Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф052$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Малкіна Г.М. 
Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.М. Малкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Шляхом політико-правового порівняльного аналізу виборчих і партійних систем розглянуто закономірності їх взаємодії у розвинутих західноєвропейських країнах, а також особливості цієї взаємодії в Україні. З'ясовано суть, особливості та механізми застосування різних типів виборчих систем у світовій практиці державного будівництва, закономірності впливу виборчої системи на стан і характер партійної системи з урахуванням форми державного правління. Досліджено трансформацію виборчого законодавства та еволюцію партійної системи в сучасній Україні, особливості їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 + Х805.2 + Х809(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА330137

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Дешко Т.В. 
Взаємозалежність між виборчою системою та партійною структуризацією суспільства (на прикладі посткомуністичних країн та України): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Дешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Запропоновано алгоритм обгрунтування оптимальної виборчої системи для певної країни, який базується на двох головних підходах до виборчих систем і забезпечує здійснення дослідником статистичного аналізу регіональних тенденцій і потреб певної країни на базі загальних закономірностей взаємодії виборчої та партійної системи. З застосуванням кількісних, статистичних методів доведено вірогідність закону та гіпотези М.Дюверже стосовно впливу виборчої системи на партійну для країн Центрально-Східної Європи та меншою мірою - колишнього СРСР. Запропоновано модель виборчої системи для проведення виборів у сучасній Україні, а саме: пропорційну модель за формулою Хера з застосуванням регіональних закритих списків на 3 - 4-відсотковим електронним бар'єром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА354795

Рубрики:

      
3.

Зурабян Г.Г. 
Виборча кампанія Соціалістичної партії України в Криму у 2006 році: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.Г. Зурабян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку інституту політичної партії. Проведено аналіз існуючих зарубіжних підходів до дослідження партійних систем. Зроблено висновок, що визначальна роль у партійній системі України після введення пропорційної виборчої системи належить ідеологічній партії. Розглянуто питання щодо участі політичної партії у виборчій кампанії. У межах стратегії виборчої кампанії виділено п'ять базових елементів, для кожного з яких запропоновано методи збору й аналізу інформації. Висвітлено основні етапи розвитку соціалістичної ідеї. Проведено порівняльний аналіз програм трьох найбільш впливових лівих партій України - КПУ, СПУ, ПСПУ. Визначено та розкрито параметри еволюції Соціалістичної партії України. Проведено теоретичне вивчення процесу генезису та розвитку Кримської республіканської організації СПУ. Визначено соціальну базу, на яку повинна орієнтуватися СПУ у Криму. Проаналізовано структуру полів міжпартійної конкуренції. Розраховано обсяг потенційного електорату. Обгрунтовано неспроможність реалізації ідеологічної стратегії КРО СПУ внаслідок її недостатньої орієнтації на лівоцентристську частину електорату Криму. Розроблено рекомендації позиціонування СПУ на території півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Ф052 + Т3(4УКР-6КРМ)64-4 +
Шифр НБУВ: РА352069

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Хромець О.Л. 
Виборчі технології як чинник політичних трансформацій у пострадянських країнах (на прикладі України та Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Л. Хромець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості виборчих технологій як чинника політичних трансформацій у пострадянських країнах. Акцентовано увагу на детальному аналізі та зіставленні особливостей впливу виборчих технологій на демократичну трансформацію в Україні та Росії. Проаналізовано психологічний, соціологічний, епістемологічний, культурологічний та маркетинговий підходи. Виокремлено основні типи виборчих технологій, які є домінуючими за демократичного ладу та демократичної трансформації: аналітичні або оцінки електорального поля, технології формування іміджу, технології рекламно-агітаційного напряму, технології організаційно-масового напряму або польові. Відзначено ризик здійснення політичного маніпулювання через виборчі технології, що значною мірою підвищує ризик зміни вектора політичних трансформацій в країнах пострадянського простору на авторитарний або тоталітарний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА367629

Рубрики:

      
5.

Дирун А.В. 
Динаміка суспільно-політичного розвитку республіки Молдова в контексті етнополітичного конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Дирун ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено методи дослідження формування політичних партій і суспільно-політичних рухів у контексті розвитку кожного етапу етнополітичного конфлікту. Доведено, що взаємовплив електоральних циклів у Молдові та Придністров'ї на ступінь інтенсивності етнополітичного конфлікту. Досліджено прояви даного процесу в динаміці партійного будівництва та електорального успіху політичних сил, які виступають за різні варіанти та методи вирішення Придністровського конфлікту. Проаналізовано місце та роль України у вирішенні Придністровського конфлікту та вперше визначено етапи посередницької діяльності Києва. Аргументовано, що динаміка розвитку Придніпровського конфлікту свідчить про відмову від застосування насильства як методу його вирішення. Обгрунтовано тезу про доцільність використання аналізу формування політичних інститутів як інструментарію моніторингу міжнаціональних протистоянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4МОЛ)28 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Юрченко Є.О. 
Еволюція виборчих технологій у сучасному політичному процесі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз еволюції виборчих технологій і особливостей розвитку виборчих технологій в Україні. Розкрито зміст даних технологій, визначено та проаналізовано основні стадії їх еволюції у світовому масштабі. Показано, що виборчі технології, спрямовані на налагодження комунікації між політиком і виборцем, є складовою демократичного процесу. Досліджено розвиток політичних партій, які є суб'єктом і об'єктом цих технологій. Відзначено структурні й ідеологічні зміни у політичних партіях, зумовлені застосуванням новий виборчих технологій. Визначено передумови запозичення зарубіжних виборчих технологій, що часто мають характер американізації виборчих кампаній у різних країнах світу, а також дві основні моделі такого запозичення: адаптаційну та шопінгову. Виявлено тенденцію до професіоналізації виборчих кампаній, що має прояв у активному розвитку політичного консультування у глобальному та українському масштабі. Проаналізовано особливості застосування в Україні новітніх виборчих технологій, характерних для цифрової епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА359865

Рубрики:

      
7.

Осика Г.О. 
Електронні джерела політичного впливу: форми маніпулювання свідомістю та засоби їх обмеження: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.О. Осика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано електронні джерела політичного впливу із з'ясуванням конкретних форм політичного маніпулювання свідомістю громадян України та визначенням основних засобів подолання їх негативного впливу на демократизацію політики українського суспільства. Визначено електронні джерела політичного впливу як систему сучасних технологічних засобів і процедур, яка допомагає вводити в оману велику кількість людей для прагматичного вирішення політичних цілей. Розглянуто політичне маніпулювання як небезпечний процес, що примушує громадян діяти всупереч власним інтересам. Доведено, що його домінування у політичній сфері переорієнтовує демократію на латентні способи завоювання влади, спотворює її сутність та формує антидемократичні форми політичного правління. Висвітлено засоби убезпечення від електронних технологій маніпулятивного політичного впливу як основні елементи національної безпеки і захисту демократичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА360739

Рубрики:

      
8.

Семченко О.А. 
Засоби масової комунікації у виробничому процесі: вибори Президента України 1999 року: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Семченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено роль, функції, тенденції та особливості використання засобів масової комунікації (ЗМК) у президентській виборчій кампанії 1999 р. й умови, принципи, форми діяльності основних ЗМК у виборчому процесі в Україні. Визначено концептуальні та методологічні засади дослідження діяльності ЗМК, розроблені у вітчизняній і зарубіжній комунікативістиці. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення та розвитку наявних концепцій масової комунікації, зокрема в аспекті теоретичної та емпіричної інтерпретації понять "засоби масової комунікації", "масова комунікація". Виявлено основні компоненти та типи ЗМК, задіяні у виборчій кампанії 1999 р. Визначнено головні проблемні аспекти в діяльності українських ЗМК. Сформульовано рекомендації щодо їх усунення й оптимізації діяльності ЗМК. Наведено пропозиції стосовно поліпшення можливостей участі й умов використання ЗМК у виборчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф3(4УКР)64 + С5*676 +
Шифр НБУВ: РА356914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Юр'єва О.Г. 
Лінгвістичний вимір політичного маніпулювання: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Юр'єва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади політичного маніпулювання, зокрема, проаналізовано лінгвістичний аспект даного феномена та специфіку реалізації маніпулятивних сценаріїв у політичних процесах. На підставі вивчення вітчизняних і зарубіжних досліджень політичного маніпулювання доведено важливу роль лінгвістичних методів у розробці та реалізації маніпулятивних сценаріїв. Запропоновано нову класифікацію маніпулятивних стратегій і тактик, а також типологізовано лінгвістичні методи, що використовуються у сучасних процесах політичного маніпулювання. Визначено чинники, що сприяють реалізації маніпулятивних сценаріїв. Проведено прикладний політологічний аналіз конфліктного маніпулятивного сценарію навколо острова Коса Тузла та розкрито специфіку використання лінгвістичних методів політичного маніпулювання. На підставі дослідження лінгвістичного виміру політичного маніпулювання визначено основні етапи розвитку політичної мови та пріоритетні маніпулятивні тенденції в українських політичних процесах. Доведено, що результати маніпулятивних сценаріїв, які неефективно використовуються вітчизняним політикумом, здатні посилити кризу недовіри в українському соціумі, спричинити конфліктогенність у його межах і призвести до реалізації девіантних поведінкових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА352793

Рубрики:

      
10.

Джига Т.В. 
Методи та технології впливу політичної реклами (на прикладі передвиборної кампанії): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Т.В. Джига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено методи та технології впливу політичної реклами на прикладі передвиборчої кампанії до Верховної Ради України 2001 - 2002 рр. Доведено застосування у даній рекламі технологій маніпуляції масовою свідомістю, політичних технологій, прийомів комерційної реклами. Проаналізовано більше 300 відеороликів українських політичних партій. Установлено методи та технології, що застосовувались в українській політичній рекламі з метою маніпуляції масовою свідомістю під час передвиборчої кампанії. Виявлено, що найбільш інтенсивний вплив на масову свідомість був здійснений у відеороликах партій "СДПУ(о)", "Наша Україна", "Партія Зелених України", "Всеукраїнське політичне об'єднання Жінки за майбутнє" та партії "Яблуко".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА324823

Рубрики:

      
11.

Патлах І.М. 
Національний менталітет як об'єкт етнополітологічного аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / І.М. Патлах ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Подано теоретико-концептуальну парадигму національного менталітету, розглянуто позитивістський та антипозитивістський дискурси національного менталітету в контексті сучасних політологічних досліджень. На підставі порівняльно-політологічного аналізу методологічних підходів до вивчення національного менталітету зроблено висновки щодо міждисциплінарного характеру даного феномена, наголошено на необхідності комплексного використання специфічних методів і концепцій різних наук. Показано, що національний менталітет як психічне утворення містить у собі весь комплекс модифікацій людської психіки. Обговорено форми та засоби передачі ментального змісту та виділено структурні рівні національного менталітету: психоенергетичне поле, архетип, настанова, стереотип. Виявлено комбінацію характерних ознак українського етносу, які визначають психологічні риси - амбівалентність (антиномія належного та сущого), емоційність і кордоцентризм, індивідуалізм та інтроверсність. Відзначено, що адекватний аналіз національного менталітету дає можливість наукового обгрунтування найбільш результативних засобів управління соціальними верствами перехідного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф052
Шифр НБУВ: РА320632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кучма Л.О. 
Нормативні межі маніпулювання електоратом у виборчому процесі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.О. Кучма ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему обмеження маніпулювання свідомістю електорату у виборчому процесі. Побудовано цілісну систему нормативних обмежень маніпулювання електоратом у виборчому процесі, в якій враховано моральні, правові та політичні аспекти нормування суспільних взаємодій. До даної системи віднесено нормативно-правові, особистісно-психологічні та соціально-політичні обмеження маніпулювання, якими є законодавчо закріплена відповідальність за використання маніпулятивних технологій у політичних процесах, методи розпізнавання маніпуляції та способи захисту, сформовані громадянською культурою та характером взаємозв'язку людей у політичній сфері. Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння політичного маніпулювання, уточнено його сутність як прихованого впливу на здійснення політичного вибору. Розкрито значення громадянської культури та громадянської компетентності як чинників обмеження маніпулювання у політичному процесі. Розглянуто проблему забезпечення інформаційно-психологічної безпеки особистості, суспільства та держави як окремої складової національної безпеки держави. Визначено основні напрями зростання рівня невразливості до маніпулятивних технологій. Обгрунтовано необхідність культивування свідомого відношення громадян до своєї ролі у політичному процесі та відповідальності за здійснений вибір, уникнення надмірної емоційності під час прийняття рішень, набуття досвіду виявлення використання маніпулятивних технологій у виборчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф015.29 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА354917

Рубрики:

      
13.

Батрименко О.В. 
Особливості сучасних збройно-політичних конфліктів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Батрименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито суть збройно-політичного конфлікту, виокремлено витоки, закономірності, структурні елементи таких конфліктів сучасності. Розроблено типологію та доведено їх практичну цінність за умов розробки експертних рекомендацій щодо врегулювання збройно-політичних конфліктів. На підставі узагальнення світового досвіду проаналізовано способи їх врегулювання та доведено, що ефективність цих способів залежить від оптимальності поєднання силових і несилових підходів до врегулювання на кожному з етапів еволюції конфлікту. Запропоновано принципи, які можуть слугувати теоретичною засадою для розробки стратегії реагування України на виникнення та розвиток збройно-політичних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА341977

Рубрики:

      
14.

Гончарук В.П. 
Особливості трансформації виборчої системи сучасної України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.П. Гончарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "виборча система", проаналізовано етапи трансформації виборчої системи сучасної України на різних рівнях проведення виборів, визначено критерії ефективності виборчих систем взагалі та вітчизняної моделі зокрема, розглянуто можливі напрями трансформації виборчої моделі України. Доведено необхідність уніфікації виборчого законодавства, а також введення системи повного пропорційного представництва у процесі формування Верховної Ради України та місцевих рад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052
Шифр НБУВ: РА316959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бойко О.Ю. 
Особливості трансформації партійної системи України за роки незалежності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Бойко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей процесу трансформації партійної системи України за роки незалежності. Проаналізовано основні напрямки, форми та засоби діяльності політичних партій України протягом зазначеного хронологічного періоду, зокрема на сучасному етапі. Систематизовано основні теоретико-методологічні підходи зарубіжної та вітчизняної політичної науки щодо вивчення та класифікації політичних партій і партійних систем. Запропоновано періодизацію процесу формування та становлення багатопартійності в українському суспільстві. Визначено проблеми та фактори вливу на розвиток багатопартійної системи. Розкрито специфіку взаємодії партійної та виборчої систем в Україні. Розглянуто суперечності та недоліки вітчизняного законодавства про вибори та партії. Проаналізовано парламентські виборчі кампанії 1998 та 2002 рр. та їх вплив на зміни в партійній системі України, визначено тенденції та перспективи її подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336317

Рубрики:

      
16.

Грицун О.Л. 
Перегрупування суспільно-політичних сил у США у ході виборчих кампаній (80-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Л. Грицун ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему участі американців в електоральному суперництві партій та суспільно-політичних зрушень, які відбувались у США на тлі виборчих перегонів. Розглянуто питання щодо наукових дефініцій сучасної політичної історії, хронології, причин та умов перегрупування, засад і реформ виборчої системи у 80-ті рр. XX ст. Висвітлено теоретико-методологічні постулати верхівкового компромісу з відходом від концепції "елітного перегрупування". Запропоновано вивести з категоріального обігу поняття "рузвельтівська коаліція", що вживається стосовно картерівського передвиборчого об'єднання демократів 1980 р. Визначено правила виборчого фінансування як головну історичну передумову перегрупування та визнано проблему загального грошового балансу партій головним рушієм перерозподілу політичного впливу після кампанії 1980 р. Зроблено спробу розмежувати процес зсуву суспільно-політичних сил за донорською кон'юнктурою, позиційними коливаннями вкладників (перший етап - збільшення дрібних внесків і панівне становище республіканців) і змінами в самій структурі фінансової підтримки (друга фаза - власне "перегрупування КПД" і зміцнення ліберальних фондів-коаліцій). Визначено історичну закономірність, згідно з якою "нова республіканська більшість" принципово неможлива за умов сталого політичного розвитку та соціально-економічної стабільності в США - характерних ознак "доби Рейгана".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Т3(7США)63-5
Шифр НБУВ: РА317631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мовчан Ю.П. 
Періодична преса Канади та її вплив на виборчий процес в країні (на прикладі федеральних виборів до Парламенту Канади 2000 року): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ю.П. Мовчан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан розвитку періодичної англомовної та франкомовної преси Канади, визначено її місце в системі соціально-політичних відносин у канадському суспільстві, висвітлено особливості зародження та історичного розвитку. Розглянуто процеси концентрації та монополізації власності на щоденні газети на ринку ЗМІ країни, встановлено вплив найбільших канадських медіа-корпорацій на розвиток соціально-політичного життя країни. Запропоновано оригінальну класифікацію сучасних канадських щоденних газет, які виходять державними мовами країни, за територіально-мовним принципом. Доведено вирішальне значення даного фактора у виборі способів впливу періодичної преси на формування громадської думки у канадському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(7КАН) в05 + Ф052 + Ф69(7КАН) +
Шифр НБУВ: РА329599

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Кравчук М.А. 
Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.А. Кравчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження політичної пропаганди як засобу становлення та трансформації політичних режимів. Доведено, що політична пропаганда є важливим засобом у завоюванні, утриманні та зміні політичної влади. Виявлено, що політична пропаганда залежно від політичного режиму має свою специфіку. Визначено закономірності утворення форм і зміни різновидів політичної пропаганди, з'ясовано її можливості в історичній ретроспективі. Встановлено роль політичної символіки та зроблено спробу поглиблення її класифікації. Досліджено значення політичної мови у політичній пропаганді. Простежено взаємозв'язок між політичною пропагандою та засобами масової інформації, показано взаємозалежність політичної пропаганди та виборчих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф082 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА342469

Рубрики:

      
19.

Коляса О.Я. 
Політичний інтерес як спосіб раціоналізації суспільних відносин: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Я. Коляса ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи щодо визначення змісту понять "інтерес", "політичний інтерес" у філософії політики, психології та політології. Обгрунтовано визначення поняття "політичний інтерес" як способу раціоналізації потреб регулювання, розподілу, впливу та виконання, що формується на базі сприйняття цінності свободи у відносинах владного характеру. Розкрито сутність принципу взаємозв'язку в системі політична цінність - політичні потреби - політичний інтерес. Встановлено критерії виокремлення політичного інституту (якими є специфіка виконуваних функцій і сфери регулювання, мета та завдання) від інших форм організації суспільного життя у процесі дослідження механізму інституалізації політичного інтересу. Запропоновано модель механізму інституалізації політичного інтересу на базі ментально-духовної матриці людини, яка дозволяє аналізувати вплив індивідуальних потреб і ціннісних установок громадян на процес прийняття рішень на рівні політичних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА356030

Рубрики:

      
20.

Радченко Л.М. 
Політичні інтереси: об'єктивно-суб'єктивна детермінація і механізми реалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.М. Радченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми теоретичного та практичного характеру, пов'язані з об'єктивно-суб'єктивною детермінацією політичних інтересів та механізмами їх реалізації. Проведено системний аналіз теоретичних підходів щодо визначення поняття "політичний інтерес" і формування його змістової частини. Систематизовано типології політичних інтересів, досліджено співвідношення понять "політичні потреби" - "політичні інтереси" - "політичні цінності". Запропоновано визначення політичного інтересу як вибіркового відношення суб'єктів політики до суспільно-політичних явищ, процесів і подій, реальної причини їх політичної активності, внутрішньо усвідомленого джерела політичної поведінки, що стимулює суб'єктів політики до постановки окремих політичних цілей і здійснення конкретних політичних дій з метою їх досягення. Описано механізми реалізації політичних інтересів. Проаналізовано процес становлення політичних інтересів у політичному житті сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА368764

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського