Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Кубицька Н.В. 
Гончарські осередки Кульчина та Рокити кінця ХІХ - ХХ ст. (Історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Н.В. Кубицька ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження історично-культурних і художніх особливостей керамічних виробів гончарських осередків Кульчина та Рокити у контексті розвитку народної кераміки Волинського Полісся кінця XIX - XX ст. Проаналізовано передумови виникнення та виділено основні етапи становлення та розвитку гончарства на даній території. У мистецтвознавчому аспекті розглянуто локальні відмінності технології виготовлення гончарних виробів Кульчина та Рокити, розроблено типологію форм і здійснено класифікацію композиційних схем декорування поліського глиняного начиння. Вперше розглянуто проблему спадковості гончарних традицій у даному регіоні, зокрема, у науковий обіг введено нові імена провідних гончарів, висвітлено їх творчість і показано внесок у формування художніх особливостей народної кераміки Кульчина та Рокити кінця XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР36)6 + Л423.4 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344556

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Лесик О.О. 
Історико-мистецькі особливості храмової архітектури Волині XVII - XVIII століття: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.О. Лесик ; Акад. образотв. мистецтва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання формування своєрідності храмової архітектури, принципи та методи зведення храмових споруд Волині XVII - XVIII ст. Визначено межі історико-етнографічного регіону Волині, простежено зв'язок історичних та етно-культурних умов розвитку краю з храмовим будівництвом і традиції волинської школи дерев'яного та мурованого храмового будівництва. Розроблено періодизацію будівництва дерев'яних і кам'яних храмів Волині у XVII - XVIII ст., класифікацію волинських храмових споруд щодо їх об'ємно-просторового та планувального вирішення. З урахуванням містобудівельних, об'ємно-просторових, конструктивних і художньо-мистецьких характеристик виділено типи дерев'яних і кам'яних церков і костьолів, найбільш поширених у волинському храмовому зодчестві XVII - XVIII ст. Проведено кількісну та якісну характеристику особливостей розташування дерев'яних, мурованих храмів і монастирів у системі міської забудови. Досліджено особливості конструктивно-технічних характеристик волинських храмів, архітектурно-мистецькі засоби виразності у храмовому будівництві. Встановлено масштаби та пропорції дерев'яних і кам'яних культових пам'яток, проаналізовано художньо-конструктивні матеріали, які використовувались під час будівництва дерев'яних та мурованих храмів на Волині у XVII - XVIII ст. Розглянуто творчість народних майстрів та професійних зодчих на Волині, простежено процес формування і розвитку школи релігійного малярства у регіоні. Проаналізовано методи зведення дерев'яних і кам'яних храмових споруд на Волині у XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Укр36)4 + Щ117.166(4Укр36)4
Шифр НБУВ: РА309886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шиманський П.Й. 
Музичне життя Волині 20 - 30-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / П.Й. Шиманський ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Висвітлено музичне життя Волині 20 - 30-х років XX століття як частки спільноукраїнського музично-історичного процесу. Зроблено порівняння його покажчиків у різних музичних сферах, естетичних та технологічних тенденціях з відповідними покажчиками регіональної музичної культури. Охарактеризовано музичну та публіцистичну спадщину волинських композиторів М.Тележинського (1886 - 1939 рр.) та А.Річинського (1892 - 1956 рр.). Визначено чинники професіоналізації регіонального музичного середовища, а також взаємозв'язок ренесансних тенденцій у мистецтві з національним піднесенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Укр36)6-6
Шифр НБУВ: РА308606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлишин О.Л. 
Палацово-паркові ансамблі Волині 2-ї пол. XVIII-XIX століть (передумови, напрями, закономірності архітектурного розвитку): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Л. Михайлишин ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню та дослідженню основних передумов, напрямків та закономірностей розвитку палацово-паркового будівництва на Волині у другій половині XVIII-XIX ст. Простежено процес формування палацово-паркових ансамблів Волині як просторово впорядкованої цілісності, що утворилась в результаті дії комплексу чинників суспільно-економічного та естетико-культурного плану. Встановлено, що зведення та розбудова ансамблів стали якісно новим явищем у резиденціональному будівництві в цілому. Залучення до існуючого фактологічного матеріалу значної кількості віднайдених першоджерел дало змогу створити цілісну картину еволюції цього виду архітектурної діяльності в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР36)5 + Щ117.161(4УКР) + Щ118(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бовсунівська Н.М. 
Розвиток шкільної музичної освіти на Волині (кінець XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Бовсунівська ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2004. — 19 с. — укp.

Уперше системно відтворено ретроспективу шкільної музичної освіти правобережного регіону України, що відбувалася за особливих соціокультурних умов. Проаналізовано вплив загального культурного фону музичної освіти у вищій та професійній школі на розвиток шкільної музичної освіти у досліджуваний період. Виявлено провідні тенденції її розвитку протягом тривалого історичного проміжку часу. До наукового обігу вперше введено декілька архівних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР36)21 +
Шифр НБУВ: РА335013

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського