Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Э38-11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Абдо-Ясінська Л. І. 
Ідеологія і міжнародна практика ісламського фундаменталізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Л. І. Абдо-Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність ісламського фундаменталізму, основні положення його ідеології, зокрема ті, що стосуються міжнародних відносин, та специфіку її інтерпретації представниками радикального напряму. Проаналізовано розвиток фундаменталістських ідей в ісламі та причини їх виникнення. Розглянуто особливості та міжнародне значення реалізації фундаменталістської ідеології в мусульманських країнах і в діяльності ісламських фундаменталістських організацій. Встановлено, що ідеологія ісламського фундаменталізму характеризується зовнішньою спрямованістю та концептуальною цілісністю, різниться лише її інтерпретація представниками поміркованого та радикального напрямів. Практична реалізація фундаменталізму стикається зі значними труднощами та не призводить до негайного вирішення проблем і має яскраво виражений міжнародний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Э38-113.1 + Ф4(0),3
Шифр НБУВ: РА383834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
2.

Голотін С. І. 
Ісламський фундаменталізм та ісламський екстремізм: теорія і практика: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / С. І. Голотін ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок між ісламським фундаменталізмом та ісламським екстремізмом, проаналізовано коранічні підстави релігійно-ідеологічної основи та практики ісламського екстремістського руху. Поєднано теоретичні та практичні аспекти аналізу, які зумовлені необхідністю створення системи запобіжних заходів щодо поширення небезпеки та загроз державному ладу та територіальній цілісності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-114.9
Шифр НБУВ: РА376736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Семчинський К.В. 
Онтологія релігійно-філософських концептів війни і миру в християнстві та ісламі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / К.В. Семчинський ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено релігієзнавчий аналіз основних положень християнства й ісламу щодо війни та миру. Розкрито генезис і трансформацію концептів "війна" і "мир" у їх розвитку від першоджерел християнства та мусульманства - Книг Старого та Нового Завіту, Корану, Сунни, праць християнських і мусульманських мислителів - до сучасного трактування. Досліджено тенденції й особливості еволюції поняття "війна" у контексті християнської традиції. Розкрито суперечність християнської доктрини "справедливої війни", проаналізовано явище пацифізму. Досліджено багатоаспектну комплексну модель релігійно-філософського поняття "мир" у християнстві, розкрито його структуру, в якій розрізняється зовнішній і внутрішній мир. Розкрито комплексність поняття "джихад" у першоджерелах ісламу, а також його еволюцію та розвиток. Визначено типи джихаду, етичні постулати, обмеження й умови для його проголошення. Зауважено, що специфіка мусульманського концепту "мир" полягає в тому, що справжній мир на землі неможливий, поки на землі не запанує іслам. Здійснено логіко-семантичний, зіставний і компаративний аналіз концепцій війни та миру у християнській та мусульманській традиціях, досліджено витоки, тенденції та течії ісламського фундаменталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-116.11 + Э38-116.11 + Ю6*666.4*325.811 +
Шифр НБУВ: РА337300

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Шамсутдинова-Лебедюк Т.Н. 
Сімейно-шлюбні відносини в ісламі: релігієзнавчий аспект: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Т.Н. Шамсутдинова-Лебедюк ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення ісламських релігійних джерел, правової літератури та історичних документів традиційних і модерністських поглядів мусульман на сімейно-шлюбні відносини з'ясовано сутність сімейних етично-правових норм ісламу у контексті цивілізаційного підходу, а також визначено причини їх трансформації та модернізації. Проаналізовано віроповчальні та богословські джерела мусульман про сім'ю та сімейно-шлюбні відносини. Розглянуто релігійні уявлення про місце чоловіка та жінки у суспільстві та особливості взаємин між ними, зокрема у сфері сімейно-шлюбних відносин. Проведено порівняльне дослідження основних положень Корану про сім'ю та відповідних релігійних уявлень арабських племен доісламського періоду. Розкрито сутність релігійно-моральної та соціально-правової природи мусульманської сім'ї. Простежено еволюційні зміни у процесі становлення та формування сімейно-шлюбних відносин в ісламі. Проаналізовано характер і форми прояву мусульманських уявлень про сім'ю та сімейно-шлюбні відносини за сучасних умов у регіонах традиційного поширення ісламу та активної еміграції мусульман. Показано вплив світових процесів глобалізації на сімейно-шлюбні відносини в ісламі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-113.2 +
Шифр НБУВ: РА337683

Рубрики:

      
5.

Яріко М. О. 
Соціокультурні аспекти ісламу: термінологічний дискурс: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / М. О. Яріко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено розрізнення термінів "іслам", "ісламська культура", "мусульманська культура". Визначено особливості терміновикористання, за допомогою якого є можливим коректний аналіз феноменів ісламської та мусульманської культур. Доведено необхідність урахування полісемії ісламських термінів. Визначено проблеми використання термінів і концепцій, генеза та розвиток яких відбувалися в контексті іншої культурної системи. Проаналізовано основні культурні кліше, які викривають сприйняття ісламу, розглянуто феномен шаріату як визначальний системо-творчий елемент ісламської культури. Розглянуто особливості реалізації ісламської компоненти мусульманських культур у комунікаційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + Э38-117.3
Шифр НБУВ: РА374681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського