Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)62-9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Развадовська М.В. 
Внутрішньоуправлінська діяльність Верховної Ради України (організаційно-правові засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Развадовська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть внутрішньоорганізаційних відносин в українському парламенті, їх особливості та види. Досліджено правове регулювання внутрішньоуправлінської діяльності Верховної Ради України, її форми та методи. Значну увагу приділено аспекту, що стосується визначення організаційних засад діяльності Голови Верховної Ради України та його заступників, а також порядку роботи народних депутатів у комітетах, комісіях і депутатських групах (фракціях). Висвітлено організацію роботи Апарату Верховної Ради України. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення внутрішньоуправлінської діяльності даного органу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 +
Шифр НБУВ: РА338425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федоренко Г.О. 
Законодавча влада в системі розподілу державної влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.О. Федоренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти принципу розподілу влади як важливої ознаки правової держави та необхідної передумови становлення законодавчої влади парламентського типу в Україні. Узагальнено історичний розвиток становлення засад народовладдя та розподілу влади в Україні. Розглянуто систему законодавства України, що регулює організацію та діяльність Верховної Ради України, а також практику його застосування. Значну увагу приділено механізму здійснення представницької функції Верховної Ради. Викладено авторську концепцію розуміння призначення та місця законодавчої влади у системі розподілу державної влади в Україні. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України, удосконалення механізму її взаємодії з іншими органами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА311399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Легін Л.М. 
Законодавчий процес в Україні та його вдосконалення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.М. Легін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розглянуто поняття та структуру правотворчості, розмежовано поняття правотворчості та нормотворчості. Визначено сутність та юридичну природу законодавчого процесу. Обгрунтовано потребу чіткого розмежування законодавчого процесу та процедури. Запропоновано систему особливостей законодавчого процесу, визначено структурні особливості законодавчого процесу та проведено поділ на стадії та підстадії. Аргументовано потребу підвищення професійної правосвідомості та рівня правової культури законодавців та забезпечення організації правових освіти і виховання. Доведено, що наукове забезпечення законопроекту на стадіях законодавчого процесу досягнуто за допомогою різноманітних експертиз, основою з яких є науково-правова експертиза. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовані пропозиції і висновки щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-30 + Х809(4УКР)62-91 +
Шифр НБУВ: РА368194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Погорєлова З.О. 
Законодавчий процес в Україні: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / З.О. Погорєлова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення законодавчого процесу та проведено його відмежування від споріднених понять (законотворчий процес, законодавча діяльність). Удосконалено класифікацію принципів даного процесу, наведено перелік і розкрито зміст спеціальних принципів (стабільності законодавства, законності законодавчого процесу, його доступності, наукової обгрунтованості, плановості, системності та прогнозованості, ефективності та послідовності, надійності, професійності учасників). Розкрито зміст критеріїв оцінки законодавства щодо його відповідності Конституції України та діючому праву, конституційним принципам і вимогам правової держави, принципам формування інститутів права, міжнародним договорам України та принципу мінімальної достатності права. На основі порівняльно-правового аналізу та вітчизняного досвіду сформульовано рекомендації щодо раціоналізації процесу розробки законопроектів на всіх його етапах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91 +
Шифр НБУВ: РА329386

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Перерва Ю.М. 
Законодавчий процес в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.М. Перерва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено законодавчий процес в Україні. Розглянуто історико-теоретичні та методологічні аспекти цього процесу. Розкрито суть поняття законотворчості як різновиду правотворчої діяльності. Проведено комплексне дослідження проблем становлення та розвитку законодавчого процесу у світі та в Україні. Досліджено особливості сучасного законодавчого процесу у певних країнах, увагу приділено вивченню методології законодавчої діяльності. Проаналізовано зміст основних стадій зазначеного процесу в Україні. Розглянуто проблеми, наявні на всіх етапах створення законів, запропоновано способи їх вирішення. На підставі проведених досліджень визначено конкретні практичні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавчого процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91 +
Шифр НБУВ: РА363401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Наулік Н.С. 
Інститут омбудсмана в Україні та Республіці Польща: порівняльне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.С. Наулік ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено конституційно-правовий статус інституту омбудсмана в Україні та Республіці Польща. Здійснено порівняльний аналіз його особливостей у зарубіжних країнах. Проаналізовано процес становлення інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та інституту Речника Громадянсьих Прав Республіки Польща. Визначено місце та роль українського та польського омбудсманів у системі органів державної влади України та Республіки Польща. На підставі результатів визначення та порівняння основних важелів впливу українського та польського омбудсманів на стан захисту прав людини у державі з'ясовано основні принципи їх діяльності та систему функцій. Проаналізовано структуру, форми діяльності та нормативне забезпечення служб омбудсманів України та Республіки Польща. Розглянуто основні тенденції розвитку інституту омбудсмана в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4ПОЛ)62-931 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА354455

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Закоморна К.О. 
Інститут омбудсмана як засіб забезпечення прав і свобод людини та громадянина (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Закоморна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено причини зародження та етапи еволюції інституту омбудсмана, а також виявлено його сутність та зміст. Визначено мету діяльності, основні завдання та функції зазначеного інституту. На підставі порівняльно-правового аналізу конституційно-правового статусу омбудсмана та досвіду його практичної роботи у зарубіжних країнах проаналізовано специфіку функціонування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також запропоновано шляхи удосконалення його діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93
Шифр НБУВ: РА309762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Голяк Л. В. 
Інститут спеціалізованого омбудсмана: світовий досвід організації та діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. В. Голяк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто правову природу даного інституту, проаналізовано історію становлення та розвитку інституту спеціалізованих омбудсманів. Охарактеризовано процес запровадження та основні загальносвітові чинники виникнення даного інституту, виявлено характерні риси, які відрізняють інститут спеціалізованого омбудсмана від інституту парламентського омбудсмана. Визначено поняття спеціалізованого омбудсмана. Проведено класифікацію основних видів спеціалізованих омбудсманів. Проаналізовано особливості конституційно-правового статусу спеціалізованих омбудсманів, визначено місце та роль спеціалізованих омбудсманів у системі органів державної влади. Визначено основні принципи їх діяльності, систему функцій та повноважень, а також специфіку реагування спеціалізованих омбудсманів на факти порушення прав людини. Проаналізовано особливості діяльності різних видів спеціалізованих омбудсманів, зокрема, регіональних (місцевих), омбудсманів у справах дітей і національних меншин, з прав військовослужбовців та інших, а також доведено доцільність запровадження їх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931
Шифр НБУВ: РА375974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Маруженко 
Інформаційне забезпечення законотворчого процесу в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Олексій Петрович Маруженко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91ф + Х849(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА365323

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мосюкова Н.Г. 
Історія парламентської системи в Україні (1990-1998 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Мосюкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження взаємозалежності та взаємовпливу суспільно-політичного життя, виборчого законодавства, виборчої кампанії та характеру діяльності парламенту. Всебічно проаналізовано особливості суспільно-політичного життя, встановлено причинно-наслідкові зв'язки змін виборчого законодавства, виявлено особливості кожного з законів про вибори за вказаний період, визначено напрямки змін виборчого законодавства. Узагальнено фактори, що впливають на хід і результати виборчої кампанії, розглянуто ступінь впливу кожного з них на вибори, що відбувалися в Україні в 1990-ті рр. Встановлено причини і напрямки структурної еволюції парламенту, формування фракцій, досліджено динаміку взаємодії Верховної Ради з політичними партіями України, визначено критерії оцінки її діяльності, виявлено фактори, які перешкоджали більш ефективній роботі. Встановлено, що, незважаючи на поступове посилення виконавчої влади впродовж 1990-х років, в Україні збереглася певна рівновага між законодавчою та виконавчою гілками влади. Враховуючи досвід парламентської діяльності 1990-х рр., зроблено висновок щодо подальших напрямків законотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62-9 + Х2(4УКР)64-511.126 +
Шифр НБУВ: РА328092

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Веніславський Ф.В. 
Конституційні основи взаємовідносин законодавчої та виконавчої влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ф.В. Веніславський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено механізм взаємовідносин законодавчої та виконавчої гілок державної влади України. Розкрито поняття та елементи конституційно-правового механізму взаємовідносин гілок державної влади, розглянуто теоретичні та практичні проблеми, що стосуються забезпечення оптимальної побудови та ефективного функціонування державного механізму України, проаналізовано причини виникнення, предмет, структуру та динаміку конфліктів між законодавчою та виконавчою гілками державної влади, запропоновано організаційно-правові процедури їх вирішення. Сформульовано концептуальні положення та обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які визначають конституційно-правовий статус органів законодавчої та виконавчої гілок державної влади в Україні, закріплюють форми та методи їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93 + Х809(4Укр)64
Шифр НБУВ: РА311012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Макаренко О.Г. 
Конституційно-правовий механізм здійснення зовнішніх зносин України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Г. Макаренко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено створення та функціонування конституційно-правового механізму здійснення зовнішніх зносин України в період її незалежного розвитку, поряд з аналізом вітчизняних і зарубіжних доктринальних підходів до визначення специфіки та сутності зазначеного механізму, його нормативно-правової бази, а також висвітлення практики діяльності відповідних державних органів у цій сфері. Показано особливості принципу поділу влади в організаційно-правовій структурі органів державної влади у сфері зовнішніх зносин, що проявляється в закріпленні відповідних повноважень, а також у встановленні ієрархічного та взаємоузгодженого порядку у даній сфері. Запропоновано авторську концепцію проекту Закону України "Про засади зовнішніх зносин", спрямовану на створення необхідної правової бази для законної та прозорої реалізації виконавчою владою зовнішньої політики. Визначено специфіку структури та особливості змісту конституційно-правового механізму здійснення зовнішніх зносин на основі аналізу компетенції та практики діяльності конституційних та інших органів державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-95 + Х913.318(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Марцеляк О.В. 
Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана: світовий досвід та українська модель: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Марцеляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто правову природу конституційно-правового інституту омбудсмана, проаналізовано його характерні риси, елементи статусу, функції, місце в механізмі держави. Запропоновано авторські визначення омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, функцій омбудсмана, форм його діяльності. Висвітлено етапи становлення цього інституту у світі та надано його характеристику в країнах Східної Європи та СНД. Проаналізовано різноманітні моделі омбудсманів. Розкрито концептуальні засади правового статусу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення нормативно-правової основи статусу українського омбудсмана з метою підвищення ефективності його контрольно-наглядової та правозахисної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931 +
Шифр НБУВ: РА332197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Нестерович 
Конституційно-правові аспекти лобіювання у правотворчому процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Володимир Федорович Нестерович ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА359276

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Омельченко Н. Л. 
Конституційно-правові основи законодавчої функції Верховної Ради України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Н. Л. Омельченко ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено поняття законодавчої функції ВР України, розкрито її ознаки, показано місце та роль законодавчої функції в системі функцій ВР України. Досліджено генезис даної функції ВР України й окреслено її історичні витоки. Розкрито правовий зміст законодавчої функції ВР України через аналіз повноважень ВР України у галузі законотворення. Висвітлено поняття механізму реалізації законодавчої функції ВР України, проаналізовано особливості його елементного складу. Виділено та проаналізовано основні організаційно-правові форми реалізації законодавчої функції ВР України. Надано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері конституційно-правового регулювання законодавчої функції ВР України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА380994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Берназюк І. М. 
Конституційно-правові основи опозиційної діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. М. Берназюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено обгрунтування конституційно-правового регулювання опозиційної діяльності в Україні на рівні ВР України, ВР Автономної Республіки Крим і представницьких органів місцевого самоврядування. Визначено та теоретично обгрунтовано поняття, ознаки, функції та види опозиційної діяльності. Вивчено іноземний досвід регулювання опозиційної діяльності. Висвітлено й обгрунтовано необхідність внесення змін до низки законодавчих актів, зокрема, Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" з метою розробки механізмів опозиційної діяльності на рівні представницьких органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9
Шифр НБУВ: РА374642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Тополянська Т.О. 
Конституційно-процесуальні основи реалізації права законодавчої ініціативи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.О. Тополянська ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито значення дефініції законодавчої ініціативи як конституційно-процесуального правовідношення, стадії законодавчого процесу, складової парламентської процедури. Визначено структуру правовідношення законодавчої ініціативи, через елементи якої характеризуються процедури реалізації права законодавчої ініціативи. Досліджено систему форм реалізації права законодавчої ініціативи, підстави виникнення та припинення правовідношення законодавчої ініціативи, систему суб'єктів правовідношення законодавчої ініціативи (суб'єкти права законодавчої ініціативи, суб'єкт законодавчих повноважень, суб'єкти законодавчої процедури). Розмежовано повноваження суб'єктів права законодавчої ініціативи безпосередньо на стадії законодавчого процесу "реалізація права законодавчої ініціативи" та після завершення такої стадії на наступних етапах законодавчого процесу під час розгляду, обговорення та прийняття закону. Запропоновано закріпити шляхом внесення змін до Регламенту Верховної Ради України відповідну концепцію розмежування прав суб'єктів права законодавчої ініціативи на різних стадіях законодавчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91 +
Шифр НБУВ: РА369103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Назаренко Я. М. 
Номінаційна (установча) функція Верховної Ради України: проблеми теорії та практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Я. М. Назаренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз конституційного законодавства та практики функціонування парламентів в зарубіжних країнах і з'ясовано можливість впровадження відповідного досвіду у конституційну доктрину України. Визначено правову природу, а також місце та роль номінаційного напряму діяльності українського парламенту в системі його основних функцій. Проаналізовано чинну конституційно-правову базу, що регламентує участь ВР України у формуванні внутрішньо-парламентських структур, органів виконавчої та судової влади, а також державних інституцій, які організаційно не належать до жодної з гілок державної влади. Виявлено наявні прогалини та суперечності у чинному законодавстві, що регулює номінаційні повноваження вітчизняного законодавчого органу, сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9
Шифр НБУВ: РА379386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дідковська І.О. 
Омбудсмен у системі інститутів правової держави: порівняльно- політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Дідковська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше винесено проблему визначення статусу омбудсмена в політичних системах України та країн Євросоюзу. Проаналізовано об'єкт діяльності інституту омбудсмена, під яким розуміється захист прав і основних свобод людини та досліджено генезис прав людини в аспекті сприйняття людини як суб'єкта міжнародних відносин. Досліджено теоретичне підгрунтя функціонування правової та соціальної держави. Надано пропозиції внесення змін до Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Аргументовано необхідність надання омбудсмену права законодавчої ініціативи та введення в Україні посад спеціалізованих омбудсменів. Досліджено моделі інституту обмудсмена, запроваджені в багатьох європейських країнах світу. Доведено, що даний інститу не належить до жодної з гілок державної влади, маючи особливий статус, як феномен, що відображає політичну та правову культуру суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф081 + Ф022 + Х809(4УКР)62-931 +
Шифр НБУВ: РА349653

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського