Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9ПОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Соболенко Л. Ю. 
Амфібії та рептилії Західного Поділля: фауна, екологія і поширення видів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Л. Ю. Соболенко ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Доведено появу регіонально нового виду жовточеревої кумки, що є наслідком постійно діючих інвазій за течією Дністра та регіональне зникнення лісового полоза, що знаходиться на межі ареалу. Вперше для Поділля одержані відомості про структуру гібридних популяцій зелених жаб, встановлено, що для них характерною є диплоїдна двостатева структура гібридів. В межах фауністичних нарисів описано морфометричні та морфологічні ознаки, подано поширення та чисельність видів, розглянуто біотопічний розподіл та аутекологічні особливості. Встановлено, що комплекс рептилій та амфібій Західного Поділля історично формується за рахунок західнопалеарктичних видів, більшість яких мають чітке середземноморське походження, на фоні обмеженого впливу транспалеарктичних і повної відсутності видів центральноазіатського походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341(4УКР-9ПОД) + Е623.342(4УКР-9ПОД)
Шифр НБУВ: РА377066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пламеницька О.А. 
Еволюція середньовічного житла Кам'янця-Подільського в урбаністичному контексті: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.А. Пламеницька ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему генезису й еволюції середньовічного житла Кам'янця-Подільського. Наведено результати багатоаспектного комплексного аналізу історико-архівних джерел, натурних досліджень і фіксації виявлених об'єктів середньовічного житла Старого міста. Систематизовано функціонально-типологічні, архітектурно-стилістичні, конструктивні та технологічні особливості житлової забудови міста. Узагальнено результати системо-теоретичних досліджень метрологічних параметрів і середньовічних термінологічних характеристик середньовічного житла. Розроблено концепцію хронологічної еволюції урбаністичної структури та житлової забудови міста у хронологічному інтервалі XII - XVII ст. Критично переглянуто датування мурованого житла (XVI ст.). Доведено існування автохтонної традиції та власного вектора розвитку мурованого житлобудівництва на землях Поділля з кінця XIII ст. Спростовано тезу щодо прямого запозичення в XV - XVI ст. кам'янецькими будівничими архітектурних типів житла, поширених у Центрально-Східній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9Под)4 +
Шифр НБУВ: РА358030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Арістов М.В. 
Індикаційний просторово-генетичний аналіз морфоструктур Поділля (на основі матеріалів аерокосмічного зондування): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / М.В. Арістов ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі дистанційних даних та з використанням методики комплексної інтерпретації матеріалів аерокосмічного зондування вивчено морфоструктуру Поділля. Проведено морфоструктурне дешифрування знімків різного рівня генералізації, а також лінеаментний аналіз та дослідження індикаторів морфоструктур і відповідних їм геологічних структур на ключових ділянках. Вивчено особливості лінійних, лінійно-площинних та площинних морфоструктур Поділля. Особливу увагу приділено морфоструктурам центрального типу. Встановлено, що мофрологічні особливості морфоструктур обумовлені їх внутрішньою будовою, генезисом, глибинністю та успадкованістю на неотектонічному етапі. Доведено, що регіональні та локальні морфоструктури Поділля взаємопов'язані просторово та генетично. Досліджено морфоструктурні передумови нафтогазоносності західної частини Поділля, а також перспективи пошуку інших корисних копалин з використанням дистанційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.1(4УКР-9ПОД)с1/8 +
Шифр НБУВ: РА323260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Горобець О.М. 
Міграція у відтворенні населення Поділля: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.М. Горобець ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження відтворення та міграції населення. З'ясовано особливості впливу міграції на відтворення населення Поділля - регіону з чітко окресленою сільськогосподарською спеціалізацією та давніми традиціями міграції. Визначено міграційні орієнтації та дітородну поведінку населення областей Поділля у соціологічній оцінці. Висвітлено напрями вдосконалення інформаційного забезпечення дослідження міграційних процесів та узагальнено методи обліку міграції у контексті створення надійної інформаційної бази для моделювання наслідків здійснення міграційної політики. З використанням методів кореляційно-регресійного аналізу побудовано гравітаційну та відцентрову моделі факторного впливу на міграцію населення Поділля, наведено їх соціально-економічну інтерпретацію відповідно до умов цього специфічного регіону. Запропоновано основні напрями та заходи демографічної політики у контексті запобігання несприятливого впливу зовнішньої міграції на відтворення населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-9ПОД)64-25 +
Шифр НБУВ: РА338699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дудар О.О. 
Музичний фольклор Хмельницького Поділля (етномузикологічний та етносоціологічний аспекти дослідження): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.О. Дудар ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасн форми побутування народнопісенної традиції Хмельницького Поділля, визначено жанрову структуру пісенного репертуару, його стильові особливості, запропоновано характеристику інформаторів. Наведено результати польових досліджень, здійснених упродовж 1997 - 2004 рр. Обстежено 17 об'єктів, від 44-х інформаторів, записано 814 народнопісенних зразків різних жанрів (469 з них уміщено до окремого тому нотних додатків), що надало цілісну картину фольклору даного регіону. Записаний і проаналізований народнопісенний репертуар, усі зазначені характеристики розкривають локальні особливості музичного фольклору Хмельницького Поділля за умов сучасності. Результати дослідження висвітлюють аспект цілісності українського фольклору й уявлення про його розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312 г(4УКР-9ПОД) + Щ313(4УКР-9ПОД)0-414 +
Шифр НБУВ: РА351281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Колодрубська О.І. 
Принципи формування архітектурно-планувальних рішень сільського садибного житла Західного Поділля: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / О.І. Колодрубська ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний довід у проектуванні та будівництві сільського садибного житла. Розглянуто чинники, які мають вплив на формування садибної житлової забудови. Визначено вплив святково-обрядових чинників на планувальну структуру садиби та будинку. Виявлено історичні закономірності та традиції влаштування житла у селах Західого Поділля та визначено доцільність і напрями використання їх у сучасній практиці будівництва. Висвітлено сучасні принципи формування розвитку архітектурно-планувальних рішень. Удосконалено класифікацію садиб. Розглянуто функціональні зони садиби та будинку. Розроблено типологію садиб залежно від характеру ведення трудової діяльності. Рекомендовано мінімальну ширину садиби 28 - 30 м. Запропоновано шляхи вирішення житлової проблеми у селах Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.5-022.5 + Щ113(4УКР-9ПОД)6 +
Шифр НБУВ: РА348704

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кузіна Б.С. 
Розвиток споживчої кооперації Поділля в 1861 - 1914 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.С. Кузіна ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

З використанням широкого кола архівних, маловідомих джерел і друкованих видань досліджено розвиток споживчої кооперації Подільської губернії у 1861 - 1914 рр. З'ясовано появу та розповсюдження в регіоні кооперативних ідей з європейських країн, Росії на територію України. Показано роль наукових шкіл України та Росії у розвитку теорії та практики кооперації. Проведено періодизацію історичних етапів організації споживчих товариств. Виявлено характерні тенденції поширення кооперації на різних етапах її діяльності. Досліджено вплив громадських організацій, земства, інтелігенції, центральної та місцевої періодичної преси на виникнення, становлення та розвиток споживчих кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)5-2 + У03(4УКР-9ПОД)504.218 +
Шифр НБУВ: РА359319

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
8.

Іскра С.І. 
Соціокультурна діяльність Римо-католицької Церкви у контексті духовної культури Поділля: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / С.І. Іскра ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено процес історичного становлення католицизму на Поділлі, формування та розвитку Кам'янець-Подільської дієцезії. Проаналізовано види взаємодії представників Римо-католицької Церкви (РКЦ) з автохтонним населенням, їх вплив на культурне життя краю. Здійснено класифікацію форм соціокультурної діяльності РКЦ в залежності від їх комунікативної спрямованості та домінуючих завдань на масові, спеціалізовані, та професіоналізовані. Визначено основні етапи розвитку форм соціокультурної діяльності РКЦ від її появи на Поділлі до сьогодення. Розкрито особливості соціокультурної ситуації та з'ясовано специфіку відповідних форм такої діяльності на кожному етапі їх розвитку на теренах краю. Вивчено розмаїття форм соціокультурної діяльності РКЦ у період незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР-9ПОД)-117.3
Шифр НБУВ: РА374879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бурдейна-Публіка Т.В. 
Становлення і розвиток професійних форм музичного життя Вінничини як складової культури Подільського краю: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Т.В. Бурдейна-Публіка ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різноманітні види концертної та музично-просвітницької діяльності, що на різних історичних етапах сприяли професіоналізації музичного життя Поділля. Висвітлено періоди еволюції професійного виконавства регіону, досліджено діяльність провідних колективів, проаналізовано принципи репертуарної стратегії, визначено роль музичних товариств і концертних організацій у культурному житті регіону на кожному з етапів. Розглянуто нові форми культурно-просвітницької діяльності за часів незалежності в контексті усвідомлення нового статусу української культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ВІН)-69 + Щ313(4УКР-9ПОД)-6 +
Шифр НБУВ: РА369624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ярова М. В. 
Становлення і розвиток співацької освіти на Поділлі (кінець XIX - початок XX століть): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. В. Ярова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено науковий аналіз процесу становлення й особливостей розвитку музичної освіти у навчальних закладах регіону, її взаємозв'язку з місцевими просвітницькими організаціями. Досліджено історичні передумови формування співацької освіти на Поділлі, які пов'язані з системою церковно-духовних закладів, розкрито музично-педагогічну діяльність відомих і маловідомих в Україні педагогів-музикантів, викладачів співу. Проаналізовано зміст навчально-виховного процесу з вокально-хорової підготовки фахівців у навчальних зкладах, шляхи професіоналізації педагогічних кадрів. Узагальнено здобутки у співацькій освіті, історико-педагогічний досвід та визначено перспективні шляхи їх застосування в сучасній педагогічній практиці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р(4УКР-9ПОД) + Щ314-73(4УКР-9ПОД)61
Шифр НБУВ: РА380034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хіхлач Б. М. 
Уніатська церква на Поділлі в українському соціокультурному процесі XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / Б. М. Хіхлач ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нову церковно-релігійну ситуацію, що виникла в результаті появи унії на території Поділля. Виявлено, що Уніатська церква не змогла закріпитися на подільських землях, з'ясовано причини, які призвели до ліквідації унії на Поділлі. Розкрито міжконфесійні відносини уніатів, католиків і православних. Охарактеризовано місіонерську діяльність монахів-василіан та уніатських священників на теренах Поділля у XVIII ст. Показано вплив Уніатської церкви та Василіанського Чину на зміни в архітектурі, внутрішньому облаштуванні храмів. Висвітлено процес поширення уніатських книг на Поділлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)46-7 + Э377.109(4УКР-9ПОД)-346
Шифр НБУВ: РА374653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Смоляк В.В. 
Формування народного житлового будівництва Східного Поділля в ХХ ст.: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.В. Смоляк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості та принципи формування народного зодчества Східного Поділля з початку XX ст. до сучасного періоду. Встановлено залежність розвитку архітектури народного житла краю від соціально-економічних, політичних і деяких інших факторів, розроблено періодизацію даного процесу. Виявлено чинники, які впливають на органічну єдність утилітарних, конструктивних і мистецьких факторів у народному зодчестві Вінниччини. Встановлено специфічні об'ємно-планувальні, конструктивні, мистецькі й інші ознаки, що надають подільській архітектурі особливої привабливості та самобутності. Виявлено тенденції та напрямки розвитку сучасного сільського будівництва регіону, розкрито роль традицій у формуванні архітектури народного житла, наведено рекомендації щодо їх застосування у даній сфері. Досліджено архітектурно-мистецькі прийоми, що широко застосовувалися в народному житловому зодчестві Східного Поділля, показано їх нерозривний зв'язок з іншими факторами, що формують образ подільського житла. Проаналізовано пластичну переробку фасадів, колористичне та конструктивне вирішення сільських житлових будівель. Досліджено особливості організації селянської садиби, встановлено залежність її планування, форми, кількості та складу будівель від соціально-економічних, природно-кліматичних та інших чинників. Виявлено, що до традиційних незамкнених в плані дворів останнім часом приєднався замкнений з трьох сторін двір, обумовлений специфікою ведення господарства в окремих південних районах Вінниччини. Досліджено особливості малих архітектурних форм і господарських будівель, які є органічними складовими селянського житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ПОД)0 +
Шифр НБУВ: РА360325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дяків О.В. 
Художні особливості декоративного мистецтва Західного Поділля ХІХ - ХХ ст. (Історія, типологія, стилістичні відміни): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.В. Дяків ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси розвитку, типологічні відміни та художні особливості декоративного мистецтва Західного Поділля. Комплексно вивчено та визначено закономірності розвитку та згасання етномистецьких традицій, з'ясовано відповідні причинно-наслідкові зв'язки та взаємовпливи, що характеризують типологію та художні особливості творів. З'ясовано генезис і основні історичні етапи розвитку декоративного мистецтва Західного Поділля. Здійснено типологічний аналіз творів у аспектах форми, декору та їх художніх відмін. Висвітлено сучасний стан осередків гончарства, наведено нові дані про певні каменярські осередки, уточнено персональний склад діючих ремісничих колективів. Проаналізовано процес розвитку художнього металу та уточнено дані про осередки рогозоплетіння та майстрів. Опрацьовано та систематизовано значну кількість творів ткацтва, вишивки та комплектів одягу. Розглянуто сучасний стан генези цих видів декоративного мистецтва. Здійснено комплексний мистецтвознавчий аналіз системи художньої виразності творів ткацтва, вишивки, гончарства, художнього металу, каменярства, рогозоплетіння, писанкарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР-9ПОД)5/6 +
Шифр НБУВ: РА352336

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського