Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ312$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Юзефчик О.Л. 
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН у контексті розвитку української музичної фольклористики кінця XIX - першої третини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав. 17.00.03 / О.Л. Юзефчик ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі архівних джерел, наукових праць та матеріалів преси висвітлено збирацьку, науково-дослідницьку та популяризаторську роботу керівника Кабінету К.Квітки та співробітників - М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. Відзначено, що К.Квітка та наукові працівники Кабінету зробили цінний внесок у вивчення українських народних пісень і народної музики національних меншин. Доведено, що Кабінет музичної етнографії у 1920-х - першій половині 30-х рр. став справжнім науковим цетром музичної фольклористики. Обладнання Кабінету (бібліотека, фотоальбоми, рукописні збірки народних музичних інструментів тощо) сприяло безпосередньому ознайомленню науковців-фольклористів, композиторів, педагогів-музикантів, працівників радіомовлення з народними піснями різних регіонів України, з досягеннями вітчизняних і зарубіжних учених у галузі етномузикології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312е(4УКР)6л1-7
Шифр НБУВ: РА312213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Сторожук А.І. 
Історизм етномузикології Климента Квітки: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / А.І. Сторожук ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні позиції Климента Квітки щодо вирішення проблеми історизму етномузикології. Висвітлено новаторські науково-історичні погляди на викладання музичного фольклору та показано роль К.Квітки як фундатора музично-фольклористичної педагогіки. Досліджено специфіку історизму етномузикології визначного діяча культури за основними напрямами його діяльності: збиранням народної музики, критикою та текстологією записів фольклору, а також ареальною типологією. Детально проаналізовано нові архівні документи та матеріали, які розширюють знання про науково-творчу діяльність Климента Квітки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312г(4Укр)5д Квітка К.
Шифр НБУВ: РА310426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Дудар О.О. 
Музичний фольклор Хмельницького Поділля (етномузикологічний та етносоціологічний аспекти дослідження): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.О. Дудар ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасн форми побутування народнопісенної традиції Хмельницького Поділля, визначено жанрову структуру пісенного репертуару, його стильові особливості, запропоновано характеристику інформаторів. Наведено результати польових досліджень, здійснених упродовж 1997 - 2004 рр. Обстежено 17 об'єктів, від 44-х інформаторів, записано 814 народнопісенних зразків різних жанрів (469 з них уміщено до окремого тому нотних додатків), що надало цілісну картину фольклору даного регіону. Записаний і проаналізований народнопісенний репертуар, усі зазначені характеристики розкривають локальні особливості музичного фольклору Хмельницького Поділля за умов сучасності. Результати дослідження висвітлюють аспект цілісності українського фольклору й уявлення про його розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312 г(4УКР-9ПОД) + Щ313(4УКР-9ПОД)0-414 +
Шифр НБУВ: РА351281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кириєнко С.І. 
Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я (кінець XIX - XX століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / С.І. Кириєнко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі результатів вивчення літературних джерел охарактеризовано особливості трьох етапів заселення північного Причорномор'я та розглянуто методологію регіональних музично-фольклористичних досліджень. Зазначено, що найвизначнішими чинниками збереження етнічних традицій у регіоні є пісня та мова. Проаналізовано розвиток наукової роботи з документування та вивчення фольклору, з'ясовано послідовне посилення дослідницьких інтересів до музичної культури регіону та етнокультурної проблематики. Досліджено три етапи розвитку фольклористичної роботи: філологічно-історичний, музично-культурний та етномузикологічний. Сучасні тенденції музично-фольклористичної роботи в регіоні зумовлюють розширення спектра досліджень субетнічних груп українського населення та національних меншин. Виявлено домінування рекреативної діяльності в сферах збирання та пропаганди народної музики та включення її в тріаду "фольклор - фольклористика - фольклоризм". Розглянуто формування двох головних дослідницьких центрів - Одеси (з пріоритетним вивченням музичної культури національних меншин). Наголошено на необхідності створення координаційного центру з музично-фольклористичної роботи в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312г(4УКР)5 + Ш2г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Фабрика-Процька О.Р. 
Пісенна культура лемків ХХ століття: збереження традицій та новотворчість: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.Р. Фабрика-Процька ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні етапи історії збирання та вивчення пісенного фольклору Лемківщини та визначено внесок окремих науковців, дослідників і збирачів народної творчості. Виявлено характерні риси пісенної культури Лемківщини та висвітлено еволюцію обрядових і необрядових пісенних жанрів. Проаналізовано особливості функціонування жанрової палітри лемківського пісенного фольклору у професійній і народно-автентичній музиці XX ст. Розглянуто сучасні форми побутування народної пісенності та обрядовості, взаємодію пісенної традиції та новотворчості у сучасній культурі лемківського етносу на Україні. Проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність лемківських організацій України та Всеукраїнського товариства "Лемківщина". Зазначено, що народна пісенність лемків існує у живому побутуванні та є складовою частиною сучасної мистецької культури. Сценічний тип репрезентації лемківської народної пісні є однією з головних форм її збереження та популяризації у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312 г(4УКР33)6 + Щ313(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА355048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чабанова-Ісхаак Г.Е. 
Польові дослідження в музичній фольклористиці XIX-XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Г.Е. Чабанова-Ісхаак ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена історії розвитку польових досліджень в музичній фольклористиці. На основі аналізу, вирішуються науково-теоретичні проблеми збирацької роботи. Визначено специфіку польових досліджень та їх практичну значимість у вивченні народної традиційної культури, зокрема, пісенного фольклору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312г(4УКР)5/6

Географічні рубрики:

      
7.

Задорожний І.З. 
Простопініє Бокшая-Малинича в контексті української ірмолойної традиції (на матеріалі ірмосів та вибраних співів літургій): автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / І.З. Задорожний ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено закарпатський церковно-співочий збірник - "Простопініє Бокшая-Малинича" на тлі традиційних для України рукописних і друкованих Ірмологіонів XVII - XIX ст. Установлено органічну спорідненість Простопінія та Ірмологіонів (спільність репертуару, єдність музичного стилю). Виявлено тенденцію до оновлення, спрощення музичної мови, її фольклоризацію, осучаснення давніх форм наспівів і кристалізацію їх локальних, регіональних особливостей. З'ясовано, що на фоні кардинальних мелодико-ритмічних змін, новоутворень у напівах Простопінія непорушними залишились нормативи архаїчного ірмолойного формотворення - часомірна модальна метрика. Простопініє як частина духовного буття народу на сучасному етапі є важливим надбанням сакральної співочої культури, яка формувалась у контексті українсько-європейських історичних і культурно-мистецьких процесів XVII - XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9ЗАК)4-44 + Щ312г(4УКР)6 д Бокшай І. +
Шифр НБУВ: РА356690

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського