Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (325)Книжкові видання та компакт-диски (212)Журнали та продовжувані видання (148)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч311.352$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Потапенко О.Б. 
Ідея виховання моральної особистості у спадщині українських педагогів-мислителів другої половини XVIII ст.: автореф. дис... канд. пед. наук.: 13.00.01 / О.Б. Потапенко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток ідеї виховання моральної особистості у спадщині українських мислителів другої половини XVIII ст. Досліджено шляхи вирішення цієї проблеми у межах європейської філософсько-педагогічної думки до другої половини XVIII ст. Визначено мету й основні завдання та принципи морального виховання, розкрито його зміст і перспективи подальшого реформування. Досліджено основні підходи щодо вирішення проблеми виховання моральної особистості у працях українських мислителів. Висвітлено безпосередній зв'язок української філософсько-педагогічної думки з кращими європейськими традиціями у вирішенні даного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)464 + Ч311.352 + Ю3(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА362605

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Год Н.В. 
Моральне виховання особистості в педагогічній системі гуманіста Еразма Роттердамського: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.В. Год ; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше систематизовано й узагальнено ідеї та досвід морального виховання особистості видатного гуманіста епохи європейського Відродження Еразма Роттердамського. Розкрито філософсько-антропологічні засади, мету, принципи та методи виховання. З'ясовано шляхи досягнення морального ідеалу. Виявлено основні напрями формування моральної людини у контексті її всебічного та гармонійного розвитку. Актуалізовано можливість використання ідей Еразма Роттердамського у сучасному педагогічному процесі. До наукового обігу введено невідомі та маловідомі у вітчизняній науці філософські й історико-педагогічні джерела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352 + Ч33(4НІД)-8 Роттердамський, Е. +
Шифр НБУВ: РА365028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Михайленко Т.В. 
Національне виховання молоді української діаспори в Канаді (кінець XIX - XX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз історично зумовленої системи національного виховання молоді української діаспори у Канаді періоду кінця XIX - XX ст. Розкрито мету, зміст, форми та засоби національного виховання молоді української діаспори в Канаді у досліджений період. Визначено особливості різних складових національного виховання як головних чинників збереження національної свідомості молоді української діаспори на теренах Канади. Здійснено цілісний аналіз особливостей родинно-сімейного національного виховання молоді української діаспори в даній країні. Розкрито роль і значення молодіжних, громадських і релігійних організацій у вихованні цієї молоді, що сприяли вихованню в молодих українців канадського походження любові до українського народу, їх історичної батьківщини, рідної мови, традицій і обрядів рідного народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352.13 + Ч491,01 + Ч33(7КАН=УК)52 +
Шифр НБУВ: РА355777

Рубрики:

      
4.

Авер'янова 
Образотворче мистецтво як чинник національного виховання особистості (українознавчий аналіз): автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.12 / Ніна Миколаївна Авер'янова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю817.2 + Ч311.352.13 + Щ10 р(4УКР)
Шифр НБУВ: РА352601

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Грива О.А. 
Толерантність в процесі становлення молоді в умовах полікультурного середовища: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / О.А. Грива ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено методологічні та теоретичні підходи до толерантності в процесі становлення молоді за умов полікультурного середовища. Досліджено теоретичні підходи і досвід роботи з виховання толерантності, проведено порівняльний аналізу формування даної якості у різних культурах. На підставі одержаних результатів визначено сучасні тенденції, актуальні проблеми й особливості формування толерантності у молоді за умов полікультурного середовища України на прикладі Автономної Республіки Крим, проаналізовано основні проблеми молоді. З урахуванням характеру соціальної технології, особливостей полікультурного середовища України та специфіки соціальної роботи з молоддю запропоновано соціально-освітні технології для допомоги молоді у процесі її соціалізації у полікультурному соціумі. Розроблено й апробовано моделі формування толерантності особистості в полікультурному середовищі та професійної підготовки фахівців до роботи з розвитку даної якості у молоді. Основні результати наукового дослідження впроваджено у практику роботи закладів вищої, позашкільної та післядипломної освіти, а також соціальних служб для молоді в окремих регіонах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.39 + Ю6*671*321 + Ч311.352.13 +
Шифр НБУВ: РА359538

Рубрики:

      
6.

Семенюк Н.В. 
Філософія екобезпечного поступу людства в епоху глобалізації та інформаційної революції: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.10 / Н.В. Семенюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано зовнішні - глобалізацію та інформаційну революцію - та внутрішні фактори - утвердження державності, становлення ринкових відносин і демократії в Україні, що призводять до загострення екологічної ситуації, погіршення стану екологічної безпеки людини та суспільства, нації та держави. Доведено, що філософія екобезпечного розвитку розглядається як найбільш актуальне завдання людства та повинна розв'язати певні проблеми, а саме: розробити концепцію виживання людства на підставі визнання гуманістичних загальнолюдських цінностей; виробити світогляд, ядром якого повинна бути нова екологічна свідомість. Узагальнено філософські теорії, розроблені науковцями в останні десятиріччя, та зроблено висновок, що оптимальна модель екобезпечного розвитку людства може бути модель "стійкого людського розвитку", що визначений як процес гармонізації продуктивних сил, забезпечення гарантованого задоволення мінімально необхідних потреб всіх членів суспільства за умови збереження та поетапного відтворення цілісності навколишнього середовища, забезпечення рівноваги між потенціалом природи та вимогами людей всіх поколінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ч311.352.27 +
Шифр НБУВ: РА363651

Рубрики:

      
7.

Максак О. І. 
Ціннісні орієнтири духовного та фізичного розвитку особистості у сучасній західноєвропейській філософії освіти: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / О. І. Максак ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Доведено, що представники сучасної західноєвропейської філософії освіти у ході визначення основних ціннісних орієнтирів сучасної освіти, а також під час виявлення загроз гармонійному розвитку особистості в сучасному суспільстві та шляхів подолання цих загроз переважно схиляються до однієї з двох панівних ціннісних стратегій: або до гуманістичної, або до соціально-технологічної. Досліджено специфіку, переваги та недоліки цих стратегій розвитку духовних і фізичних якостей особистості засобами освіти. Проаналізовано міру залучення вітчизняної системи освіти до слідування цим стратегіям, що визначають основні ціннісні орієнтири побудови спільного європейського освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352 + Ч311.354 + Ю252:Ч30 р
Шифр НБУВ: РА380306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського