Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (916)Книжкові видання та компакт-диски (1158)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>U=Х893.9(4УКР)7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 155
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Туманянц А.Р. 
Судовий контроль за законністю і обгрунтованістю процесуальних рішень органів досудового слідства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.Р. Туманянц ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації визначена сукупність найбільш значущих теоретичних положень, які відображають сучасний стан інституту перевірки судом законності і обгрунтованості процесуальних рішень органів досудового слідства, і розроблені практичні рекомендації щодо його вдосконалення в умовах формування правової держави. Визначені сутність контрольної діяльності суду як функції судової влади, місце судового контролю в системі процесуальних гарантій захисту прав і законних інтересів особи в світлі Конституції України, яка містить низку нових, принципових положень, а також міжнародно-правових документів в галузі прав людини. Розроблені концепції судового контролю на досудових стадіях кримінального судочинства; визначені предмет судового контролю, коло суб'єктів, які мають право на оскарження, їх правовий статус, а також обсяг і межі судового контролю в стадії досудового слідства; класифіковані види і форми судового контролю залежно від предмета оскарження, розглянута процедура його здійснення, показані її переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)76

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Весельський В.К. 
Сучасні проблеми допиту (процесуальні, організаційні і тактичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.К. Весельський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено процесуальним, організаційним і тактичним проблемам допиту з урахуванням місця та його ролі в системі процесуальних засобів збору доказової інформації та сучасних умов боротьби зі злочинністю. Досліджені такі основні положення, як поняття криміналістичної тактики; розмежування власно тактики дій слідчого і правил раціонального проведення слідчих дій; поняття тактики злочинної діяльності; критерії оцінки правомірності й допустимості використання тактичних прийомів; основи та цілі систематизації тактичних прийомів допиту; заходи захисту осіб, які сприяють розслідуванню; завдання й напрямки вдосконалення процедури розслідування; проблеми "економії процесуальних засобів", зменшення термінів і обсягів "документування" розслідування, зокрема, розширення протокольної форми досудової підготовки матеріалів і переліку слідчих дій, допустимих у стадії вирішення питання щодо порушення кримінальної справи з числа не пов'язаних з реальним застосуванням засобів процесуального примусу; надання статусу протоколу допиту поясненням громадян; обов'язковості та створення умов для експериментальної перевірки запропонованих нововведень у сфері процесуальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Крючко Ю.І. 
Проблеми підтримання державного обвинувачення у справах про навмисні вбивства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Ю.І. Крючко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Захищаються наукові положення з питань конституційної функції державного обвинувачення, досліджуються суть і зміст діяльності державного обвинувача у справах про навмисні вбивства, її методичне і тактичне забезпечення. Розроблено такі поняття, як методика і тактика підтримання державного обвинувачення в суді. Сформульовано пропозиції щодо обвинувача, з метою дійсної реалізації принципу змагальності сторін у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)740.12

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вапнярчук 
Процесуальне становище особи, яка провадить дізнання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Вячеслав Віталійович Вапнярчук ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01
Шифр НБУВ: РА310709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Швидкий О.Г. 
Планування та організація початкових слідчих дій при розслідуванні квартирних крадіжок: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Г. Швидкий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення й аналізу кримінальних справ стосовно крадіжок з проникненням у житло класифіковано різноманітні дії крадіїв - підготовка до крадіжки, безпосереднє проникнення у помешкання, заволодіння матеріальними цінностями, а також приховування слідів злочину. Визначено ефективну роль інформаційної бази про крадіжки у порівнянні з оперативними повідомленнями для встановлення подібності й особи крадія. Проаналізовано типові помилки, яких припускаються працівники слідчих та оперативно-розшукових органів під час першочергових слідчих дій. Значну увагу приділено послідовності та способу огляду місця крадіжки у залежності від обставин вчинення злочину. З'ясовано роль спеціальних знань експерта-криміналіста та використання їх у виявленні, закріпленні та вилученні доказів на місці події, застосування технічних засобів у процесі виявлення та фіксації слідів проникнення у житло. Висвітлено питання про процесуальні дії слідчого у складі слідчо-оперативної групи. Досліджено тактичні прийоми та дані психології допиту потерпілих, свідків квартирних крадіжок відповідно до конкретних обставин справи. Обгрунтовано виправданість невідкладного пошуку необхідних суб'єктів без санкції прокурора, процесуальні особливості його проведення та оформлення, а також застосування техніко-криміналістичних засобів з метою виявлення викрадених речей та фіксації слідів. Конкретизовано особливості узгодження та співпраці слідчого з іншими оперативними працівниками та спеціалістами під час проведення першочергових слідчих дій. Доведено конкретну користь висунення різних версій, а також планування конкретних слідчих дій на всіх етапах розслідування справи. Запропоновано методи усунення умов, обставин, причин, мотивів учинення крадіжок особистого майна з помешкань громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)122.1 + Х893.9(4Укр)722.07 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА309747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Малютін І.А. 
Підстави та процесуальний порядок зупинення попереднього розслідування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.А. Малютін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання, пов'язані з поняттям, сутністю, підставами, умовами та процесуальним порядком зупинення попереднього розслідування. Проаналізовано на засадах сучасних поглядів, теоретичних концепцій кримінально-процесуального права, діючої Конституції, відомчих нормативних актів нові підходи щодо вирішення проблем, які не забезпечують вимог теорії та практики. Розглянуто нову додаткову умову зупинення досудового слідства: вжиття слідчим, органом дізнання необхідних заходів з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої злочином, на момент зупинення справи, за підставами де є наявність обвинуваченої особи. Запропоновано доповнити закон положенням про те, що довідка видається лікарем, який є спеціалістом у даній області захворювань і на лікуванні чи під наглядом якого перебуває обвинувачений, а також передбачити у законодавчому порядку створення слідчо-оперативних груп та форми їх діяльності. Сформульовано інші пропозиції щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства та слідчо-судової практики, які мають відношення до даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА310203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гришин Ю.О. 
Закінчення досудового слідства зі складанням обвинувального акта: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.О. Гришин ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено проблеми закінчення досудового слідства з позиції конституційного принципу розподілу влади у кримінальному судочинстві з урахуванням міжнародного досвіду щодо розробки європейської моделі кримінального судочинства. Обгрунтовано оптимальну конструкцію завершального етапу досудового слідства, а також механізм ефективних процесуальних гарантій захисту конституційних прав і свобод громадян за умов демократичних основ української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)710.72
Шифр НБУВ: РА308554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Переверза 
Формування неправдивих показань, система тактичних прийомів їх виявлення і подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Олена Яковлівна Переверза ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.071 + Х893.9(4Укр)411 + Х894.9(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА310872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гурджі Ю.О. 
Проблеми формування і реалізації кримінально-процесуальної активності потерпілого на досудових стадіях: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.О. Гурджі ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному розгляду теоретичних і практичних проблем і шляхів їх вирішення щодо формування та реалізації на досудових стадіях кримінального судочинства кримінально-процесуальної активності потерпілого. Результатом дослідження є розкриття природи кримінально-процесуальної активності потерпілого у кримінальному судочинстві, теоретичне обгрунтування та формулювання на даній підставі пропозицій щодо доповнення і зміни діючого законодавства, а також включення запропонованих положень у новий Кримінально-процесуальний кодекс України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х893.9(4УКР)722.071
Шифр НБУВ: РА309455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Юркова Г. В. 
Реалізація завдань швидкого і повного розкриття злочину в досудових стадіях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г. В. Юркова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність і значення кримінально-процесуального поняття швидкого та повного розкриття злочину. Визначено, що вирішенню завдання швидкого розкриття злочину на досудових стадіях сприятиме законодавче врегулювання таких основних питань, як негайне порушення кримінальної справи за наявності на те підстав; направлення прокурору разом з постановою про відмову в порушенні справи усього матеріалу; скасування інститутів ознайомлення обвинуваченого та його захисника з матеріалами справи після закінчення розслідування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)71 + Х893.9(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА313005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Стратонов В.М. 
Відтворення обстановки і обставин події як метод пізнання під час розслідування злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Стратонов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання розробки та вдосконалення процесу розслідування шляхом використання пізнавальних можливостей відтворення обстановки й обставин події. Розглянуто відтворення обстановки й обставин події як слідчу дію, процесуальну форму та метод пізнання. Визначено, що існуюча процесуальна форма обмежує пізнавальні можливості слідчої дії. Запропоновано шляхи вирішення даної проблеми, розроблено методичні рекомендації щодо підготовки, проведення, фіксації слідчої дії та використання отриманих результатів. Доведено, що ефективному розслідуванню сприятиме комплексне використання таких методів пізнання, як експеримент, реконструкція, моделювання та спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА314401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Назаренко Р.І. 
Характеристика кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.І. Назаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і прикладних питань виникнення, розвитку та реалізації кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження. Розкрито зміст, об'єкт, коло суб'єктів кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та юридичні факти, що викликають їх появу, проаналізовано місце процесуальних відносин у механізмі правового регулювання. З'ясовано співвідношення кримінально-процесуальних відносин з іншими видами правових відносин (кримінально-правовими, адміністративно-процесуальними, прокурорсько-наглядовими). З урахуванням сучасних поглядів і теоретичних концепцій кримінально-процесуального права, положень Конституції України, чинного законодавства, окремих положень відомчих нормативних актів розглянуто специфіку кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та запропоновано шляхи удосконалення зазначеного виду правових відносин. Досліджено процесуальні й організаційні форми взаємодії державно-владних суб'єктів, які ведуть кримінальний процес. Сформульовано й аргументовано пропозиції та рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного та проекту нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА314892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Душейко Г.О. 
Організаційно-тактичні основи реалізації оперативно-розшукової інформації на стадії порушення кримінальної справи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 21.07.04 / Г.О. Душейко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

На монографічному рівні комплексно вивчено сучасні правові, організаційно-тактичні проблеми реалізації оперативно-розшукової інформації на стадії порушення кримінальної справи, визначено шляхи вирішення цих проблем. Аргументовано необхідність і правомірність внесення науково обгрунтованих змін і доповнень до чинного законодавства. Сформульовано пропозиції для вдосконалення нормативно-правової бази оперативно-розшукового та кримінально-процесуального характеру щодо реалізації оперативної інформації. Запропоновано шляхи вдосконалення організації та тактики скоординованої діяльності слідчих і оперативних працівників. Подано науково обгрунтовані методичні рекомендації щодо організаційно-тактичних основ реалізації оперативних матеріалів на стадії порушення кримінальної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА313217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Джига М.В. 
Проблеми законності та доцільності при забезпеченні правового статусу обвинуваченого під час розслідування злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Джига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з забезпеченням правового статусу обвинуваченого у ході розслідування злочинів, з дотриманням вимог законності та доцільності. Вивчено зміст, сутність, форми, значення розслідування злочинів у системі кримінального судочинства на основі законності та доцільності, які проаналізовано з урахуванням засад судочинства, історії, філософії, міжнародних норм та сучасної практики реалізації нового законодавства. Визначено суть, структуру правового статусу обвинуваченого, забезпечення реалізації його прав, свобод людини та громадянина, їх міжнародних стандартів. Обговорено роль слідчого, прокурора, суду, захисника та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також самого обвинуваченого у процесі правозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.014
Шифр НБУВ: РА319133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Веліканов С.В. 
Класифікація слідчих ситуацій в криміналістичній методиці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.В. Веліканов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність слідчої ситуації, конкретизовано її зміст щодо методики розслідування злочинів, розглянуто місце даної ситуації у категоріальному апараті та термінології криміналістики. Проаналізовано використання методів інших наук під час розробки інформаційного моделювання вирішення складних слідчих ситуацій, висвітлено проблему класифікації та типізації останніх. Запропоновано систему підстав класифікації слідчих ситуацій. Визначено особливості слідчих ситуацій залежно від виду розслідуваного злочину, етапу розслідування, процесуального становища та відносин між учасниками досудового слідства та кримінального процесу. Розгляуто систему заходів з метою подолання складних слідчих ситуацій, що охоплює методику оцінки зазначеної ситуації як складновирішуваної, виявлення та аналіз слідчих помилок і складання плану виходу з таких ситуацій. Наведено пропозиції стосовно підготовки програм (алгоритму) вирішення складних слідчих ситуацій та варіант такої програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4Укр)2 + Х893.9(4Укр)722
Шифр НБУВ: РА319504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кузьмінова В.Ю. 
Правові та наукові основи відновлення (реконструкції) втрачених кримінальних справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.Ю. Кузьмінова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено актуальні правові, теоретичні та практичні проблеми відновлення (реконструкції) втрачених кримінальних справ. Визначено поняття, зміст, структуру та види кримінальної справи, розкрито її процесуальну природу, характерні ознаки та значення. Розроблено наукові основи методичних рекомендацій щодо технології їх відновлення. Наведено науково-обгрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства та відомчих нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.072 + Х893.9(4Укр)722.072
Шифр НБУВ: РА3318708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Смоков С.М. 
Внутрішнє переконання слідчого і його роль при прийнятті процесуальних рішень: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Смоков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль слідчого для оцінки доказів у кримінальній справі. Обгрунтовано точку зору, що процесуальні рішення слідчого це форма реалізації внутрішнього переконання. Розглянуто роль внутрішнього переконання та процесуальної самостійності у разі прийняття найважливіших рішень, у ході порушення кримінальної справи, затримання підозрюваного, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, пред'явлення обвинувачення, складання обвинувального висновку та закриття кримінальної справи. Розроблено шляхи подолання перешкод, що негативно впливають на процес формування переконання слідчого. Доведено необхідність підпорядкування слідчого апарату органів внутрішніх справ безпосередьо Головному слідчому управлінню МВС України. Внесено пропозиції до чинного КПК та проекту нового КПК України щодо підвищення ролі органів досудового слідства, зміцнення процесуальної самостійності слідчого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 +
Шифр НБУВ: РА321318

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Губар С.В. 
Становлення і розвиток органів дізнання і досудового слідства в Україні (1917 - 60-ті роки ХХ століття): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Губар ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі вивчення нормативних джерел, архівних документів і матеріалів слідчо-судової практики у поєднанні з досягненнями вітчизняних і зарубіжних наук історико-правового та кримінально-процесуального циклів здійснено комплексний історико-правовий аналіз структурних і функціональних змін у системі органів дізнання та досудового слідства України в історичному аспекті. Досліджено історичні та правові особливості функціонування систем органів досудового слідства, окремих слідчих ланок, а також визначено актуальні шляхи реформування кримінально-процесуального провадження за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72-1 + Х629.372 +
Шифр НБУВ: РА325705

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Романюк Б.В. 
Сучасні теоретичні та правові проблеми використання спеціальних знань у досудовому слідстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Б.В. Романюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання сучасних теоретичних і правових проблем використання спеціальних знань у досудовому слідстві, розкрито їх суть, значення для пізнання істини, юридичні та практичні проблеми їх застосування у досудовому слідстві. Визначено поняття "спеціальні знання", "спеціаліст", суб'єкти та форми застосування ними спеціальних знань. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення процесу використання їх слідчим у ході розслідування кримінальних справ. Запропоновано низку змін до кримінально-процесуального законодавства та інших нормативних актів щодо безпосереднього застосування спеціальних знань слідчим, спеціалістом та експертом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)413 + Х893.9(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА318717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Головецький М.О. 
Тактика узнавання і впізнання під час досудового слідства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Головецький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття, характеристику дізнавання та упізнання з точки зору психології, фізіології та криміналістики. Вперше обгрунтовано необхідність законодавчого закріплення оперативного дізнавання як засобу одержання доказової інформації та впровадження його у слідчу та оперативно-розшукову практику. Класифіковано ситуації оперативного дізнавання на початковому та подальшому етапах досудового слідства, запропоновано засоби фіксації результатів дізнавання та їх застосування у процесі доказування. Доведено необхідність розширення кола об'єктів, що пред'являються для упізнання. Проаналізовано психологічні, тактичні та процесуальні аспекти упізнання, розроблено тактику пред'явлення для упізнання людини за ходою та показано можливість упізнання за іншими функціональними ознаками. Удосконалено процесуальні та тактичні основи зустрічного та повторного упізнання, а також тактичні прийоми та криміналістичні засоби забезпечення безпеки свідків під час проведення упізнання та дізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х894.9(4УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА322317

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського