності підприємства. Наведено методичні рекомендації щодо обгрунтування інноваційної стратегії підприємства, а також комплекс базових еталонних інноваційних стратегій його розвитку. Розроблено методичний підхід щодо формування продуктово-інноваційної політики підприємства та підхід до вибору типу системи планування інноваційної діяльності на підставі оцінки рівня невизначеності інноваційного середовища підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-23 +
Шифр НБУВ: РА338124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Голіков І.В. 
Управління інвестиційними проектами виробництва в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.В. Голіков ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції розвитку сучасного управління проектами, зокрема, особливості управління передінвестиційною й експлуатаційною фазами за умов невизначеності. Зазначено, що відсутність вибору оптимального варіанта проекту на передінвестиційній фазі за умов невизначеності не дозволяє одержати науково-обгрунтовані висновки відносно проекту. Наведено загальні методи оцінки ефективності інвестиційних проектів на передінвестиційній фазі. Проаналізовано методи аналізу ризику інвестиційно-інноваційних проектів у виробництві, доведено важливість урахування впливу невизначеності та ризику на кінцевий результат. Наведено математичну модель оцінки ефективності проекту на передінвестиційній фазі, блок підтримки прийняття рішень, алгоритми багатокритеріальної оцінки, а також оцінки ризику інвестиційного проекту. Запропоновано інформаційну систему управління проектом виробництва за умов невизначеності, яка дозволяє прийняття управлінських рішень на фазі передінвестиційного дослідження з урахуванням всього життєвого циклу проекту та включає схему алгоритму вибору оптимального варіанта проекту, розроблено програмний комплекс MCIExpert.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-210.302 + У9(4Укр)290-56-210.302 +
Шифр НБУВ: РА353405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Голубенко Г.О. 
Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.О. Голубенко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено особливості інвестування інновацій (ІІ) та фактори, що обумовлюють вибір потенційних інвесторів та джерел ІІ. Проаналізовано державні й недержавні джерела інвестиційної підтримки інноваційної діяльності підприємств (ІДП). Наголошено на необхідності розвитку специфічної форми ІД - венчурного бізнесу. Розроблено методику аналізу спроможності, можливості й готовності підприємства до інноваційного розвитку, що дозволяє визначити рівень інвестиційної привабливості підприємства, що реалізує іновації. Запропоновано послідовність формування та вибору інноваційно-інвестиційної стратегії підприємства(ІІСП). Удосконалено методику оцінки інвестицій в ІДП на підставі визначення показників, що впливають на грошовий потік від інвестицій в інновації та спрогнозовано відхилення цих показників від планової величини. Запропоновано послідовність формування та вибору ІІСП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-56 +
Шифр НБУВ: РА321275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гречаник Б.В. 
Організаційно-економічне забезпечення інноваційноспрямованого розвитку підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.В. Гречаник ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації стосовно інноваційноспрямованого розвитку підприємств шляхом активізації регулювальних факторів формування їх інноваційного клімату. Досліджено теоретичні засади категорій "інновації" та "інноваційний клімат підприємства", проведено класифікацію етапів процесу інноваційної діяльності. Розкрито взаємозв'язок між інноваційним макро- та мікрокліматом, окреслено конфігурацію стратегії створення передумов для активізації інноваційних процесів. Проаналізовано тенденції, які є характерними для інноваційних процесів у регіоні, а також систематизовано й узагальнено основні причини, що перешкоджають їх активізації. Досліджено вплив податкового навантаження на фінансово-господарську діяльність інноваційно-активних підприємств. Розроблено методичні рекомендації для визначення регулювальних факторів формування інноваційного клімату на базі комплексного використання методів: експертних оцінок, кваліметричного та кластерного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55
Шифр НБУВ: ВА345167

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дишкант М.В. 
Моделювання управління нематеріальними активами на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.В. Дишкант ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції та закономірності розвитку управління нематеріальними активами підприємства за умов ринкових відносин з використанням економіко-математичного апарату моделювання. Розроблено оптимізаційні моделі відбору інноваційно-інвестиційних проектів з врахуванням власних і кредитних ресурсів. Запропоновано модель вибору методів залучення інновацій з метою одержання максимальної вигоди. Побудовано оптимізаційні моделі розвитку підприємства з використанням інноваційно-інвестиційних проектів, формування оптимальних планів з урахуванням збалансованості необхідних видів ресурсів. Розглянуто змішане фінансування інноваційних проектів та запропоновано модель визначення розміру пайової участі регіону у фінансуванні проектів, що мають соціально-економічну цінність. Розроблено модель, на базі якої розраховано період окупності проекту, обсяги поквартального нарощування виробництва, терміни та суми повернення кредитних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55в611 +
Шифр НБУВ: РА323882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Длугунович Н.А. 
Системний аналіз вибору інноваційних ІТ-проектів в умовах економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Н.А. Длугунович ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вибору інноваційних проектів інформаційних технологій (ІТ) під час створення автоматизованого інтегрованого виробництва (АІВ), пристосованого до вимог економіки знань. Визначено особливості здійснення вибору у процесі створення АІВ. Удосконалено структурну модель АІВ для машинобудівних підприємств. Уточнено порядок побудови АІВ для даних підприємств. Визначено місце системи вибору інноваційних ІТ-проектів у цьому процесі. Сформовано систему організаційного забезпечення процесів розробки та реалізації інноваційних ІТ-проектів. Структуровано та формалізовано зазначену систему з використанням методів системного аналізу для наукового обгрунтування вибору складових автоматизованого інтегрованого виробництва. Сформовано системний інструментарій вибору альтернатив інноваційного ІТ-проекту на базі існуючих підходів для прийняття ефективного управлінського рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55ф12 +
Шифр НБУВ: РА364833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Жихор О.Б. 
Оцінка ефективності інноваційних проектів підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Б. Жихор ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано інтегральний показник оцінки ефективності інноваційних проектів, який дозволяє здійснювати багатокритеріальне ранжування даних проектів та обирати найкращий проект з альтернативного їх ряду, на базі застосування узагальненої функції Харрінгтона. Удосконалено методичні рекомендації з визначення величини ставки дисконту з урахуванням рівня ризику даного проекту, а також методику оцінки ефективності інноваційних проектів підприємства, що передбачає використання інтегрального показника ефективності зазначених альтернативних проектів та перехресну оцінку ризику інноваційного проекту з фінансовими можливостями підприємства. Значну увагу приділено методичному підходу щодо визначення величини ризику інноваційного проекту (ЖЦІП) на підставі використання методів лінійного програмування, що дозволяє врахувати життєвий цикл інноваційного проекту та величину вкладення інвестицій за фазами ЖЦІП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-07
Шифр НБУВ: РА320816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Зубенко В. В. 
Організаційно-економічний механізм формування інноваційної культури підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Зубенко ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено місце інноваційної культури в системі організаційної культури підприємства. Удосконалено концептуальні підходи до змін організаційної культури. Систематизовано за пірамідою потреб А. Маслоу управлінські технології зарубіжних підприємств, спрямовані на формування інноваційної культури, удосконалено методичні підходи до діагностики організаційної культури, зокрема її інноваційного типу. Розроблено модель організаційно-економічного механізму формування інноваційної культури підприємства, основними елементами якого є лідерство, розвиток персоналу та система мотивації. Запропоновано науково-методичний підхід до управління процесом формування інноваційної культури підприємства, згідно з яким подано деталізовану табличну модель цього процесу. Встановлено зв'язок між рівнем довіри до керівництва організації та станом організаційної культури підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55
Шифр НБУВ: РА385794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Калюжна Т.В. 
Методичні засади інтенсифікації інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.В. Калюжна ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та методичні аспекти інтенсифікації інноваційної діяльності й управління інтенсифікованим життєвим циклом інновацій у науково-виробничих системах. Показано, що основними чинниками, які сприяють ефективній діяльності науково-виробничої сфери, є мінімізація витрат і тривалості кожного етапу життєвого циклу інновацій, які залежать від коефіцієнта новизни, на підставі якого є можливим з'ясувати ступінь поновлюваності споживчих функцій у продукті; взаємного впливу життєвих циклів товару, ринків, підприємства й ефекту синергізму, який реалізується на етапах ринкового циклу. Досліджено вплив ефекту синергізму як базового чинника на процес інтенсифікації інновацій. Розроблено методичні підходи до моделювання показників економічної ефективності інновацій. Показано, що на кожному етапі життєвого циклу слід створювати умови для одержання економічної ефективності з наступним досягненням інтегрального економічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-70 +
Шифр НБУВ: РА347492

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Колесніченко В.Ф. 
Інвестиційне забезпечення інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ф. Колесніченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Наведено теоретичні підходи щодо складових інноваційного процесу ("нововведення - інновація - інноваційна діяльність"). Обгрунтовано доцільність використання сутності поняття інноваційного об'єкта (ІО) як системи "підприємство - інноваційний проект". Визначено ознаки класифікації підприємств, що впроваджують інновації, запропоновано додаткову ознаку - інвестиційну привабливість підприємства як складову ІО. Надано оцінку сучасного стану ІП в Україні, тенденцій його розвитку, процесу стимулювання інноваційної діяльності підприємств та їх інвестиційного забезпечення. Досліджено фактори впливу на обсяги фінансування інноваційної діяльності підприємств. Охарактеризовано напрямки підвищення інвестиційної привабливості ІО за результатами їх фінансово-господарської та інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА342951

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського