Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (324)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР=9Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Гончаренко О.М. 
Голокост на території Київщини: загальні тенденції та регіональні особливості (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Гончаренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази досліджено особливості реалізації складових частин політики Голокосту на території Київщини протягом усього періоду її окупації (1941 - 1944 рр.). Показано політико-ідеологічну обумовленість, основі етапи та результати репресивних заходів окупантів. Сформульовано висновок, що у політиці Голокосту на Київщині мали прояв тенденції загального порядку, характерні для України у цілому, а також регіональні особливості, наявність яких була спричинена переважно факторами технічного, суб'єктивного, адміністративного та військово-тактичного рівнів. Виявлено особливості правового становища єврейського населення у краї. Вивчено участь цього населення регіону у спротиві нацистському терору, у радянському підпільному та партизанському русі. З'ясовано мотивацію, що спонукала окремі категорії місцевого населення до участі у порятунку, дотриманні нейтралітету та участі у переслідуванні євреїв. Доведено відсутність безпосереднього взаємозв'язку між виявами побутового антисемітизму й участю окремих представників місцевого населення у виявлені та переслідуванні євреїв. За результатами дослідження зроблено узагальнення та висновки щодо регіональних особливостей, складових частин, а також суспільно-політичних, соціально-економічних, демографічних і морально-етичних наслідків Голокосту в Україні та Київщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 + Т3(4УКР-4КИЕ)622 +
Шифр НБУВ: РА340853

Рубрики:

      
2.

Найман О.Я. 
Діяльність єврейських партій та об'єднань у розбудові національного життя в Україні (1917 - 1925): Автореф. дис...канд. політ. наук: 23.00.05 / О.Я. Найман ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано процеси утворення та діяльності єврейських організацій у Російській імперії, Українській Народній Республіці та радянській Україні. Розглянуто широке коло проблем щодо відношень єврейських партій з Центральною Радою та Директорією, а також показано наслідки більшовицької політики в єврейському питанні в першій половині 1920-х років. Підкреслено, що лише демократична правова держава здатна створити сприятливі умови для задоволення культурно-національних потреб громадян країни та забезпечити їх рівність. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази національних меншин, а також поглиблення українсько-єврейської співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4Укр=9Е)
Шифр НБУВ: РА309603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сучкова О.Ю. 
Євреї в Донбасі (20 - 30-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Ю. Сучкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження з історії євреїв у Донбасі в 1920 - 1930 рр. Вперше простежено зміни чисельності єврейського населення ррегіону в зазначений період, з'ясовано рівень його урбанізації та асиміляції. Розглянуто питання національно-економічної політики радянської влади щодо євреїв. Вивчено соціальний склад єврейського населення регіону. Розглянуто процеси залучення євреїв до промисловості та в сільськогосподарський сектор Донбасу. Розкрито причини та форми прояву антисемітизму на побутовому рівні. Вперше висвітлено питання релігійного життя єврейської общини в Донбасі. Простежено зміни в єврейській національній освіті. Розглянуто особливості функціонування єврейських культурно-освітніх закладів та основні напрями діяльності релігійної общини єврейської національної меншини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)61 + Т3(4УКР-4ДОН)61 +
Шифр НБУВ: РА336135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Козерод О.В. 
Євреї України в 1921 - 1929 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.В. Козерод ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

Висвітлено історію євреїв України в період становлення, розвитку та згортання нової економічної політики. Проаналізовано політику радянської влади щодо основних інститутів єврейської спільноти, релігії і культури. Викладено основні проблеми соціально-економічного життя євреїв України в період подолання наслідків погромів 1918 - 1921 рр. Проаналізовано аспекти розвитку кредитної кооперації, приватних підприємств, а також системи соціального захисту єврейських жінок та дітей-сиріт у період непу. Розглянуто історію створення та розвитку єврейських політичних партій, громадських та благодійних організацій, а також розвитку сіоністського руху та переслідувань відомих діячів релігії, культури, науки та мистецтва. Висвітлено наслідки процесу змін основних інститутів єврейської релігійної громади, пов'язані з впливом "хаскали" - єврейського просвітянства та прагненням Радянського уряду і Євсекцій вирішити єврейське питання в країні шляхом політики коренізації. Проаналізовано процес формування політики більшовиків до єврейського населення України в 1921 - 1929 рр., а також нормативно-правові акти, прийняті в цей період. Наведено висновки щодо відповідності офіційної політики реаліям боротьби з єврейськими громадами та установами. Охарактеризовано вклад євреїв у розвиток науки, мистецтва та культури в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)61 +
Шифр НБУВ: РА361244

Рубрики:

      
5.

Кальян С.Є. 
Єврейська спільнота у політичному процесі на українських землях у складі Російської імперії (середина XIX століття - 1903 р.) : автореф. дис. ... д-ра політ. наук: 23.00.05 / С.Є. Кальян ; Ін-т політ. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф. Кураса НАН України. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Досліджено особливості етнополітичного середовища, в якому в період з середини ХІХ - до початку ХХ ст. функціонувала єврейська громада на українських землях в складі Російської імперії, зокрема, увагу приділено європейському, російському, польському й українському "контекстам". З'ясовано специфікку складових ресурсу (демографічного, економічного, інформаційного) єврейської нації. Висвітлено причини конфліктності міжетнічних відносин на підросійській українській території. Розглянуто питання політичного розвитку єврейства на "переднаціональному" етапі та в період політизації, зокрема, проаналізовано націоналізуючі чинники, процес зміни та сутність політичних стратегій, інтелектуальну складову процесу становлення єврейства як суб'єкта політичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5-7 + Ф5(4УКР=9Е) +
Шифр НБУВ: РА369724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Доценко В.О. 
Єврейське громадське землеоблаштування в Україні (20-ті - 30-ті роки ХХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.О. Доценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено діяльність Товариства щодо землеоблаштування єврейських трудящих України та державних структур стосовно здійснення ними політичних і соціокультурних перетворень. Проаналізовано механізм адміністративно-політичної та фінансово-господарської взаємодії товариства з органами радянської вертикалі управління, з іншими єврейськими громадськими організаціями у контексті здійснення політики залучення єврейських трудящих до сільськогосподарської праці у 1920 - 1930 рр. З використанням архівного матеріалу розкрито особливості проведення колективізації єврейських переселенських колективів. Висвітлено участь єврейських громадсько-політичних організацій у здійсненні аграрно-соціальних перетворень, реалізації культурницьких і переселенських програм більшовицького режиму у 1920 - 1930 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)61-21 +
Шифр НБУВ: РА341122

Рубрики:

      
7.

Морозова А.В. 
Єврейське населення Лівобережної України (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Морозова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правове становище єврейського населення Лівобережної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Відзначено дискримінаційну політику царського уряду щодо місця проживання, пересування та занять окремими видами діяльності та позитивні зрушення у галузі освіти та віросповідання. Проаналізовано демографічні процеси, з'ясовано вплив на них соціальних та економічних факторів. Встановлено причини та проаналізовано наслідки еміграції євреїв. Визначено особливості та основні напрямки інтеграції єврейського населення в економіку регіону - промисловість, торгівлю та сільське господарство. Розглянуто історію утворення, діяльності та занепаду єврейських землеробних колоній Лівобережної України. Висвітлено питання розвитку національно-релігійної, загальної початкової та середньої освіти єврейським загалом регіону. Проаналізовано вплив держави на релігійно-духовне життя євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5 +
Шифр НБУВ: РА340435

Рубрики:

      
8.

Гончаров В.В. 
Єврейське населення Південно-Східної України. 1861 - 1917 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Гончаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено періодизацію процесу формування єврейської громади Південного Сходу України протягом 1861 - 1917 рр. Проаналізовано роль стихійного процесу єврейської міграції та політики Російської імперії, спрямованої на формування єврейської громади регіону. Досліджено кількість єврейського населення, його локалізацію. Розглянуто зовнішні прояви діяльності євреїв, які були сформовані під тиском офіційної ідеології, а також зміни у вихованні та освіті, зумовленої на основі впливу релігійних чинників та історичній традиції. Визначено перехід єврейської громади регіону від традиційного суспільства до індустріального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)5-56 + Т3(4УКР=9Е)5 +
Шифр НБУВ: РА336409

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Іваньков І.О. 
Окупаційна політика гітлерівської Німеччини стосовно етнічних німців у Рейхскомісаріаті "Україна": Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Іваньков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено окупаційну політику гітлерівської Німеччини щодо німецького населення в Рейхскомісаріаті "Україна" у 1941 - 1944 рр. Проаналізовано плани та заходи гітлерівської верхівки щодо використання етнічних німців на території України у процесі формування нового суспільно-політичного ладу. Висвітлено ідеологічні засади використання німецького населення на окупованих територіях, зокрема, на землях України. Досліджено структуру та діяльність органів нацистської влади, відповідальних за роботу з етнічними німцями. Наведено характеристику чисельності та географії розселення етнічної німецької меншини в Рейхскомісаріаті "Україна". Досліджено процес утворення окупаційною владою нових німецьких колоній і розформування даних поселень у 1943 - 1944 рр. Наведено оцінку правового статусу німецької спільноти України у системі гітлерівського так званого "нового порядку на Сході". Вивчено соціально-економічну, мобілізаційну, культурну, освітню, релігійну політику Міністерства східних окупованих територій, адміністрації Рейхскомісаріату "Україна" та нацистських спецслужб відносно українських "фольксдойче" на різних етапах окупації. Розглянуто особливості сприйняття етнічними німцями України окупаційного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628 + Т3(4УКР=9Е)62 +
Шифр НБУВ: РА349592

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Трепкачова О. 
Окупаційний режим та єврейське населення Дніпропетровщини 1941 - 1943 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Трепкачова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено катастрофу єврейського населення Дніпропетровської області в період її окупації нацистами в 1941 - 1943 рр. Проведено аналіз вивченості теми Катастрофа в сучасній науковій літературі, вивчено регіональні причини Голокосту. Розглянуто основні напрями антиєврейської політики фашистів у регіоні, надано нові дані про єврейські жертви німецького геноциду на Дніпропетровщині. Проаналізовано та розкрито міжнаціональні відносини в період окупації. Визначено економічну політику нацистів стосовно відношення до єврейського населення. Зібрано та проаналізовано інформацію про єврейське Протистояння й Опір. Наведено форми та методи проведення антирадянської й антиєврейської пропаганди окупантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)622.8 + Т3(4УКР=9Е)622.8
Шифр НБУВ: РА381170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Котляр Є.О. 
Синагоги України другої половини XVI - початку XX століть як історико-культурний феномен: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Є.О. Котляр ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено культурологічний феномен синагог України другої половини XVI - початку ХХ ст. Висвітлено загальну історико-генетичну проблематику структури та знаковості єврейських сакральних будівель, що складає морфологічну та семантичну основу синагогальних споруд України. Досліджено історико-типологічну динаміку будівництва українських синагог, проведено їх класифікацію. Виявлено закономірності побудови, символічну структуру та стилістику архітектурно-художнього образу, його зв'язок з культурними процесами та єврейською ідентичністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР=ЄВР) + Э360.9(4УКР)-655 + Т3(4УКР=9Е)0-7
Шифр НБУВ: РА315133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Литва Л.А. 
Становлення етнічного менталітету єврейської спільноти України в умовах динаміки сучасного суспільства: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Л.А. Литва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні теорії та концепції формування та функціонування етнічної свідомості, а також процесів, що відбуваються в ній - теорії суб'єктивації-об'єктивації етнічних ментальних форм, теорії етногенезу, теорії соціальної ідентичності, концепції історії менталітетів. Наведено концептуальну модель етнічного менталітету, евристичні, технологічні та прогностичні можливості якої продемонстровані на прикладі вивчення менталітету єврейського етносу в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*332.1 + Т597.5(4УКР=9Е)
Шифр НБУВ: РА373819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Андрійчук М. Т. 
Українсько-єврейський дискурс у друкованих виданнях Наддніпрянщини (60-ті рр. XIX ст. - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.05 / М. Т. Андрійчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано хід українсько-єврейського дискурсу на сторінках книжкових і періодичних видань наддніпрянських українців другої половини XIX - початку XX ст., що належали різноманітним національно-культурним течіям, мистецьким (формальним і неформальним) об'єднанням, політичним групам і партіям. Охарактеризовано видавничу справу наддніпрянських українців досліджуваного періоду, виділено окремі етапи її розвитку та визначено вплив на цей розвиток політичних й економічних чинників. Виявлено, що проблематика українсько-єврейських взаємин у другій половині XIX - на початку XX ст. займала в українській періодиці Наддніпрянщини вагоме місце. Досліджено еволюцію поглядів українських інтелектуалів щодо українсько-єврейських взаємин і рефлексії єврейства на посили українства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5 + Т3(4УКР=9Е)5
Шифр НБУВ: РА381611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського