Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (441)Книжкові видання та компакт-диски (605)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Х999$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Циганюк Ю.В. 
Цивільний позов у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.В. Циганюк ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити комплексне порівняльно-правове дослідження цивільного позову у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи на прикладі Італії, Німеччини, Польщі, Росії, Франції. Обгрунтовано необхідність гармонізації кримінально-процесуальних норм, що визначають засади захисту майнових прав потерпілих від злочину осіб в Україні з аналогічними у країнах континентальної правової системи. На підставі чинного законодавства, з використанням доктринальних праць сформульовано пропозиції щодо визначення правової природи цивільного позову в кримінальному процесі України та країн зазначеної правової системи. Детально проаналізовано кожен його елемент. Визначено особливості суб'єктного складу даного позову. Охарактеризовано провадження за цивільним позовом у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи. За результатами аналізу сформульовано шляхи вирішення проблемних питань. Змодельовано проекти норм для доповнення й удосконалення чинного українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4)17 + Х893.9(4УКР)17 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355587

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Латковська Т.А. 
Фінансово-правове регулювання організації та функціонування банківської системи в Україні та зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Т.А. Латковська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі порівняльно-правового аналізу здійснено комплексне дослідження фінансово-правового регулювання організації та функціонування банківської системи в Україні та зарубіжних країнах. Доведено, що банківська система є важливою ланкою фінансової системи. Визначено сферу фінансово-правового регулювання відносин, що складаються у процесі формування та функціонування установ банківської системи. Досліджено правовий режим виникнення та розвитку інституту центрального емісійного банку та його місце у системі органів державної влади. Розкрито правовий статус Національного банку України як центрального органу державного управління з особливими повноваженнями. Досліджено правовий режим державних банків України. Розкрито фінансово-правові засади діяльності установ банківської системи у разі кредитування та проведення розрахунків і касових операцій. Розглянуто вплив методу фінансово-правового регулювання як превалюючого у галузі відносин, зумовлених діяльністю органів держави у процесі управління організаціями банківської системи та регулювання Національним банком України відносин комерційних банків зі своїми клієнтами. Запропоновано заходи щодо покращання банківського законодавства України та наближення його норм до міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.1 + Х839(4/8)212.3 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА358827

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сідак М. В. 
Фінансово-правове регулювання банківських відносин в Європейському Союзі та країнах Східної Європи: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. В. Сідак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження фінансово-правового регулювання банківських відносин в Європейському Союзі, державах-членах ЄС і країнах Східної Європи (Україна та Російська Федерація). Визначено основні засади, принципи, особливості організації та функціонування банківської системи. Окреслено сферу фінансово-правового регулювання відносин, що складаються в процесі створення та діяльності центральних банків у країнах Європи та в Європейському Союзі, а саме: їх мету, завдання, принципи, функції, повноваження, види операцій. Проаналізовано фінансово-правовий статус банків, кредитних і фінансових інститутів: особливості створення, ліцензування та діяльності. Розкрито фінансово-правові аспекти проведення нагляду за діяльністю кредитних інститутів в ЄС та банківського нагляду в країнах Східної Європи. На підставі проведеного аналізу, базуючись на de lege lata, запропоновано висновки щодо визначення характерних рис, особливостей та підходів до правового регулювання банківських відносин в Європі та розроблено висновки і de lege ferenda щодо вдосконалення фінансово-правового регулювання банківських відносин під час адаптації українського фінансового та банківського законодавства до норм і стандартів ЄС на шляху вступу України до Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(45)212.3 + Х999.82
Шифр НБУВ: РА381534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Руденко 
Фінансово-правові основи соціального захисту населення (порівняльний аналіз законодавства України, Федеративної Республіки Німеччини та інших зарубіжних країн-членів Європейського Союзу): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Василь Миколайович Руденко ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х999.81(4) + У9(4УКР)272 + У9(4)272
Шифр НБУВ: РА303611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Міщук В. В. 
Унітарна форма територіального устрою України, Польщі та Італії (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Міщук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу, поняття, ознаки та види унітарних держав, витоки їх становлення, а також основні засади організації та функціонування унітарної форми територіального устрою держави. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку України як унітарної держави, з'ясовано, що державотворчий процес на теренах України, а відтак, і утвердження (або спроба утвердження) унітарної форми політико-територіального устрою, мали досить складний, багатогранний, неоднозначний, а іноді суперечливий, проте, поступальний характер. На підставі порівняльного аналізу нормативно-правових актів зарубіжних країн і національного законодавства запропоновано шляхи оптимізації правового регулювання унітарної форми територіального устрою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.33 + Х809(4УКР)7 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА381780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Пушкар П.В. 
Угода про визнання вини у сучасному кримінальному процесі: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.В. Пушкар ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено питання, що стосуються суті, юридичної природи, значення та порівняльної характеристики угоди про визнання вини у кримінальному процесі держав загальної правової традиції та держав континентальної правової традиції. Висвітлено аспекти виникнення та розвитку інституту угоди про визнання вини на практиці зарубіжних держав, у прецедентах Європейського суду з прав людини. На підставі міжнародно-правових актів, законодавства та правозастосовної практики зарубіжних держав комплексно досліджено питання сучасного стану та перспектив правового регулювання угоди про визнання вини. Обгрунтовано доцільність запровадження до кримінального процесу України угоди про визнання вини як спрощеної та скороченої процедури розгляду кримінальних справ з метою зменшення строків розгляду справ, розвантаження судів та суддів, зменшення строків тримання осіб під вартою, заощадження бюджетних асигнувань на здійснення правосуддя. Проаналізовано проблеми стосовно функціонування угоди про визнання вини у різних правових системах. Запропоновано шляхи їх вирішення та врегулювання процедури угоди про визнання вини у проекті КПК України з приведенням її у відповідність до міжнародно-правових стандартів захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.893 + Х893.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338094

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сліденко І.Д. 
Тлумачення Конституції України: питання теорії і практики в контексті світового досвіду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Д. Сліденко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі системного аналізу основних моделей тлумачення Конституції розвинуто новий підхід до тлумачення конституцій, як невід'ємного інструменту функціонування правової демократичної держави в історико-правових і компаративних аспектах. Визначено поняття "тлумачення конституції", співвідношення видів і способів тлумачення, вплив політизаційних та політологізаційних процесів. Проведено детальний історико-правовий аналіз функціонування системи тлумачення Конституцій в Україні, розглянуто її сучасний стан, динаміку в ході державотворчого процесу, тенденцій розвитку та перспектив функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)104 + Х999.801-383
Шифр НБУВ: РА316329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кібенко О.Р. 
Сучасний стан та перспективи правового регулювання корпоративних відносин: порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії та України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.Р. Кібенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Досліджено сучасний стан і перспективи регулювання корпоративних відносин у праві ЄС, Великобританії та України. Доведено, що в європейських країнах відбувається процес фундаментального реформування корпоративного права. Проаналізовано передумови, причини та напрямки реформи. Обгрунтовано необхідність проведення фундаментальної реформи вітчизняного корпоративного права та запропоновано її концепцію, орієнтовану на європейські стандарти. Досліджено правову базу процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС і сформульовано його методологічні засади стосовно корпоративного права. Проведено порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії й України за окремими іститутами, а саме: створення й державна реєстрація товариств, розкриття ними інформації, капітал, корпоративне управління, поглинання, реорганізація, діяльність груп товариств (переважно холдингів). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення корпоративного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4/8)014 + Х915.232.5-91 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА344777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Тюріна О.В. 
Сучасні системи правоохоронних органів (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Тюріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-правового дослідження організації та функціонування сучасних систем правоохоронних органів. Розглянуто питання методології порівняльного правознавства та методики конкретного порівняльно-правового аналізу. Розкрито зміст поняття системи правоохоронних органів, а також науково обгрунтовано залежність і обумовленість організаційно-функціональної побудови системи правоохоронних органів від особливостей національної правової системи та певної правової сім'ї, визначено типи систем правоохоронних органів. Висвітлено можливі шляхи використання позитивного досвіду організації та функціонування систем правоохоронних органів зарубіжних держав для вдосконалення системи правоохоронних органів України, зокрема, судової системи, прокуратури та міліції, зважаючи на її національні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х999.891 + Х819(4/8)112.011 + Х891.9(4/8)
Шифр НБУВ: РА315191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Назаров І. В. 
Судові системи країн Європейського Союзу та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / І. В. Назаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено понятійний апарат проблематики та сформульовано визначення термінів "судова система", "принципи побудови судової системи", "суд". Доведено історичне значення принципу єдності судової системи та необхідність його використання в будь-якій державі незалежно від ступеня спеціалізації судів, форм державного устрою, розміру території як одного з факторів забезпечення єдності держави в цілому. Розроблено систему змін до нового законодавства України для його зміцнення. Проведено аналіз історичних етапів становлення судових систем України та європейських країн, принципів їх побудови. Класифіковано судові системи європейських країн за критерієм перебування у складі ЄС або ступеня близькості до входження до його складу. Запропоновано концепцію подальшого реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х891.9(4УКР)1 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Жукова Т. С. 
Соціальні засади запобігання злочинності молоді в Україні та Італії (порівняльне дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. С. Жукова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з інститутом запобігання молодіжній злочинності. Для успішної інтеграції України в ЄС, зближення законодавства України та практики його застосування з сучасною європейською системою обгрунтовано доцільність здійснення узагальнень та аналізу законодавства й інших нормативно-правових актів, які регулюють правові й організаційні засади запобігання злочинам в Україні й Італії. Для якісного проведення порівняльного дослідження обрано вікові межі найбільш схожої частини молоді України й Італії, а саме від 16-ти до 21-го року. Подано кримінологічну характеристику молодіжної злочинності. Проаналізовано причини, умови та фактори, що детермінують злочинність. Виявлено особливості злочинності молоді в Україні й Італії. Висвітлено напрями використання в Україні досвіду Італії з запобігання молодіжній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4ІТА)52 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА381600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Скрипіна Ю.В. 
Слідчий суддя в системі кримінально-процесуальної діяльності (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.В. Скрипіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми реалізації кримінально-процесуального інституту слідчого судді. Досліджено його правову природу як гарантії судового захисту конституційних прав і свобод людини. Проаналізовано процесуальний статус слідчого судді, його місце та роль у системі кримінально-процесуальної діяльності, особливості характеру здійснюваної ним функції на стадії досудового розслідування у кримінальній справі, яку визначено як забезпечення законності й обгрунтованості обмеження конституційних прав і свобод людини на досудовому провадженні. Проаналізовано процесуальні права й обов'язки слідчого судді під час застосування заходів процесуального примусу, розгляду скарг на дії (бездіяльність), рішення особи, яка провадить дізнання, слідчого та прокурора, проведення слідчих дій, які обмежують конституційні права людини та громадянина й інші повноваження. Розглянуто специфіку предмету кримінально-процесуального пізнання слідчого судді, його межі та гносеологічні та правові вимоги, які повинні пред'являтися до його рішень. На підставі проведеного порівняльного аналізу кримінально-процесуального законодавства зарубіжних країн і певних положень проектів КПК України зроблено висновок про доцільність запровадження інституту слідчого судді та запропоновано його теоретичну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА359955

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Нагнибіда В. І. 
Речові права на чуже майно: порівняльно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. І. Нагнибіда ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено речові права на чуже майно за цивільним законодавством України та законодавствами зарубіжних країн. Зроблено ряд узагальнень в частині загальної теорії речового права. Здійснено порівняльний аналіз правового регулювання речових прав на чуже майно у законодавстві України та зарубіжних країн. Визначено та проаналізовано систему правового регулювання даних прав, особливості їх регламентації у країнах з різними правовими традиціями. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо вдосконалення механізму правового регулювання відносин, які виникають щодо користування чужим майном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х831.103.2 + Х831.4 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Піфко О. О. 
Реєстрація прав на землю у країнах Європи: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О. О. Піфко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості правового регулювання реєстрації прав на землю в окремих країнах Європи та її місце серед основних правових інструментів, за допомогою яких державою реалізується механізм гарантій і захисту прав власників. Проаналізовано та порівняно законодавство України, Федеративної Республіки Німеччини, Російської Федерації та деяких інших країн Європи, яке регулює державну реєстрацію права на землю й інше нерухоме майно. Досліджено стан наукової розробки проблеми правового регулювання системи реєстрації права на землю. Висвітлено особливості правового статуту суб'єктів реєстраційних правовідносин в окремих країнах Європи. Обгрунтовано доцільність функціонування реєстрації прав на землю та кадастру як двох паралельних, незалежних один від одного інститутів, між якими повинен бути налагоджений постійний інформаційний зв'язок. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері реєстрації права на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)124 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА382034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Невідомий .В.І. 
Рахункові палати як органи фінансового контролю в Україні та Європі: конституційно-порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / .В.І. Невідомий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено конституційно-порівняльний аналіз статусу та діяльності Рахункових палат в Україні та країнах Європи. Опрацьовано конституційно-правову регламентацію статусу даних палат, конкретизовано та розкрито генезис, поняття й ознаки Рахункових палат в країні та Європі. Здійснено порівняльний аналіз повноважень цих палат, на цій підставі надано конкретні пропозиції щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання діяльності конституційного органу - Рахункової палати в Україні. Запропоновано положення щодо необхідності закріплення за Рахунковою палатою в Україні статусу єдиного незалежного спеціалізованого конституційного органу державного фінансового контролю, який здійснює координацію контролю державних фінансів шляхом встановлення засад і форм можливої співпраці з органами внутрішнього контролю, спрямованої на підвищення ефективності використання бюджетних коштів, за обов'язкової умови співпраці з парламентом. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення організаційно-функціональної побудови Рахункової палати в Україні, базуючись на досвіді країн Європи. Розглянуто вимоги Європейського Союзу до побудови системи державного фінансового контролю. Висвітлено статус і діяльність рахункової палати ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)621.1-03 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА349072

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Аскеров С.С. 
Принцип незалежності і недоторканності суддів у кримінальному процесі України та Азербайджану (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Аскеров ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, суть і зміст принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі України й Азербайджану. Проаналізовано процес становлення, а також розвиток цього принципу у кримінальному процесі даних країн. Вивчено та проаналізовано їх конституції та законодавства, міжнародно-правові акти про незалежність і недоторканість суддів. Досліджено проблеми сучасного стану та шляхи подальшого правового врегулювання принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі. Проаналізовано співвідношення даного принципу з іншими принципами кримінального процесу України й Азербайджану. Проведено порівняльно-правовий аналіз національного законодавства цих країн щодо незалежності та недоторканості суддів, рівня забезпечення та системи гарантії незалежності суддів, відповідність законодавства цих держав їх міжнародно-правовим зобов'язанням. Обгрунтовано необхідність удосконалення законодавства України й Азербайджану щодо притягнення суддів до юридичної відповідальності (дисциплінарної та кримінальної). Зроблено пропозиції законодавцям даних держав стосовно приведення правової бази щодо незалежності та недоторканості суддів у відповідності до міжнародних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(5АЗЕ)-2 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355589

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Коваленко Ю.І. 
Правовий статус працівника органів внутрішніх справ у перехідному суспільстві (порівняльно-правовий аналіз на матеріалах країн СНД): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.І. Коваленко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження загальнотеоретичних і порівняльно-правових аспектів, а також закономірностей становлення та розвитку інституту правового статусу працівників органів внутрішніх справ у країнах-учасницях СНД. Висвітлено питання щодо поліцейської системи Франції як еталонної поліцейської системи країн романо-германської правової сім'ї. Констатовано, що саме французька модель організації цієї системи дозволяє забезпечити стійке існування політичного режиму за умов економічної, політичної нестабільності, частих політичних криз. Проаналізовано основні етапи розвитку законодавства про органи внутрішніх справ у країнах-учасницях СНД. Розглянуто питання про елементний склад правового статусу працівника цих органів. У порівняльно-правовому аспекті розкрито суть понять "працівник міліції" та "працівник поліції", які існують у чинному законодавстві країн-учасниць СНД. Систематизовано різноманітні види гарантій правового статусу працівника органів внутрішніх справ. Досліджено види та підстави юридичної відповідальності працівників зазначених органів країн-учасниць СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4/5СНД) + Х999.81 +
Шифр НБУВ: РА339522

Рубрики:

      
19.

Совгиря О.В. 
Правовий статус парламентської опозиції (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Совгиря ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано зміст понять парламентської опозиції та опозиційного Кабінету Міністрів в Україні. Досліджено розвиток політико-правової думки щодо становлення концепції парламентської опозиції. Здійснено теоретико-правове обгрунтування поняття "парламентська опозиція" в конституційному праві України. Проаналізовано правовий статус парламентської опозиції в зарубіжних країнах. Розглянуо питання становлення та перспектив правового регулювання статусу парламентської опозиції в Україні. Встановлено її права, обов'язки та ступінь відповідальності. Розроблено проект закону щодо визначення правового статусу парламентської опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА336649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бірюков В.І. 
Правовий режим іменних пайових цінних паперів за законодавством України і Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Бірюков ; НДІ приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено ознаки іменних пайових цінних паперів, що дозволяють виділити їх серед інших видів цінних паперів. Обгрунтовано необхідність закріплення норми, згідно з якою правопричини щодо цінних паперів підлягатимуть укладенню в письмовій формі, недотримання якої робить їх недійсними. Зазначено, що всі пайові цінні папери засвідчують майнову участь їх власників у юридичній особі або в інвестиційних фондах чи фондах операції з нерухомістю. На підставі аналізу законодавства, судової практики та доктрини України та Республіки Польща, порівняння вирішення вказаних проблем в обох правових системах визначено правову природу й описано особливості даних об'єктів, виявлено недоліки правового регулювання в українському праві. На основі цих результатів розроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + Х839(4ПОЛ) + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА368544

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського