Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (456)Реферативна база даних (4359)Книжкові видання та компакт-диски (6131)Журнали та продовжувані видання (475)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю93$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 427
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гданська О.П. 
Формування гуманістичних ціннісних орієнтацій у студентів вузів культури (на матеріалі кобзарського мистецтва): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.П. Гданська ; Київський держ. ун-т культури і мистецтва. — К., 1998. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697(4Укр) + Ю937.231 + Ч481.352

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Мізрахі В.М. 
Психологічні умови розвитку шкірно- оптичного сприймання кольору у сліпих школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / В.М. Мізрахі ; Інститут дефектології України. — К., 1998. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.111.13 + Ю935.111.112 + Ю948.23-734

Рубрики:

      
3.

Яковенко С.І. 
Теорія і практика психологічної допомоги потерпілим від катастроф (на прикладі постчорнобильської ситуації): Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / С.І. Яковенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1998. — 34 с. — укp.

Дисертація присвячена закономірностям впливу на психіку людини екстремальних чинників катастроф та узагальненню досвіду психологічної допомоги потерпілим від них; містить результати експериментального вивчення впливу наслідків чорнобильської ядерної катастрофи на психічний стан різних категорій населення. Визначено провідні напрямки та принципи надання психологічної допомоги потерпілим, головні положення та закономірності радіоекологічної психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69

Рубрики:

      
4.

Мошенська Л.В. 
Діагностичні можливості комплексу тематичних психомалюнків у дослідженні глибинних аспектів психіки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.В. Мошенська ; Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1с23

      
5.

Карпенко З.С. 
Психологічні основи аксіогенезу особистості: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / З.С. Карпенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Досліджуються методолого-теоретичні питання аксіогенезу особистості. Згідно із загальною телеологічною установкою гуманітарних наук обгрунтовується авторська концепція предметного ядра аксіопсихології особистості. Відповідно до висунутого принципу інтегральної суб'єктності здійснюється реінтерпретація значного масиву фактів і закономірностей, відкритих у різних наукових школах, що репрезентують структуру, функціонування і розвиток ціннісно-смислової сфери особистості. Результати експериментально-діагностичного дослідження ціннісного самовизначення особистості уточнюють феноменологічну картину аксіогенезу молодших школярів. Обгрунтована система застосування експресивної психотехніки для дітей 5-11 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю937.231

Рубрики:

      
6.

Романов І.Ю. 
Поняття психічної реальності в теорії та практиці психоаналізу: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / І.Ю. Романов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються психоаналітичні засоби теоретичної репрезентації та практичного трансформування психічної реальності. Психоаналітичне вчення розглядається у контексті історичних форм піклування про себе. Психоаналіз трансформує європейську традицію технік суб'єктивації, встановлюючи новий тип психологічної практики, що отримує назву психотерапії. Специфічність цієї практики зумовлена її інтерсуб'єктивним характером, безпосередністю відношення до відхилень, критикою самосвідомості. У структурі психоаналітичного вчення це відображається у співвідношенні практичної, дослідницької та (мета)теоретичної частин. Єдність лікування та дослідження, терапевтична підпорядкованість метапсихологічних спекуляцій визначають як формальні особливості психоаналітичного дискурсу, так і притаманний йому засіб конституювання психічної реальності. Остання визначається у якості психічної роботи, несвідомої фантазії та перехідної реальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.2

Рубрики:

      
7.

Самойлов О.Є. 
Основи логіко-психологічної теорії мисленнєвого прогнозування: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / О.Є. Самойлов ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 28 с. — укp.

Проблема теоретизації уявного заходить в глухий кут традиційно спрощеного уявлення про хід пізнання. В основі цього уявлення лежить орієнтація на звичну для раціонального розуміння логічну інтерпретацію дійсності. Однак, незважаючи на очевидну обмеженість такої інтерпретації, сучасний етап культурно-історичного розвитку суспільства не передбачає іншого способу організації пізнання. З врахуванням цього, автор виходить з ідеї необхідності усвідомлення відносності логічного структурування знання. Це дозволило йому створити гнучку систему організації теоретичних міркувань, в якій логічне конституювання передбачає подальше смислове переструктурування. У результаті ним створена ефективна понятійна система, що дозволяє не тільки усвідомити суть процесу прогнозування і формувати і формулювати його теоретично, тобто без звернення до емпіричного досвіду, а лише на основі сформульованих понять, встановлених правил оперування ними і виведених законів організації висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-39

Рубрики:

      
8.

Куєвда В.Т. 
Традиційність як фактор психічної детермінації поведінки людини: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.Т. Куєвда ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню традиційності як фактору психічної детермінації поведінки людини. Дається характеристика традиційності як соціально-психологічного явища, її обумовленість буденною свідомістю, етносоціальними уявленнями, що виявляються у поведінкових стереотипах. Розглядається історико-культурна парадигма та її рефлексії у культуротворчій діяльності людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.2-213.3

Рубрики:

      
9.

Студенікін А.А. 
Вплив когнітивного стилю особистості на процес спілкування: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.А. Студенікін ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню природи когнітивного стилю та його впливу на поведінку індивіда у сфері спілкування. Проведене теоретичне та експериментальне дослідження показало, що механізм когнітивного стилю виявляється в характеристиках образу інших людей та самого себе, що дозволило виділити два протилежних особистісних типи, з особливостями їх проявів поведінки у сфері спілкування. Відмінності між ними полягають в різних стратегіях спілкування, а саме в об'ємі, мотивах спілкування, в позитивності оцінки партнерів по спілкуванню. Отримані результати дозволяють підійти до типологізації суб'єктів спілкування і дають змогу в майбутньому будувати прогноз на основі вимірювання когнітивного стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.1

Рубрики:

      
10.

Стадник В.А. 
Розвиток механізмів особистісної корекції емоційної напруженості при діяльності в екстремальних умовах (на прикладі спортивної діяльності): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / В.А. Стадник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення надійності діяльності людини в екстремальних умовах шляхом розвитку особистісних механізмів корекції емоційної напруженості. Здійснення психологічної підготовки до діяльності в екстремальних умовах повинно включати до своєї структури визначення етапів з найбільш вираженим рівнем емоційної напруженості в структурі професійної підготовки для визначення місця психокорекційної роботи стосовно етапу спеціальної психологічної підготовки. Програма професійної психологічної підготовки висококваліфікованих спортсменів повинна будуватися із застосуванням заходів корекції на етапі спеціальної психологічної підготовки або по його закінченню при безпосередній підготовці до змагань на відміну від традиційного застосування перед етапом спеціальної психологічної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-7 + Ю935.21-223

Рубрики:

      
11.

Шевчук М.В. 
Психологічні механізми трансформації ціннісних орієнтацій студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.В. Шевчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 25 с. — укp.

Досліджено ієрархічну структуру ціннісних орієнтацій особистості, фактори, які впливають на її формування та психологічні механізми трансформації ціннісних орієнтацій студентської молоді. Доведено, що ціннісні орієнтації особистості мають складну, диференційовану та ієрархічно організовану структуру. Розглянуто динаміку трансформації ціннісних орієнтацій студентства залежно від року навчання. Підкреслено, що в процесі набуття теоретичних знань і практичних навиків у вузі здійснюється формування системи ціннісних орієнтацій особистості студента. На цей процес значною мірою впливають не тільки соціально-економічні фактори, але й вибір кожним студентом факультету, спеціальності, а також рік навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю955
Шифр НБУВ: РА312017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вівчарик 
Психологічні механізми самореалізації жінки (на прикладі жіночої молоді, включеної у творчу професійну діяльність): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Тетяна Петрівна Вівчарик ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА310710

Рубрики:

      
13.

Лаврешина 
Формування логічної культури старшокласників у процесі навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Ганна Юріївна Лаврешина ; Криворізький держ. педагогічний ун-т. — Кривий Ріг, 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ю4р(4Укр)2 + Ю935.131.4
Шифр НБУВ: РА311859

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Кодлубовська Т.Б. 
Особливості проявів емоційних станів людини під впливом запаху ефірних олій: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т.Б. Кодлубовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично й емпірично досліджено проблеми особливостей проявів емоційних станів людини під впливом запаху. На підставі проведеного дослідження виявлено закономірні особливості динаміки емоційних станів завдяки запахам, залежно від особистісних і статево-вікових характеристик людини. Розроблено схему впливу запахів на психофізіологічний стан людини, схему регуляції емоційних станів під впливом запахів натуральних ефірних олій, проект програми регуляції емоційних станів за допомогою ароматизації, який містить два основних блоки зовнішніх та внутрішніх детермінант, що обумовлюють зміни станів та етапи алгоритму ароматизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-6 + Ю935.113-3
Шифр НБУВ: РА311806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Радчук В.М. 
Психологічні детермінанти конфліктної поведінки особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.М. Радчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично та експериментально проаналізовано проблеми психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості. Визначено основні підходи до проблеми конфлікту. Систематизовано напрямки виділення причин виникнення міжособистісних конфліктів. На даній основі розроблено модель психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості, яка містить у собі такі рівноцінні взаємопов'язані структурні компоненти: організаційні, ситуативні та особистісні чинники. Відповідно до запропонованої моделі на теоретичному і емпіричному рівні досліджено психологічну детермінацію конфліктної поведінки особистості, підібрано комплекс психодіагностичних методик, індикаторів та критеріїв вивчення психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості. Показано, що вплив психологічних (суб'єктивних) детермінант на конфліктну поведінку особистості опосередкований об'єктивними чинниками: характером суперечностей, мірою значущості об'єкта конфлікту для його учасників, рівнем розвитку міжособистісних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937-953.6
Шифр НБУВ: РА308348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бреусенко О.А. 
Динаміка ціннісно-смислової сфери особистості в умовах екзистенціальної кризи: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.А. Бреусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано змістовий аналог ціннісно-смислової сфери особистості - "досвід екзистенціального діяння". Запропоновано рівневу модель організації та генезису ціннісно-смислової сфери особистості, яка складається з рівнів: глибинно-універсального, первинно-колективного, індивідуального, вторинно-колективного, вершинно-універсального. Розроблено стадіальну модель динаміки екзистенціальної кризи (висхідна (передкризова), маніфестації кризи, реакції на кризи (вибору), знаходження ресурсу протидії, трансценденції та боротьби, подолання залишкових явищ, випробування новоутворень, а також досягнення екзистенціальної кризи). Емпіричне дослідження побудовано як моделювання ситуації подолання кризи за допомогою методу "Створення чарівної казки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю91(0)6-743
Шифр НБУВ: РА311484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Лактіонов О.М. 
Структурно-динамічна організація індивідуального досвіду: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / О.М. Лактіонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Розглянуто концепції досвіду у світовій філософії та психології. Досліджено категоріальний простір індивідуального досвіду, де життєдіяльність охарактеризовано як родову категорію стосовно досвіду, який є її перетвореною формою. Системоутворювальним фактором досвіду є орієнтація на майбутній корисний результат життєдіяльності. Визначено поняття соціального, особистісного та мнемічного досвіду індивіда. Базовими характеристиками соціального досвіду є міжперсональний простір, простір соціальних стереотипів, номінативна та статистична унікальність; особистісного - суб'єктивна вартість, сумісність, цінності навколишнього світу; мнемічного - оперативна довгострокова, біографічна та історична пам'ять. Проаналізовано психологічні особливості трансформаційних процесів у суспільстві за умов інтеграції та одночасної конкуренції між елементами старого і нового досвіду. Розглянуто поняття нового соціального статусу, нового мовного досвіду, бімодальності, негативного зсуву як феноменів адаптації індивіда до соціально-історичних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936-222
Шифр НБУВ: РА310258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Блинов 
Продуктивна роль пам'яті у формуванні колористичної моделі об'єкта сприйняття: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Юрій Іванович Блинов ; Університет внутрішніх справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.11
Шифр НБУВ: РА310798

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Кравченко О.К. 
Стан властивостей основних нервових процесів, функції пам'яті та уваги у людей зрілого та похилого віку: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.13 / О.К. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено, що властивості основних нервових процесів (функціональна рухливість і сила), сенсомоторні та психічні функції стабілізуються на максимальному рівні у віковій групі 21 - 25 років, після чого спостерігається їх поступове зниження - сповільнене у першому зрілому та більш інтенсивне у другому зрілому, а також похилому віці. Визначено динаміку зв'язків властивостей нервових процесів із сенсомоторними та психічними функціями. З'ясовано, що деякі показники сенсомоторних реакцій різного ступеня складності, параметри пам'яті та уваги досліджуваного вікового періоду мають мінливі зв'язки з властивостями основних нервових процесів. Вперше досліджено вікову динаміку психофізіологічних функцій у людей віком 21 - 74 років з різним рівнем розвитку властивостей основних нервових процесів. Доведено, що у обстежуваних з різним рівнем розвитку властивостей функціональної рухливості та сили нервових процесів, характер та спрямованість онтогенетичних змін психофізіологічних функцій однакові, але враженість їх різна. Особи з високим рівнем властивостей основних нервових процесів характеризувались достовірно вищими показниками пам'яті, уваги, сенсомоторної реактивності, меншими змінами та більш пізнім початком їх зниження, ніж люди з низьким рівнем розвитку типологічних властивостей вищої нервової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.54в2:Ю9,022 + Ю937.43/44
Шифр НБУВ: РА309582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шебанова 
Профілактика та корекція агресивної поведінки студентів засобами тренінгу спілкування: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Світлана Георгіївна Шебанова ; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю937-953.6 + Ч481.43
Шифр НБУВ: РА310918

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського