Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ110.0/2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Конопльова О.В. 
Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Конопльова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено вплив соціальних та особистих чинників на змістовність архітектурної ідеї. Надано характеристику основних професійних засобів архітектора - понятійного апарату та архітектурної графіки. Виявлено роль понятійних та образних засобів та відображено в теоретичній моделі їх взаємодію в процесі формування ідеї в творчій діяльності архітектора. Надано методичні рекомендації стосовно технології ведення творчого пошуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 +
Шифр НБУВ: РА322353

Рубрики:

      
2.

Нагорний П.А. 
Дизайн архітектурного середовища історичних кварталів міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / П.А. Нагорний ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше сформульовано концепцію, принципи й методику перетворення історичного центру міста, висвітлено її архітектурно-дизайнерські й ергономічні аспекти. Удосконалено механізм і типологію формування елементів дизайну у міському просторі відповідно до образу життя городян. Установлено основні образно-типологічні й змістові характеристики дизайнерської складової середовища історичного центру, показано її неоднорідність у контексті динаміки власних параметрів та стійкості зв'язків з іншими компонентами міського ансамблю. Виявлено способи взаємозв'язку різних пластів предметно-просторового середовища (ППС) та їх архітектурно-містобудівної активності й рівня мобільності. Уперше міське середовище розглянуто як цілісний об'єкт містобудівного проектування та дизайнерського наповнення, що сприяє спадкоємності архітектурно-містобудівного процесу, забезпечує збереження історико-культурної спадщини, а також послідовне формування й розвиток великих міст щодо регіональних і місцевих особливостей. Розроблено методику перетворення житлового середовища історичного центру міста з урахуванням ролі й можливостей елементів міського дизайну як способу й засобу гуманізації середовища життєдіяльності городянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Щ110.511 + Щ129.05 +
Шифр НБУВ: РА333047

Рубрики:

      
3.

Крамарчук Х.П. 
Поетичний образ архітектурно-предметного середовища (на прикладі української народної архітектури): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Х.П. Крамарчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Вперше визначено світоглядні, естетичні, теоретичні засади формування поетичного образу архітектурно-предметного середовища. Встановлено роль етнопсихічного феномену поетичного мислення в утворенні образу архітектурно-предметного середовища української народної архітектури. Визначено зміст понять поетики та поетичного образу архітектурно-предметного середовища. Розкрито емоційно-настроєвий та інформаційно-формотворчий потенціал поетичного образу української народної архітектури з використанням методики вивчення поетики засобами послідовної фіксації поетичного образу архітектурно-предметного середовища (метапоетики, автопоетики та міфопоетики). Проаналізовано основні характеристики поетичного образу: архетип, генотип, морфотип. Визначено умови розкриття смислів символу на трьох рівнях пізнання світоустрою - універсально-теоретичної мови, мови природи та біології людини, мови соціальної та побутово-предметно-речової. Розроблено засоби формування поетичного образу архітектурно-предметного середовища, зокрема формальні способи вираження поетичного образу, прийоми і тематичні коди художньої мови. Обгрунтовано принципи формування поетичного образу та методичні засади застосування ускладнених символьно-знакових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Щ113(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА336671

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Криворучко Н.І. 
Творчий процес в архітектурі (логічні та інтуїтивні аспекти): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Н.І. Криворучко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто архітектурний творчий процес як шлях від початку народження задуму до ключового етапу - осяяння, що співвідноситься з ефектом катарсису та реалізується в архітектурному творчому процесі як подолання шляху та залучення до цінності. Розкрито роль логічних та інтуїтивних аспектів у мисленні архітектора на даному шляху. На основі порівняльного аналізу створено модель архітектурного творчого процесу; його подано в динаміці мислення на шляху до ключового етапу осяяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Ю812.451.1 + Ю945.42
Шифр НБУВ: РА312375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шехаді Алі Хассан 
Формування архітектурно-ландшафтного середовища міста в арабських країнах (на прикладі Лівану): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Шехаді Алі Хассан ; Харк. держ. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості формування архітектурно-ландшафтного середовища міста в арабських країнах з урахуванням комплексу впливаючих факторів. Проаналізовано сучасний стан науки та практики з даної проблеми. Розкрито суть основних теоретичних понять, виявлено регіональні особливості формування архітектурно-ландшафтного середовища міста на певних етапах його історичного розвитку. На прикладі Лівану визначено сучасні тенденції архітектурно-ландшафтного формування міського середовища. Наведено класифікацію відкритих просторів та охарактеризовано їх основні структурні елементи. Розроблено принципи проектування та наведено рекомендації щодо перспективного розвитку архітектурно-ландшафтного середовища міста з використанням пріоритетних засобів ландшафтного дизайну за умов жаркого клімату для створення комфортних умов за функціональними, екологічними й естетичними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Щ113(5ЛІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА335617

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського