Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (481)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)320-592$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Шмига О.О. 
Інфраструктурне забезпечення ефективного розвитку ринку продукції АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Шмига ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан інфраструктурного забезпечення АПК, визначено склад і механізм функціонування інфраструктури ринку їх продукції. Висвітлено процес формування оптово-біржового ринку. Виявлено вплив ринкової інфраструктури на економічне зростання та конкурентоспроможність даної продукції. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення інфраструктури та підвищення ефективності ринку. Запропоновано використання ф'ючерсно-опціонного біржового ринку продукції. Показано необхідність розвитку комерційного посередництва й аукціонного продажу в інфраструктурі товарного аграрного ринку. Розглянуто умови формування регіональних інформаційних-консультаційно-маркетингових центрів АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592-31 +
Шифр НБУВ: РА339098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Клименко Н.А. 
Менеджмент експортного потенціалу галузей агропромислового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.А. Клименко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий концептуальний піхід до формування системи експортного потенціалу аграрного комплексу, на його підставі розроблено схему взаємозв'язків сукупності потенціалів для підприємств АПК. Обгрунтовано методологію оптимізації експортного потенціалу окремих галузей та рекомендації щодо удосконалення його менеджменту в АПК України відповідно до вимог ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-592 + У9(4Укр)843.5
Шифр НБУВ: РА316141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Березін О.В. 
Організаційно-економічний механізм формування і розвитку продовольчого ринку України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / О.В. Березін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Визначено специфіку аграрної сфери виробництва та руху продовольства, а також досліджено принципи формування його ринку, висвітлено інфраструктуру аграрних ринків світу. Проведено аналіз аграрної сфери виробництва як базового чинника формування продовольчого ринку. Досліджено економіко-організаційний механізм насичення даного ринку, оцінено його сучасний стан, визначено умови та чинники формування. Розглянуто найвагоміші аспекти щодо опрацювання концепції формування та розвитку продовольчого ринку України. Запропоновано програмно-цільовий підхід для визначення стратегічних цілей розвитку регіону, обгрунтованих параметрів виробництва та реалізації продовольства. Узагальнено принципи формування економічних відносин на даному ринку. Виявлено інноваційні проблеми його суб'єктів. Запропоновано шляхи удосконалення асортименту та підвищення якості продовольства та зміцнення матеріально-технічної бази виробництва та впровадження прогресивних технологій. Визначено напрямки удосконалення економічних відносин і організації ефективності реалізації продукції на продовольчому ринку України. Розглянуто інвестиційні аспекти його стабільності на базі застосування економічно обгрунтованих орендних відносин і комерційного розрахунку у процесі виробництва продукції тваринництва та рослинництва. Висвітлено проблеми впровадження маркетингу, удосконалення ціноутворення та державного регулювання ринку продовольства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592 + У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА341988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дудін В.І. 
Основи формування організованого сільськогосподарського ринку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.І. Дудін ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено нежиттєздатність стихійних розподільчих відносин та об'єктивну необхідність застосування механізмів державного регулювання сільськогосподарських ринків. Обгрунтовано практичні й теоретичні засади цілеспрямованого впливу на формування основних складових цього ринку, які характеризують ступінь його організованості. Розроблено основні принципи наповнення та перспективи розвитку різних видів продуктових ринків. Проаналізовано виробництво сільськогосподарської продукції та каналів її збуту, систематизовано учасників ринкових відносин регіонального ринку Черкащини. Розроблено модель формування зонального дрібнооптового ринку худоби та запропоновано основні принципи формування Черкаського центрального оптового ринку для реалізації продукції нетривалого зберігання. Запропоновано систему державних і недержавних органів керування формуванням сільськогосподарських ринків на національному та регіональних рівнях. Визначено функції, структуру побудови та джерела фінансування державного Агентства з регулювання сільськогосподарського ринку. Виділено пріоритетні напрями державного впливу на стабілізацію ситуації на даному ринку. Обгрунтовано необхідність законодавчої легалізації та державної підтримки самоврядних господарських неприбуткових організацій, що створюються сільськогосподарськими товаровиробниками з метою спільних дій стосовно просування продукції на ринки, а також об'єднань (асоціацій) учасників маркетингових каналів у межах продуктових підкомплексів з функціями міжгалузевого узгодження ринкової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592 +
Шифр НБУВ: РА325937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мягких І.М. 
Сільський ринок продовольчих товарів, його ефективність та шляхи стабілізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.М. Мягких ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Проаналізовано стан ринку та основних його елементів: попиту, пропозиції, споживання, а також дано оцінку господарчим об'єктам ринку. Розглянуто діяльність споживчої кооперації та інших суб'єктів ринку, а також висвітлено питання реформування торговельної сфери на селі за умов інтесифікації ринкових перетворень. Запропоновано пріоритетні напрямки стабілізації сільського ринку продовольчих товарів, реструктуризацію торгової та заготівельної мережі. Обгрунтовано шляхи перебудови виробництва торгівлі та заготівлі відповідно до концепції управління з орієнтацією на маркетинг і активізацію діяльності споживчої кооперації на сільському ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592 + У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА310111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Васільєва Л.М. 
Формування і розвиток ринку продовольчої продукції АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.М. Васільєва ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості створення та ефективного функціонування ринку продовольчої продукції АПК в Україні, а також на Дніпропетровщині. Зроблено оцінку еластичності попиту на основні продукти харчування на даному ринку залежно від ціни та доходів населення. Обгрунтовано механізм товарних інтервенцій і деінтервенцій на ринку для створення стабілізуючого фонду продовольчої продукції АПК. Запропоновано порядок визначення податку з продажу. Обгрунтовано схеми взаємозв'язків місткості, динаміки, кон'юнктури, сегментації, структури та можливостей ринку; відповідності запитам і вимогам покупців щодо якості, асортименту, життєвого циклу продовольчої продукції АПК, динаміки її цін та еластичності попиту. Для ефективного функціонування ринку продовольчої продукції АПК запропоновано створювати мережу маркетингових служб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592 + У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА330773

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Климюк Л.М. 
Формування та функціонування інфраструктури аграрного ринку: регіональний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.М. Климюк ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено та доповнено визначення суті, складу та функцій інфраструктури аграрного ринку, а також наведено класифікацію її елементів. На підставі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду з'ясовано взаємозв'язок складових ринкової інфраструктури та їх роль у забезпеченні функціонування сфери сільськогосподарського виробництва за допомогою безперебійного постачання ресурсів товаровиробникам і сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки кінцевим споживачам. Встановлено необхідність формування інфраструктури аграрного ринку на кооперативних засадах із наданням прав контролю та володіння її підприємствами та установами включно сільськогосподарським товаровиробникам. Уперше обгрунтовано доцільність зменшення кількості товарних бірж, насамперед у регіонах, де немає високопродуктивного зернового господарства, ефективно функціонуючого валютно-фінансового ринку, розвинутої транспортної мережі, з передачею відповідних функцій регіональним структурам - районним і міжрайонним агроторговим домам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам та їх територіальним об'єднанням, оптово-продовольчим ринкам, а також широкого запровадження ф'ючерсних угод у діяльності бірж замість торгівлі реальним товаром. Визначено суть, соціально-економічне призначення та особливості діяльності обслуговуючих кооперативів при сільських громадах.Доведено необхідність пріоритетного розвитку кредитних спілок і кооперативних банків у формуванні фінансово-кредитної інфраструктури аграрного ринку з подальшою трансформацією кооперативних структур у трирівневу (пірамідальну) кооперативну банківську систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592-31 + У9(4УКР)421.0-31 +
Шифр НБУВ: РА326403

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського