Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (676)Книжкові видання та компакт-диски (757)Журнали та продовжувані видання (99)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)120.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванський А.Й. 
Правове регулювання фінансових і розрахункових відносин у зовнішньоекономічній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Іванський ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано фінансові та розрахункові відносини як комплексні, що регулюються нормами національного та міжнародного права, нормами різних галузей національного права та інститутів, які належать до галузі фінансового права. Визначено прогалини у праві, що завдають значної шкоди економіці України за окремими напрямками зовнішньоекономічної діяльності, а також їх причини: неналежне використання іноземних інвестицій та пільговий режим оподаткування суб'єктів, які їх отримали, неврегульованість норм права щодо порядку надання урядових гарантій за резидентів - українських юридичних осіб, які отримують кредити у міжнародних фондах і банках та їх відповідальність за несвоєчасне погашення зовнішнього боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х829(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА308687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Грицаєнко Л.Р. 
Адміністративно-правові аспекти підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.Р. Грицаєнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено адміністративно-правові засоби регулювання підприємницької діяльності в Україні за умов перехідного періоду. Проаналізовано поняття та зміст підприємництва як об'єкта адміністративно-правового впливу державного управління, розкрито основні завдання та функції державних органів загальної та спеціальної компетенції в сфері підприємництва. Запропоновано правові умови усунення обмежень у цій сфері, заходи щодо вдосконалення адміністративно-правових важелів впливу на розвиток підприємництва державного контролю, а також напрями розвитку державної систем підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів у сфері підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.01
Шифр НБУВ: РА315885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кирпот О.І. 
Державне регулювання малого підприємництва в Україні та її регіонах: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / О.І. Кирпот ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність і зміст підприємництва. Доведено, що підприємництво є позаісторичним суспільним явищем, яке притаманне будь-яким суспільним формаціям та формам власності. Викладено основи законодавчо-нормативної бази України в сфері малого підприємництва, визначено критерії віднесення підприємств до категорії малих. Показано тенденції розвитку малого підприємництва в Україні та її регіонах. Висвітлено роль бізнес-інкубаторів, як основного з найвпливовіших факторів прискорення розвитку малого підприємництва в регіоні. Значну увагу приділено вирішенню питань фінансування, кредитування малого підприємництва, зокрема за кошти населення, розробці нових форм і методів програмно-цільового регулювання даного сектора економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА314659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Плавич В.П. 
Роль права в формуванні ринкових відносин в Україні: теоретико-правові проблеми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.П. Плавич ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито зміст зв'язку економіки та права, а також показано напрями впливу права на економічні процеси. Виявлено суть ринкових економічних відносин, як предмету правового регулювання. Визначено суть даного регулювання економічних відносин. Розглянуто співвідношення державного регулювання економічних відносин і ринкових механізмів впливу на економічні відносини та їх правове забезпечення. Досліджено особливості правового регулювання економічних відносин за допомогою норм права, договорів, законів. Внесено пропозиції щодо удосконалення економічного законодавства та перспектив його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР),02
Шифр НБУВ: РА320526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Собакарь А.О. 
Організаційно-правові основи утворення і функціонування спеціальних економічних зон в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Собакарь ; Держ. податк. адмін. України, Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено поняття спеціальної економічної зони (СЕЗ) та критерії їх класифікації, проаналізовано адміністративно-правовий статус суб'єктів СЕЗ та запропоновано найбільш оптимальні форми організації управління СЕЗ в Україні. Досліджено механізм адміністративно-правового регулювання, пов'язаного з СЕЗ в Україні, та розглянуто питання щодо адміністративно-правового режиму СЕЗ. Зроблено висновок, що режим СЕЗ створює певні можливості для різного роду економічних злочинів, окремих правопорушень, зловживань та ін. Виділено правопорушення, які найчастіше вчиняються в СЕЗ. Розглянуто шляхи реформування організації діяльності міліції України за умов СЕЗ. Надано пропозиції щодо удосконалення законодавства України, яке регулює питання утворення та функціонування СЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 +
Шифр НБУВ: РА320400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бакалінська О.О. 
Захист економічної конкуренції: організаційно-правові засади державного управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бакалінська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні передумови формування та розвитку конкурентного законодавства та права України. Визначено його роль в існуючій системі законів України, а також перспективи розвитку на майбутнє. Досліджено організаційні засади захисту економічної конкуренції в Україні, особливості державної політики та керування. Проаналізовано органи державного контролю в цій сфері та розроблено пропозиції щодо його вдосконалення. Шляхом аналізу компетенції органів державного керування в області конкуренції визначено їх систему. Встановлено особливості заходів адміністративного примусу, що застосовуються до порушників конкурентного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 +
Шифр НБУВ: РА324517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шеваріхін А.О. 
Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Шеваріхін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць, законодавчих та нормативних актів, узагальнення ліцензійної практики розглянуто питання становлення інституту ліцензування господарської діяльності, його розвиток та сучасний стан, властивості та характерні ознаки. Досліджено особливості окремих видів та запропоновано поняття ліцензування господарської діяльності органів внутрішніх справ та ліцензійного процесу, визначено напрями реформування організаційної побудови та вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ щодо ліцензування її певних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)112.01
Шифр НБУВ: РА326965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Жадан І.О. 
Теоретико-методологічні засади формування системи управління державними корпоративними правами в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / І.О. Жадан ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний науковий аналіз процесу формування системи управління державними корпоративними правами в Україні з врахуванням ролі держави щодо регулювання умов суспільного розвитку. Доведено, що метою даної системи є забезпечення зростання рівня соціально-економічного розвитку країни шляхом державного корпоративного підприємництва як цілеспрямованої діяльності, узгодженої з іншими механізмами управління. Визначено особливості оцінки ефективності управління державними корпоративними правами. Сформульовано концептуальні засади та принципи розвитку системи управління у даній сфері. Обгрунтовано необхідність використання підприємств зі змішаною формою власності не лише як джерел одержання прибутку, а й інструментів державної політики щодо вирішення соціально-економічних потреб суспільства. Встановлено особливий статус держави як суб'єкта корпоративного управління. Внесено пропозиції щодо удосконалення системи управління державними корпоративними правами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА331014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чистяков П.М. 
Контроль органів державної податкової служби України за підприємницькою діяльністю, яка підлягає ліцензуванню: теорія та практика реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.М. Чистяков ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто роль контролю органів державної податкової служби України за підприємницькою діяльністю, яка підлягає ліцензуванню, в системі державно-правового та фінансового контролю, генезис його у вітчизняній правовій доктрині та законодавстві. Визначено специфіку та особливості зазначеного контролю. Детально проаналізовано елементи організаційно-правового механізму контролю органів державної податкової служби України за підприємницькою діяльністю, яка підлягає ліцензуванню (суб'єкти, об'єкт, принципи, мету, завдання, функції, гарантії, методи та методику). Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання зазначеної контрольної діяльності у контексті основних тенденцій та перспектив її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)120.01 +
Шифр НБУВ: РА333228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вітвіцький С.С. 
Державний контроль у сфері ліцензійної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Вітвіцький ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових проблем державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Уточнено суть поняття "ліцензія", встановлено її ознаки та зміст ліцензійних правовідносин. Охарактеризовано правовий режим ліцензування та здійснено його розмежування з суміжними правовими режимами. Запропоновано класифікацію суб'єктів, форм і методів державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Наведено пропозиції щодо уточнення чинних нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у сфері контролю державних органів підприємницької діяльності, що підлягає ліцензуванню. Уточнено законодавчі норми щодо визначення підстави та порядку використання заходів примусу за порушення загальнообов'язкових правил у ліцензійній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)012.1 +
Шифр НБУВ: РА333941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Голубєва В.О. 
Міжнародно-правове регулювання зовнішньоторговельної діяльності та національне законодавство України (нетарифний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.О. Голубєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто міжнародно-правове нетарифне регулювання торгівлі, практику його застосування державами, діючі міжнародні правила використання найпоширеніших нетарифних інструментів, їх правову регламентацію в Світовій організації торгівлі (СОТ). Обгрунтовано теоретично та практично рекомендації щодо формування механізму нетарифного регулювання за умов лібералізації зовнішньоекономічної діяльності. Запропоновано визначення механізму торговельно-політичного регулювання та основних тенденцій його розвитку, проаналізовано національну правову базу даного регулювання та наведено пропозиції щодо вступу України до СОТ. Комплексно досліджено проблеми державного регулювання зовнішньої торгівлі України та визначено коло нормативно-правових актів, які необхідно застосовувати для забезпечення виконання зобов'язань України як майбутнього члена СОТ. Обгрунтовано необхідність першочергового використання адміністративно-правових інструментів у регулюванні зовнішньоторговельних операцій, застосування нетарифного регулювання в сучасній світовій практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.149(4УКР) + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА333576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Грошовик Ю.Я. 
Організаційно-правові основи детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Грошовик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано проблеми організаційно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та показано, що виконання основних завдань державного управління та контролю у контексті вдосконалення організаційно-правового забезпечення розвитку та детінізації зовнішньоекономічної діяльності потребує: врахування в системі соціального управління зовнішньоекономічними процесами правоохоронного блоку проблем; розробки та впровадження до практики керування підприємництвом економічних передумов детінізації відносин, вдосконалення тарифного та нетарифного регулювання експортно-імпортних операцій; децентралізації виробничих функцій (ліцензування, реєстрація контрактів, застосування санкцій) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України; підвищення ролі центрального апарату даного Міністерства стосовно виконання його безпосередніх функцій, а саме: управління, координації та контролю за діяльністю підпорядкованих йому органів на місцях; розробки механізмів і засобів реалізації державної політики з питань детінізації економіки; створення організаційно-правових передумов і конкретних механізмів залучення до управлінських та контрольних процесів суб'єктів корпоративного управління та контролю; створення відповідних інформаційних баз даних та контрольно-аналітичних систем превентивної протидії тіньовим проявам у сфері ЗЕД. Запропоновано структуру комплексного нормативно-правового акту, необхідного для створення цілісного механізму контролю за експортно-імпортними операціями, а також методичні рекомендації, реалізація яких дає змогу сформувати багаторівневу систему управління та контролю, спрямовану на протидію тіньовим проявам та детінізацію відносин у сфері ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03
Шифр НБУВ: РА330959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Петроє О.М. 
Соціально-психологічні чинники реформування ринку праці: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.М. Петроє ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Актуалізовано, теоретично узагальнено та практично обгрунтовано необхідність урахування специфіки соціально-психологічних чинників у процесі визначення суті, змісту та основних завдань державної політики у сфері ринку праці. Доведено теоретичне та практичне значення системного (соціального й психологічного) уявлення про склад, структуру та взаємозв'язки елементів і компонентів даного ринку як соціальної системи об'єкта державного управління. Розроблено методики дослідження соціально-психологічних явищ системи ринку праці, проведено відповідні емпіричні дослідження, з використанням яких розкрито соціально-психологічні чинники цього ринку, які необхідно враховувати за умов визначення державної політики щодо його реформування. Теоретично обгрунтовано напрями удосконалення соціально-психологічної складової механізму державної політики у сфері ринку праці на сучасному етапі переорієнтації суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + Ю959.11 + Х819(4УКР)120.0 +
Шифр НБУВ: РА329480

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Сагір В.Г. 
Державне регулювання природних монополій (на прикладі електроенергетики): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Г. Сагір ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади удосконалення інструментарію державного регулювання (ДР) природних монополій (ПМ) на прикладі електроенергетики. Визначено сутність ПМ як об'єктів державного управління, а також системний підхід до розкриття суб'єктивного складу, принципів та інструментарію ДР даної галузі. Досліджено закордонний досвід регулювання ПМ, наведено напрями його використання в Україні. Проаналізовано еволюцію форм і методів ДР моделі енергетичного ринку, цінової та тарифної політики енергопідприємств. Охарактеризовано ефективність процесів роздержавлення, розроблено концептуальне забезпечення розвитку системи управління державними корпоративними правами в даній галузі. Запропоновано синергетичну парадигму запровадження штучної конкуренції, сформовано механізм ДР енергетичного ринку в конкурентному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + У9(4УКР)305.7-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336172

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Петрушевська В.В. 
Механізми державного регулювання і стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності в матеріальному виробництві: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Петрушевська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс науково-методичних положень і рекомендацій, спрямованих на активізацію інноваційно-інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання шляхом удосконалення механізмів державного регулювання, стимулювання та ринкових методів прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано, що державна інноваційна політика може бути ефективною за умови створення адекватного організаційно-економічого механізму регулювання та стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності. За цього серцевиною такого механізму повинне стати створення організаційних структур управління інноваційним процесом на макро-, мезо- і мікрорівні. Запропоновано методи розрахунку величини сукупного державного ефекту для визначення державних пільг і гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА340645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чернов С.О. 
Державний механізм регулювання інноваційних процесів на основі дослідження та оцінки конкурентоспроможності промислової продукції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.О. Чернов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження й апробації нових методичних підходів щодо оптимізації механізму державного управління інноваційними процесами. З метою формування ефективної державної стратегії конкурентного розвитку економіки для діагностики конкурентного стану підприємств розроблено метод оцінки внутрішніх складових потенціалу конкурентоспроможності підприємства на основі аналізу факторів, які визначають його конкурентні можливості. Для підвищення ефективності державного управління та регулювання інноваційної діяльності підприємств розроблено методичні рекомендації щодо здійснення оцінки конкурентоздатності промислової продукції. З метою удосконалення ефективності фунціонування керівних державних структур у сфері управління інноваційною діяльністю розроблено методичні рекомендації щодо оптимізації державного механізму регулювання інноваційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 +
Шифр НБУВ: РА336534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Костіна Л.М. 
Механізми формування комплексної стратегії інноваційного розвитку промислових регіонів: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Л.М. Костіна ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми обгрунтування та формування комплексної стратегії інноваційного розвитку промислових регіонів і практичних засад удосконалення механізму державного управління інноваційно-інвестиційними процесами у регіонах. Доведено важливість ролі кадрового потенціалу в інноваційному розвитку регіонів та обгрунтовано кадрову модель організації інноваційної діяльності підприємств. Визначено необхідність розробки та впровадження механізмів інноваційно-інвестиційної моделі розвитку суб'єктів господарювання регіону й обгрунтовано необхідність формування механізму комплексної інноваційної стратегії розвитку промислових регіонів. Для вибору конкретного варіанта такого механізму розроблено алгоритм, за допомогою якого можна здійснити цей процес більш ефективно та запропоновано порядок розрахунку оптимальної структури інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-21,01 +
Шифр НБУВ: РА340628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гаман М.В. 
Державне управління інноваційною діяльністю в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.В. Гаман ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розкрито основні ознаки місії держави щодо управління інноваційним розвитком. Розроблено пропозиції щодо поділу функцій державного управління інноваціями. Визначено стан України стосовно науково-технічного розвитку. Обгрунтовано напрямки інноваційного розвитку країни та необхідність державної підтримки інновацій і визначено пріоритетні з них. Розглянуто причини відсутності попиту підприємствами щодо наукових досягнень та застосування власного інноваційного потенціалу. Проаналізовано ефективність діючої нормативно-правової бази забезпечення інноваційної діяльності. Висвітлено напрями державного регулювання та стимулювання розвитку ринку інновацій. Запропоновано принципи нової державної інноваційної політики. Розроблено стратегію інноваційного зростання економіки України. Удосконалено організаційно-економічний механізм реалізації інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-21,01 +
Шифр НБУВ: РА337269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пастух І.Д. 
Організаційно-правові засади ліцензування господарської діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Д. Пастух ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть, досліджено юридичну природу ліцензування, з'ясовано його роль як заходу адміністративно-правового регулювання господарської діяльності в Україні. Визначено критерії, згідно з якими є необхідним запровадження ліцензування певних видів господарювання. Надано характеристику правових засад, організації та порядку здійснення відповідними органами ліцензування підвідомчих їм видів господарської діяльності, правил і порядку видачі ліцензій, форм і методів контролю за дотриманням суб'єктами господарювання ліцензійних умов. Установлено види та підстави застосування заходів адміністративного примусу за їх порушення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністартивно-правового регулювання та організаційного забезпечення ліцензування господарської діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.010 + Х819(4УКР)120.010 + Х819(4УКР)120.010
Шифр НБУВ: РА337338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ткаченко А.М. 
Державне регулювання у сфері транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.М. Ткаченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти логістичного державного регулювання у сфері транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності. Визначено основні напрями реалізації регуляторного впливу та тенденції глобалізації у формуванні зовнішньоекономічної діяльності. Обгрунтовано ефективні підходи щодо побудови, моделювання та оптимізації системи державної регуляторної політики, визначено принципи її інформаційного забезпечення. Обгрунтовано методологічні положення щодо організації системи державного регулювання. Розглянуто методи прогнозування показників регуляторного впливу, визначено пріоритети управління якістю. На підставі проведених досліджень розроблено принципи та напрями державного регулювання транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Запропоновано стратегію державної політики щодо співробітницва з країнами СНД у транспортній сфері. Визначено умови приєднання України й держав СНГ до міжнародних конвенцій та угод у галузі транспорту. Досліджено особливості державної політики України щодо співробітництва з Російською Федерацією у сфері розвитку транспортної інфраструктури. Висвітлено правові аспекти транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності щодо реалізації єдиної транзитної політики, регулювання адміністративних і господарських правовідносин, розвитку транспортної інфраструктури та ринку транспортних послуг, а також адаптації законодавства України до правової системи ЄС у галузі транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + У9(4УКР)837.0-21 +
Шифр НБУВ: РА335044

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського