Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР=9Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Дингес Ю.О. 
Відродження етнічної ідентичності німців України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Ю.О. Дингес ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Всебічно розглянуто проблему відродження етнічної ідентичності німців України в 1991 - 2005 рр. Адаптовано адекватний для німецького національно-культурного руху в Україні понятійний апарат. Проаналізовано стан дослідженості цієї проблеми у вітчизняній та зарубіжній політичній літературі, вивчено етноконфесійну, теолінгвістичну й етнополітологічну ідентифікацію та самоідентифікацію етнічних німців України у масовій свідомості. Розглянуто еміграцію етнічних німців України як один із засобів відродження їх етнічної ідентичності та вивчено актуальні проблеми процесу їх інтеграції в Німеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф51(4УКР=9Н) +
Шифр НБУВ: РА350060

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Мащенко А. В. 
Німецькі колонії Північного Лівобережжя України (друга половина XVIII - перша половина XIX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Мащенко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано утворення й еволюцію німецьких колоній у Північному Лівобережжі України другої половини XVIII - першій половині XIX ст. Показано характер земельних відносин, соціодемографічний розвиток Біловезьких аграрних колоній, їх внесок у сільське господарство регіону. Досліджено особливості соціального та релігійного устрою колонії гутерівського братства, його господарську діяльність, загострення соціальних протиріч. Вивчено систему управління та самоврядування в колоніях, особливості судоустрою та поведінки колоністів. Показано, що колоністи внесли досить різноманітний європейський досвід господарювання та норм життя, відігравали важливу роль у розвитку сільського господарства та промисловості регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9НІМ)47-2
Шифр НБУВ: РА373402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сиволапов В.О. 
Радянізація німецьких колоній в Україні у 20 - 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.О. Сиволапов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено процеси радянізації німців-колоністів України у 1920 - 1930-х рр., визначено його етапи. Показано відсутність забезпечення національно-культурних інтересів німецького населення, політико-правових гарантій його рівноправного розвитку у всіх сферах суспільного життя. Проаналізовано економічні аспекти існування німецьких колоній і процеси руйнування більшовицькою владою традиційного німецького способу господарювання, соціально-правові умови буття німців-колоністів, процеси радянізації та залучення німецького населення до соціалістичного будівництва, пошуки шляхів подолання кризи міжнаціональних взаємин. Досліджено особливості трансформаційних процесів національних німецьких освітньо-культурних закладів з метою тотальної політизації культурно-духовного життя німців-колоністів та пропаганди ідей більшовизму. Зроблено висновки про декларативність політики "коренізації" та неможливість її практичного втілення, перетворення головних аспектів національної політики з остаточним формуванням тоталітарного сталінського режиму, насадженням суцільної радянізації та колективізації як додаткового знаряддя антинародної боротьби більшовицького уряду з німецьким населенням України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр=9Н)61-56 +
Шифр НБУВ: РА351728

Рубрики:

      
4.

Сіреджук П.С. 
Соціально-економічне становище і культурне життя німецької меншини Східної Галичини (20 - 30-і роки XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / П.С. Сіреджук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено соціально-економічне становище та культурне життя німецької національної меншини Східної Галичини у міжвоєнний період. Визначено чисельність і розселення німецького етносу у краї у даний період, охарактеризовано національний склад населення німецьких поселень, визначено його етноправовий статус у складі II Речі Посполитої. Досліджено розвиток основних галузей господарства східногалицьких німців - землеробства, тваринництва, ремесла, торгівлі, а також допоміжних промислів (бджільництва, мисливства та рибальства) та кооперативний рух. Вивчено стан початкової та середньої освіти, діяльність Дорнфельдського народного університету, культурно-освітніх організацій, хорових і театральних колективів, релігійне життя та роботу національних біблітек і клубних установ - "Німецьких домів". Доведено, що релігійні конфесії, зокрема протестантські, початкова та середня школи, культурно-освітні осередки, хорові та театральні колективи бібліотеки та "Німецькі доми" німецької меншини краю відіграли важливу роль у збереженні історичної пам'яті та національної ідентичності і сприяли відродженню національної культури. Зроблено висновок, що німці Східної Галичини були лояльними громадянами польської держави, спростовано твердження про їх роль як "п'ятої колони" Німеччини. Наведено загальну характеристику взаємовідносин східногалицьких німців з українцями, поляками та євреями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9НІМ)61-7 + Т3(4УКР331)61-56
Шифр НБУВ: РА371760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського