Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х999.891$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Савченко В.А. 
Забезпечення прав та законних інтересів суб'єктів кримінального судочинства у досудових стадіях в Україні та Федеративній Республіці Німеччині: порівняльний аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.А. Савченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження теоретичних і практичних проблем щодо забезпечення прав і свобод осіб, що виникають у досудових стадіях в Україні та ФРН. Розглянуто теоретичні питання стосовно забезпечення суб'єктивних прав і свобод, процесуальні гарантії за умов запровадження досудового розслідування. Вивчено особливості забезпечення прав та інтересів осіб, що потерпіли від злочинних посягань, обвинувачених, свідків, інших учасників кримінального процесу зазначених країн. Проаналізовано законодавче врегулювання проведення слідчих дій і застосування заходів процесуального примусу. Сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що беруть участь у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.01 + Х893.9(4НІМ)722.01 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА356889

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Аскеров С.С. 
Принцип незалежності і недоторканності суддів у кримінальному процесі України та Азербайджану (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Аскеров ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, суть і зміст принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі України й Азербайджану. Проаналізовано процес становлення, а також розвиток цього принципу у кримінальному процесі даних країн. Вивчено та проаналізовано їх конституції та законодавства, міжнародно-правові акти про незалежність і недоторканість суддів. Досліджено проблеми сучасного стану та шляхи подальшого правового врегулювання принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі. Проаналізовано співвідношення даного принципу з іншими принципами кримінального процесу України й Азербайджану. Проведено порівняльно-правовий аналіз національного законодавства цих країн щодо незалежності та недоторканості суддів, рівня забезпечення та системи гарантії незалежності суддів, відповідність законодавства цих держав їх міжнародно-правовим зобов'язанням. Обгрунтовано необхідність удосконалення законодавства України й Азербайджану щодо притягнення суддів до юридичної відповідальності (дисциплінарної та кримінальної). Зроблено пропозиції законодавцям даних держав стосовно приведення правової бази щодо незалежності та недоторканості суддів у відповідності до міжнародних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(5АЗЕ)-2 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355589

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Назаров І. В. 
Судові системи країн Європейського Союзу та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / І. В. Назаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено понятійний апарат проблематики та сформульовано визначення термінів "судова система", "принципи побудови судової системи", "суд". Доведено історичне значення принципу єдності судової системи та необхідність його використання в будь-якій державі незалежно від ступеня спеціалізації судів, форм державного устрою, розміру території як одного з факторів забезпечення єдності держави в цілому. Розроблено систему змін до нового законодавства України для його зміцнення. Проведено аналіз історичних етапів становлення судових систем України та європейських країн, принципів їх побудови. Класифіковано судові системи європейських країн за критерієм перебування у складі ЄС або ступеня близькості до входження до його складу. Запропоновано концепцію подальшого реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х891.9(4УКР)1 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Тюріна О.В. 
Сучасні системи правоохоронних органів (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Тюріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-правового дослідження організації та функціонування сучасних систем правоохоронних органів. Розглянуто питання методології порівняльного правознавства та методики конкретного порівняльно-правового аналізу. Розкрито зміст поняття системи правоохоронних органів, а також науково обгрунтовано залежність і обумовленість організаційно-функціональної побудови системи правоохоронних органів від особливостей національної правової системи та певної правової сім'ї, визначено типи систем правоохоронних органів. Висвітлено можливі шляхи використання позитивного досвіду організації та функціонування систем правоохоронних органів зарубіжних держав для вдосконалення системи правоохоронних органів України, зокрема, судової системи, прокуратури та міліції, зважаючи на її національні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х999.891 + Х819(4/8)112.011 + Х891.9(4/8)
Шифр НБУВ: РА315191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Циганюк Ю.В. 
Цивільний позов у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.В. Циганюк ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити комплексне порівняльно-правове дослідження цивільного позову у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи на прикладі Італії, Німеччини, Польщі, Росії, Франції. Обгрунтовано необхідність гармонізації кримінально-процесуальних норм, що визначають засади захисту майнових прав потерпілих від злочину осіб в Україні з аналогічними у країнах континентальної правової системи. На підставі чинного законодавства, з використанням доктринальних праць сформульовано пропозиції щодо визначення правової природи цивільного позову в кримінальному процесі України та країн зазначеної правової системи. Детально проаналізовано кожен його елемент. Визначено особливості суб'єктного складу даного позову. Охарактеризовано провадження за цивільним позовом у кримінальному процесі України та країн континентальної правової системи. За результатами аналізу сформульовано шляхи вирішення проблемних питань. Змодельовано проекти норм для доповнення й удосконалення чинного українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4)17 + Х893.9(4УКР)17 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355587

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського