Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Х832$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Мирославський 
Вексель як борговий цінний папір: Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Сергій Володимирович Мирославський ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.122.1 + Х839(4УКР)212.21
Шифр НБУВ: РА359009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ківалова Т.С. 
Відповідальність боржника за передбачуване невиконання зобов'язання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Ківалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення, пов'язані з передбачуваним невиконанням зобов'язань у міжнародному приватному та вітчизняному цивільному праві. Особливу увагу приділено визначенню поняття передбачуваного невиконання зобов'язань і різних правових наслідків, які з цього випливають. Розглянуто можливості адаптації українського законодавства, передусім проектів законодавчих актів, до практики застосування даного інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.092 + Х892.18 + Х939,0
Шифр НБУВ: РА316347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Молодико К.Ю. 
Гарантії фінансових установ як засіб цивільно-правового захисту прав та інтересів учасників цивільних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.Ю. Молодико ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження процесу виникнення гарантій фінансових установ як нового унікального способу забезпечення виконання зобов'язань у сфері міжнародної торгівлі, розглянуто основні етапи його поступової імплементації національними системами різних країн світу. Проаналізовано взаємовплив зобов'язань із гарантії, зобов'язань із договорів про надання гарантії та забезпечених гарантією зобов'язань. Розглянуто існуючі в чинному матеріальному праві України колізії щодо правового регулювання гарантійних відносин, а також випадки суперечності підзаконних актів щодо гарантій чинним законам України. Наведено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства з метою усунення виявлених недоліків. Доведено об'єктивну невідворотність збільшення обсягу гарантійних операцій за участю фінансових установ як з підстави зацікавленості суб'єктів господарювання у розвитку прискорених механізмів захисту їх інтересів, так і з підстави можливості та доцільності заміни засобів адміністративного примусу держави на механізми правового регулювання економічного характеру. Досліджено особливості застосування гарантій фінансових установ для забезпечення інтересів публічного характеру, доведено їх цивільно-правовий характер. Наведено пропозиції щодо розширення сфер правового регулювання, в яких доцільно застосовувати такі гарантії для забезпечення публічного інтересу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.081 + Х932.211.120.6 +
Шифр НБУВ: РА351326

Рубрики:

      
4.

Бабіч І.В. 
Договір переробки давальницької сировини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Бабіч ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено відносини, які виникають за договором переробки давальницької сировини. Визначено поняття, правову природу договору зазначеної переробки, а також його місце у системі цивільно-правових договорів. Розглянуто правову природу та зміст діяльності виконавця з переробки давальницької сировини. Значну увагу приділено дослідженню предмету договору та умовам даного договору. Визначено правову характеристику суб'єктного складу аналізованого договору. Зазначено щодо особливостей давальницької сировини та підрядного характеру договору. Проведено аналіз змісту договору переробки давальницької сировини як правовідносин та визначено наслідки невиконання або неналежного виконання обов'язків сторін за договором. Обгрунтовано наукові теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення законодавчого врегулювання відносин за договором переробки давальницької сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.116.1 + Х839(4УКР)211.61 + Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА344887

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Чапічадзе Я.О. 
Договір факторингу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Я.О. Чапічадзе ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню факторингових правовідносин, необхідність якого викликана, в першу чергу, в зв'язку з перетвореннями, що відбулися у банківській сфері, і розвитком ринкових відносин в Україні, необхідністю приведення діючої нормативної бази у відповідність за світовою практикою розвитку договірних відносин у даній сфері. Послідовно розглянуто передумови появи і розвитку факторингової угоди за кордоном і в Україні. Визначено юридичну природу договору факторингу, його співвідношення з іншими цивільно-правовими договорами. Проаналізовано різновиди договорів факторингу, особливості їх укладання, змісту і виконання. На основі аналізу факторингових правовідносин розроблено пропозиції щодо удосконалення їх законодавчого регулювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.123.04 + Х839(4УКР)212.304
Шифр НБУВ: РА309804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Андріанов М.В. 
Засоби та правовий режим забезпечення кредитних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.В. Андріанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу положень законодавства України та законодавств ряду іноземних країн, а також основних аспектів теорії забезпечувальних правовідносин досліджено поняття "забезпечення цивільних прав та інтересів", "забезпечувального інтересу та правового режиму забезпечення зобов'язань", структуру забезпечувальних правовідносин. Обгрунтовано теоретичні положення, а також пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, спрямовані на вдосконалення правового регулювання забезпечення кредитних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.08 + Х839(4УКР)212.3 + Х839(4/8)212.3 +
Шифр НБУВ: РА344842

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Берестова І.Е. 
Зобов'язання з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Е. Берестова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано інститут набуття, збереження майна без достатньої правової підстави, висвітлено процес становлення та розвиток дослідженого інституту. Визначено суть понять "зобов'язання з набуття", "збереження майна без достатньої правової підстави", а також їх правову природу, об'єктивні та суб'єктивні умови виникнення. Запропоновано класифікацію та проаналізовано види зобов'язань у контексті дослідженої проблеми. Наведено перелік майна, яке не підлягає поверненню як набуття. Проаналізовано питання співвідношення зобов'язань з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави з іншими цивільно-правовими засобами захисту права власності. Запропоновано рекомендації для вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.131 + Х832.133 +
Шифр НБУВ: РА331640

Рубрики:

      
8.

Зубар В.М. 
Зобов'язання, що виникають з ведення чужих справ без доручення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Зубар ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено чинники, тенденції та закономірності становлення та розвитку зобов'язань, що виникають з ведення чужих справ без доручення. На підставі сучасної концепції цивільного права розглянуто перебіг формування даного виду зобов'язань у римському праві, а також його розвиток у процесі кодифікацій цивільного законодавства ХІХ - ХХ ст. Проаналізовано стан і висвітлено перспективи розвитку інституту ведення чужих справ без доручення. Викладено поняття зобов'язань, що виникають з ведення чужих справ без доручення, їх правову природу, охарактеризовано права й обов'язки сторін. Визначено умови, які дозволяють говорити про виникнення зобов'язань: відсутність доручення у гестора, необхідність і доцільність ведення чужих справ, навмисне здійснення дій на користь іншої особи. Наведено оцінку загальних тенденцій розвитку досліджуваного інституту, стану його регулювання за різними правовими системами, сформульовано пропозиції щодо редакції окремих норм проекту ЦК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.134
Шифр НБУВ: РА317137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Нігреєва О. О. 
Правове регулювання іпотеки морського судна: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. О. Нігреєва ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено визначальні ознаки іпотеки в цілому й іпотеки морського судна зокрема. Проаналізовано підстави встановлення іпотечних правовідносин, надано цивільно-правову характеристику договору як основної підстави виникнення іпотеки морського судна. Викладено особливості укладання, виконання та припинення даного договору. Здійснено дослідження міжнародно-правового й іноземного досвіду регулювання відносин іпотеки морського судна. Сформульовано теоретичні висновки та надано науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення цивільного та морського законодавства України, механізму договірного регулювання забезпечувальних правовідносин із застосуванням іпотеки морського судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х832.212.03
Шифр НБУВ: РА374630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Красільнікова О.С. 
Правовідносини страхування відповідальності судновласника перед третіми особами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Красільнікова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи становлення та розвитку страхування відповідальності судновласника перед третіми особами як самостійного виду страхової діяльності в Україні з притаманними лише йому характерними ознаками та рисами. Упорядковано основні види морського страхування та запропоновано критерії їх подальшої систематизації. Вперше визначено характерні особливості страхових організацій (юридичних осіб) як суб'єктів правовідносин страхування відповідальності судновласника перед третіми особами. Розглянуто основні види страхових організацій залежно від організаційно-правової форми. Проаналізовано специфіку здійснення страхування відповідальності судновласника перед третіми особами. Відзначено, що даний вид страхування на світовому рівні рідко провадиться у комерційних страхових компаніях та у більшості випадків здійснюється в товариствах взаємного страхування. Розглянуто характерні особливості страхування в товариствах взаємного страхування. З метою задоволення потреб національних страхувальників-судновласників обгрунтовано необхідність розробки відповідної нормативно-правової бази для створення та функціонування товариств взаємного страхування на території України. Вперше визначено ризики як імовірні об'єкти страхування відповідальності судновласника перед третіми особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.119.42 + Х832.119.42 + Х832.119.42
Шифр НБУВ: РА339554

Рубрики:

      
11.

Андрієнко О.В. 
Психологічний зміст компенсації моральної шкоди в нормотворчій та правозастосовчій діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.06 / О.В. Андрієнко ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Описано моделі функціонування феномену моральної шкоди та її компенсації у соціумі (розвитку ситуації соціальної взаємодії, що призводить до переживання моральної шкоди; формування переживання моральної шкоди; вибору варіантів поведінки, спрямованої на подолання наслідків психотравмуючої ситуації). Класифіковано варіанти поведінки у посттравматичній ситуації. Розкрито структуру уявлень на рівні масової свідомості про феномен моральної шкоди, про особу постраждалого та кривдника у ситуації заподіяння моральної шкоди. За результатами аналізу близько 1 800 рішень Європейського суду з прав людини за 1979 - 2007 рр. та українських судів різних інстанцій за 1993 - 2007 рр. охарактеризовано основні тенденції судової практики у справах щодо компенсації моральної шкоди (суб'єкти права на таку компенсацію; категорії справ, у яких вона присуджується; відмінності у підході судів різних інстанцій; компенсація моральної шкоди та відшкодування судових і супутніх витрат тощо). Запропоновано рекомендації з удосконалення правового регулювання інституту компенсації моральної шкоди в частині визнання права на таку компенсацію близьким осіб, яким було заподіяно тілесні ушкодження (каліцтво), а також спадкоємцям у порядку процесуального правонаступництва; неприпустимості обмеження осіб у праві на одержання компенсації моральної шкоди за ознакою моменту її заподіяння (до чи після набуття чинності відповідним нормативним актом, за умов призупинення його дії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.2 + Х830.3 + Х832.131.5 +
Шифр НБУВ: РА366894

Рубрики:

      
12.

Вахонєва Т.М. 
Строки (терміни) у цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.М. Вахонєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми юридичного закріплення, застосування, обчислення, зв'язку цивілістичних строків (термінів) з юридичними фактами та суб'єктивними правами і обов'язками. Встановлено та обгрунтовано класифікацію строків у цивільному праві, визначено основні риси кожного виду строків та особливості їх практичного застосування в межах конкретних цивільних правовідносин за умов введення в Україні нового цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.6 + Х832.06 +
Шифр НБУВ: РА340501

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського