Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (1050)Книжкові видання та компакт-диски (1707)Журнали та продовжувані видання (650)
Пошуковий запит: (<.>U=С73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тодоров В.І. 
Болгари Українського Придунав'я: етногеографічна характеристика: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Тодоров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено етногеографічне дослідження болгар Українського Придунав'я, найбільшої частини даної етнонаціональної групи країни. Обгрунтовано теоретико-методологічні принципи суспільно-географічного дослідження етнонаціональних груп, розселених у поліетнічному регіоні. Розроблено концепцію територіальних етногеографічних систем (ТЕГС). Виділено таксономічні рівні й етнонаціональні типи ТЕГС. Визначено місце та роль болгар у процесі заселення й освоєння території межиріччя Дунаю та Дністра. Проаналізовано основні види життєдіяльності болгар - відтворювальну, господарську та суспільно-політичну. Акцентовано увагу на трансформації життєдіяльності болгар Українського Придунав'я у 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено основні напрямки оптимізації територіальної організації життєдіяльності населення з метою забезпечення стійкого розвитку ТЕГС різних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА363534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Прицюк Н.І. 
Демогеографічна ситуація українсько-польського пограниччя: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.І. Прицюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості формування та сучасний стан демогеографічної ситуації регіону, обгрунтовано її внутрішньорегіональні відмінності, вивчено найактуальніші проблеми й обгрунтовано шляхи їх розв'язання. Проаналізовано просторові особливості сучасних демографічних втрат. Досліджено вплив історичного, природного та соціально-економічного чинників у просторовому та часовому вимірах. З'ясовано головні тенденції демографічних процесів і виявлено особливості формування сучасної демогеографічної ситуації регіону. Проведено комплексний аналіз демогеографічної ситуації та картографічно відображено її внутрішньорегіональні особливості. Здійснено комплексне районування демогеографічної ситуації пограниччя згідно з регіональними особливостями географічного положення, соціально-економічного та демогеографічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64 + С73(4ПОЛ)64 + У049(4УКР)2 + У049(4ПОЛ)2 +
Шифр НБУВ: РА337790

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Паньків Н.М. 
Демогеографічний розвиток гірських районів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.М. Паньків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено демогеографічний розвиток гірської частини Українських Карпат з 1959 по 1999 рр., його вплив на розселення за умов вертикальної зональності. Проаналізовано вплив природно- та історико-географічних і соціально-економічних факторів на демографічну структуру населення регіону в часовому та територіальному аспектах. Досліджено динаміку чисельності населення гірських районів Українських Карпат у розрізі висотних рівнів з інтервалом 100 м. На основі комплексного вивчення основних показників природного та механічного рухів, статево-вікової структури населення, впливу демогеографічного розвитку на особливості розселення виявлено та картографовано їх динамічні особливості та просторові відмінності. Здійснено демогеографічне районування території дослідження та вміщено карту розміщення населення, а також показано особливості орографії та ступінь використання земельних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4Укр3)
Шифр НБУВ: РА317736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заблотовська Н. В. 
Демогеографічні процеси в регіоні Центрального Поділля (на прикладі Хмельницької області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Н. В. Заблотовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше із застосуванням створеного програмного забезпечення виділено основні типи демогеографічних процесів в межах досліджуваного регіону на рівні адміністративних одиниць і за окремими функціональними групами поселень та проведено демографічне районування території Хмельниччини. Охарактеризовано Хмельницьку субрегіональну систему розселення на рівні її локальних складових частин і розкрито їх значення у структурі даної системи розселення. Виявлено особливості демографічної ситуації за функціональними типами поселень. Запропоновано математичну модель розвитку демографічних процесів і спрогнозовано динаміку зміни людності регіону дослідження на рівні окремих поселень, їх груп та адміністративних районів. Удосконалено теоретичні та методичні положення комплексного наукового дослідження демографічних процесів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ХМЕ)64 + У049(4УКР-4ХМЕ)2
Шифр НБУВ: РА377731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Цвигун О.А. 
Демографічні процеси в грецькій меншині Донеччини (90-ті роки ХХ ст. - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Цвигун ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів переписів населення 1989 р. та 2001 р. виявлено демографічні зміни у грецькій меншині Донеччини у контексті загальноукраїнських показників. Розглянуто питання національної ідентифікації у незалежній Україні. З'ясовано темпи асиміляції процесів серед греків Донеччини. Проаналізовано основні причини, масштаби та напрями сучасної міграції українських греків, наслідки їх виїзду за межі країни. Відображено сучасний стан проблеми репатріації громадян грецького походження даного регіону. Показано значення українського законодавства у розвитку грецької спільноти Донеччини. Висвітлено діяльність грецьких товариств цього краю у згуртуванні своєї меншини. Розкрито роль Всесвітньої Ради греків зарубіжжя, уряду, громадських об'єднань і приватних осіб Греції щодо соціально-економічної та культурної підтримки своїх співвітчизників в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)6 + С73(4УКР-4ДОН)64-234 +
Шифр НБУВ: РА341568

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Качмала В.І. 
Демографічні та соціально-економічні зміни на Лівобережній Україні на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.І. Качмала ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено демографічні та соціально-економічні зміни на Лівобережній Україні на початку XX ст. На основі аналізу архівних дежерел, матеріалів преси, історіографічної бази дослідження розкрито особливості соціального складу мешканців регіону, чинників діяльності сільського населення та впливу аграрних реформ П. Столипіна на мешкалнців Лівобережжя. Розглянуто демографічні зміни у народжуваності, сімейних стосунках, смертності, міграційних процесах і тривалості життя мешканців регіону напередодні та під час Першої світової війни. Досліджено вплив соціальних проблем на економіку Полтавської та Чернігівської губерній, проведено паралель між економічною кризою та наростанням соціальної напруги. Зазначено, що перед початком Першої світової війни сільське населення відігравало вирішальну роль у контексті соціально-економічних змін і вирішувало проблему демографії. Проаналізовано роль і місце населення Полтавської та Чернігівської губерній у соціально-економічній структурі суспільства у період 1900 - 1917 рр. Доведено, що для населення регіону був характерний доіндустріальний тип відтворення, зокрема, високі народжуваність і смертність, великий відсоток працюючого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + С73(4УКР-9ЛІВ)61
Шифр НБУВ: РА372482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Припік Є.О. 
Демоекономічні процеси у сільській місцевості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Є.О. Припік ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено демоекономічні процеси у сільській місцевості України з метою визначення соціально-економічного механізму формування кризового стану демографічної ситуації в селах України. Проаналізовано роль демоекономічних процесів у відтворенні сільського населення. Досліджено сучасний стан відтворення його життєвого та трудового потенціалів. Побудовано демоекономічні таблиці виробництва та споживання для даного населення України. Доведено, що обсяг споживання, який припадає на основні вікові групи сільського населення, є недостатнім дл нормального процесу відтворення трудового потенціалу сільського населення. Більш високі показники очікуваного виробництва та більш низький рівень очікуваного споживання сільських чоловіків у порівнянні з жінками обумовлені не тільки нижчими показниками повікової зайнятості жінок, а головним чином підвищеним рівнем смертності сільських чоловіків працездатного віку. На підставі аналізу особливостей відтворення сільського населення як інтегрального результату суспільної життєдіяльності села визначено пріоритетні напрями подолання демографічних наслідків соціально-економічної кризи у сільській місцевості України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 +
Шифр НБУВ: РА340779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бублій М.П. 
Державне регулювання зовнішньої міграції робочої сили в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.П. Бублій ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено наукові засади державного впливу на зовнішню міграцію робочої сили як важливу складову соціально-економічного розвитку України. Зроблено оцінювання державного регулювання даної сфери за сучасних умов, зокрема, визначено зміст понять "міграція робочої сили", "трудова міграція", "механізм державного регулювання зовнішньої міграції робочої сили". Розкрито сутність процесу зовнішньої міграції робочої сили як об'єкта державного регулювання, розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організації, координації та контролю. Досліджено механізми державного регулювання міграційних процесів. Визначено мету та завдання органів державного управління у даній сфері. Уточнено структуру комплексного механізму регулювання зовнішньої міграції, місце та роль органів влади, міжнародних неурядових організацій, науково-дослідних установ у вивченні причин і прогнозуванні наслідків територіального перерозподілу трудових ресурсів. Узагальнено досвід державних органів, громадських і міжнародних неурядових організацій з питань регулювання процесів міграції робочої сили в Україні та за кордоном, запропоновано форми та засоби координації їх дій і поглиблення співробітництва. Проаналізовано законодавчу базу державної міграційної політики, визначено тенденції та шляхи удосконалення механізмів державного регулювання зовнішньої міграції, сформульовано практичні рекомендації щодо його організаційно-адміністративного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)824.07 + С73(4УКР)64-25 +
Шифр НБУВ: РА358486

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Полянська 
Державне регулювання зовнішньої трудової міграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Яна Леонідівна Полянська ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + У9(4УКР)240.7-21,01
Шифр НБУВ: РА348383

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Скляр В. М. 
Еволюція етномовних процесів в Україні наприкінці XX - на початку XXI ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 09.00.12 / В. М. Скляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Здійснено аналіз змін чисельності, етнічного складу та мовної структури населення в Україні, за окремими регіонами й областями. З'ясовано, що здобуття Україною незалежності призвело до нових тенденцій у змінах етномовної структури населення. Встановлено збереження інерційного впливу етнічних процесів радянських часів на мовну ідентичність населення, насамперед на урбаністичне середовище. Визначено, що переважна більшість представників малочисельних етнічних груп розселені дисперсно й є мігрантами в першому поколінні. Виявлено територіальні особливості етномовної структури населення урбаністичного середовища й українського прикордоння. Вдосконалено та розширено поняттєво-категорійний апарат із залученням термінів, які використовуються в суміжних соціогуманітарних науках. Сформовано цілісне бачення етномовних процесів у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР)1 г + Ф51(4УКР)64 + С73(4УКР)64-234
Шифр НБУВ: РА370979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кіосак Д.В. 
Економіка населення Південно-Східної Європи (XI - початок VI тис. до н.е.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Кіосак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено економіку прадавніх мешканців Південно-Східної Європи. Висвітлено абсолютну хронологію стоянок доби розпаду ранньопервісної общини в регіоні та запропоновано поділяти її за трьома етапами. Доведено, що протягом XI - початку VI ст. до н. е. регіон заселяли носії чотирьох моделей адаптації, а саме: мисливці, збирачі степу та лісостепу (Північно-Західне Причорномор'я), рибалки, мисливці, збирачі річкових берегів (ущелини Дунаю), мисливці, збирачі гір і передгір'їв (східноадріатичний регіон), рибалки, збирfчі, мисливці морських узбереж (Егейська Греція). Неолітизація здебільшого відбувалася за двома етапами, а саме: стрімкого поширення першопрохідців у новий регіон - повільної демічної дифузії їх з первинних центрів на нові землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)2-2 + С73(45)2 +
Шифр НБУВ: РА364492

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чорній П. І. 
Етнічні групи Галичини міжвоєнного періоду (1919 - 1939 рр.): демографічні та етнокультурні процеси: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / П. І. Чорній ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав.. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено демографічні й етнокультурні процеси етнічних груп Галичини у 1919 - 1939 рр. Встановлено їх чисельність та особливості розселення. Охарактеризовано соціально-економічне становище етнічних груп і його вплив на етнокультурні процеси Галицького краю. Проведено аналіз явища "закритості" етнічних спільнот, з'ясовано його культурологічне значення, вивчено їх культурно-освітнє життя та громадсько-побутові властивості. Досліджено особливості відображення образу однієї етнічної групи та кожного її члена у свідомості етнофорів іншої етногрупи. На прикладі міжетнічних шлюбів з'ясовано характер ставлення та сприйняття однієї етноспільноти іншою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР7,31) + С73(4УКР331)234
Шифр НБУВ: РА379864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лозинський Р.М. 
Етномовна географія України: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / Р.М. Лозинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено суспільно-географічну сутність терміна "мовна ситуація", розроблено методику географічного вивчення мовного складу населення, виділено найважливіші етномовні процеси, проведено їх типологію. Розглянуто сучасний стан і тенденції мовної ситуації в Україні на початку ХХІ ст., досліджено стан мовного складу населення, динаміку етномовних процесів, поширення на території держави різних етнічних мов, розселення мовних груп, особливості етномовного домінування. Проаналізовано територіальні особливості мовної ситуації в Україні, проведено із застосуванням методу багатопоказникового аналізу етномовне райнонування, виділено 12 етномовних районів України, висвітлено основні параметри та тенденції розвитку мовної ситуації в кожному з районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 + Ш121(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА370877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пахомовська М.В. 
Ефективна зайнятість в аграрному секторі економіки (на прикладі Дніпропетровської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / М.В. Пахомовська ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методологічні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення ефективної зайнятості в аграрному секторі економіки. Розкрито сутність поняття "ефективна зайнятість". Удосконалено теоретичні підходи щодо визначення мотиваційних чинників, які обумовлюють ефективну зайнятість. Досліджено фактори впливу на ефективну зайнятість в аграрному секторі економіки, встановлено критерії їх оцінювання. Розроблено методологічні підходи щодо оцінювання ефективної зайнятості. Проаналізовано сучасний стан зайнятості в аграрному секторі Дніпропетровщини. Розроблено прогноз чисельності та складу економічно активного населення у сільській місцевості регіону до 2020 р. Здійснено оцінку факторів, які впливають на ефективну зайнятість в аграрному секторі Дніпропетровщини. Обгрунтовано заходи підвищення ефективності зайнятості на макро-, мезо- та мікрорівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-ДНІ)64-212 + У9(4УКР-4ДНІ)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА367709

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Лабінська Г.М. 
Жіноче населення регіону: суспільно-географічні аспекти (на матеріалах Львівської області): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Г.М. Лабінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суспільно-географічні та політичні аспекти жіночого населення Львівщини. Розкрито сутність дефініції "жіноче населення". Визначено місце підсистеми "жіноче населення" як структурної одиниці демографічної системи регіону, охарактеризовано її склад та будову. Систематизовано методики дослідження жіночого населення на регіональному (обласному) рівні. На підставі використання геометоду та гендерного аналізу розроблено нову методику дослідження жіночого населення регіону. Виділено фази демографічного розвитку жіночого населення протягом другої половини XX ст. - на початку XXI ст. на базі оцінки його загальної демографічної характеристики. На прикладі Львівщини визначено чинники формування й територіальної організації жіночого населення, особливу увагу приділено історико-географічному та етноціональному чинникам. Запропоновано суспільно-географічне районування території Львівської області за спектром показників, що характеризують жіноче населення за демографічними, соціально-економічними та географічними параметрами. Наведено варіант короткострокового прогнозу кількості жіночого населення регіону до 2013 р. Окреслено основні проблеми, тенденції та перспективи життєдіяльності жіночого населення області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)2 + С73(4УКР-4ЛЬВ)64-233 +
Шифр НБУВ: РА354284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Панчук Г.М. 
Зміни в складі населення Донецької області (1959 - 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.М. Панчук ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено демографічним процесам, які відбувались у складі населення у повоєнний період. Розкрито фактори, що впливали на стан народонаселення. Проаналізовано зміни у складі сімей, природному та механічному русі населення та розкрито їх наслідки. Досліджено проблеми багатонаціональності регіону, розглянуто освітній рівень населення та його соціальний склад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63-2 + С73(4УКР-4ДОН)-24
Шифр НБУВ: РА308649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шушпанов П.Г. 
Зовнішня трудова міграція населення регіону: соціально-демографічний аспект (на матеріалах Тернопільської області): автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.07 / П.Г. Шушпанов ; НАН України; Ін-т демографії та соц. дослід. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено теоретико-методологічні та практичні засади зовнішньої трудової міграції населення в соціально-демографічному аспекті. Розроблено методологічні підходи до комплексної оцінки трудової міграції населення, що враховує причинно-наслідкові зв'язки між соціальною стратифікацією населення та його міграцію за кордон з метою працевлаштування. Запропоновано та апробовано методичні засади оцінювання впливу зовнішньої трудової міграції на чисельність і відтворення населення, його статево-вікову структуру. На основі власного комплексного вибіркового соціологічного дослідження зовнішньої трудової міграції Тернопільщини виявлено сучасні тенденції, соціальні та демографічні наслідки зовнішніх трудових переміщень населення Тернопільської області. Спрогнозовано чисельність та структуру трудових мігрантів Тернопільщини, запропоновано механізм регулювання зовнішньої трудової міграції населення на державному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ТЕР)64-25 + У9(4УКР-4ТЕР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА366784

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Романюк Т.М. 
Зовнішня трудова міграція як засіб підвищення життєвого рівня населення регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Т.М. Романюк ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив зовнішньої трудової міграції на життєвий рівень населення українського регіону-донора робочої сили, розроблено пропозиції щодо удосконалення механізму її законодавчого регулювання. Розкрито сутність понять "міграція", "зовнішня трудова міграція", "нелегальна міграція", "легальна міграція". Систематизовано ознаки, чинники та види зовнішніх міграційних переміщень. Проаналізовано позитивні та негативні аспекти впливу зовнішньої трудової міграції на соціально-економічний розвиток України та її регіонів. Досліджено сучасний стан, тенденції та закономірності розвитку трудової міграції населення України за кордон на сучасному етапі. Наведено результати комплексного оцінювання обсягів грошових переказів трудових мігрантів в Україну. Розкрито взаємозв'язок між грошовими потоками з-за кордону й економічним розвитком регіону, оцінено їх вплив на макро- та мезоекономічні показники. Показано роль і значення грошових потоків мігрантів з-за кордону як чинника підвищення життєвого рівня населення регіону. Охарактеризовано сучасний стан організаційного та нормативно-правового забезпечення міграційних процесів в Україні, узагальнено зарубіжний досвід регулювання зовнішніх міграцій, розроблено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Обгрунтовано доцільність введення спрощеної процедури переказів коштів українських трудових мігрантів з-за кордону. Розроблено напрями удосконалення організаційних та економічних механізмів регулювання зовнішньої трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + У9(4УКР)824.07 +
Шифр НБУВ: РА367773

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Крімер Б. О. 
Зрушення у народжуваності: соціально-економічні чинники та можливості регулювання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Б. О. Крімер ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М.В. Птухи. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади дослідження чинників зрушень у народжуваності, механізмам їх впливу на народжуваність та обгрунтувано основні напрями вдосконалення політики сприяння дітородній активності населення в Україні. Охарактеризовано сутність взаємозв'язків народжуваності й умов і чинників, що на неї впливають. Досліджено окремі соціально-економічні чинники зрушень у народжуваності та сучасну специфіку їх впливу. Здійснено порівняльний аналіз перебігу процесів народжуваності в Україні та розвинених європейських країнах. Висвітлено концептуальні засади сімейної політики, основні напрями та засоби сучасної сімейної політики в країнах Європи та Україні. Визначено напрями подальшого розвитку сімейної політики в Україні та сформульовано рекомендації щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-241 + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА380069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Алексаха А. Г. 
Історико-демографічні процеси в італійському суспільстві XII - XVII ст.: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А. Г. Алексаха ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано теоретичну модель взаємодії демографічних і соціально-економічних процесів у доіндустріальних суспільствах, на основі якої розроблено методику, що дозволяє проаналізувати розвиток доіндустріальних суспільств. Проведено комплексне дослідження розвитку Італії XII - першої половини XVII ст., в результаті якого здобуто пояснення особливостей розвитку цієї країни протягом даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ІТА)4-2 + С73(4ІТА)4
Шифр НБУВ: РА385435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського