Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (142)Реферативна база даних (2952)Книжкові видання та компакт-диски (3997)Журнали та продовжувані видання (397)
Пошуковий запит: (<.>U=Х893.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 389
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Завальний А.М. 
Юридичні факти в сфері здійснення правоохоронної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.М. Завальний ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні, теоретико-правові та прикладні проблеми юридичних фактів у сфері здійснення правоохоронної діяльності. Установленоперіодизацію історії виникнення та розвитку поняття юридичного факту. Запропоновано визначення даного поняття. Удосконалено класифікацію критеріїв юридичних фактів, характерних для зазначеної діяльності. Розкрито суть поняття "правоохоронна діяльність". Розглянуто систему уявлень щодо підстав виникнення правоохоронних відносин. Установлено особливості доказування юридичних фактів у правоохоронній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.73 + Х892.19(4УКР)181 + Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА352084

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сливич І.І. 
Юридичні факти в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.І. Сливич ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано правову природу, зміст, а також шляхи законодавчого удосконалення та практики застосування в кримінальному судочинстві юридичних фактів, наведено їх визначення у кримінальному процесі як передбачено нормами кримінально-процесуального права (для процесуальних складів - нормами матеріального права) життєвих обставин, з існуванням (позитивні) або відсутністю (негативні) яких пов'язується настання певних процесуально-правових наслідків. Доведено, що юридичні факти в кримінальному процесі - фактична система, генетично пов'язана з кримінально-правовою та виконавчою фактичними системами та двома рівнями фактів: матеріально-правовими та процесуальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА350642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чайка О. В. 
Юридико-психологічна характеристика злочинів, пов'язаних із ненаданням допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для житті стані: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / О. В. Чайка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто юридико-психологічну характеристику злочинів, пов'язаних із ненаданням допомоги, яка перебуває у небезпечному для життя стані. Визначено юридико-психологічні складові об'єкта й об'єктивної сторони злочинного ненадання допомоги. Надано порівняльну характеристику кримінальних законодавств світу стосовно злочинів, пов'язаних із ненаданням допомоги. Висвітлено психологічну природу злочинної бездіяльності в діяннях із ненадання допомоги. З'ясовано психологічну природу системи детермінант і механізмів злочинного ненадання допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.7-99 + Х893.9(4УКР)413.2 + Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА374623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Черновський О.К. 
Юридико-психологічні особливості розгляду кримінальної справи в суді першої інстанції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / О.К. Черновський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито юридико-психологічні особливості стадії судового розгляду кримінальної справи й окремих її складових частин. Встановлено загально-психологічні та соціально-психологічні особливості діяльності судді й інших учасників судового розгляду, а також доведено необхідність практичного застосування спеціальних психологічних знань під час розгляду кримінальних справ у суді. Надано характеристику основних суб'єктів та об'єктів судового розгляду. Розкрито сутність та зміст психологічних чинників, що впливають на прийняття суддею рішень у ході судового розгляду кримінальної справи. Визначено поняття "правосвідомості судді" як його суб'єктивної реакції на правові норми, тобто сукупність поглядів та ідей, що виражають ставлення до традицій, звичаїв, моральних принципів, норм поведінки, професійних обов'язків, норм права тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.23 + Х893.9(4УКР)74
Шифр НБУВ: РА373533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Федіна А.В. 
Юридико-психологічні особливості попереднього розгляду кримінальної справи суддею: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / А.В. Федіна ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття стадії попереднього розгляду, подано її загальну психологічну характеристику та розкрито значення для кримінально-процесуального права. Запропоновано зміни до Кримінально-процесуального кодексу України. Встановлено загально-психологічні та соціально-психологічні особливості діяльності судді й інших учасників стадії попереднього розгляду кримінальної справи та їх взаємовідносин. Доведено необхідність практичного застосування спеціальних психологічних знань судовим психологом на стадії попереднього розгляду кримінальної справи суддею. Визначено поняття та види рішень, які приймає суддя за попереднього розгляду кримінальної справи. Встановлено психологічні особливості, які впливають на прийняття цих рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)732 + Ю947.2
Шифр НБУВ: РА374003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Попрас В.О. 
Штраф як вид покарання за кримінальним правом України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Попрас ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття штрафу як виду покарання, визначено його місце в системі покарань за чинним кримінальним законодавством України. Запропоновано оптимальний спосіб встановлення розміру даного виду покарання, визначено особливості його застосування як основного або додаткового в санкціях статей Особливої частини КК, виявлено їх залежність від властивостей певного злочину. Проаналізовано особливості застосування загальних положень і спеціальних правил призначення покарання у разі застосування штрафу. Встановлено порядок стягнення штрафу у разі заміни покарання. Обгрунтовано підстави звільнення від кримінального покарання у вигляді штрафу. Наведено рекомендації щодо удосконалення положень КК України про встановлення покарання у вигляді штрафу та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА358679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Клименко Я.О. 
Цивільний позов як одна із форм забезпечення слідчим відшкодування шкоди, завданої злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.О. Клименко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано місце цивільного позову серед інших форм відшкодування шкоди у кримінальному процесі, його юридичну природу. Надано характеристику його підстав. Сформульовано поняття приводів порушення провадження за позовом у кримінальній справі, проаналізовано значення кожного з джерел доказів у доказуванні підстав та розміру позовних вимог. Визначено момент виникнення обов'язку в органів, які ведуть процес до вжиття заходів щодо забезпечення цивільного позову. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства та практики провадження за цивільним позовом у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)172 + Х893.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Циганюк Ю.В. 
Цивільний позов у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.В. Циганюк ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити комплексне порівняльно-правове дослідження цивільного позову у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи на прикладі Італії, Німеччини, Польщі, Росії, Франції. Обгрунтовано необхідність гармонізації кримінально-процесуальних норм, що визначають засади захисту майнових прав потерпілих від злочину осіб в Україні з аналогічними у країнах континентальної правової системи. На підставі чинного законодавства, з використанням доктринальних праць сформульовано пропозиції щодо визначення правової природи цивільного позову в кримінальному процесі України та країн зазначеної правової системи. Детально проаналізовано кожен його елемент. Визначено особливості суб'єктного складу даного позову. Охарактеризовано провадження за цивільним позовом у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи. За результатами аналізу сформульовано шляхи вирішення проблемних питань. Змодельовано проекти норм для доповнення й удосконалення чинного українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4)17 + Х893.9(4УКР)17 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355587

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Крикунов О.В. 
Цивільний позов про компенсацію моральної шкоди в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Крикунов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток ідеї реалізації у кримінальному процесі майнової відповідальності за злочин, заподіяний постраждалому та провадження справи за цивільним позовом про компенсацію моральної шкоди у вітчизняній судовій практиці. Зіставлено підходи до інтерпретації поняття "моральна шкода" у юриспруденції та кримінально-процесуальному правозастосуванні. Визначено підставу, предмет, зміст і форму цивільного позову про компенсацію моральної шкоди, суб'єктний склад кримінально-процесуальних правовідносин у процесі здійснення компенсації моральної шкоди. Проаналізовано особливості доказування цивільного позову про компенсацію моральної шкоди, в тому числі за допомогою експертного дослідження психологічного стану потерпілого. Змодельовано варіанти вирішення цивільного позову про компенсацію моральної шкоди по суті. Розроблено методологію визначення розміру майнового стягнення за заподіяні страждання на користь потерпілого у разі задоволення цивільного позову. Порівняно шляхи вирішення проблем, виявлених у вітчизняній практиці компенсації моральної шкоди у кримінальному процесі та в інших правових системах. Наведено пропозиції до чинного та Кримінально-процесуального кодексу України та відповідного проекту щодо компенсації моральної шкоди за цивільним позовом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)17 + Х839(4Укр)03
Шифр НБУВ: РА318302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Назаренко Р.І. 
Характеристика кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.І. Назаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і прикладних питань виникнення, розвитку та реалізації кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження. Розкрито зміст, об'єкт, коло суб'єктів кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та юридичні факти, що викликають їх появу, проаналізовано місце процесуальних відносин у механізмі правового регулювання. З'ясовано співвідношення кримінально-процесуальних відносин з іншими видами правових відносин (кримінально-правовими, адміністративно-процесуальними, прокурорсько-наглядовими). З урахуванням сучасних поглядів і теоретичних концепцій кримінально-процесуального права, положень Конституції України, чинного законодавства, окремих положень відомчих нормативних актів розглянуто специфіку кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та запропоновано шляхи удосконалення зазначеного виду правових відносин. Досліджено процесуальні й організаційні форми взаємодії державно-владних суб'єктів, які ведуть кримінальний процес. Сформульовано й аргументовано пропозиції та рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного та проекту нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА314892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Попелюшко В.О. 
Функція захисту в кримінальному судочинстві України: правові, теоретичні та прикладні проблеми: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Попелюшко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне та системне дослідження правових, теоретичних і прикладних проблем функції захисту у кримінальному судочинстві України від витоків (1864 р.) до сьогодення. Розкрито поняття функції захисту як категорії кримінально-процесуального права та процесу, структуру та зміст його складових, обгрунтовано її універсальний характер. Запропоновано новий концептуальний підхід до визначення предмета захисту у кримінальній справі та проаналізовано діяльність адвоката-захисника щодо його встановлення та/чи спростування. Висвітлено, що адвокат-захисник є суб'єктом обов'язку доведення сприятливих для підзахисного обставин справи і його доказова діяльність здійснюється як у формі участі під час проведення слідчих (судових) дій, так і у формі самостійного збирання та подання доказів, на підставі чого висунено та доведено концепцію інституту адвокатського розслідування. Розроблено пропозиції та рекомендації, спрямовані на зміцнення функції захисту у вітчизняному кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА368755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Маланчук П.М. 
Функція захисту в кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.М. Маланчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження підстав реалізації функції захисту у кримінальному процесі України. Вивчено проблеми регулювання цієї функції. Уточнено понятя, зміст та суть даної функції, умов її здійснення на досудових стадіях і в суді. Обгрунтовано необхідність посилення статусу захисника, розширення систем процесуальних гарантій його діяльності з метою повної реалізації прав і вобод обвинуваченого. На підставі проведеного аналізу міжнародних правових актів, законодавства інших держав та чинного законодавства України визначено напрямки розвитку функції захисту у кримінальному процесі України, шляхи вдосконалення її застосування в цілому та на окремих стадіях кримінально-процесуального провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА358924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Андрусяк В. Б. 
Функції органів досудового слідства в кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. Б. Андрусяк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти, пов'язані з проблемами реалізації органами досудового слідства їх основної кримінально-процесуальної функції - розслідування кримінальної справи. Досліджено гносеологічну природу виникнення функцій органів досудового слідства, визначено їх місце в системі інших функцій кримінального процесу. Обгрунтовано положення про те, що поряд з основною кримінально-процесуальною функцією розслідування на слідчого покладено виконання додаткових функцій (правозахисної, координаційної, кримінологічної). Запропоновано зміни до законодавчих актів України в аспекті даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.013
Шифр НБУВ: РА379764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Рогатюк І.В. 
Формування функції обвинувачення та її реалізації у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Рогатюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання, пов'язані з проблемами удосконалення правових засад реалізації функції обвинувачення у кримінальному процесі. Розкрито суть даного поняття та способи його реалізації, визначено позитивні та негативні наслідки обвинувачення, досліджено механізм відшкодування шкоди, що була завдана особі суб'єктами обвинувачення. Обгрунтовано концептуальну схему наукових та прикладних положень щодо удосконалення реалізації функції обвинувачення, наведено пропозиції та рекомендації щодо розв'язання проблем її правового забезпечення у діяльності відповідних органів, запропоновано зміни до законодавчих актів України у контексті досліджуваного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА331597

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Переверза 
Формування неправдивих показань, система тактичних прийомів їх виявлення і подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Олена Яковлівна Переверза ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.071 + Х893.9(4Укр)411 + Х894.9(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА310872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шехавцов Р.М. 
Форми та способи протидії розслідуванню злочинів і засоби їх подолання (за матеріалами кримінальних справ про вимагання, вчинені організованими групами, злочинними організаціями): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.М. Шехавцов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено витоки і розвиток криміналістичного вчення про протидію розслідуванню злочинів та способи її подолання. Визначено форми, способи та суб'єкти протидії розслідуванню. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення подолання протидії розслідуванню в формах приховування даних про вимагання, вчиненого організованими злочинними формуваннями та причетних до нього осіб, і втручання в розслідування шляхом схилення до прийняття рішень і провадження слідчих дій, що не відповідають процесуальним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 + Х894.9(4УКР)2 + Х881.9(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА328038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ревака В.М. 
Форми використання спеціальних пізнань в досудовому провадженні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Ревака ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми застосування спеціальних пізнань у досудовому провадженні. Обгрунтовано значущість їх використання, сформульовано поняття спеціальних пізнань і спеціаліста. Наведено пропозицію щодо розмежування понять "спеціальні пізнання" та "спеціальні знання". З'ясовано місце спеціаліста у системі суб'єктів кримінального судочинства. Наведено теоретичне узагальнення особливостей досудових стадій кримінального процесу та розглянуто форми використання спеціальних пізнань у них. Проаналізовано процесуальне положення спеціаліста. Запропоновано у новому Кримінальному правовому кодексі (КПК) передбачити нові джерела доказів - довідок і меморандумів спеціаліста. Додатково аргументовано віднесення експертизи до обмеженого кола слідчих дій. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення Закону України "Про судову експертизу" та внесення до проекту КПК окремо главу "Використання спеціальних знань". Обгрунтовано доцільність постановки перед експертом правових питань за винятом тих, що стосуються винності осіб, кваліфікації їх дій, достатності та належності доказів, що є у справі, застосування норм кримінального та процесуального законодавства, що виключають кримінальну відповідальність або покарання. З метою вдосконалення законодавства запропоновано ввести нову форму застосування спеціальних знань під час розслідування злочинів, доповнити КПК України статтею "Розслідування злочинів слідчо-спеціальною групою".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 +
Шифр НБУВ: РА346782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дем'янчук В.А. 
Фіксація інформації при розгляді кримінальної справи у суді: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.А. Дем'янчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, організаційні, тактичні та технічні аспекти фіксування судового процесу засобами звукозапису. До наукового обігу введено поняття протоколу судового засідання, визначено його зміст, оптимальну форму та особливі ознаки. Показано можливості використання протоколу судового засідання у кримінально-процесуальному доказуванні, зокрема у судах вищепоставлених інстанцій. Проаналізовано типові порушення кримінально-процесуального закону під час ведення протоколу та звукозапису судового засідання, з'ясовано причини їх виникнення та розглянуто процесуальні наслідки. Розроблено пропозиції щодо удосконалення норм чинного КПК України про регулювання процесу складання протоколу та здійснення звукозапису судового засідання, ознайомлення з ними учасників судового розгляду, подання та вирішення зауважень щодо їх змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)740.7 +
Шифр НБУВ: РА362441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Булейко О.Л. 
Участь понятих у кримінальному процесі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Л. Булейко ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано актуальні теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з функціонуванням у кримінально-процесуальному праві України інституту понятих. Визначено його сутність, функціональне призначення, а також взаємозв'язок з іншими процесуальними інститутами та гарантіями у контексті спрямованості на досягнення завдань кримінального судочинства. Досліджено історію виникнення та розвитку інституту понятих на території сучасної України з давніх часів до сучасного періоду, висвітлено його еволюцію у національному кримінальному судочинстві. Проаналізовано зміст норм чинного КПК України, які регламентують процесуальний статус понятого, сформульовано визначення терміна "понятий". Зроблено висновок, що інститут понятих не здатний ефективно виконувати покладені на нього функції та створює додаткові труднощі у реалізації завдань кримінального судочинства. Доведено, що подальше функціонування кримінально-процесуального інституту понятих є недоцільним й обгрунтовано необхідність внесення відповідних змін до КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чайка Р.А. 
Участь захисника на досудовому слідстві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.А. Чайка ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання становлення та розвитку інституту захисту у кримінальному процесі України. З'ясовано юридичний зміст принципу забезпечення права на захист від обвинувачення. Вивчено особливості здійснення захисту адвокатами й іншими особами та фахівцями у галузі права. Досліджено процесуальні особливості здійснення захисту в кримінальних справах певних категорій (щодо неповнолітніх; осіб, які мають фізичні або психічні вади та у разі провадження справ про застосування примусових заходів медичного характеру; осіб, що не володіють мовою, якою здійснюється судочинство). Запропоновано науково обгрунтовані проекти змін і доповнень до законодавства України стосовно досліджених аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.016 +
Шифр НБУВ: РА356136

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського