Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (1343)Книжкові видання та компакт-диски (1570)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч421.352$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 241
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стефанюк С.К. 
Виховання гуманності підлітків засобами української обрядовості: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.К. Стефанюк ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації висвітлюються основні філософсько-педагогічні погляди на виховання гуманності, розглядаються засоби його здійснення, умови творчого використання у школі етнопедагогічної вітчизняної спадщини. Важлива увага приділяється також розумінню духовно-емоційної сфери і творчо-оцінкового середовища, в якому відбувається гуманне виховання підлітка. Встановлено, що засоби української обрядовості є нетрадиційними формами гуманного виховання підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16

Рубрики:

      
2.

Король О.В. 
Формування екологічної культури учнів V-VI класів у процесі вивчення інтегративного курсу "Навколишній світ": Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Король ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Обгрунтовується положення про те, що одним з ефективних шляхів вирішення проблем екологічного виховання є формування інтегративної особистісної якості, структурними елементами якої є: система наукових знань, спрямованих на пізнання процесів і результатів взаємодії людини, суспільства й природи, екологічних ціннісних орієнтацій, норм та правил ставлення до природи, потреби в спілкуванні з природою й готовності до природоохоронної діяльності, вмінь та навичок з вивчення та охорони природи. Розглянуті основні методи формування якості, що досліджувалась: розповідь на екологічну тему, евристична бесіда з елементами диспуту на екологічну тематику, екологічні семінари дослідницького характеру, ігрова діяльність екологічного змісту, експресивні методи, тощо. Апробація результатів дослідження проводилась у процесі експериментальної роботи та перевірки розробленої моделі формування екологічної культури в ряді шкіл України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27

Рубрики:

      
3.

Флешар Е. 
Дидактичні основи підготовки студентів - майбутніх вчителів біології до реалізації екологічної освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Е. Флешар ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 41 с. — укp.

Досліджено особливості підготовки майбутніх вчителів до екологічної освіти школярів. Розроблено концепцію формування готовності студентів - майбутніх вчителів біології та охорони навколишнього середовища, зміст екологічних знань до курсу біології, а також методику їх засвоєння в ході лабораторних занять на місцевості в системі орнітологічних і фенологічних спостережень. Виявлено ознаки готовності вчителя до екологічної освіти, розроблено систему педагогічних засобів, що забезпечують її формування, установлено закономірності ефективної організації цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Ч489.518.5 + Е.р(4ПОЛ)21-34,022
Шифр НБУВ: РА305497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Охріменко І.В. 
Виховання учнів старших класів на національно-культурних традиціях українського народу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.В. Охріменко ; Харків. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації теоретично обгрунтований цілісний, багатофакторний, ступеневий процес виховання старшокласників на національно-культурних традиціях українського народу, визначені й охарактеризовані етапи, виявлені педагогічні умови та інноваційні технології забезпечення його успішного функціонування і розвитку. Узагальнений передовий досвід і обгрунтована система методичної роботи в школі та районі з підготовки педагогічних працівників до виховання юнаків і дівчат на національно-культурних традиціях українського народу. Встановлено, що виховання на традиціях успішно здійснюється в спільній діяльності школи, позашкільних закладів і родини на основі єдності теоретичної і практичної підготовки старшокласників, їх самовиховання і самоосвіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13

Рубрики:

      
5.

Романишин І.М. 
Формування моральних відносин підлітків в умовах мікросоціуму: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.М. Романишин ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню процесу формування моральних відносин підлітків в умовах мікросоціуму - сім'ї, школи, мікрогрупах у процесі організації дозвілля. Визначено структурні компоненти (інтегровані суб'єкти виховної взаємодії, інтелектуальні джерела виховного впливу, Конституція, події та факти сучасної дійсності), фактори (приклад поведінки, моральне ставлення, власні дії суб'єкта взаємин, коректуючі впливи середовища на суб'єкт), етапи (поведінкове уявлення про суспільні відносини, дія (вчинок - звичка - поведінка) як наслідок усвідомлення суспільних відносин, усвідомлення результатів власних дій - моральне переконання, створення суб'єктивної моделі відносин: самостійний намір наслідувати її), засоби та механізми реалізації процесу. Проаналізовано вплив мікросоціуму на даний процес та експериментально обгрунтовано педагогічні умови його оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352

Рубрики:

      
6.

Шкурін О.І. 
Виховання моральної культури старшокласників засобами мистецтва: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.І. Шкурін ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність та структуру моральної культури старшокласників, єдність естетичного та етичного в процесі виховання моральної культури особистості. Розглянуто педагогічний потенціал поетики морального образу, втіленого у творах різних видів мистецтва. Визначено педагогічні умови та шляхи виховання моральної культури учнів старших класів засобами мистецтва, обгрунтовано сутність педагогічних технологій використання взаємодії мистецтва в процесі морального становлення старшокласників. Представлено рекомендації педагогічним працівникам щодо створення умов процесу виховання моральної культури учнівської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ю717.42

Рубрики:

      
7.

Коваль В.О. 
Патріотичне виховання учнів у процесі вивчення української літератури в старших класах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.О. Коваль ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації представлено теоретично обгрунтовану та експериментально перевірену систему роботи над формуванням патріотичної вихованості старшокласників у процесі вивчення творів художньої літератури. Її суть полягає у поетапному формуванні патріотичних почуттів учнів з використанням сучасних форм, методів і прийомів навчально-виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р2-34 + Ч421.352.13

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Костюк В.В. 
Творче самовиявлення особистості школяра у навчально-виховному процесі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Костюк ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Луганськ, 1999. — 16 с. — укp.

Розглядаються психолого-педегогічні умови, які забезпечують оптимальне творче самовиявлення учнів у навчально-виховному процесі. Розкрито дійові форми та методи, які всіляко сприяють активному самоствердженню та самореалізації особистості школяра. Показано, як переорієнтувати педагогічний процес на цілі розвитку та саморозвитку всебічно розвиненої творчої особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.21

Рубрики:

      
9.

Вівчар П.В. 
Особливості морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.В. Вівчар ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням організації морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях. Розкрито специфіку змісту морального виховання цієї категорії неповнолітніх, експериментально перевірено педагогічні умови ефективної його реалізації у навчально-виховній діяльності виховно-трудової колонії. Висвітлено шляхи взаємодії колонії, сім'ї, церкви і громадськості у моральній підготовці неповнолітніх засуджених до життя на волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Х884.024 + Ю947.3

Рубрики:

      
10.

Матвієнко О.В. 
Моральне виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Матвієнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться теоретичне та експериментальне дослідження ефективності морального виховання молодших школярів у позаурочній діяльності в період розбудови національної школи. Встановлено зростання впливу суспільного середовища на моральне формування особистості сучасного школяра. Нові соціально-педагогічні умови суттєво впливають на зміну соціально-педагогічних характеристик сучасних молодших школярів. Особливістю виховного процесу в початковій школі нині є його коригування як основа нормалізації моральних відносин молодших школярів. Доведено, що функціонування відкритої соціально-педагогічної системи повинно мати безперервний, керований комплексний характер, забезпечуючи цим сприятливі умови для цілеспрямованого морального виховання учнів молодших класів у різних соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч421.38 + Ч421.331.1

Рубрики:

      
11.

Щербяк Ю.А. 
Система морального виховання учнів загальноосвітніх шкіл Галичини (1900 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ю.А. Щербяк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено систему морального виховання учнів загальноосвітніх шкіл Галичини в 1900 - 1939 рр. в контексті суспільно-політичного, соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку краю. Проаналізовано внесок українських діячів у розробку і втілення ідей морального виховання дітей в навчально-виховний процес у загальноосвітніх школах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3) + Ч421.352
Шифр НБУВ: РА310755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Журба 
Виховання духовності у підлітків в сучасній українській сім'ї і школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Катерина Олександрівна Журба ; Інститут проблем виховання АПН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч491.352
Шифр НБУВ: РА308248

Рубрики:

      
13.

Фасоля А.М. 
Формування духовного світу особистості у процесі вивчення української літератури (9 - 11 класи): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.М. Фасоля ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

висвітлено теоретично обгрунтовану та експериментально перевірену систему роботи учителя-словесника з питань формування духовного світу особистості у процесі вивчення української літератури. Встановлено, що оволодіння учнями змістом морально-етичних та літературознавчих понять, вироблення відповідних умінь і навичок самоаналізу, аналізу духовного світу письменника та його героїв сприяє формуванню узагальненого образу представника своєї національної спільноти, національного ідеалу. Процес ідентифікації з ними зумовлює зміни в духовному світі особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р2-34 + Ч421.352
Шифр НБУВ: РА310302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Малихін А.О. 
Виховання моральної свідомості учнів 5 - 7 класів на уроках трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.О. Малихін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання виховання моральної свідомості учнів 5 - 7 класів на уроках трудового навчання. Визначено загальні психолого-педагогічні умови впливу праці на моральний розвиток учнів. Розроблено методику виховання моральної свідомості, яка передбачає формування моральних знань і виховання моральних ставлень до оточуючих під час навчально-трудової діяльності на уроках трудового навчання та застосування активних методів, спеціальних засобів навчально-виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч421.266
Шифр НБУВ: РА310837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гуменюк Г.М. 
Формування національної самосвідомості в учнів середнього шкільного віку засобами туристсько-краєзнавчої роботи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Г.М. Гуменюк ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2000. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблему формування національної самосвідомості учнів середнього шкільного віку засобами туристсько-краєзнавчої роботи. Проаналізовано формування національної самосвідомості як педагогічної проблеми і на цій основі визначено її сутність, виділено основні показники рівня її сформованості у підлітків. Проведено дослідно-експериментальну роботу з удосконалення процесу формування національної самосвідомості підлітків засобами туристсько-краєзнавчої роботи. На основі аналізу отриманих результатів розроблено практичні рекомендації щодо використання туристсько-краєзнавчої роботи у навчально-виховному процесі сучасних українських закладів освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.385.4
Шифр НБУВ: РА309739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Терещук А.І. 
Позакласна робота в загальноосвітніх школах як засіб виховання національної самосвідомості учнів 5 - 8 класів (на прикладі трудового навчання): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.І. Терещук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 25 с. — укp.

Досліджено науково-методичні основи залучення учнів загальноосвітніх шкіл до національних трудових традицій у процесі позаурочних занять народними ремеслами, зокрема - ремеслом плетіння виробів із болотних рослин. Встановлено, що заняття традиційним видом народного ремесла підвищують навчально-виховні можливості трудового навчання, пізнавальну та діяльнісну активність школярів, сприяють їх моральному, національному та культурному розвитку. Визначено методичні підходи до прискореного та якісного формування понять і вмінь під час засвоєння учнями технології плетіння, досліджено зміст їх культурно-естетичної підготовки, визначено критерії, за якими оцінюються результати цієї підготовки. Розроблено й експериментально перевірено методику формування в учнів національної самосвідомості у процесі ознайомлення з традиційними ремеслами на позакласних заняттях з трудового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.266
Шифр НБУВ: РА313408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Павленко М.С. 
Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалах творчості Павла Тичини: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.С. Павленко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — Умань, 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено систему роботи над формуванням патріотичної вихованості учнів 1 - 4 класів на матеріалі творчості Павла Тичини, суть якої полягає у спеціальному відборі кращих тичининських творів для дітей та активному впровадженні їх у навчально-виховний процес. Доведено, що Тичина ввійшов у світову культуру як патріот саме України, я не радянської імперії. Досліджено патріотизм освітянської діяльності Тичини. Систематизовано його педагогічні погляди, які спрямовані на патріотичне виховання і сприяють йому. Розглянуто виховний потенціал творчості Павла Тичини з метою формування й розвитку патріотизму школярів 1 - 4 класів. Запропоновано методику застосування тичининської творчості в початковій школі, ефективність якої для патріотичного виховання доведено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4Тичина, П.Г.р20 + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА315946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Слободяник Н.В. 
Психолого-педагогічні умови формування гуманних взаємин підлітків (на заняттях аматорського музичного колективу): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Слободяник ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичного й експериментального дослідження процесу формування гуманних взаємин підлітків у ході колективно-виконавської музично-аматорської діяльності. Розкрито специфіку їх розвитку серед підлітків - учасників аматорських музичних колективів. Розроблено модель формування гуманних взаємин підлітків у процесі колективно-виконавської музичної діяльності. Визначено шляхи та психолого-педагогічні умови ефективного формування таких взаємин підлітків на заняттях в аматорських колективах. Конкретизовано показники та критерії рівнів сформованості гуманних взаємин підлітків, отримано нові емпіричні дані про їх прояв. Встановлено, що на основі демократичного стилю керівництва музично-аматорським колективом успішно формуються гуманно-творчі взаємини, зокрема, між лідерами інструментальної підготовки та гуртківцями-початківцями підготовчої групи. Запропоновано шляхи створення сприятливого психологічного клімату, який спонукає підлітків до усталеної гуманної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.544 + Щ731 + Ч421.352.15
Шифр НБУВ: РА312460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пастушенко Н.М. 
Просвітницька діяльність та педагогічні погляди Юліяна Дзеровича: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Пастушенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено просвітницьку та педагогічну діяльність і педагогічні погляди галицького педагога Юліяна Дзеровича (1871 - 1943 рр.). Проаналізовано теоретико-методологічну базу його педагогічної творчої спадщини, просвітницької та педагогічної діяльності. З'ясовано проблеми українського шкільництва першої половини ХХ ст., їх висвітлення в працях Ю.Дзеровича. Розглянуто участь галицького педагога в їх розв'язанні. Визначено погляди Ю.Дзеровича і виявлено відкриту, здатну до еволюції за нових умов систему національного українського виховання, наскрізним принципом якої є християнський гуманізм. Оцінено актуальність педагогічних ідей Ю.Дзеровича з метою виховання української молоді на сучасному етапі розвитку української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)-8 Дзерович Ю. + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА312387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Лебідь С.Г. 
Формування екологічної культури учнів 7 - 11 класів у процесі вивчення курсу екології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.Г. Лебідь ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування екологічної культури учнів 7 - 11 класів. Подано історико-педагогічний та теоретичний аналіз проблеми екологічної освіти та виховання школярів. Визначено сутність і зміст компонентів екологічної культури особистості природоцентричного типу, описано ознаки прояву даного типу в учнів старших класів. Розроблено методики діагностування операціонально-діяльнісного, мотиваційно-ціннісного, імперативно-інформаційного компонентів екологічної культури особистості природоцентричного типу. Запропоновано дидактичну модель формування в учнів екологічної культури природоцентричного типу, висвітлено психолого-педагогічні умови її реалізації, програму та методику викладання школярам 7 - 11 класів інтегративного курсу екології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1р(4УКР)21-3 + Ч421.352.27
Шифр НБУВ: РА315089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського