Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (228)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)213.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Русу С.Д. 
Захист прав військовослужбовців у зобов'язаннях, що виникають внаслідок заподіяння шкоди джерелом підвищеної небезпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 20.02.03 / С.Д. Русу ; Академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х882.2(4УКР)1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гузела М.В. 
Відшкодування заподіяної злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Гузела ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються питання захисту порушених злочином майнових та інших прав потерпілих, зокрема, відшкодування завданої злочином шкоди потерпілому з власної ініціативи суду в кримінальному процесі України. Значна увага приділена аналізу правової природи та процесуальних підстав відшкодування завданої злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному процесі. Сформульовано рекомендації, спрямовані на вдосконалення законодавства і судової практики по відшкодуванню завданої злочином шкоди за ініціативою суду в кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х839(4УКР)213.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Паліюк В.П. 
Правове регулювання відшкодування моральної (немайнової) шкоди: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Паліюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, що виникають у процесі захисту суб'єктивних цивільних прав. Досліджено історичний розвиток правового інституту відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Проаналізовано чинне законодавство України та основні проблеми, що виникають у правозастосувальній практиці. Наведено порівняльний аналіз зарубіжного законодавства. Удосконалено визначення поняття моральної (немайнової) шкоди щодо фізичних та юридичних осіб, а також визначено коло осіб, які мають право на її відшкодування. Обгрунтовано висновок щодо презумпції такої шкоди та принципу її повного відшкодування. Виявлено умови відповідальності за завдану моральну (немайнову) шкоду. Розроблено систему загальних та окремих критеріїв оцінки даної шкоди та визначення розміру відшкодування. Наведено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення правового регулювання та механізму застосування відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х830.306
Шифр НБУВ: РА309256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Суровська Л.І. 
Удосконалення юридичних гарантій при притягненні працівників до матеріальної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.І. Суровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття матеріальної відповідальності як ретроспективного виду юридичної відповідальності, її цілі та функції, відмежування матеріальної відповідальності від інших видів відповідальності, підстави розмежування її видів та форм, проблеми правового регулювання матеріальної відповідальності працівників недержавних підприємств. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про працю з питань юридичних гарантій за умов притягнення до матеріальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА308447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Протас І.Б. 
Проблеми судового захисту прав і інтересів громадян у зв'язку з заподіянням їм шкоди незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Б. Протас ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття права громадянина на судовий захист прав і законних інтересів громадян у зв'язку із заподіянням їм шкоди органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду, форми захисту, галузеву природу правовідносин, основні проблеми та перспективи розвитку цього інституту. Розглянуто дію процесуального механізму відновлення порушених прав громадян у деліктах, з метою виявлення особливостей властивої для даної категорії справ. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення інституту судового відшкодування шкоди, заподіяної громадянину органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури та суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.15 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА307728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чернадчук В.Д. 
Відшкодування моральної шкоди при порушенні трудових прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Д. Чернадчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження існуючих у правовій літературі визначень поняття моральної шкоди запропоновано визначення моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав. Виділено активну та пасивну, просту та складну, первинну та похідну (вторинну) моральну шкоду . Визначено й обгрунтовано зміст специфічних властивостей моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав, які у своїй сукупності відбивають її своєрідність. Сформульовано визначення відповідальності власника або уповноваженого ним органу за заподіяну моральну шкоду як його моральної відповідальності, вираженої у грошовій або іншій матеріальній формі, яка має компенсаційно-штрафний характер, стягується на користь працівника та набуває чинності у випадку порушення його законних трудових прав. З'ясовано підстави, за яких власник не вважається винним у заподіянні моральної шкоди. Досліджено змішану форму вини та розроблено рекомендації щодо її впливу на визначення розміру заподіяної працівникові моральної шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х879(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА314127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грищук О.В. 
Право людини на компенсацію моральної шкоди (загальнотеоретичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Грищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено у загальнотеоретичному аспекті право людини на компенсацію моральної шкоди та проблему його застосування на підставі аналізу наукової літератури, національного законодавства України, міжнародно-правових актів,практики діяльності національних і міжнародних правозастосовних органів. Удосконалено дефініції загальних понять моральної шкоди, права людини на компенсацію моральної шкоди. Охарактеризовано історичні джерела з даних питань. Обгрунтовано застосування загальнодозволеного принципу у процесі юридичного забезпечення та використання права на компенсацію моральної шкоди. Уточнено систему критеріїв визначення розміру компенсації моральної шкоди. Оцінено ступінь відповідності законодавства України з питань даного права людини та практики його застосування конвенційним актам і судово-прецедентному праву Ради Європи. Наведено рекомендації щодо оптимізації в Україні законодавчої регламентації права людини на компенсацію моральної шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)030.6 + Х839(4УКР)213.1
Шифр НБУВ: РА321014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Терещенко Н.В. 
Особливості відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Терещенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Наведено визначення джерела підвищеної небезпеки як об'єкту матеріального світу, наділеного певними ознаками. Обгрунтовано необхідність розмежування понять "джерело підвищеної небезпеки" та "діяльність, що створює підвищену небезпеку для оточення". Виділено основні ознаки даних понять та розкрито їх суть. Обгрунтовано необхідність виділення як окремого виду джерел підвищеної небезпеки тварин та визначено ознаки, які дають змогу здійснювати їх кваліфікацію. Доведено можливість відмови від уживання терміну "власник джерела підвищеної небезпеки" та відзначено, що поняття володіння не має зв'язку з суттєвими причинами, що породжують зобов'язання відшкодувати заподіяні збитки, запропоновано замінити зазначене поняття іншим - "заподіювач шкоди". Розвинуто положення, що окремі соціальні явища (військові дії, масові заворушення та інше) допустимо кваліфікувати як непереборну силу - обставину, що звільняє власника джерела підвищеної небезпеки від відповідальності за заподіяння шкоди. Проаналізовано критерії, які дають змогу відмежовувати грубу необережність потерпілого від простої необачності. Обгрунтовано доцільність установлення відповідальності незалежно від вини для власників джерел підвищеної небезпеки, які перебувають з потерпілим у трудових відносинах. Надано пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства з питань відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА326250

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Клименко Я.О. 
Цивільний позов як одна із форм забезпечення слідчим відшкодування шкоди, завданої злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.О. Клименко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано місце цивільного позову серед інших форм відшкодування шкоди у кримінальному процесі, його юридичну природу. Надано характеристику його підстав. Сформульовано поняття приводів порушення провадження за позовом у кримінальній справі, проаналізовано значення кожного з джерел доказів у доказуванні підстав та розміру позовних вимог. Визначено момент виникнення обов'язку в органів, які ведуть процес до вжиття заходів щодо забезпечення цивільного позову. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства та практики провадження за цивільним позовом у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)172 + Х893.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Черниш 
Цивільно-правові засади розвитку нотаріату в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Черниш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури, національного законодавства та законодавства інших країн, міжнародно-правових актів, практики їх застосування висвітлено питання виникнення, становлення та розвитку нотаріату. Особливу увагу приділено розвитку нотаріату після здобуття Україною незалежності, коли збільшився цивільний оборот і почали формуватися ринкові відносини. Проаналізовано два типи нотаріату, на яких грунтується діяльність сучасного нотаріату - публічного (державного) та латинського (вільного). Доведено необхідність діяльності в Україні нотаріату лише латинського типу, як такого, що відповідає сучасним вимогам європейського законодавства; обгрунтовано пропозицію входження України до міжнародної спілки латинського нотаріату. Досліджено цивільно-правові проблеми регулювання відповідальності під час надання нотаріусами професійних послуг, страхування професійної відповідальності нотаріусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 + Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА326643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ніжинська І.С. 
Відшкодування шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання і досудового слідства в системі органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Ніжинська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

З'ясовано актуальні проблеми компенсації шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства у системі ОВС України, галузевої природи цих правовідносин, досліджено конкретні проблеми та перспективи розвитку інституту відшкодування такої шкоди. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавчої регламентації та компенсації шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства в системі ОВС України. Обгрунтовано правову суть обов'язку держави стосовно відшкодування зазначеної шкоди. Визначено джерела формування державних коштів, за рахунок яких проводиться відшкодування. Внесено пропозиції щодо вдосконалення інституту правовідносин, що виникають у результаті відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства в системі ОВС України, визначення її мінімального розміру. Обгрунтовано необхідність розширення переліку підстав відшкодування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА326687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Калетнік І.Г. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок завдання шкоди службовими особами митних органів, в цивільному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Г. Калетнік ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 18 с. — укp.

З'ясовано характерні особливості зобов'язань, що виникають внаслідок завдання шкоди службовими особами митних органів, запропоновано об'єднати їх до комплексного інституту компенсації шкоди, завданої даними особами. Обгрунтовано тезу щодо необхідності сформування у сучасному цивільному праві України диференційовану за суб'єктивними та об'єктивними критеріями систему зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди, зокрема службовими особами митних органів. Розвинуто положення щодо сучасної концепції цивільного законодавства України, згідно з якою чітко розрізняються два зовнішньо подібні інститути: відповідальність за завдання шкоди іншій особі та зобов'язання, які полягають у її відшкодуванні (компенсації) за умов безвинності постраждалого. Відзначено про існування у цивільному праві України декількох різновидів зобов'язань, що виникають внаслідок завдання шкоди службовими особами митних органів у процесі виконання ними службових обов'язків у широкому значенні цього поняття, спеціальних владних (управлінських) функцій, а також функцій органів дізнання. Установлено необхідність удосконалення змісту деяких норм щодо деліктних зобов'язань у Цивільному кодексі України 2003 р., термінології та позначення окремих правових категорій у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.15 + Х819(4УКР)112.038 п +
Шифр НБУВ: РА330178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чудик-Білоусова Н.І. 
Організаційно-правові проблеми матеріальної відповідальності військовослужбовців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.І. Чудик-Білоусова ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено напрямки удосконалення правового регулювання матеріальної відповідальності військовослужбовців, яка розглядається як самостійний вид їх юридичної відповідальності. Описано два види матеріальної відповідальності - обмежену та повну. Визначено склад військового майнового правопорушення як підставу матеріальної відповідальності, порядок притягнення до неї, проведення службового розслідування, правового статусу посадової особи, яка його проводить, порядок відшкодування заподіяної шкоди, способи та механізми забезпечення законності у випадку притягнення військовослужбовців до матеріальної відповідальності. Наведено перелік обставин, які звільняють від притягнення до матеріальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.104 + Ц4,8(4УКР)274 +
Шифр НБУВ: РА329680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Яновицька Г.Б. 
Відновлення майнових прав незаконно засуджених та реабілітованих громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.Б. Яновицька ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто аспект становлення інституту відновлення майнових прав незаконно засуджених і реабілітованих. Визначено коло учасників правовідношення, показано доцільність застосування єдиного терміна "реабілітований" до громадян, які постраждали від незаконних дій правоохоронних і судових органів, а також репресованих. Проаналізовано види майнових прав, що підлягають відновленню. Обгрунтовано застосування певних способів захисту даних прав реабілітованих, зокрема, відновлення попереднього становища та компенсації. Запропоновано ліквідувати обмеження виплати грошової компенсації тільки спадкоємцям першої черги за законом на підставі її суперечності цивільному законодавству України. Досліджено особливості відновлення певних майнових прав реабілітованих, а саме: права власності на житло, корпоративних прав. Сформульовано пропозиції стосовно чинного законодавства, розроблено практичні рекомендації щодо його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.12 + Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА337655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чернат В.А. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок рятування здоров'я та життя фізичної особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.А. Чернат ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено основні проблеми правового регулювання зобов'язань, що виникають у зв'язку з рятуванням життя та здоров'я фізичної особи, за цивільним законодавством України. Розкрито зміст поняття, правову природу, особливості суб'єктного складу та підстави виникнення зобов'язань, що виникають у зв'язку з рятуванням життя та здоров'я фізичної особи. Встановлено умови виникнення та сформульовано визначення даного виду зобов'язань, що належить до недоговірних зобов'язань. Наведено характеристику структури досліджуваних зобов'язальних відносин. На підставі вивчення сучасних теоретичних концепцій, нормативних актів і судової практики сформульовано конкретні пропозиції щодо удосконалення правового регулювання зобов'язань, які виникають в зв'язку з рятуванням життя та здоров'я фізичної особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА345375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Логвінова М.В. 
Цивільна та сімейно-правова відповідальність батьків за правопорушення, вчинені неповнолітніми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.В. Логвінова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено правовідносини цивільної та сімейно-правової відповідальності батьків (осіб, які їх замінюють) за правопорушення, вчинені неповнолітніми. Проаналізовано коло суб'єктів, підстави та зміст цивільної відповідальності за правопорушення неповнолітніх. Визначено межі субсидіарної відповідальності батьків і неповнолітніх, надано визначення сімейно-правовій відповідальності батьків. Розкрито суть поняття сімейно-правової санкції та виділено основні її особливості. Докладно проаналізовано види сімейно-правової відповідальності батьків, а саме: позбавлення батьківських прав та відібрання дитини від батьків без позбавлення цих прав. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до цивільного та сімейного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х839(4УКР)742 +
Шифр НБУВ: РА341621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Корякін Р.В. 
Реституція у сучасному кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.В. Корякін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу реституції, доведено доцільність використання її відновлювальних властивостей у кримінальному процесі. Наведено класифікацію реституції, зокрема, здійснено її поділ на кримінально-правову та кримінально-процесуальну, розкрито їх сутність, зміст і соціальне призначення. Проведено дослідження кримінально-правової реституції як самостійної форми відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином. Визначено підстави та умови, необхідні для її здійснення у кримінальному судочинстві України. Обгрунтовано ознаки, які визначають місце та роль кримінально-правової реституції серед інших форм захисту власності у кримінальному процесі. Показано роль слідчих дій у створенні передумов захисту порушених злочином майнових прав особи шляхом кримінально-правової реституції, описано механізм її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА346284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Фролов М.М. 
Відшкодування шкоди, завданої органами внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.М. Фролов ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичний розвиток цивільно-правових деліктних зобов'язань, що виникають внаслідок завдання шкоди. Сформульовано та запропоновано рекомендації з удосконалення практики правозастосування у справах про відшкодування шкоди, заданої діями (актами) органів внутрішніх справ України. Обгрунтовано правову суть обов'язку держави щодо відшкодування шкоди, завданої даними органами, необхідність створення джерел фінансування витрат на відшкодування такої шкоди. Наведено пропозиції щодо вдосконалення підстав та порядку відшкодування моральної шкоди, завданої діями (актами) органів внутрішніх справ України з урахуванням мінімальної заробітної плати та втрат на ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.125 + Х819(4УКР)112.010.210.7 +
Шифр НБУВ: РА343591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Саприкіна І.В. 
Захист честі, гідності, ділової репутації фізичної особи за законодавством України(за матеріалами судової практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Саприкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття захисту немайнових прав у доктрині цивільного права. Досліджено право на повагу до гідності та честі, недоторканість ділової репутації як особистих немайнових прав фізичної особи. З'ясовано приватноправову природу прав, що забезпечують соціальне буття фізичної особи, зокрема, права на повагу до її гідності, честі, недоторканість ділової репутації. Проаналізовано джерела регулювання суспільних відносин у сфері захисту зазначених прав. Визначено недоліки нормативно-правового регулювання цього захисту. Досліджено підстави виникнення та суб'єктний склад правовідносин щодо захисту честі, гідності, ділової репутації та способи захисту названих прав за законодавством України з урахуванням норм нового ЦК України і на прикладі судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.11 + Х809(4УКР)31 +
Шифр НБУВ: РА345268

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Габріадзе М.Р. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок створення загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи, у цивільному законодавстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.Р. Габріадзе ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні засади зобов'язань, що виникають внаслідок створення загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи, у цивільному законодавстві України. Значну увагу приділено питанням формування категорії зобов'язань, що виникають у зв'язку зі створенням загрози охоронюваним законом правам та інтересам фізичної або юридичної особи у цивільному законодавстві. Проаналізовано поняття зобов'язань, що виникають у зв'язку зі створенням загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи, за ЦК України 2003 р., а також юридичну природу відшкодування шкоди, що виникла в результаті неусунення такої загрози. Проведено аналіз особливостей умов відшкодування шкоди, завданої внаслідок неусунення загрози, створеної життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи, суб'єктного складу та змісту досліджених зобов'язань. Наведено пропозиції стосовно вдосконалення норм чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА354235

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського