Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (61)Реферативна база даних (443)Книжкові видання та компакт-диски (408)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В152.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Круглик В.С. 
Методична система навчання лінійної алгебри у вищих навчальних закладах з використанням інформаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / В.С. Круглик ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано нову методичну систему навчання лінійної алгебри з активним використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Описано технологію створення веб-орієнтованих педагогічних програмних засобів з підтримкою практичної діяльності студентів. Виявлено недоліки традиційної методичної системи навчання лінійної алгебри, обгрунтовано шляхи їх подолання. З метою підвищення ефективності навчання запропоновано використовувати "Середовище дистанційного навчання "WebAlmir", яке підтримує компонентно-орієнтований підхід. Обгрунтовано можливості використання даного середовища для лекційних і практичних занять, а також самостійної роботи студентів. Експериментально доведено підвищення якості навчання за умови використання розробленої методичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.2 р3-353 +
Шифр НБУВ: РА367235

Рубрики:

      
2.

Вотякова Л.А. 
Напівгрупи напівстохастичних матриць та їх застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Л.А. Вотякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Доведено регулярність напівгруп напівстохастичних матриць, за наявності властного простору кожен елемент яких породжує циклічну групу. З'ясовано умови існування невласного елемента такої групи, для явного подання якого істотно використано характеристики графа, породженого напівстохастичною матрицею. Зазначено, що графоаналітичні характеристики дають явне подання лівого власного вектора напістохастичної матриці, який відповідає власному значенню. На базі використання даної властивості створено новий метод розв'язання лінійних систем рівнянь. Зазначено, що оскільки функції напівстохастичних матриць не є напістохастичними, то їх напівгрупи розширюються до алгебр скінченного рангу, в яких побудовано основи аналізу. Рекомендовано застосовувати напівстохастичні матриці безпосередньо як породжуючі елементи квазімарковських ланцюгів. Залежно від типу породжуючої напівстохастичної матриці виділено та визначено основні класи даних ланцюгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.232 +
Шифр НБУВ: РА333684

Рубрики:

      
3.

Плахотник М.В. 
Невід'ємні матриці в теорії кілець та теорії динамічних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / М.В. Плахотник ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Для елементів матриці Кириченка виписано формули, які виражають ці елементи через велику кількість параметрів, що дозволяє розв'язувати задачі про дослідження властивостей матриць показників. Підраховано розмірність простору Кириченка. Повністю описано перестановки, для яких невід'ємність елементів відповідної матриці Кириченка рівнозначна виконанню кільцевих нерівностей. Для матриць Кириченка розмірності 8, що відповідають всім перестановкам, за винятком циклічної, виписано всі кільцеві нерівності, які є наслідком невід'ємності елементів цих матриць. Побудовано конструкцію квазікронекерівського добутку матриць, яка не виводить за межі класу горенштейнових матриць й узгоджена з дією кронекерівського добутку перестановок. Запропоновано конструкцію двічі впорядкованої множини та за такою множиною побудовано (0, 1)-матрицю показників. Описано матриці показників, які відповідають двічі впорядкованим множинам й описано горенштейнові матриці показників, які відповідають цим множинам. Описано у термінах матриць показників класи топлогічно еквівалентних неперервних відображень інтервалу в себе, напівгрупа яких є скінченною групою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.232 +
Шифр НБУВ: РА359503

Рубрики:

      
4.

Панков М.О. 
Перетворення грасманіанів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.04; 01.01.06 / М.О. Панков ; Ін-т математики НАН України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Описано відображення Грасманіанів комплексів Тітса класичних типів, що переводять апартаменти в апартаменти. Установлено, що кожне бієктивне відображення, яке задовольняє цю умову, продовжується до ізоморфізма між відповідними комплексами Тітса. Для доведення цих результатів розроблено техніку неточних підмножин апартаментів. Деякі Грасманіани, не пов'язані з комплексами Тітса (Грасманіани нескінченновимірних векторних просторів і просторів Гільберта, множини лінійних і симплектичних інволюцій), містять клас підмножин, структура яких подібна структурі апартаментів. Ці підмножини називаються базисними. З використанням техніки неточних підмножин одержано результати про перетворення цих Грасманіанів, що зберігають клас базисних підмножин. Зокрема, відомі результати Дьєдонне - Рікарта про перетворення множин екстремальних інволюцій переносяться на загальний випадок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.21,0 + В152.63,0 +
Шифр НБУВ: РА361878

Рубрики:

      
5.

Івасюк І.Я. 
Спектральна теорія узагальнених якобієвих ермітових матриць: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / І.Я. Івасюк ; Ін-т математики. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто тридіагональні блочні якобієві ермітові матриці(ЯЕМ) з рівномірно зростаючими розмірами блоків. Досліджено самоспряженість операторів, породжених ними. Розв'язано пряму та обернену спектральні задачі для таких узагальнених ЯЕМ. Встановлено необхідні та достатні умови, які гарантують те, що матричнозначна міра є спектральною мірою узагальненої ЯЕМ. Показано, що рекурсія Сегьо є не що інше, як модифікація системи рівнянь для знаходження поліномів першого роду для тридіагональної блочної якобієвої унітарної матриці, яка є частковим випадком відповідної системи рівнянь для трьохдіагональної блочної якокобієвої нормальної матриці. Одержано нові достатні та необідні умови узагальненої самоспряженості операторів та їх лінійних збурень, які діють в гільбертових оснащеннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.232,0 + В162.41,0
Шифр НБУВ: РА373510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Співаковський О.В. 
Теоретико-методичні основи навчання вищої математики майбутніх вчителів математики з використанням інформаційних технологій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / О.В. Співаковський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 42 с.: рис. — укp.

Розкрито науково-педагогічні передумови підготовки вчителів математики з використанням інформаційних технологій. Обгрунтовано та експериментально перевірено теоретико-методологічні засади та методичну систему навчання вищої математики майбутніх вчителів на підставі компонентно-орієнтованого принципу з використанням сучасних інформаційних технологій, що передбачає приведення змісту математичної підготовки майбутніх вчителів і магістрів математики до сучасних вимог; доцільне поєднання традиційних та інноваційних інформаційних технологій; урахування принципів індивідуалізації та диференціації процесу навчання; створення відповідного комп'ютерного середовища, яке базується на принципах безпеки, персоніфікації та адміністрування; раціональне використання різних методів, організаційних форм і засобів. Визначено організаційно-педагогічні передумови ефективного використання компонентно-орієнтованого принципу до навчання вищої математики у межах застосування інтегрованих і динамічно наповнювальних комп'ютерних середовищ. Запропоновано структуру індивідуального напрямку навчання студентів математичних спеціальностей у процесі використання середовищ типу "Світ лінійної алгебри", "Відеоінтерпретатор алгоритмів пошуку і сортування"; доведено стійкість залишкових знань майбутніх учителів математики за умов застосування спеціальних педагогічних програмних засобів. Обгрунтовано вихідні положення системи навчання математики на прикладі лінійної алгебри; компонентно-орієнтований принцип; відбір компонентів типового розв'язання; визначення структури рівнів деталізації етапів розв'язання задач, можливості використання раніше засвоєних алгоритмів як компонентів у процесі розв'язання наступних; усвідомлення й використання рівнів відповідних абстракцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.2 р(4УКР)3-36 +
Шифр НБУВ: РА330342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кирчей І.І. 
Теорія стовпцевих і рядкових визначників та обернена матриця над тілом з інволюцією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / І.І. Кирчей ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Введено нові матричні функціонали - стовпцеві та рядкові визначники квадратних матриць над тілом, що є композиційною нерозщеплюваною асоціативною алгеброю над своїм центом - полем нульової характеристики. Досліджено їх властивості для довільних квадратних матриць. Показано, що вони мають властивість розкладу Лапласа для стовпцевих - за відповідним стовпцем і для рядкових визначників за відповідним рядком матриці. Доведено, що стовпцеві та рядкові визначники ермітової матриці рівні між собою та приймають своє значення у полі. Це значення внаслідок його однозначності означається як визначник ермітової матриці. Досліджено властивості визначника ермітової матриці через стовпцеві та рядкові визначники. У межах теорії стовпцевих і рядкових визначників введено поняття подвійного визначника квадратної матриці над тілом. Показано, що цей визначник коректно означений, оскільки задовільняє аксіому некомутативного визначника. Засобом стовпцевих і рядкових визначників він задовольняє властивість розкладу його за будь-яким стовпцем чи рядком. Одержано визначникове зображення оберненої матриці через аналоги класичної приєднаної матриці, елементами яких є відповідні праві або ліві подвійні алгебричні доповнення. Розв'язки правої та лівої систем лінійних рівнянь аналітично представлені формулами, що узагальнюють правило Крамера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.23,0 + В152.23,0
Шифр НБУВ: РА361544

Рубрики:

      
8.

Петричкович В.М. 
Узагальнена еквівалентність матриць і їх наборів та факторизація матриць над кільцями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.М. Петричкович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Встановлено стандартну форму щодо пари матриць над адекватним кільцем стосовно введеного поняття узагальненої еквівалентності, а також форму набору багаточленних матриць над довільним полем щодо напівскалярної еквівалентності. З'ясовано умови узагальненої еквівалентності пар матриць та критерій їх діагоналізовності. На підставі встановлених форм розроблено метод факторизації матриць. Описано паралельні факторизації матриць над адекватними кільцями та кільцями багаточленів над довільним полем. Вказано критерії єдиної факторизації матриць та їх дільників. Встановлено умови розкладності багаточленів матриці на унітальні множники залежно від кратностей її характеристичних коренів та степенів елементарних дільників. Описано структуру багаточленних матриць без кратних характеристичних коренів. Встановлено межі щодо кількості лінійних унітальних дільників багаточленної матриці та вказано зв'язки між кількістю дільників і звідністю матриць до кліткових виглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.232,0 +
Шифр НБУВ: РА344067

Рубрики:

      
9.

Джалюк Н.С. 
Факторизація матриць над поліноміальними та близькими до них кільцями: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.06 / Н.С. Джалюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Описано факторизації матриць над поліноміальними кільцями, кільцями головних ідеалів і деякими кільцями скінченнопороджених головних ідеалів. Наведено для поліноміальних матриць над довільним полем вирази, за якими знаходяться всі їх унітальні дільники та спільні дільники з заданими канонічними діагональними формами за умов паралельності відповідних факторизацій матриць до факторизацій їх канонічних діагональних форм. Описано усі розв'язки трикутного вигляду з одним елементарним дільником та усі розв'язки трикутного вигляду простої структури матричного поліноміального рівняння над алгебрично замкненим полем. Встановлено умови, за яких факторизації клітково-трикутних і клітково-діагональних матриць над областю головних ідеалів асоційовані до відповідних кліткових факторизацій. Запропоновано спосіб побудови таких факторизацій матриць за факторизаціями їх діагональних кліток і розв'язками матричних лінійних рівнянь типу Сильвестра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.232,0 + В152.50,0
Шифр НБУВ: РА374884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського