Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (427)Журнали та продовжувані видання (82)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4МИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бабенко М.Д. 
Активізація і підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації в АПК регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Д. Бабенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади інтеграційних і кооперативних процесів у АПК. Проаналізовано ретроспективу їх розвитку й ефективність у регіоні. За результатами проведеного дослідження визначено основні напрями активізації та підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації, якими є оптимізація складу та розмірів інтегрованих і кооперативних формувань, забепечення необхідного для активізації й ефективного функціонування інтегрованих і кооперативних структур економічного середовища, удосконалення економічних відносин, створення ефективної інфраструктури ринку й удосконалення організації реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.88 +
Шифр НБУВ: РА338350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Котикова О.І. 
Еколого-економічна ефективність використання потенціалу земельних ресурсів (на матеріалах агроформувань Миколаївської області): Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.07.02 / О.І. Котикова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень еколого-економічної ефективності використання потенціалу земельних ресурсів. Проведено аналіз стану та структури земельного фонду та сільськогосподарських угідь. Визначено показники використання сільгоспугідь різними категоріями землекористувачів, економічної та екологічної ефективності використання потенціалу сільгоспугідь Миколаївщини. Обгрунтовано основні напрямки щодо покращання стану, структури земельних і сільськогосподарських угідь, шляхи підвищення еколого-економічного рівня землекористування. Запропоновано спрощену методику визначення необхідного приросту площі посіву багаторічних трав для забезпечення позитивного балансу гумусу. Розроблено модель грунтозахисної системи землеробства радгоспу "Степовий" Миколаївського району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-28-07 + У9(4УКР-4МИК)320-511.2-28-07 +
Шифр НБУВ: РА324492

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Назарова Л.В. 
Економічна ефективність виробництва і переробки яловичини (на матеріалах підприємств Миколаївської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Назарова ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми підвищення економічної ефективності виробництва та переробки яловичини за умов трансформації агропромислового комплексу. Проаналізовано результати і витрати у скотарстві, визначено основні тенденції їх зміни. Виявлено закономірності формування економічної ефективності виробництва та переробки, фактори, що впливають на її рівень, а також досліджено кількісну значимість даного впливу. Розроблено й економічно обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності виробництва і переробки яловичини у взаємозв'язку основних ланок м'ясопродуктового підкомплексу АПК та формування ринку м'яса на Миколаївщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Мик)325.250-07 + У9(4Укр-4Мик)306.751.2-07
Шифр НБУВ: РА317667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крилова І.Г. 
Економічні засади забезпечення зайнятості сільського населення в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.Г. Крилова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 18 с. — укp.

Вперше виділено та систематизовано причини, що знижують рівень сільської зайнятості за умов півдня України, зокрема, згортання виробництва та зниження продуктивності праці, низький рівень економічних інтересів, депопуляцію та старіння сільського населення, погіршення соціальної інфраструктури села. Розроблено кореляційно-регресійну модель оцінки впливу основних факторів на рівень сільської зайнятості, а саме, земленавантаженості, продуктивності праці, розвитку соціальної інфраструктури, питомої ваги міського населення та середньої кількості сільського населеного пункту. Проведено моніторинги сільського ринку праці Миколаївської області за допомогою соціально-економічних та демографічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА343209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дубініна М.В. 
Економічні інтереси та напрями їх реалізації в особистих селянських господарствах (на прикладі Миколаївської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Дубініна ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади суті реалізації економічних інтересів в особистих селянських господарствах. Уточнено зміст поняття "особисте селянське господарство як форма господарювання". Вперше проведено комплексне дослідження функціонування особистих селянських господарств Миколаївської області та визначено їх роль у формуванні рівня життя сільського населення за сучасних умов. Визначено оптимальну виробничу структуру особистого селянського господарства. Обгрунтовано та запропоновано найбільш перспективні організаційні форми кооперування особистих селянських господарств. Узагальнено основні напрями державної підтримки розвитку даних господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)326 + У9(4УКР-4МИК)326 +
Шифр НБУВ: РА323585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Огієнко А. В. 
Ефективний розвиток зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств Миколаївської області: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. В. Огієнко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено систему організаційно-економічних заходів забезпечення ефективного розвитку зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств Миколаївщини, на підставі визначених стратегічних цілей розвитку, заходів щодо підвищення конкурентоспроможності продукції, стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності, вдосконалення організаційних форм експортної діяльності аграрних підприємств. Визначено склад стратегічних цілей розвитку зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств із забезпеченням редукції науково-технічної та соціальної цілей. Встановлено організаційно-економічні моделі реалізації виходу на зовнішній ринок і забезпечення конкурентоспроможності експортної продукції аграрних підприємств. Запропоновано систему критеріїв діяльності спільних підприємств аграрного сектору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)832.1
Шифр НБУВ: РА376503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ключник А.В. 
Ефективний розвиток підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.В. Ключник ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади підприємницької діяльності в аграрній сфері економіки. Проаналізовано розвиток та ефективність підприємництва в сільському господарстві Миколаївщини, показано його основні недоліки та встановлено причини їх виникнення. Визначено основні напрями подальшого ефективного розвитку підприємницької діяльності, якими є: формування сприятливого підприємницького середовища та раціонального виробничого потенціалу підприємств на базі впровадження інновацій, удосконалення спеціалізації та розмірів підприємницьких структур, подальший розвиток агропромислової інтеграції та кооперації, організація ефективної реалізації продукції та підвищення конкурентоспроможності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)320-131.1-96 +
Шифр НБУВ: РА348610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бабич М.М. 
Ефективність та пріоритети подальшого розвитку фермерства в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Бабич ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень підвищення ефективності діяльності фермерських господарств. На базі існуючих підходів розкрито суть і соціально-економічне значення фермерства. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення функціонування фермерських господарств, удосконалено критерії та показники оцінювання ефективності їх виробництва. Оцінено сучасний стан та тенденції розвитку фермерства на Миколаївщині. Установлено вплив певних факторів на ефективність їх господарювання. Проаналізовано досвід діяльності фермерства у зарубіжних країнах і визначено пріоритетні напрями формування ефективного розвитку фермерських госоподарств регіону. Розроблено методику та побудовано перспективну модель розвитку даних господарств. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення механізмів регулювання фермерства. Запропоновано систему заходів щодо покращання державної підтримки фермерських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.4 +
Шифр НБУВ: РА362778

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кареба М.І. 
Зміцнення та ефективне використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М.І. Кареба ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади зміцнення й ефективного використання ресурсного потенціалу та ринку його складових. Розглянуто ретроспективу, сучасний стан та ефективність використання потенціалу сільськогосподарських підприємств Миколаївщини. Визначено основні організаційно-економічні напрями зміцнення та підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, якими є покращення стану та підвищення ефективності використання земельних угідь; укріплення матеріально-технічної бази підприємств і запровадження новітніх технологій; оптимізація складу й організація використання сільськогосподарських робітників, посилення мотивації їх праці; ефективний розвиток підприємництва, інтеграції та кооперації, покращення фінансового забезпечення господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321-553
Шифр НБУВ: РА371118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Крайній В.О. 
Інвестиційні перспективи функціонування транспортних підприємств з перевезення агропродукції (на прикладі Херсонської та Миколаївської областей): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Крайній ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Запропоновано стратегії інвестування процесів перевезень агропродукції. Удосконалено економіко-математичну модель для вдосконалення діяльності транспортного підприємства, яка задана на множині та дозволяє прогнозувати основні показники його функціонування. Запропоновано модель оптимального управління процесами перевезень агропродукції. Розглянуто організаційно-економічні аспекти інвестування процесів перевезень агропродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХЕС)373.353.2 + У9(4УКР-4МИК)373.35.2 +
Шифр НБУВ: РА368739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Крижановська Н.Є. 
Історія хорового мистецтва Миколаївщини кінця XVIII - початку XXI століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Є. Крижановська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію музично-хорового життя Миколаївського регіону кінця XVIII - початку XXI ст. Розкрито основні напрямки, форми та тенденції еволюційних процесів у галузі музично-хорового мистецтва регіону. З'ясовано роль військових диригентів, місцевих хормейстерів-аматорів і професіональних хорових диригентів у формуванні хорового мистецтва краю. Систематизовано й узагальнено відомості про численні хорові колективи Миколаївщини на підставі аналізу їх типологічних особливостей, концертної діяльності, репертуарної політики, соціального складу. Виявлено специфічні особливості розвитку хорового мистецтва. Запропоновано періодизацію (етапність) історії хорового руху в регіоні у динаміці історичних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР-4МИК)5 +
Шифр НБУВ: РА362222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гацура В.Я. 
Мотиваційне управління малими підприємствами АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Я. Гацура ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості мотивації на підприємствах малого та середнього бізнесу. Розкрито сутність мотивації, визначено її роль і місце в системі управління організаційними структурами. Наведено механізм дії мотиваційного менеджменту за умов ринкової трансформації. Розглянуто особливості матеріальної та нематеріальної мотивації праці для малих підприємствах агропромислової сфери економіки. Розроблено алгоритм оптимізації структури мотиваційних пріоритетів. Запропоновано заходи щодо стимулювання праці найнятого персоналу, зокрема за рахунок участі його у прибутках фірми. Визначено напрямки щодо реалізації державної мотивації розвитку підприємницької активності. З урахуванням інтересів власника й осіб, залучених до впровадження бізнес-пректів, удосконалено методику внутрішньофірмового перерозподілу доходів малих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-21 + У9(4Укр-4Мик)321-21
Шифр НБУВ: РА317860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Беглиця В.П. 
Організаційно-економічне обгрунтування системного оновлення та ефективного використання транспортних засобів у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.П. Беглиця ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретичні основи ефективного функціонування системи транспортного обслуговування аграрних формувань (насамперед пов'язаних з її сутністю та основними завданнями). Запропоновано методику визначення резервів покращання автотранспортного обслуговування на регіональному рівні, що полягає в комплексному врахуванні впливу факторів на продуктивність вантажного автотранспорту. Обгрунтовано методику середньовитратного тарифного планування, що полягає у встановленні тарифів на автотранспортні послуги шляхом кореляційно-регресивного аналізу численних статистичних спостережень. Розроблено методику бізнес-планування технічного обслуговування та ремонту автопарку адміністративного району (з використанням комплексних організаційно-економічних, техніко-технологічних та екологічних показників проекту). Запропоновано економіко-математичну модель для оптимізації оновлення вантажного автопарку регіону, яка дозволяє отримати оптимальний план раціонального розміщення нових транспортних засобів за його адміністративними районами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-801.85 + У9(4УКР)373.353.2 + У9(4УКР-4МИК)320-801.85 + У9(4УКР-4МИК)373.353.2 +
Шифр НБУВ: РА328455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кушнірук В.С. 
Організаційно-економічний механізм ефективного ведення садівництва в аграрних підприємствах регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.С. Кушнірук ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо формування організаційно-економічного механізму ефективного ведення садівництва в аграрних підприємствах регіону. Розкрито теоретичну сутність й особливості організаційно-економічного механізму функціонування садівницьких підприємств, обгрунтовано методичні засади ефективності їх господарювання. Проаналізовано сучасний стан та економічну ефективність виробництва садівницької продукції в аграрних підприємствах Миколаївщини. Зроблено оцінювання виробничо-господарської діяльності садівницьких підприємств регіону. Обгрунтовано основні напрямки удосконалення організаційно-економічного механізму ефективного ведення садівництва шляхом впровадження дієвого механізму державної підтримки галузі й активації внутрішньогосподарських механізмів садівницьких підприємств. Наведено рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності промислового садівництва на основі впровадження інноваційно-інвестиційних технологій вирощування високопродуктивних плодових та ягідних насаджень, бізнес-проектування інтенсивних насаджень, визначено стратегічні напрями розвитку галузі. Обгрунтовано напрями удосконалення організаційно-господарських структур садівницьких підприємств регіону шляхом поглиблення інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)325.154 +
Шифр НБУВ: РА360345

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Корнєва Н.О. 
Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів у регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.О. Корнєва ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення, методичні та практичні рекомендації стосовно організаційно-економічного механізму функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів. Досліджено сучасний стан та причини зменшення обсягів виробництва продукції тваринництва в Україні. Запропоновано основні положення щодо вдосконалення функціонально-компонентної та територіальної структури тваринницьких продуктових підкомплексів. Обгрунтовано шляхи їх виходу з кризової ситуації, а також резерви збільшення виробництва продукції тваринництва. Визначено основні напрями подальшого розвитку агропромислової інтеграції, кооперації, комплексоутворення агропромислового виробництва. Проаналізовано економічні відносини між суб'єктами підкомплексу та наведено пропозиції щодо їх оптимізації. Запропоновано рекомендації з метою вдосконалення податкової, кредитної та цінової політики стосовно тваринницьких продуктових підкомплексів, методів державного регулювання розвитку галузі та державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.952.2 +
Шифр НБУВ: РА354699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кайтанський І. С. 
Організаційно-економічні засади зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. С. Кайтанський ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено адаптивний механізм управління реалізацією регіональної програми розвитку експортного потенціалу аграрних підприємств Миколаївської області на основі створення належних умов та сприятливого клімату, які стимулюють експорт аграрної продукції, а також реалізацію ресурсних можливостей регіону. Сформовано організаційно-економічну модель активізації інноваційної діяльності з пріоритетних напрямків розвитку експортного потенціалу аграрних підприємств регіону, в якій органічно поєднано експортну, імпортну та інвестиційно-інноваційну політику. Запропоновано класифікацію чинників впливу на ефективність реалізації експортної стратегії аграрних підприємств, що включає правові, фінансові, фінансово-економічні, операційні та соціальні ознаки стратегічного ролзвитку сільськогосподарського виробництва. Розроблено стратегію розвитку зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств, яка базується на процесах структурної перебудови аграрної сфери економіки в напрямку експортної потреби у її продукції і включає продуктово-товарну, функціональну та ресурсну складові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)832.1
Шифр НБУВ: РА378141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ришняк Н. М. 
Організація матеріального стимулювання персоналу промислового підприємства в ринкових умовах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Н. М. Ришняк ; ПВНЗ "Львів. ун-т бізнесу та права". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні аспекти організації оплати праці. Розкрито зміст і структуру таких категорій як "стимулювання", "стимулювальна система", "заробітна плата". Розроблено класифікацію стимулів. Розглянуто особливості економіко-математичних моделей матеріального заохочення, розроблених західноєвропейськими й американськими ученими. Проаналізовано методичні підходи до оцінювання персоналу, визначено переваги та недоліки окремих методів оцінювання. Визначено особливості організації заробітної плати на промислових підприємствах Миколаївщини, виявлено недоліки, розкрито причини їх виникнення. Розроблено напрями вдосконалення механізму оплати праці. Запропоновано структурну модель організації матеріального стимулювання персоналу, визначено шляхи її реалізації, зокрема, розроблено методику розрахунку індивідуального фонду оплати праці, що розглядається як спосіб покращання механізму оплати праці на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645 + У9(4УКР-4МИК)301-645
Шифр НБУВ: РА383686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Потишняк О.М. 
Підвищення економічної ефективності функціонування ринку соняшнику та продуктів його переробки в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Потишняк ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти ефективного функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки у регіоні. Проаналізовано та систематизовано погляди науковців відносно сутності ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки, запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності його діяльності. Охарактеризовано сучасний стан і визначено ефективність виробництва насіння соняшнику та продуктів його переробки у досліджуваному регіоні. Оцінено діяльність переробних підприємств регіону, визначено особливості формування ціни, попиту та пропозиції на ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки. Обгрунтовано основні напрями та перспективи розвитку ефективного функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки у регіоні, визначено шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції на вітчизняному й іноземних ринках. Розроблено рекомендації щодо удосконалення організації реалізації продукції й економічних відносин партнерів по ринку у контексті входження України до світової співдружності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)325.152.541.51 + У9(4УКР-4МИК)421.511.42 +
Шифр НБУВ: РА362160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кулешова Г.М. 
Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.М. Кулешова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та значення конкуренції та конкурентоспроможності, особливості конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК, основні методичні підходи щодо оцінки рівня конкурентоспроможності винограду (за рівнем рентабельності та прибутку на 1 га) і винопродукції (за рентабельністю продаж). Виявлено фактори, що значною мірою впливають на конкурентоспроможність винограду і винопродукції. Проведено економічний аналіз ринку продукції виноградарства і виноробства Миколаївської області, виявлено існуючі недоліки та невикористані резерви, оцінено конкурентоспроможність винограду та продуктів його переробки. Проаналізовано попит на продукцію виноградарсько-виноробного підкомплексу, з урахуванням результатів якого розроблено подальшу стратегію його розвитку. З метою підвищення конкурентоспроможності підкомплексу обгрунтовано: основні напрями вдосконалення сортименту виноградних насаджень та винопродукції, перспективний план оптимальної структури виноградників технічного напрямку в підприємстві, створення спеціалізованого маркетингового центру, формування політики ціноутворення на сировину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-823.2 + У9(4УКР)325.154.2-823.2 + У9(4УКР-4МИК)306.752.5-823.2 + У9(4УКР-4МИК)325.154.2-823.2 +
Шифр НБУВ: РА342433

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського