Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шевченко Н.В. 
Діяльність національних культурно-освітніх закладів Півдня України в період німецько-румунської окупації 1941 - 1944 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н.В. Шевченко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано становище закладів освіти різних рівнів і наукових установ. Проаналізовано розвиток сценічного мистецтва та кінорадіомовлення за окупаційного режиму, а також стан преси, музеїв і бібліотек. Виявлено, що освіта та молодіжне виховання етнічних німців підпорядковувалися одній меті - формуванню в середовищі українських "фольксдойче" нацистського світогляду. Визначено, що сподівання частини українських діячів відродження культурно-освітньої сфери під німецько-румунською зверхністю виявилися марними, система освіти була зруйнована, а надбання культури зазнали значних духовних і матеріальних збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)622.8 + Ч33(4УКР7)62 + Ч113(4УКР-9ПІВ)62
Шифр НБУВ: РА374988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мірошниченко В.С. 
Концепція культури у творчій спадщині С. Л. Франка: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / В.С. Мірошниченко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено основні етапи розвитку концепції культури у творчості С.Л. Франка, які тісно пов'язані з його біографією, світоглядними настановами та полягають у домінуванні цієї концепції в доемігрантський період творчості та критичному переосмисленні в період еміграції. Поглиблено розуміння впливу окремих представників західноєвропейської та російської філософсько-культурологічної думки на концепцію культури письменника. Вивчено релігійне підгрунтя концепції С.Л. Франка, яке походить від релігійного світогляду мислителя. Досліджено аксіологічний, антропологічний та соціальний виміри концепції, які втілюються в її тлумаченні як сукупності абсолютних цінностей, а також в антиномічній єдності культури, особистості та суспільства. Обгрунтовано зв'язок концепції культури з онтологічними та гносеологічними елементами інтелектуальної спадщини письменника, що уможливило її реконструкцію в контексті цих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч113(4УКР)
Шифр НБУВ: РА374875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Александрова М.В. 
Культура та цивілізація: становлення проблематики в українській філософській думці (кінець ХІХ - початок ХХ століть): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / М.В. Александрова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено генезу поглядів на культуру та цивілізацію кінця XVIII - кінця XIX ст. та зроблено висновок, що українська філософська думка з кінця XVII ст. пропонує унікальну традицію "критики цивілізації", яка базується на християнському світогляді та визначає посередницьку роль філософського мислення між вірою та розумом; умовно її можна назвати "культуротворчою". Зазначено, що подальший шлях української філософської думки кінця XIX - початку XX ст. можна характеризувати як послідовне віддалення від цієї парадигми та пошук іншої, що базується на науково-раціональному пізнанні та ідеї прогресу. Запропоновано цю парадигму умовно назвати "цивілізаційною".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 + Ю3(4УКР) + Ч113(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327659

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Король Д.О. 
Культурологічна реконструкція давньоскандинавської танатології: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Д.О. Король ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Уточнено уявлення давніх скандинавів щодо просторового навантаження потойбічності на основі семантики поховальної споруди. Розглянуто динаміку змін в образних утіленнях смерті та потойбічності на прикладах пам'яток архаїчного мистецтва. Проаналізовано міфологічні персонажі, пов'язані зі смертю та потойбічністю, простежено їх генезу від ідеології бронзової доби до образів еддичних текстів. Розкрито образ Змія-Дракона як символа потойбічності на півночі Європи, що є архаїчним і пронизує світоглядну картину та пам'ятки матеріальної культури даного регіону впродовж тривалого часу. Проведено системний аналіз концептів давньоскандинавської світоглядної парадигми, з урахуванням етнічних і міграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч113(411) + Т3(411)0-7
Шифр НБУВ: РА372811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сидоренко В.Д. 
Культурологічні аспекти художньо-стильової еволюції візуального мистецтва України (ХХ - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / В.Д. Сидоренко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено системний аналіз культурологічних аспектів художньо-стильової еволюції візуального мистецтва України XX - початку XXI ст. Вперше досліджено специфіку трансчасової причининно-наслідокової реалізації феноменів мистецтва початку та середини XX ст. у 1990 - 2000 рр. Наведено результати культурологічного аналізу суперечливих подій у сфері візуального мистецтва, що відбувалися в Україні в роки незалежності. Проведено порівняльне дослідження розвитку вітчизняного та світового мистецтва. Обгрунтовано необхідність і способи репрезентації на світовому рівні сучасного українського художнього мистецтва. Доведено закономірність виникнення явища нонконформізму, поява якого зумовлена кардинальними суспільними трансформаціями та примусовими деформаціями основоположних традиційно усталених мистецьких понять. Особливу увагу приділено вивченню трансформаційних тенденцій у візуальному мистецтві України на межі XX - XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6-2 + Ч113(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334224

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського