Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (134)Реферативна база даних (4922)Книжкові видання та компакт-диски (2401)Журнали та продовжувані видання (1858)
Пошуковий запит: (<.>U=з970.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Григор'єв А.В. 
Автоматизована інформаційно-пошукова система, що грунтується на нечіткій моделі портрета людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Григор'єв ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто метод словесного портрета, згідно з яким здійснюється представлення ознак опису людини нечіткими моделями. Розроблено модель ідентифікації особистості, що відрізняється від відомих нечітким представленням та зіставленням словесного портрета обличчя. Створено модель представлення інформації, яка грунтується на "особових областях" фотопортрета обличчя людини в фас, що надало можливість розробити новий механізм нечіткого пошуку у гетерогенних базах даних. Запропоновано процедуру використання накопичених експертних знань, які використовуються у традиційному методі словесного портрета за умов забудови функцій приналежності нечітких множин, що відображають значення ознак метричного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Х894.16:З97 +
Шифр НБУВ: РА340518

Рубрики:

      
2.

Даревич Р.Р. 
Автоматизована метапошукова система на основі адаптивної онтології: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Р. Даревич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи автоматичної адаптатції онтології інтелектуальної метапошукової системи до інформаційних потреб користувачів й обгрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності її функціонування. Встановлено критерії оптимальності структури та змісту онтології, які відображають вимоги до експлуатаційних характеристик і технічних можливостей реалізації інтелектуальних метапошукових систем, зокрема, обмеження фізичного об'єму пам'яті, швидкодії, повноти онтології, її цілісності та збалансованості. На базі критеріїв швидкодії та повноти розроблено метод оптимізації змісту онтології адаптивної метапошукової системи, що базується на її періодичному доповненні новими поняттями та зв'язками з вилученням тих елементів, семантичне значення яких для системи найменше. У даному методі враховано необхідність виявлення й усунення суперечності та надлишковості у процесі наповнення онтології, що забезпечує її цілісність. Для покращання змісту онтології застосовано методи дискретної оптимізації, для розв'язання задачі нормалізації її структури - теорію доведення теорем і теорію графів. Удосконалено метод визначення вагових коефіцієнтів понять та зв'язків між ними в онтології, який завдяки розробленим правилам їх розрахунку дозволяє автоматично змінювати семантичну вагу елементів онтології у процесі експлуатації метапошукової системи. Показано ефективність застосування запропонованого методу для оптимізації онтології та порівняння текстових документів. точність визначення подібності двох текстових документів у порівнянні з відомими методами. На базі побудованої імітаційної моделі генерування й оптимізації онтології досліджено процес адаптації інтелектуальної метапошукової системи до заданої предметної області. Розроблено архітектуру інтелектуальної метапошукової системи як однієї з основних служб віртуального автоматизованого робочого місця наукового працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 +
Шифр НБУВ: РА352856

Рубрики:

      
3.

Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Семенова Т.В. 
Алгебраїчний метод побудови та аналізу структурно-логічних моделей предметних областей інформаційних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.В. Семенова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичний апарат моделювання інформаційно-логічної структури предметних областей, використання якого дозволяє підвищити ефективність розробки програмного забезпечення у цілому за рахунок зменшення кількості помилок на етапі аналізу предметної області та специфікації вимог. Формальне описання структурно-логічної моделі предметної області дозволяє розв'язати задачу автоматичної генерації схеми реляційної бази даних, що проектується. Розроблений апарат моделювання інформаційно-логічної структури предметних областей дозволяє здійснювати науково обгрунтоване створення сучасного програмного забезпечення. Запропоновані моделі та методи можуть бути використані у задачах первинного аналізу структурно-логічних моделей предметних областей, під час розробки однотипних інформаційних систем, а також за умов проектування інформаційних систем з неточною термінологічною базою. Розроблено прототип програмного комплексу підтримки процесу моделювання інформаційно-логічної структури предметних областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 +
Шифр НБУВ: РА353629

Рубрики:

      
5.

Кравець Н.С. 
Алгебри предикатних операцій та їх застосування у системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.С. Кравець ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки математичних моделей, методів та інструментальних засобів для формалізації опису та моделювання багатомодульних систем інформаційного обслуговування з розподіленим управлінням за допомогою алгебр предикатних операцій, сіток Петрі та технологій штучного інтелекту. Запропоновано використовувати апарат фундаментальної алгебри предикатних операцій для опису структури і функціонування ординарної сітки Петрі та розфарбованої сітки Петрі. Розроблено метод визначення множини тупикових розміток для розфарбованої сітки Петрі за допомогою апарату фундаментальної алгебри предикатних операцій. Висвітлено систему інтерактивної імітації розфарбованої сітки Петрі та аналізу її властивостей з використанням інтелектуальної компоненти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-010с11
Шифр НБУВ: РА314332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скобелєв В.В. 
Аналіз комбінаторно-алгебраїчних моделей ін'єктивних дискретних перетворювачів інформації: автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.05.01 / В.В. Скобелєв ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему аналізу комбінаторно-алгебричних моделей ін'єктивних дискретних перетворювачів інформації автоматного типу, призначених для розв'язання модельних задач криптографії. Введено та досліджено регуляторну структуру, призначену для представлення у неявному вигляді ансамблю ін'єктивних відображень та є логічним узагальненням керованої операції підстановки. У межах цієї структури побудовано загальну модель ін'єктивного дискретного ператворювача, призначеного для розв'язання задачі руйнування частот букв у початковому тексті - модельної задачі криптографії. Охарактеризовано часову та ємкісну складність алгоритма, що реалізує цей дискретний перетворювач. Визначено умови, за яких запропонований алгоритм дозволяє розв'язати задачу руйнування частот букв з лінійним уповільненням. Побудовано дві деталізації запропонованої моделі, а саме: для першої деталізації регуляторну комбінаторну структуру визначену за допомогою шарів у векторному просторі над полем GF (2), а для другої деталізації - у термінах граней одиничного кубу. На підставі представлених у неявному вигляді підгруп симетричних груп побудовано загальну модель ін'єктивного дискретного перетворювача, призначеного для розв'язання задачі "дифузії інформації". Встановлено, що ця модель придатна для використання паралельних або розподілених обчислювальних структур. На засадах сучасної алгебри, теорії автоматів і теорії систем систематично досліджено класи лінійних і певні класи нелінійних симетричних автоматів над кільцем <$Eroman Z sub {p sup k }>. Виділено підмножини автоматів, які допускають обернення. Охарактеризовано потікові шифри, які визначаються цими автоматами. Виділено й охарактеризовано нетрівіальні підмножини автоматів, які визначають у термінах структури автомата або у термінах значень їх параметрів. Охарактеризовано клас еквівалентних станів досліджених атоматів, а також множини нерухомих точок словарних функцій, що реалізуються ініціальними автоматами. Розв'язано задачі параметричної ідентифікації й ідентифікації початкового стану досліджених автоматів. Для лінійних автоматів над кільцем <$Eroman Z sub {p sup k }> встановлено критерії еквівалентності автоматів, одержано рекурентні співвідношення, що характеризують варіацію поведінки автомата у разі варіації його параметрів, початкового стану та вхідної послідовності. Побудовано канонічне представлення, в якому всі матриці допускають обернення або є діагональними матрицями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 +
Шифр НБУВ: РА365803

Рубрики:

      
7.

Шевчук Р.П. 
Багатоканальні комп'ютерні засоби перетворення та криптографічного захисту форматів стиснених мовних сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / Р.П. Шевчук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Удосконалено багатоканальні комп'ютерні засоби перетворення та криптографічного захисту форматів стиснених мовних сигналів (МС). Запропоновано класифікацію алгоритмів стиснення та мікшування МС, що враховує особливості їх побудови та можливості використання у процесі перетворення стиснених МС. Запропоновано методи перетворення між форматами GSM 06.20, G.729, G.723.1, які дозволяють проводити пряме перетворення параметрів кадру одного формату в інший. Запропоновані методи покращують якість мови, зменшують часову затримку й апаратну складність у порівнянні з класичним методом перетворення, що підтверджено на підставі результатів їх експериментальної реалізації. Запропоновано метод багатоступінчастого мікшування мовних сигналів на основі пам'яті з довільним доступом, що дозволяє ефективно опрацьовувати значення відліків з блоків даних, одержаних шляхом декомпресії стиснених мовних сигналів різних форматів. Процес мікшування розпочинається у разі надходження хоча б двох блоків даних у цільову комірку пам'яті з довільним доступом, що дозволяє уникати черг у буфері блоку мікшування та зменшити затримки, взаємопов'язані з часом очікування блоків даних. Удосконалено структури операційних пристроїв криптографічних модулів апаратно-орієнтованих процесів підтримки протоколу IPSec для різних сервісів обробки даних за різних технологічних характеристик компонентного базису, що забезпечило зменшення затрат обладнання на їх реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403-01
Шифр НБУВ: РА359005

Рубрики:

      
8.

Тимошик Н. П. 
Вдосконалення принципів побудови та функціонування приманок в задачах захисту комп'ютерних систем та мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Н. П. Тимошик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові підходи до розв'язання поставлених задач на підставі бінарної реконструкції команд віртуального процесора на гіпервізорі Qemu. Досліджено та розроблено нові методи реєстрації та моніторингу зламу комп'ютерних систем. Розроблено математичну модель та підсистему протидії атакам на доступність та функціональність приманок. Запропоновані методи дозволили програмно реалізувати систему захисту та моніторингу приманок під назвою "Система збору інформації та аналізу приманок" (СЗІАП). Розроблено поведінкову модель взаємодії між зловмисником та приманкою, яка дозволила обирати параметри моніторингу подій у приманці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402
Шифр НБУВ: РА380532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іванов І.Ю. 
Дослідження методів захисту інформації в динамічних рівноправних групових середовищах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.Ю. Іванов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Побудовано прототип програмної системи, основною задачею якої є забезпечення захисту інформації, що зберігається та передається за умов динамічних рівноправних групових середовищ. Формалізовано представлення довірчих зв'язків у групових середовищах. Розроблено груповий тип інфраструктури цифрових підписів, адаптовано схему порогового підпису Лі-Ченга для використання за умов інфраструктур такого типу. Запропоновано модифікації алгоритмів створення цифрового підпису та перевірки пари великих чисел на простоту відповідно до схеми RSA, що надають можливість перенесення складних операцій обчислення на обслуговуючий пристрій без розкриття таємних параметрів закритого ключа. Запропоновано набір алгоритмів делегування процедури узгодження ключа у неоднорідних і великих за розміром середовищах з використанням структури даних "дерево внесків". Запропоновано метод прогнозування продуктивності розподілених криптографічних алгоритмів у динамічних середовищах на підставі моделювання їх роботи системами масового обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40 +
Шифр НБУВ: РА368965

Рубрики:

      
10.

Кошкіна Н.В. 
Ефективні спектральні алгоритми для вирішення задач цифрової стеганографії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Н.В. Кошкіна ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

З'ясовано основні характеристики, що впливають на ефективність функціонування стенографічних алгоритмів. Досліджено математичні моделі стійкості стенографічних систем. Розроблено алгоритми, що приховують інформацію у дробовій частині дійсного сигналу-контейнера. Запропоновано клас спектральних стенографічних алгоритмів, що базуються на теорії перетворення Фур'є з подвійним захистом приховуваної інформації. За цього інформація "вкрапляється" у шум сигналу-контейнера (перший рівень приховування) на рівні похибки заокруглення, що виникає за умов переходу від просторового представлення сигналу до частотного (другий рівень). Залежно від умов функціонування стегосистеми може бути використана модифікація алгоритму з довгим або коротким ключем. Запропоновано клас спектральних стенографічних алгоритмів (на базі теореми про згортку), пропускна здатність стегоканалу для яких може бути співрозмірною з пропускною здатністю каналу, що дає метод найменшого значущого біта. Здійснено оптимізацію запропонованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 +
Шифр НБУВ: РА335963

Рубрики:

      
11.

Яковлєва Ю.В. 
Засоби підвищення релевантності пошуку в інформаційних системах наукових бібліотек: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Яковлєва ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено інформаційно-пошукові системи бібліотек та визначено напрями підвищення їх ефективності. Обгрунтовано наукові засади підвищення релевантності пошуку на основі організації зворотніх зв'язків в інформаційних системах наукових бібліотек. Розроблено модель інформаційно-пошукової системи бібліотеки, складовими якої є засоби підвищення релевантності пошуку. Запропоновано алгоритм ранжирування результатів інформаційного пошуку на базі багатокритеріальної оцінки релевантності фондів, яка передбачає консолідацію даних користувачів інформаційно-пошукових систем. Обгрунтовано принципи організації адаптивного інтерфейсу інформаційних систем бібліотек.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.48 + Ч734(4УКР)754.0 с51 +
Шифр НБУВ: РА349093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Єлісєєв В.В. 
Ідентифікація екологічного знання в автоматизованих інформаційно-бібліотечних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Єлісєєв ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано оригінальний метод аналізу структури міждисциплінарної галузі знання комплексу екологічних дисциплін, який грунтується на властивостях екологічної інформації. Обгрунтовано використання методу компараторної ідентифікації екологічних текстів і розроблено формальний апарат опису процесу їх аналізу на основі моделі предметної галузі. Вперше сформульовано алгоритм автоматичної побудови спеціалізованого тезаурусу на підставі ознак галузевої належності дескрипторів. Наведено формальні алгоритми та реалізовано процедури автоматичної індексації та предметизації сукупності екологічних текстів у автоматизованій інформаційно-бібліотечній системі (АІБС) з урахуванням стилістичних особливостей їх графемної структури, ідентифікації їх позиції в ієрархічній структурі динамічної класифікаційної системи, що об'єктивно відображає предметну галузь, представлену текстами у складі АІБС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч737.05-569 + З970.43
Шифр НБУВ: РА319726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Парамонов А.І. 
Інтерпретація текстової інформації на основі нечітких концептуальних моделей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.І. Парамонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан проблеми автоматизації бізнес-процесів. Виділено основні напрями її рішення й обгрунтовано її актуальність. Проведено огляд сучасних інформаційно-пошукових систем, форматів представлення інформації в мережах і служб їх обробки. Наведено критерії оцінювання результатів роботи пошукових систем. Висвітлено стан проблеми розуміння природно-мовних тестів. На підставі відомостей з когнітивної психології розроблено нечітку гібридну модель представлення знань. Розроблено метод інтерпретації текстової інформації на основі нечіткої концептуальної моделі. Введено нечітку характерстику мереж моделі - активність на базі формалізованої когнітивної моделі логогену Мортона. Етап концептуального аналізу побудований на основі моделі активності мереж, згідно з якою смисл тексту формується з урахуванням певних складових. Формалізовано механізм міркувань на відставі досвіду у вигляді моделі інтерпретації тексту. Описано технологію побудови автоматизованих систем інтерпретації тексту та методику побудови баз знань. Запропоновано організацію, реалізацію та оцінювання автоматизованих систем інтерпретації тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01 +
Шифр НБУВ: РА361298

Рубрики:

      
14.

Трофимов Б.Ф. 
Інформаційна технологія багатоверсійного представлення та керування базами даних інформаційних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / Б.Ф. Трофимов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано аналітичну модель схеми даних, метод визначення коректності схем даних, аналітична модель реляційної бази даних (БД) з багатоверсійною структурою, метод наведення даних реляційного відношення в різних версіях БД, методика модернізації інформаційних систем (ІС), що дозволило вирішити завдання скорочення простоїв ІС, запобігання втраті даних під час модернізації ІС. Побудовано технологію багатоверсійного представлення та керування БД. Розроблено показники відносних змін розміру БД і сумарної продуктивності ІС. Одержано підтвердження ефективності даної технології на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 + З970.61-01 +
Шифр НБУВ: РА369581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Малахов Є. В. 
Інформаційна технологія моделювання складноструктурованих предметних областей в системах організаційного управління (теорія та реалізація): автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / Є. В. Малахов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано метамоделі предметних областей інформаційних систем організаційного управління в різних галузях науки та техніки. Розглянуто проблему виділення предметних областей та врахуванням динаміки їх структури та даних про їх елементи. Розроблено математичні операції над моделями предметних областей та їх сутностей. Запропоновано побудову інформаційних моделей предметних областей на базі інформаційних сховищ. Розв'язано проблему застосування метамоделей предметних областей для їх аналізу та побудови інформаційних систем. Здійснено практичне випробування результатів дослідження в об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. ф1 в + З970.410 + З970.61
Шифр НБУВ: РА372304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Музика Д. В. 
Інформаційна технологія створення графічних засобів захисту документів з використанням стеганографічних методів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Д. В. Музика ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено розробку інформаційної технології, яка призначена для формування графічних засобів захисту документів і цінних паперів з використанням стеганографічних методів, завдяки яким стало можливим формувати графічні засоби захисту таким чином, щоб вони відповідно вимог технологічних процесів, які їх використовують. На підставі логічних методів опису систем захисту документів побудовано математичні моделі таких систем, що дозволило дослідити процеси використання документів з відповідними системами захисту. Оскільки, основною небезпекою для документів є атаки, які полягають у підробці, чи фальсифікації документу, то основною процедурою захисту документів є процедура контролю на всіх етапах їх використання. Досліджено моделі, які описують графічні образи, що використовуються для захисту документів. Такі моделі базуються на використанні формальних граматик і теорії графів. Розглянуто методи формування окремих фрагментів графічних образів, які укриваються, на підставі використання стеганографічних принципів і методів коректного відновлення скритих фрагментів у процесі контролю відповідних документів. Розроблено метод синтезу моделей графічних засобів захисту на підставі використання теорії ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + М894
Шифр НБУВ: РА375740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Афанасьєва О. Ю. 
Інформаційна технологія формування стеганографічних систем для цифрових графічних середовищ на основі використання багатопараметричної адаптації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / О. Ю. Афанасьєва ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу цифрових графічних образів, що дозволяє виявити параметри, які характеризують образ з точки зору його придатності до стеганографічного розміщення повідомлень в його середовищі. Встановлено та досліджено взаємозв'язки між параметрами графічних образів і параметрами стеганосистеми. Розроблено методи побудови адаптивних стеганосистем, що формують стеганограми, які не піддаються атакам з боку технологічних перетворень. Визначено інформаційні компоненти, які використовуються в межах стеганосистем і методи побудови інформаційної моделі. Висвітлено базові компоненти інформаційної технології й описано алгоритми їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА380978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Лях І.М. 
Інформаційні технології систем захисту даних в електронних засобах масової інформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.М. Лях ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено існуючі методи захисту інформації в електронних ЗМІ та розроблено розширений засіб захисту, кожний з яких орієнтований на певні типи атак. Розроблено моделі загроз, які існують в системах масової інформації та використовуються зовнішніми небезпеками за формування й ініціації атак на систему. Запропоновано загальну структуру організації системи захисту, яка грунтується на використанні розроблених інформаційних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-015.0 +
Шифр НБУВ: РА370870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Булах Є.В. 
Кінцеві автомати з псевдовипадковими переходами і методи захисту інформації на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Є.В. Булах ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено алгоритми функціонування кінцевих автоматів з псевдовипадковими переходами з одного стану в інший, які є завадостійкими до віртуальних послідовностей і здійснюють одновимірний пошук точки екстремуму унімодальної функції. Такі кінцеві автомати є генераторами шифру заміни (підстановки) для символів вхідного алфавіту. Підстановки, що формуються таким автоматом, дозволили для одного й того ж самого символу генерувати множину підстановок різної довжини (генеруються префіксні коди). Вибір підстановок для того ж самого символу вхідного алфавіту здійснюється псевдовипадковим чином. Різноманіття алгоритмів функціонування кінцевих автоматів з псевдовипадковими переходами, які є завадостійкими до віртуальних послідовностей, і використання запропонованих кодів значно ускладнює процес розкриття шифротексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З815.1 + З970.40 +
Шифр НБУВ: РА328771

Рубрики:

      
20.

Мельник В.А. 
Конфігуровані ядра комп'ютерних пристроїв симетричного блокового шифрування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.А. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено принципи побудови алгоритмів симетричного блокового шифрування (СБШ), розвинуто алгоритми СБШ, режими шифрування, що в них використовуються, а також сучасні підходи до апаратної реалізації алгоритмів СБШ. Розглчнуто технологію проектування комп'ютерних систем на кристалі на основі ядер програмованих і апаратно-орієнтованих комп'ютерних пристроїв, показано суттєві переваги останніх і доцільність їх застосування у разі реалізації алгоритмів СБШ. Уперше розроблено формалізовану конфігуровану модель комп'ютерного пристрою, з використанням якої шляхом задання конфігураційних параметрів можна одержати модель комп'ютерного пристрою з заданими характеристиками. Створено нові технології генерації ядер комп'ютерних пристроїв, які характеризуються високою гнучкістю та простотою реалізації. Досліджено задачу тестування генераторів ядер комп'ютерних пристроїв. Розроблено принципи побудови та сконфігуровано структури функціональних вузлів процесорів процесорів СБШ за алгоритмами DES і Triple DES, з використанням яких можна реалізувати повний ряд ядер цих процесів. Проведено аналіз організації обчислень та режимів шифрування в алгоритмах СБШ DES і Triple DES, що дало змогу виділити доцільні до реалізації типи процесорів СБШ, які виконують ці алгоритми. З застосуванням запропонованих технологій генерації ядер комп'ютерних пристроїв та сучасних засобів проектування реалізовано повний ряд ядер процесорів СБШ за даними алгоритмами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА330954

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського