Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (30)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>GRR=6МАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гасім С. 
Міжнародне економічне співробітництво України та Королівства Марокко: стан і перспективи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С. Гасім ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено стан і перспективи україно-марокканського торговельно-економічного співробітництва. Визначено місце України та Марокко у міжнародному поділі праці. Здійснено системний аналіз зовнішньої торгівлі кожної з двох країн. Надано оцінку сучасного стану зовнішньоторговельних відносин України та Марокко. Висвітлено тенденції їх подальшого розвитку. За методом економіко-математичного моделювання виявлено дисбаланс у зовнішній торгівлі між даними країнами та розкрито причини однобічного розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Королівством Марокко. Сфомульовано концепцію та стратегію реалізації експортного потенціалу даних держав у їх взаємних зовнішньоторговельних відносинах. Розроблено механізм регулювання зовнішньо-економічної діяльності Марокко й України, що містить важелі активізації двостороннього співробітництва та запропоновано рекомендації щодо оптимізації організаційно-управлінської структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(6МАР)843.9 +
Шифр НБУВ: РА340891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Жарраф М. 
Модернізація політичної системи Марокко: напрямки, етапи та перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М. Жарраф ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази модернізації політичної системи королівства Марокко запропоновано концепцію дослідження, яка містить теоретичні положення та політичні прогнози щодо закономірностей процесів модернізації та демократизації у арабо-мусульманській монархії Марокко. На базі великого фактичного матеріалу підсумовано досвід державної модернізації "зверху" за умови конституційної монархії, визначено пріоритетну значущість у цьому процесі глави держави - короля. Висвітлено суть і зміст етапів демократизації Марокканської конституційної монархії. Комплексно проаналізовано закономірності та специфіку складного поєднання монархії, ісламу та головних засад демократії (конституцію, парламент, виборчу систему) у даної держави. Уточнено поняття "традиційна", "парламентська" та "дуалістична" монархії. Здійснено спробу визначити місце Марокканської держави в цьому понятійному переліку, а також багатофакторний політологічний аналіз політичного поля та конституційного дизайну Марокко. Розглянуто роль опозиції в модернізаційному процесі. Уперше до наукового обігу введено значний фактичний матеріал, який стосується утворення нових політичних партій у країні, їх програм, політичної діяльності, участі у виборчих змаганнях. Визначено спадковість доктрини хасанізму на сучасному етапі політики модернізації у роки правління короля Мохамеда VI.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф3(6МАР)64 + Т3(6МАР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА328691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського