Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)921.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Юсупов В.А. 
Господарсько-правове забезпечення зовнішньоекономічної політики держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.А. Юсупов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

З'ясовано фактори впливу на формування змісту державної зовнішньоекономічної політики, її форми та напрями. Визначено чітку внутрішню диференціацію в системі зовнішньоекономічної політики держави. Надано загальну характеристику господарсько-правових засобів її регулювання, в процесі якої здійснено класифікацію цих засобів. Розглянуто питання про можливість надання правового значення господарсько-правового засобу державної політики в сфері імпорту такій категорії, як "інвестиційний імпорт". Проаналізовано проблеми систематизації та вдосконалено вітчизняне законодавство у сфері формування та реалізації зовнішньоекономічної політики держави, в тому числі у аспекті його наближення до відповідних положень права ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА368552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тараба Н.В. 
Зовнішньоекономічні угоди з комерційним фінансуванням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Тараба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід щодо дослідження теоретичних та практичних проблем правового регулювання зовнішньоекономічних угод з комерційним фінансуванням в Україні, за результатами якого удосконалено визначення деяких понять інституту зовнішньоекономічних угод та розкрито зміст поняття й ознаки зовнішньоекономічної угоди з комерційним фінансуванням. Зобов'язання з комерційного фінансування розглянуто в аспекті його визначального впливу на вирішення питань визначення сутності поняття, правової природи та критеріїв класифікації договорів міжнародного фінансового лізингу, факторингу та форфейтингу. На підставі дослідження особливостей уніфікованого й колізійного регулювання зовнішньоекономічних угод з комерційним фінансуванням розроблено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України, спрямовані на його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12(4УКР) + Х839(4УКР)921.24 +
Шифр НБУВ: РА351254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чайковська В.В. 
Методи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності: господарсько-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Чайковська ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання застосування методів державного нетарифного впливу у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). На підставі господарсько правового підходу проаналізовано найважливіші фактори економічного, політичного та міжнародного характеру, що визначають особливість державного регулювання ЗЕД за умов економічної глобалізації й інтеграційних процесів. Розглянуто методи нетарифного регулювання ЗЕД, наведено рекомендації щодо впровадження у законодавче поле України стандартів СОТ, ЄС та ЄЕП, які пов'язані з обмеженнями у сфері ЗЕД. Обгрунтовано необхідність трансформації принципу захисту національного товаровиробника у принцип національного економічного протекціонізму. На підставі норм СОТ обгрунтовано засоби недискримінаційного національного протекціонізму. Визначено критерії кількісних обмежень та інших нетарифних заходів впливу у сфері ЗЕД, які необхідно враховувати у господарському законодавстві з метою його узгодження із міжнародно-правовими зобов'язаннями України та максимального стимулювання економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24 +
Шифр НБУВ: РА370093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дорошева О.М. 
Правове регулювання імпорту лікарських засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Дорошева ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "імпорт лікарських засобів" (ІЛЗ) у його співвідношенні з загальним поняттям "імпорт (імпорт товарів)". Висвітлено особливості ІЛЗ і визначено його місце серед інших видів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Обгрунтовано доцільність ліцензування ІЛЗ, встановлено особливості господарсько-правового регулювання ІЛЗ як виду ЗЕД. Аргументовано доцільність модернізації систем сертифікації та стандартизації ЛЗ, що імпортуються в Україну, у контексті адаптації законодавства України до права ЄС. Досліджено договірні відносини, умови та форми розрахунків у сфері ІЛЗ. Проаналізовано порядок і способи ІЛЗ, доопрацьовано положення щодо господарсько-правової відповідальності суб'єктів ІЛЗ. Розроблено рекомендації щодо удосконалення правового регулювання ІЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24:Р + Р281к +
Шифр НБУВ: РА368029

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бєляєва А.П. 
Принцип свободи договору в правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.П. Бєляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми застосування принципу свободи договору під час укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів як специфічного різновиду цивільно-правових договорів. Визначено сутність принципу свободи договору, встановлено можливі та допустимі обмеження його дії, розкрито зміст поняття зовнішньоекономічного контракту. Розглянуто окремі складові принципу свободи договору, які проявляються під час його укладання або виконання. Визначено місце і роль принципу свободи договору у правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення цивільного законодавства України у сфері регулювання порядку укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів, наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності застосування розроблених правових положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.240.4-2 +
Шифр НБУВ: РА339900

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського