Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (1272)Книжкові видання та компакт-диски (1066)Журнали та продовжувані видання (2068)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)843$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яценко А.Б. 
Митна політика в контексті європейського вектору інтеграції України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.Б. Яценко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування ефективної митної політики України у контексті світових тенденцій. Розкрито економічну природу глобалізаційних та інтеграційних процесів, що відбуваються у світовому господарстві та їх вплив на митну політику окремої держави. Обгрунтовано вибір європейського вектору інтеграції України як найбільш ефективного. На підставі аналізу зовнішньоекономічної діяльності нашої держави з країнами ЄС та країнами-кандидатами, з'ясовано проблеми, які виникають у стосунках з даними країнами, а також оцінено вплив на торговельні відносини України, який буде мати місце внаслідок зміни тарифів країн-кандидатів під час вступу до ЄС. Проаналізовано митні системи України та ЄС. Виявлено та класифіковано чинники, які стримують процеси євроінтеграції в Україні, спрогнозовано процес подальшого розвитку економічних відносин з європейськими країнами на основі реформування митної системи у контексті вступу до ГАТТ/СОТ та участі в європейських інтеграційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0-182 +
Шифр НБУВ: РА323909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яворський А.І. 
Державне управління зовнішньоекономічною діяльністю як фактор підвищення ефективності національного виробництва: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.05 / А.І. Яворський ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичну необхідність і практичну важливість удосконалення механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Виділено функції державного управління ЗЕД, які спрямовано на створення гнучкої, оперативно адаптованої системи регулювання і дерегулювання експорту, що забезпечує інтереси національної присутності на зовнішніх ринках. Розкрито цілі і методи реалізації функцій. Розроблено інформаційну модель ролі ЗЕД в системі соціально-економічних інтересів країни і на підставі аналізу вітчизняної практики експорту чорних металів запропоновано використовувати узгодження інтересів держави, регіону й експорту як критерій оцінки ефективності державного управління ЗЕД. Наведено модель змістовно-інформаційної структури державного управління ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)80-21 + У9(4Укр)843.526-21
Шифр НБУВ: РА317707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юзба В. О. 
Просторово-секторальна локалізація механізму міжнародної спеціалізації в системі геоекономічних пріоритетів України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В. О. Юзба ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано критерії та інструменти оптимізації механізму просторово-секторальної локалізації та відповідної міжнародної спеціалізації України з урахуванням її геоекономічних пріоритетів, тактичних цілей торговельної політики України та системних характеристик. Зазначено параметри системи фінансування інноваційної діяльності з диверсифікованих приватних і державних джерел, із залученням міжнародних ресурсів для проведення науково-технічних робіт і досліджень. Розроблено підходи щодо наслідування внутрішніх і зовнішніх детермінант розвитку та регулювання відкритої економіки. Показано, що до детермінант внутрішніх відносяться пріоритети галузево-секторального, регіонального розвитку, логіка застосування інституційних методів впливу на параметри функціонування відкритих економік, а до детермінант зовнішніх - участь в регіональних і субрегіональних інтеграційних проектах, фактори географічної реструктуризації експортно-імпортних потоків маси товарів, послуг, капіталів, валютно-фінансових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА369974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Щербина О.В. 
Стратегічні засади розвитку зовнішньоторговельних зв'язків України з країнами СНД: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Щербина ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань Європ. інтеграції України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні засади формування зовнішньоторговельної стратегії України щодо країн СНД з метою забезпечення сталого економічного розвитку національної економіки. Проаналізовано існуючі стратегії зовнішньої торгівлі, вплив процесів глобалізації та інтеграції на розвиток зовнішньоекономічної діяльності, вектори інтеграції України у світогосподарські зв'язки. Визначено умови конвергенції регіональних об'єднань країн СНД, характеристики формування умов зовнішньоторговельного співробітництва країн СНД, пріоритети у зовнішній торгівлі України з країнами СНД у контексті зміни кон'юнктури товарних ринків. Наведено конкретні рекомендації щодо формування зовнішньоторговельної стратегії та нормативно-правової бази України з країнами СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА327291

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Щербата Н.З. 
Розвиток зовнішньоекономічної політики Європейського Союзу в зонах вільної торгівлі : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.З. Щербата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено передумови й ефекти усунення бар'єрів у міжнародній торгівлі та закономірності формування зон вільної торгівлі. Розглянуто механізми функціонування зон вільної торгівлі Європейського Союзу. Проаналізовано комунітарну політику створення основ вільного обігу товарів і послуг із країнами-партнерами, лібералізацію умов капіталообміну ЄС у зонах вільної торгівлі, її вплив на становлення комунітарної міграційної політики, інтернаціоналізацію п'ятої свободи спільного ринку ЄС в угодах із країнами-партнерами. Досліджено формування засад вільної торгівлі між ЄС і Україною. Розкрито економічні наслідки створення зони вільної торгівлі ЄС з Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4)843 + У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА370967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шпичак О.О. 
Оподаткування експорту-імпорту продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Шпичак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано комплексну систему регулювання ринку зерна шляхом поєднання митних, немитних важелів і заставних та інтервенційних операцій, яка забезпечує досягнення найбільшої результативності у регулюванні експортно-імпортних операцій з продукцією рослинництва та продуктами її переробки. Обгрунтовано систему показників, яка уособлює кінцеву межу ефективності виробництва цукру в Україні, що робить неможливим його імпорт для покриття власних потреб та забезпечує конкурентну спроможність на зовнішньому ринку. Запропоновано систему введення авальованого векселя під час ввезення тростинного цукру на територію України для переробки його на давальницьких умовах. Удосконалено систему введення митних тарифів на експорт насіння соняшнику та відміну його переробки за кордоном на давальницьких умовах. Визначено ефективність втановлення митних тарифів на основі балансів відповідних товарів та системи співставлень. Запропоновано систему оподаткування як засіб запобігання тінізації експоортно-імпортних операцій з продукцією зернових, насіння соняшнику, цукру. Наведено методичні підходи щодо визначення пріоритетності експорту кінцевого продукту (соняшникової олії) у порівнянні з сировиною (насіння соняшнику). Виявлено недоліки у визначенні митної вартості та митних відрахувань до бюджету у зв'язку з необ'єктивністю інформації щодо якості експортованої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.5-866-182 +
Шифр НБУВ: РА331340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Швецова М.Б. 
Стимулювання експорту продукції машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М.Б. Швецова ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено сутність стимулювання експорту (СЕ), наведно систематизацію класифікаційних ознак існуючих форм СЕ. Вдосконалено визначення категорій "експортний потенціал" і "стимулювання експорту". Виділено принципи, яких необхідно дотримуватись під час СЕ продукції машинобудівних підприємств (МП). Досліджено практику СЕ в розвинених країнах світу та проведено її порівняння з вітчизняною. Проаналізовано сучасний стан експорту продукції МП, визначено тенденції й особливості його розвитку. Виявлено чинники, що впливають на формування експортного потенціалу вітчизняних МП і на розвиток їх експорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.5 + У9(4УКР)305.851.1-82
Шифр НБУВ: РА372666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чудновець І.В. 
Митно-тарифне регулювання імпорту м'яса в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.В. Чудновець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади оптимізації системи митно-тарифного регулювання імпорту товарів. Розглянуто економічний зміст мита та систематизацію його функцій. Визначено місце митно-тарифного регулювання у системі зовнішньоторговельної політики держави. Розкрито історичні передумови становлення митної політики України. Виявлено причини зростання імпорту м'яса до України на сучасному етапі. Проаналізовано зміну ввізних ставок на традиційні види м'яса. Розроблено методику розрахунку оптимального розміру ставок імпортного мита. Визначено фактичний розмір оптимального ввізного мита на яловичину, свинину, м'ясо птиці та баранину. Запропоновано алгоритм визначення обсягів імпорту м'яса, який дозволяє обчислити результативний показник за різних умов фінансової ситуації в Україні. Показано неефективність митно-тарифного регулювання в контексті збалансування внутрішнього ринку м'яса. Доведено необхідність посилення ролі технічних бар'єрів у системі регулювання імпорту для покращання рівня суспільного добробуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 +
Шифр НБУВ: РА370163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чмирь С.М. 
Формування та розвиток зернового ринку України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / С.М. Чмирь ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Визначено сучасний стан, проблеми та перспективи галузі вітчизняного зернового господарства в пореформеному агропромисловому комплексі України. Визначено ключовою проблемою формування й удосконалення організаційно-технологічного й економічного механізму ведення зернового виробництва, який би забезпечив сприятливі умови для адаптації суб'єктів господарювання в галузі виробництва зерна до структурної перебудови, відповідав вимогам природно-технологічних і економічних законів і враховував світові тенденції у сфері зернопродуктових ринків. Одержано ряд наукових результатів, які стали основою для фундаментальних теоретичних і практичних висновків і внесення пропозицій щодо розвитку зернового виробництва та відновлення позицій України як зернової держави, проведення інтеграційних заходів виробництва сировини, її переробки та реалізації кінцевих продуктів споживання. Подано наукове обгрунтування, проведено практичні розрахунки та запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності зерновиробництва за рахунок факторів науково-технічного прогресу. Обгрунтовано шляхи відродження зернопродуктового підкомплексу держави та просування українського зерна на світовий продовольчий ринок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151 + У9(4УКР)843.570 +
Шифр НБУВ: РА367666

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чижевська М.Б. 
Організація розрахунків за експортно-імпортними операціями господарюючих суб'єктів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.Б. Чижевська ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Всебічно досліджено, а також оцінено переваги та недоліки сучасних методів платежів і форм розрахунків для експортерів та імпортерів. Визначено вплив електронних технологій на перспективи розвитку міжнародних розрахунків. Розроблено методику управління ризиками під час реалізації зовнішньоекономічного контракту. Запропоновано методику економічної оцінки ефективності застосування методів платежів і форм розрахунків та її використання за експортно-імпортними операціями у процесі визначення впливу будь-якого виду платежу на фінансовий стан господарюючого суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0-803.4 +
Шифр НБУВ: РА322440

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Черкас Н.І. 
Несировинний експорт України і його макроекономічне стимулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.І. Черкас ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-функіональні фактори стимулювання несировинного експорту в Україні. Розглянуто вплив макроекономічної політики на структурні характеристики експорту. Проаналізовано засоби оптимізації структури експорту з використанням теоретичних моделей вирівнювання платіжного балансу. Проведено компаративний аналіз інструментів збільшення несировинного експорту у різних економічних системах. На підставі розробленої структурної моделі досліджено його чинники й оцінено дієвість стимулювання технологічного експорту як фактора економічного зростання. Показано негативний вплив девальвації гривні на збільшення технологічного експорту. Обгрунтовано пряму залежність технологічного експорту від технологічного імпорту, покращання сальдо бюджету, збільшення прямих іноземних інвестицій, зниження відсоткової ставки й інфляції, обмеження темпів зростання пропозиції грошової маси. Наведено рекомендації щодо шляхів покращання динаміки несировинного експорту в Україні з метою корекції макроекономічної політики, застосування інституційних заходів і регіональної диверсифікації зовнішньоторговельних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.35 + У9(4УКР)843-803 +
Шифр НБУВ: РА360645

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Цьомик Ю.В. 
Удосконалення зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.В. Цьомик ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

З урахуванням світового досвіду узагальнено й обгрунтовано теоретичні та методичні аспекти формування зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) агропромислового комплексу. Здійснено аналіз сучасного стану, ефективності та тенденцій розвитку ЗЕД АПК. Проведено оцінку конкурентоспроможності вітчизняної аграрної продукції на зовнішніх ринках. Опрацьовано оптимальну товарну структуру зовнішньої торгівлі продукцією АПК. Розроблено індекс ризику географічної диверсифікації для визначення товарів, експорт й імпорт яких є найбільш ризикованим. Запропоновано напрями вдосконалення державної експортоорієнтованої політики та визначено перспективи державного регулювання ЗЕД у галузі АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0 + У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА348165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Харченко 
Організаційно-економічний механізм регулювання ринку зерна кукурудзи та продуктів його переробки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Володимир Віталійович Харченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.52 + У9(4УКР)843.570
Шифр НБУВ: РА348964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Харсун Л. Г. 
Міжнародні детермінанти підвищення ефективності транспортного забезпечення зовнішньої торгівлі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. Г. Харсун ; НАН України, Ін-т світової економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття транспортного забезпечення зовнішньої торгівлі країни, виявлено залежність його параметрів від умов доставки окремих експортно-імпортних вантажів і міжнародних детермінант світового ринку транспортних послуг. Проаналізовано сучасний стан системи забезпечення транспортними послугами зовнішньоторговельних операцій в Україні. Розроблено й обгрунтовано концептуальну модель ефективного транспортного забезпечення зовнішньої торгівлі країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА376309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Фурсова О.В. 
Фінансовий компонент розвитку глобальної торгівельної інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Фурсова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розвитку глобальної торгівельно-фінансової взаємодії. Проаналізовано передумови, фактори та суперечливі прояви сучасних глобальних трансформацій, тенденцій і фінансові особливості глобальної торгівельної взаємодії. Розглянуто й узагальнено сучасні форми, методи, інститути та фінансові інструменти розвитку торгівельно-економічного співробітництва, що реалізуються на національному, регіонально-інтеграційному та глобальному (під егідою СОТ) рівнях. На підставі аналізу стану та перспектив розвитку зовнішньоторгівельного сектору економіки України визначено й обгрунтовано пріоритети фінансової підтримки національного експорту. Розкрито міжнародно-інтеграційний потенціал реалізації національної стратегії розвитку у процесі входження України в глобальну торгівельну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-93 +
Шифр НБУВ: РА346496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Фомін І.С. 
Регулювання зовнішньої торгівлі в процесі стабілізації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.С. Фомін ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертації на базі проведення системного аналізу зовнішньоекономічних чинників інфляції в Україні досліджено напрями і методи державного регулювання зовнішньої торгівлі з метою нейтралізації дії зазначених факторів. Визначено взаємозв'язок між балансом зовнішньої торгівлі, дефіцитом державного бюджету та динамікою інфляційних процесів в Україні. Розроблено принципи здійснення регулювання зовнішньої торгівлі в Україні шляхом застосування тарифних квот. Розроблено пропозиції щодо визначення в законодавчому порядку критеріїв придбання товарів національного або іноземного походження в рамках державних закупок. Визначено основні принципи державного субсидування експортних виробництв. Розроблено пропозиції, які можуть бути використані в процесі переговорів з питань отримання Україною статусу "країни з ринковою економікою". Зокрема, доведено дискримінаційний характер критеріїв визначення статусу України в антидемпінгових розслідуваннях, які застосовуються іноземними державами на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Флейчук М.І. 
Методи оцінки та засади проти дії іллегалізації перехідних економік в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.І. Флейчук ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості іллегалізації світового господарства та вітчизняної економіки, розглянуто стратегічні напрями зменшення негативних наслідків існування іллегального сектору. Визначено поняття іллегальної економіки та специфіку її проявів за різних економічних систем. Охарактеризовано негативні наслідки глобалізації світових господарських зв'язків та запропоновано теоретичну модель іллегалізації ринку праці для країн з різним типом економіки. Систематизовано методи оцінки обсягів "тіньового" сектору, відзначено найсприятливіші для застосування в Україні. Визначено агреговані групи факторів іллегалізації. Виявлено особливості, тенденції та обсяги іллегалізації зовнішньоторговельного сектору України та потоків капіталу в межах глобальної економіки. Побудовано регресійну модель, що відображає взаємозв'язок між основними макроекономічними показниками та обсягом іллегального зовнішньоекономічного сектору України. Запропоновано методичні підходи щодо виявлення основних суб'єктів іллегальної діяльності та модифіковано модель Манделла-Флемінга, з допомогою якої виявлено зв'язок між рівнем державного регулювання та обсягом іллегалізації. Розроблено алгоритм врахування ризику іллегалізації під час формування бюджетної політики. Створено систему інституцій протидії іллегалізації національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА329192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Філіпова Н.О. 
Розвиток експортної діяльності високотехнологічних підприємств в умовах загострення конкуренції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.О. Філіпова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено сутність категорії "експортна активність підприємства". Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку експортної діяльності високотехнологічних підприємств за умов агресивної конкуренції. Запропоновано методику оцінювання експортної активності високотехнологічних підприємств, в якій використано показники конкурентного навантаження на експортерів, стабільності споживачів, конкурентоспроможної експортної вартості високотехнологічної продукції. Обгрунтовано концепцію протидії українських високотехнологічних підприємств новітнім методам недобросовісної конкуренції, що застосовуються країнами-лідерами, в якій визначено об'єктивні потреби оновлення змісту та форм відносин "підприємство - держава - внутрішні конкуренти - зовнішні конкуренти". Запропоновано шляхи мінімізації конкурентного навантаження внутрішнього та зовнішнього середовища у сфері експортних поставок. Удосконалено стратегію та тактику участі українських підприємств у зарубіжних тендерах на постачання високотехнологічної продукції. Визначено фактори виникнення та поширення загроз щодо безпеки бізесу під час здійснення експортних операцій, запропоновано засоби запобігання ризикам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803 +
Шифр НБУВ: РА362046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Узлюк Т.А. 
Зовнішньоторговельні відносини в умовах системної трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.А. Узлюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Розглянуто важливі, недостатньо розроблені питання формування зовнішньоторговельних відносин України за умов переходу до ринкової економіки. Проаналізовано стан зовнішньої торгівлі України. Визначено чинники, які впливають на нього, запропоновано модель оптимізації її розвитку. Особливу увагу приділено вивченню механізму реалізації зовнішньоторговельних відносин в Україні. Виділено його характерні риси. Розкрито особливості інституціонально-функціональної структури органів центральної виконавчої та законодавчої влади, нормативно-організаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та інструментарію впливу на зовнішньоторговельні операції. Описано суттєві риси розвитку зовнішньої торгівлі України за умов системної трансформації її економіки. Установлено пріоритетні напрями реалізації зовнішньоторговельних відносин. Розроблено модель оптимізації розвитку зовнішньої торгівлі України, яка передбачає здійснення таких проектів, як "Підвищення конкурентоспроможності виробництва й збільшення експортного потенціалу держави", "Посилення соціальної орієнтації економіки, освоєння нових конкурентоспроможних товарів народного споживання", "Реалізація енергоощадної моделі розвитку економіки", "Регіональна інтеграція та закріплення позицій на світових товарних ринках", " Розвиток експортного потенціалу", "Формування експортної стратегії", "Участь у міжнародних економічних організаціях".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843.0
Шифр НБУВ: РА316068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Туніцький Н. О. 
Впровадження системи маркетингових технологій при здійсненні імпортних операцій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Туніцький ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено інтегральний підхід до аналізу й оцінювання маркетингових технологій торговельних підприємств-імпортерів. Даний підхід базується на поєднанні експертних і формальних методів оцінювання та застосування кількісного методу відношення доходу до понесених витрат на певні маркетингові технології для оцінювання ефективності маркетингу на внутрішньому ринку. Передбачено побудову профілю іноземних постачальників, що враховує ризики зовнішніх ринків для оцінювання ефективності діяльності на зовнішньому ринку закупівлі продукції. Обгрунтовано засади організаційно-економічного механізму закордонних закупівель імпортної елітної меблевої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.595
Шифр НБУВ: РА376994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського