Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (417)Книжкові видання та компакт-диски (843)Журнали та продовжувані видання (4048)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сідор М. І. 
Правовий статус учасників бюджетного процесу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. І. Сідор ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено правову природу бюджетного процесу, проблеми визначення його стадій та меж кожної з них, що безпосередньо впливає на коло учасників бюджетного процесу та на обсяг їх бюджетних повноважень в межах бюджетного процесу в цілому та і на окремих його стадіях. Визначено певні категорії фінансового права, такі як: "бюджетний процес", "межі бюджетного процесу", "учасники бюджетного процесу", "бюджетне планування". Наведено вичерпний перелік учасників бюджетного процесу на кожній його стадії та висвітлено проблеми визначення відповідальності за невиконання або неналежне виконання бюджетних повноважень деяких учасників бюджетного процесу. На підставі аналізу чинного законодавства України розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регламентує здійснення бюджетного процесу та порядок реалізації правового статусу учасників бюджетного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 + Х809(4УКР)62-92
Шифр НБУВ: РА384297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Омельченко Н. Л. 
Конституційно-правові основи законодавчої функції Верховної Ради України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Н. Л. Омельченко ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено поняття законодавчої функції ВР України, розкрито її ознаки, показано місце та роль законодавчої функції в системі функцій ВР України. Досліджено генезис даної функції ВР України й окреслено її історичні витоки. Розкрито правовий зміст законодавчої функції ВР України через аналіз повноважень ВР України у галузі законотворення. Висвітлено поняття механізму реалізації законодавчої функції ВР України, проаналізовано особливості його елементного складу. Виділено та проаналізовано основні організаційно-правові форми реалізації законодавчої функції ВР України. Надано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері конституційно-правового регулювання законодавчої функції ВР України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА380994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Верхогляд В. О. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії органів служби безпеки України з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та громадськістю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Верхогляд ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття адміністративно-правового регулювання взаємодії органів Служби безпеки України (СБУ) з державними інституціями та суб'єктами громадянського суспільства як характеристики галузі управлінської, правореалізаційної та правозахисної діяльності з метою формування зв'язків з державними органами, органами місцевого самоврядування та громадськістю для удосконалення діяльності органів СБУ. Розроблено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів, що прямо чи опосередковано регулюють питання взаємодії органів СБУ з державними інституціями та громадськістю. Запропоновано елементи програми взаємодії органів СБУ з іншими державними органами та структурами громадянського суспільства, прийняття Інформаційного кодексу України та Кодексу професійної етики в галузі зв'язків з громадськістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.012 + Х809(4УКР)628
Шифр НБУВ: РА380765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Назаренко Я. М. 
Номінаційна (установча) функція Верховної Ради України: проблеми теорії та практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Я. М. Назаренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз конституційного законодавства та практики функціонування парламентів в зарубіжних країнах і з'ясовано можливість впровадження відповідного досвіду у конституційну доктрину України. Визначено правову природу, а також місце та роль номінаційного напряму діяльності українського парламенту в системі його основних функцій. Проаналізовано чинну конституційно-правову базу, що регламентує участь ВР України у формуванні внутрішньо-парламентських структур, органів виконавчої та судової влади, а також державних інституцій, які організаційно не належать до жодної з гілок державної влади. Виявлено наявні прогалини та суперечності у чинному законодавстві, що регулює номінаційні повноваження вітчизняного законодавчого органу, сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9
Шифр НБУВ: РА379386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кожевников А.Ю. 
Конституційно-правове регулювання імунітетів в Україні (на прикладі глави держави, народних депутатів та суддів України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А.Ю. Кожевников ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конституційно-правового регулювання імунітету Президента України, народних депутатів і суддів України у контексті втілення у вітчизняній державотворчій практиці ідеалів демократії та праводержавності. Розкрито правову природу імунітету. Проаналізовано основні концептуально-методологічні підходи у сучасній науці конституційного права щодо визначення сутності правового імунітету, виділено його характерні риси. У контексті нових вимог сучасної державознавчої науки досліджено співвідношення імунітетів Президента, народних депутатів і суддів України та конституційного принципу рівності. Розглянуто співвідношення таких тісно пов'язаних між собою категорій, як пільги, привілеї та імунітети, виокремлено їх спільні риси та відмінності. Розкрито специфіку регулювання імунітетів у національному та міжнародному праві. Охарактеризовано етапи становлення інституту імунітету осіб, які здійснюють значущі державні функції в Україні. Проаналізовано національне законодавство, що регулює імунітети глави Української держави, народних депутатів і суддів України, встановлено критерії обгрунтованості та доцільності наділення імунітетом цих осіб. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства у сфері регулювання імунітетів Президента, народних депутатів і суддів України, зокрема, визначено їх оптимальні межі та запропоновано ефективний механізм реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4УКР)624 + Х809(4УКР)67
Шифр НБУВ: РА371093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Голяк Л. В. 
Інститут спеціалізованого омбудсмана: світовий досвід організації та діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. В. Голяк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто правову природу даного інституту, проаналізовано історію становлення та розвитку інституту спеціалізованих омбудсманів. Охарактеризовано процес запровадження та основні загальносвітові чинники виникнення даного інституту, виявлено характерні риси, які відрізняють інститут спеціалізованого омбудсмана від інституту парламентського омбудсмана. Визначено поняття спеціалізованого омбудсмана. Проведено класифікацію основних видів спеціалізованих омбудсманів. Проаналізовано особливості конституційно-правового статусу спеціалізованих омбудсманів, визначено місце та роль спеціалізованих омбудсманів у системі органів державної влади. Визначено основні принципи їх діяльності, систему функцій та повноважень, а також специфіку реагування спеціалізованих омбудсманів на факти порушення прав людини. Проаналізовано особливості діяльності різних видів спеціалізованих омбудсманів, зокрема, регіональних (місцевих), омбудсманів у справах дітей і національних меншин, з прав військовослужбовців та інших, а також доведено доцільність запровадження їх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931
Шифр НБУВ: РА375974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Берназюк І. М. 
Конституційно-правові основи опозиційної діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. М. Берназюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено обгрунтування конституційно-правового регулювання опозиційної діяльності в Україні на рівні ВР України, ВР Автономної Республіки Крим і представницьких органів місцевого самоврядування. Визначено та теоретично обгрунтовано поняття, ознаки, функції та види опозиційної діяльності. Вивчено іноземний досвід регулювання опозиційної діяльності. Висвітлено й обгрунтовано необхідність внесення змін до низки законодавчих актів, зокрема, Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" з метою розробки механізмів опозиційної діяльності на рівні представницьких органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9
Шифр НБУВ: РА374642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Александров О.А. 
Конституційно-правові засади статусу народного депутата України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.А. Александров ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела та елементи правового статусу (ПС) народного депутата України (НДУ), проведено класифікацію повноважень і гарантій їх діяльності. Проаналізовано досвід країн СНД щодо нормативно-правової регламентації статусу НДУ, обгрунтовано доцільність його застосування в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, яке регламентує ПС НДУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624
Шифр НБУВ: РА370623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Григоренко А. О. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України та парламентаріїв Італії, Польщі та Угорщини: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. О. Григоренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито значення нормативного регламентування та соціально-правову сутність статусу народного депутата України. Обгрунтовано конституційно-правові особливості статусу парламентаріїв Італії, Польщі й Угорщини, репрезентовано систему їх функцій і повноважень. Проведено аналіз інституту гарантій здійснення повноважень народним депутатом України та парламентаріями Італії, Польщі, Угорщини. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо запровадження досвіду регулювання правового статусу парламентаріїв відповідних зарубіжних країн у національну правову систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4ІТА)624 + Х809(4ПОЛ)624 + Х809(4УГО)624 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА371028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Розвадовський В. І. 
Правовий статус Голови Верховної Ради України: проблеми правового регулювання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. І. Розвадовський ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-правові засади інституціалізації голови парламенту в зарубіжній конституційній практиці. Обгрунтовано та систематизовано наукову періодизацію процесу еволюції правового статусу Голови Верховної Ради України як керівника парламенту української держави, єдиного органу законодавчої влади. Проаналізовано структуру та зміст елементів правового статусу Голови Верховної Ради України, зокрема систему його повноважень. Досліджено актуальні проблеми намінування та відкликання голови парламенту із займаної посади. Проаналізовано аспекти відносин Голови Верховної Ради України з іншими парламентськими інститутами, народними депутатами України, Апаратом Верховної Ради України й іншими органами публічної влади України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-3
Шифр НБУВ: РА380527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Стародубова О.А. 
Парламентський контроль за Державним бюджетом України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.А. Стародубова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано становлення вищого представницького органу України як державного органу, що здійснює контрольні повноваження в бюджетному процесі. Розглянуто законодавство деяких зарубіжних країн, яке регулює діяльність національних парламентів щодо контролю за Державним бюджетом. Сформульовано поняття парламентського бюджетного контролю, визначено функції безпосереднього парламентського бюджетного контролю (БПБК), його принципи та види. Надано правову характеристику правовідносинам у сфері БПБК за Державним бюджетом. Визначено основні методи цього контролю. З'ясовано процедури здійснення БПБК на окремих стадіях бюджетного процесу. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення правових та організаційних засад здійснення парламентського контролю за Державним бюджетом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-92 + Х829(4УКР)10
Шифр НБУВ: РА374995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шевченко Т.О. 
Законодавче регулювання припинення повноважень народного депутата України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т.О. Шевченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано проблеми держави з питань правового регулювання припинення повноважень народного депутата України. Розглянуто законодавство деяких зарубіжних країн стосовно припинення повноважень парламентарів. З'ясовано механізми припинення повноважень за визначеними у ст. 81 Конституції України підставами та виявлено проблеми їх застосування на практиці. Здійснено класифікацію підстав припинення повноважень парламентарів. Запропоновано способи їх заміщення за законодавством України та деяких зарубіжних країн. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення конституційних та інших законодавчих норм, які регулюють припинення повноважень народного депутата України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624
Шифр НБУВ: РА373532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гошовський В. С. 
Особливості правового регулювання трудової діяльності депутатів Верховної Ради України як суб'єктів трудового права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. С. Гошовський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено правове регулювання трудової діяльності депутатів ВР України як суб'єктів трудового права та розкрито його особливості. Діяльність народного депутата України - це професійна трудова діяльність невиробничого характеру з владним впливом на життя українського народу, що здійснюється відповідно до регламенту ВР та оплачується за рахунок бюджетних коштів, яку реалізує уповноважена фізична особа, яка має статус народного депутата, відповідно до встановленого чинним законодавством порядку. Підкреслено особливість суб'єктного складу парламентсько-трудових відносин. Встановлено, що народний депутат одержує роботу як обранець українського народу, діє від його імені й є його представником у вирішенні функцій та завдань держави, за виконання яких він отримує заробітну плату. Змістом парламентсько-трудових відносин є парламентсько-трудові права й обов'язки народного депутата. Внесено пропозиції та рекомендації з вдосконалення нормативно-правового регламентування трудової діяльності народних депутатів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х879(4УКР)82
Шифр НБУВ: РА378107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Реєнт О.О. 
Право депутатської недоторканності (питання теорії та практики): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.О. Реєнт ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію права юридичної недоторканності представників законодавчої влади у різних правових системах минулого та сьогодення. Вперше здійснено комлексне дослідження права депутатської недоторканності у контексті державотворчих процесів України й інших країн світу. Запропоновано визначення категорії депутатської недоторканності з урахуванням останніх досягнень сучасної вітчизняної юридичної думки. Проаналізовано основні ознаки парламентської недоторканності й особливості таких її складових частин, як імунітет та індемнітет. Визначено місце правової недоторканності у статусі народного депутата та в системі гарантій парламентаріїв. Доведено, що для ефективного застосування права депутатської недоторканності велике значення має використання механізму відповідальності парламентарів. Зроблено висновок, що парламентський імунітет не повинен перетворюватися народними обранцями на привілей, а має бути гарантією успішного виконання ними своїх посадових обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА362723

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чепель О.Д. 
Проблема статусу та професіоналізації діяльності депутатів парламенту на сучасному етапі (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Д. Чепель ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що на підставі досягнень науки конституційного права, аналізу широкого кола нормативно-правових актів і відповідної практики державного будівництва здійснено порівняльно-правове дослідження проблем статусу та професіоналізації діяльності депутатів парламенту в контексті державотворчих процесів як України, так і інших країн. Досліджено історико-правові аспекти розвитку парламентаризму, юридичну природу депутатського мандата й особливості становлення вітчизняної моделі парламентського мандата, сучасні проблеми представництва. Акцентовано увагу на характеристиці конституційно-правового статусу парламентарія, висловлено пропозиції щодо шляхів удосконалення законодавства з даного кола відносин. Розглянуто професійні вимоги до члена парламенту, запропоновано авторську концепцію навчання народних депутатів, уперше обраних до Верховної Ради України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА367503

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського