Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Швиденко О.С. 
Акція як об'єкт права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Швиденко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання акції як об'єкта права власності, наведено її характеристику та визначено правову природу. Висвітлено питання виникнення та припинення акції як об'єкта права власності, законні підстави її обмеження та обтяження правами третіх осіб. Розглянуто засоби захисту права власності на акцію. Зроблено висновок, що акція посвідчує тільки право участі в акціонерному товаристві. Проаналізовано особливості документарної та бездокументарної форми випуску акції. З'ясовано, що акції в Україні існують тільки в бездокументарній формі. Досліджено форму договорів, предметом яких є акція, зокрема відзначено необхідність їх письмового оформлення. Встановлено консенсуальність договорів про відчуження акцій, що не може бути змінено домовленістю сторін. Показано особливості застави акцій у порівнянні з іншими цінними паперами. Зроблено висновок, що передача акцій в заставу не повинна впливати на здійснення права участі в акціонерному товаристві. Розглянуто особливості речово-правових способів захисту права власності на акцію. На підставі аналізу наукової літератури, нормативних актів та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання права власності на акцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА347816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к
Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мащенко М.В. 
Господарська діяльність з управління майном: поняття, суб'єкти, види (господарсько-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.В. Мащенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з правовим забезпеченням господарської діяльності з управління майном (ГДУМ) в Україні. Розглянуто соціально-економічні й історичні передумови виникнення та розвитку ГДУМ, обгрунтовано її економічний зміст та призначення. Розкрито сутність і сформульовано визначення ГДУМ як окремого виду господарювання. Розглянуто основні характеристики та специфіку послуги з управління майном. Сформульовано визначення поняття суб'єктів ГДУМ і наведено їх класифікацію. Здійснено класифікацію окремих видів ГДУМ за критеріями, що мають істотне значення для правового режиму провадження ГДУМ, представлено їх загальну характеристику. Досліджено особливості правового режиму окремих видів ГДУМ, зокрема управління цінними паперами, майном під час будівництва житла та здійснення операцій з нерухомістю, а також фондами банківського управління. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання окремих видів ГДУМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)91 + Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА350215

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Харицький В.П. 
Державні цінні папери як об'єкти цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Харицький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз специфіки державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав. Досліджено історію виникнення та розвитку інституту державних цінних паперів, яка прямо пов'язана з історією державного боргу. Підкреслено, що радянське цивільне право розуміло під державним цінним папером на пред'явника, що випускався масово, містив грошове зобов'язання та передбачав особливий порядок здійснення посвідчених ним майнових прав. Проаналізовано сутність державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав, проаналізовано їх специфічні ознаки цього різновиду цінних паперів, розгалужених більш ніж за десятьмя критеріями. Досліджено особливості окремих видів державних цінних паперів, зокрема, боргових та приватизаційних. Наведено характеристику динамічної складової державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав, особливостей їх участі у цивільному обороті, а також особливостей захисту прав їх власників. Проаналізовано договір купівлі-продажу державних цінних паперів, вказано на деякі його особливості, пов'язані з особою боржника (держави), так і з сутністю самого державного цінного папера. Розглянуто договір управління державними цінними паперами, який має цілу низку відмінностей. Доведено доцільність спеціального врегулювання питань управління цінними паперами, зокрема, Закону про цінні папери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА344293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Саракун І.Б. 
Здійснення корпоративних прав учасниками (засновниками) господарських товариств (цивільно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Б. Саракун ; НДІ приват. права і п-ва Акад. прав. наук України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито юридичну природу корпоративних прав, запропоновано новий підхід щодо їх класифікації та виділено характерні ознаки. Визначено момент виникнення корпоративних прав учасників (засновників) господарських товариств, способи та межі їх здійснення, а також цивільно-правові форми розпорядження ними. Зроблено висновок, що за своєю природою корпоративні права є цивільно-правовими. Визначено сутність понять "обмеження корпоративних прав" і "зловживання корпоративними правами". На підставі аналізу чинного законодавства та судової практики обгрунтовано пропозиції з удосконалення законодавчих положень щодо правового забезпечення та здійснення корпоративних прав учасниками (засновниками) господарських товариств. Обгрунтовано доцільність закріплення у законодавсті правила щодо заборони внесення акціонерним товариством (АТ) змін до документів, з якими вже ознайомилися акціонери після надіслання їм повідомленя про проведення загальних зборів. Доведено необхідність виключення ст. 100 з ЦК України, запропоновано встановити санкції до АТ за порушення строків виплати акціонерам оголошених дивідендів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)901.414.3 +
Шифр НБУВ: РА360071

Рубрики:

      
6.

Галіахметов І.А. 
Підприємство як об'єкт цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.А. Галіахметов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження правової природи підприємства як єдиного майнового комплексу (ЄМК). Проаналізовано особливості правового регулювання цивільного обороту підприємства. Доведено необхідність системного підходу у визначенні підприємства як об'єкта цивільних прав, порядку їх набуття, зміни та припинення, зокрема, під час обстеження їх іпотекою. Запропоновано способи набуття права власності та визначення моменту переходу речових прав на підприємство як ЄМК. Наведено рекомендації щодо здійснення реєстрації прав власності та інших речових прав на підприємство як ЄМК, а також порядку укладання та викладення змісту договорів купівлі-продажу, оренди й управління майном як підстави здійснення цивільних прав на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА336567

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Носік Ю.В. 
Права на комерційну таємницю в Україні (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Носік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження юридичної природи прав на комерційну таємницю, особливостей їх набуття, реалізації та охорони. Проаналізовано ознаки та розкрито зміст суб'єктивних прав на неї. Визначено підстави виникнення, зміни та припинення таких прав, встановлено коло суб'єктів прав на комерційну таємницю. Розглянуто стан, етапи та основні напрямки розвитку джерел правового регулювання відносин, пов'язаних з нею. Досліджено становлення даної категорії в цивілістичній доктрині. Обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення та правильного застосування правових норм щодо комерційної таємниці в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)306 + Х849(4УКР)014.3 +
Шифр НБУВ: РА343412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Заборовський В.В. 
Правова природа акцій та процедура їх конвертації в Україні та Російській Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В.В. Заборовський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фундаментальні ознаки акції як різновиду цінних паперів (ЦП). Зроблено висновок про те, що акція є корпоративним ЦП. Проаналізовано цивільно-правові сутності бездокументарних ЦП, зокрема акцій. Досліджено способи захисту власників таких ЦП. Виявлено основні критерії класифікації акцій (прості акції та привілейовані акції, акції публічних та акції приватних акціонерних товариств, іменні акції й акції на пред'явника). Досліджено цивільно-правову сутність такої конструкції, як "золота акція". Подано загальну характеристику процедури конвертації акцій і способів її проведення. Сформульовано конкретні рекомендації з удосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4РОС)02 + Х839(4УКР)901.414 + Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА375066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мица Ю.В. 
Правова природа похідних цінних паперів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Мица ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми правової природи похідних цінних паперів як об'єктів цивільних прав. На засадах історичного досвіду, аналізу законодавства України та інших країн, а також доктринальних положень цивільного права досліджено основні ознаки та співвідношення похідних цінних паперів з конструкцією цивільно-правового договору, види похідних цінних паперів, структурні елементи правовідносин, пов'язаних на похідні цінні папери, цивільно-правові аспекти процедури емісії похідних цінних паперів, а також їх юридичні форми обігу. Запропоновано адекватну сучасним відносинам конструкцію: визнання похідних цінних паперів об'єктами речових прав відповідно до незакритого легального переліку. Одночасно інші похідні фінансові інструменти розцінюються як цивільно-правові договори чи їх комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА344294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Труба В.І. 
Правове регулювання цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Труба ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням правового регулювання відносин, пов'язаних з цінними паперами, які є об'єктами цивільного права. Сформульовано поняття цінних паперів, визначені ознаки і види цінних паперів. Розкрито правову природу акцій, облігацій, ощадних і депозитних сертифікатів, векселів, приватизаційних паперів та інших цінних паперів. Внесені конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює обіг цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бірюков В.І. 
Правовий режим іменних пайових цінних паперів за законодавством України і Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Бірюков ; НДІ приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено ознаки іменних пайових цінних паперів, що дозволяють виділити їх серед інших видів цінних паперів. Обгрунтовано необхідність закріплення норми, згідно з якою правопричини щодо цінних паперів підлягатимуть укладенню в письмовій формі, недотримання якої робить їх недійсними. Зазначено, що всі пайові цінні папери засвідчують майнову участь їх власників у юридичній особі або в інвестиційних фондах чи фондах операції з нерухомістю. На підставі аналізу законодавства, судової практики та доктрини України та Республіки Польща, порівняння вирішення вказаних проблем в обох правових системах визначено правову природу й описано особливості даних об'єктів, виявлено недоліки правового регулювання в українському праві. На основі цих результатів розроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + Х839(4ПОЛ) + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА368544

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

П'янова 
Судовий захист майнових цивільних прав: автореф. дис... канд. пед. наук: 12.00.03 / П'янова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено судовий захист майнових цивільних прав. Проаналізовано загальні засади понять щодо охорони та захисту, їх систему та конкуренцію позовів. Досліджено наукові підходи до характеризування співвідношення порушення, оспорювання та невизнання як підстав захисту, його зв'язок з примусом і відповідальністю. Увагу приділено речово-правовим, зобов'язано-правовим способам захисту, а також захисту корпоративних прав. Проаналізовано судову практику зі спорів за віндикаційними, негаторними, деліктними, кондикційними позовами, реституційними й іншими вимогами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)020.6 + Х892.19(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА365643

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
13.

Тарасенко Л.В. 
Цивільно-правова відповідальність за порушення грошових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Тарасенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу грошей та визначено їх місце у системі об'єктів цивільних прав. Визначено зміст поняття грошового зобов'язання та деякі особливості його виконання. Встановлено підстави цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Обгрунтовано висновок, що за цивільним законодавством України дана відповідальність є відповідальністю без вини. Окреслено межі цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Розкрито правову природу процентів за грошовим зобов'язанням, зокрема процентів за користування чужими коштами за ст. 536 ЦК України як плати за користування чужими коштами та процентів річних за ч. 2 ст. 625 ЦК України як законної неустойки за прострочення грошового зобов'язання. Аргументовано висновок, що різниця між сумою боргу, що сплачується з урахуванням встановленого індексу інфляції за ч.2 ст. 625 ЦК України, та номінальною сумою боргу є відшкодуванням кредиторові збитків, заподіяних знеціненням національної валюти. Показано особливості цивільно-правової відповідальності за порушення грошового зобов'язання, сформульовано відповідні пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207 + Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА343997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бонтлаб В.В. 
Цивільно-правове регулювання доменних імен: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Бонтлаб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дслідження цивільно-правового регулювання доменного імені як способу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у мережі Інтернет. Розглянуто основні етапи становлення доменних імен у контексті її розвитку, проаналізовано особливості їх правового регулювання. Розглянуто співвідношення доменних імен з торговельними марками, комерційними найменуваннями, географічним зазначенням походження товарів міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів та іменами фізичних осіб. Обгрунтовано необхідність скасування пріоритету торговельних марок над доменними іменами. Відзначено, що право на доменне ім'я виникає після його реєстрації неурядовими організаціями та припиняється з моменту виключення з відповідного реєстру. Аргументовано визначення договору про реєстрацію доменних імен як договору про надання послуг. Обгрунтовано основні способи захисту законних прав та інтересів добросовісних власників доменних імен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)15 + Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА344175

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Гостюк В.І. 
Цивільно-правові договори з цінними паперами за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Гостюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано тезу, що цінні папери незалежно від форми випуску можуть бути представлені легітимними документами, електронними або паперовими. Виявлено правову природу прав щодо цінних паперів, яка полягає у тому, що система даних прав містить окремо або у сукупності речові, зобов'язальні, членські (управлінські) права. Запропоновано визначення порядку передання прав на ордерні цінні папери, а також прав, посвідчених ордерними цінними паперами, як таке, що здійснюється одночасно з моменту передачі самого цінного папера з вчиненим індосаментом. Уточнено поняття договору з цінними паперами, яке, зокрема, полягає у визнанні такого договору правочином, що вчинений двома або більше суб'єктами цивільного права та стосується встановлення, зміни, припинення суб'єктивних цивільних прав і юридичних обов'язків щодо цінних паперів. Установлено, що презумпція абстрактності щодо цінних паперів може бути спростована через публічну достовірність, яка встановлює обмеження заперечень боржника, але не повну їх відсутність. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА337958

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Яроцький В.Л. 
Цінні папери в механізмі правового регулювання майнових відносин: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / В.Л. Яроцький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено місце і роль цінних паперів у механізмі правового регулювання майнових відносин як однопорядкової з правочинами конструкції, що забезпечує переведення абстрактної можливості встановлення та здійснення посвідчених ними прав у площину правовідносин. Відзначено, що поширення правового режиму об'єктів цивільних прав на цінні папери (інструмент фіксації майнових прав) здійснюється з регламентаційною метою, а надання їм значення об'єкта-інструмента розраховано на використання конструкції цінних паперів під час реалізації управомочуючих приписів норм цивільного права та саморегулювання досліджуваних відносин самими їх учасниками, в результаті якого цінні папери набувають інструментального значення й підлягають застосуванню не лише емітентом у механізмах правомоделювання та правовстановлення, а й правовласником у механізмах правоздійснення, правопередачі, правовідновлення та правозахисту. Доведено, що застосування конструкції цінних паперів забезпечує розширення діапазону способів (прийомів) правового регулювання (переважно дозволів) і саморегулювання окремого сегмента майнових відносин завдяки нормативно визначеному "проникненню" форми юридичного вираження майнових прав у структуру регулятивних та охоронних правовідносин як їх об'єкта (об'єкта-фікції, квазі-об'єкта). Обгрунтовано базові положення інструментальної концепції цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА350503

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського